cum sa NU postezi la aria de Rezidentiat

pareri, reclamatii
OldMan
junior
junior
Posts: 52
Joined: Sun Jul 18, 2004 11:23 pm
Location: Craiova

cum sa NU postezi la aria de Rezidentiat

Postby OldMan » Wed Sep 29, 2004 4:28 pm

Ba @#$%^&*^$$$%#(cenzurat) voi din banii cui sunteti platiti?si daca o faceti pe gratis inseamna ca aveti motiv s-o faceti prost?s-a modificat data rezidentiatului;puneti pe site-ul vostru asta;daca nu sunteti in stare lasati pe altii.Conform afirmatiilor oficiale voi si Viata Medicala sunteti sursele care informati despre rezidentiat.
Sã creezi ca un Demiurg, sã poruncesti ca un Rege, sã muncesti ca un Sclav - Constantin Brâncusi.

User avatar
Tyby
Dungeon Keeper
Posts: 602
Joined: Sun Jul 06, 2003 10:39 pm
Location: Bucuresti
Contact:

Postby Tyby » Thu Sep 30, 2004 1:21 am

OldMan wrote:Ba @#$%^&*^$$$%#(cenzurat) voi din banii cui sunteti platiti?si daca o faceti pe gratis inseamna ca aveti motiv s-o faceti prost?s-a modificat data rezidentiatului;puneti pe site-ul vostru asta;daca nu sunteti in stare lasati pe altii.Conform afirmatiilor oficiale voi si Viata Medicala sunteti sursele care informati despre rezidentiat.


Ba OldMan - noi nu suntem in stare ... dar esti liber sa te duci sa faci GAT la aia care sunt in stare!


PRIMUL AVERTISMENT! - grija MARE la limbaj si ton!
formerly known as gaurika ...

May the best from your past be the worst in your future!

Tyby out!

OldMan
junior
junior
Posts: 52
Joined: Sun Jul 18, 2004 11:23 pm
Location: Craiova

Postby OldMan » Thu Sep 30, 2004 5:42 pm

Stimata colega doctorita gaurika;te rog FRUMOS sa-mi explici ce este in neregula cu limbajul meu;dupa cum vezi nu am folosit vulgaritati(in genul tipului cu jecolanul-cauta postul lui,citeste-l si compara-l cu al meu);tocmai pentru a nu folosi vulgaritati m-am autocenzurat;de acord ca tonul nu este unul normal dar am citit topicul cu atentionarea referitoare la limbaj si nu-mi amintesc sa fi fost ceva legat de ton;sau veniti fiecare administrator cu regula lui?ia te rog FRUMOS la citit topicul cu rezidentiatul in decembrie si vezi ce ton s-a folosit acolo;a primit cineva avertisment???in final te rog FRUMOS si respectuos sa-mi explici sensul sensul expresiei "a face GAT";daca o consideri cumva ca se incadreaza in atentionarea lui eugen referitoare la limbaj te rog FRUMOS sa-ti acorzi un avertisment singura.iti urez succes la rezidentiat!
Sã creezi ca un Demiurg, sã poruncesti ca un Rege, sã muncesti ca un Sclav - Constantin Brâncusi.

User avatar
Tyby
Dungeon Keeper
Posts: 602
Joined: Sun Jul 06, 2003 10:39 pm
Location: Bucuresti
Contact:

Postby Tyby » Thu Sep 30, 2004 9:32 pm

Stimate OldMan ... perseverenta pe linia asta a discutiei NU ajuta ...

Rog - reciteste-ti postul si compara cu ce am spus eu referitor la TON si LIMBAJ.

Atata timp cat noi suntem BA cu tine, A FACE GAT va fi considerata o expresie normala si acceptata.

Cat despre cat de prost ne facem treaba - aici nu suntem noi cei in masura sa apreciem. Dar daca asta este parerea TA, atunci esti liber sa mergi in alte parti unde poate altii isi fac treaba mai bine ...

Si NU, nu suntem platiti pentru ce facem aici.
formerly known as gaurika ...



May the best from your past be the worst in your future!



Tyby out!

OldMan
junior
junior
Posts: 52
Joined: Sun Jul 18, 2004 11:23 pm
Location: Craiova

Postby OldMan » Fri Oct 01, 2004 1:11 am

Pentru "ba"-ul ala al meu eu am primit avertisment;pentru "faci gat" al tau cine iti da tie avertisment?sau tu esti deasupra tuturor?a mai crezut unul asta si a murit intoxicat cu plumb la Targoviste in '89;cat despre faza cu "du-te unde-ti convine"imi amintesti de guvernanti, care ne trimit peste hotare ca ei nu sunt in stare sa organizeze un rezi cu cap;cu respect(nu pot constata acelasi lucru la tine).
Sã creezi ca un Demiurg, sã poruncesti ca un Rege, sã muncesti ca un Sclav - Constantin Brâncusi.

User avatar
eugen
Site Admin
Posts: 687
Joined: Sat Jul 05, 2003 10:42 pm
Contact:

Postby eugen » Fri Oct 01, 2004 1:19 am

oldman, ai fost avertizat.. nu e nici LOCUL, nici MODUL in care sa faci o reclamatie. acum ai ban.

- moved to forum feedback -

User avatar
Tyby
Dungeon Keeper
Posts: 602
Joined: Sun Jul 06, 2003 10:39 pm
Location: Bucuresti
Contact:

Postby Tyby » Fri Oct 01, 2004 1:31 am

OldMan wrote:Pentru "ba"-ul ala al meu eu am primit avertisment;pentru "faci gat" al tau cine iti da tie avertisment?sau tu esti deasupra tuturor?a mai crezut unul asta si a murit intoxicat cu plumb la Targoviste in '89;cat despre faza cu "du-te unde-ti convine"imi amintesti de guvernanti, care ne trimit peste hotare ca ei nu sunt in stare sa organizeze un rezi cu cap;cu respect(nu pot constata acelasi lucru la tine).


ca intotdeauna, ala care "face GAT" vrea sa aiba si dreptate la sfarsit ...

Sincer, chiar NU am dispozitie si nici timp sa argumentez pe un subiect complet anost si off-topic cu matale.

Pentru BA-ul ala ai primit avertisment.

Pentru ce a urmat DUPA BA-ul ala, ai primit expresia care pare sa te deranjeze asa de mult ... Eu consider fair-enough schimbul ...

Te rog, considera ca ai dreptate si din partea mea si - totodata - si discutia incheiata. Avertismentul ramane. Si imi dau unul si mie pentru expresia "vulgara" folosita ...

PS: cauta in academica expresia ... s-ar putea sa ai surprize ...

PPS: cat despre comparatia cu guvernantii - sa-mi fie cu iertare, da' ce are sula cu prefectura!? Pe-aia i-ai ales, ii platesti, e dreptul TAU sa-i critici si sa astepti rezultatele criticilor.

Pe noi ne accepti sau nu ... ca nu ne-ai ales, nici nu ne-ai imbracat, si nici nu ne-ai dat de mancare. Nu-ti pune nimeni pistolul la tampla: stai pe forum!. Poti sa mergi, sa bei o bere cu prietenii, sa injuri administratia forumului - garantez ca te-ai simti mult mai bine decat sa dai din taste aici, pentru a ma convinge ca ai dreptate.

Din pacate, avem inca prea multe drepturi si prea putina consideratie pentru ceilalti ... Si STIM a' draqu' de bine sa injuram si sa denigram. Pe toata lumea, nu are a face unde, cum, de ce .... bleah ...

PPS: Si NU, nu am folosit o expresie contra-regulamentului NICI de data asta!

Cu respect,
Tyby.
formerly known as gaurika ...



May the best from your past be the worst in your future!



Tyby out!

navajo
Posts: 4
Joined: Fri Oct 01, 2004 2:00 am

Postby navajo » Sun Oct 03, 2004 12:31 am

Sunt in sectiunea forum feedback si folosesc un ton civilizat deci teoretic nu ar trebui sa fie nici o problema.Nu mai vin cu nici un argument;oricum e inutil.Recomand tuturor sa citeasca:Medicina Bucuresti Forum Index-Reteaua-Cine ne apara de moderatori?(in special primul post din pag 2 al lui gaurika:"pe fatza taica: DA, aici unii sunt mai egali ca altzii! Iar Eugen este aici unul din aia mai egali decat tot restul ... Asta-i viatza! ").atat topicul cat si postul vorbesc de la sine.OldMan.

User avatar
Tyby
Dungeon Keeper
Posts: 602
Joined: Sun Jul 06, 2003 10:39 pm
Location: Bucuresti
Contact:

Postby Tyby » Sun Oct 03, 2004 1:04 am

Ma OldMan, tot n-ai inteles nimic din posturi ... nici din ala, nici din asta ... pacat, da' io nu-mi mai bat capu' cu tine ... ca n-are nici un rost ...

Sa fii sanatos!
formerly known as gaurika ...



May the best from your past be the worst in your future!



Tyby out!

User avatar
tapirul
elite
elite
Posts: 3194
Joined: Sun Jul 06, 2003 5:57 am
Contact:

Postby tapirul » Sun Oct 03, 2004 8:55 am

Am o intrebare, regulamentul trebuie respectat de toti, sau numai de common user?
de exemplu regulamentul (inca in vigoare, in asteptarea celui nou) spune ca
10. Nu sunt permise injuraturile dure si obscenitatile, in nici o sectiune a forumului! Cei ce nu respecta aceasta regula vor fi avertizati, iar la urmatoarea abatere li se va inactiva contul
.
In anuntul lui eugen de pe 25 septembrie se spune, in esenta, ca se revine la acest punct al regulamentului, vezi
In urma cu ceva vreme ne-am decis sa lasam "la liber" limbajul colorat si alte asemenea, in speranta ca userii nostri se vor autocenzura. Dar se pare ca limbaj colorat e un termen relativ, si s-a ajuns in unele cazuri prea departe, prea jos si penibil ca sa mai putem continua asa. Din pacate am pierdut multi utilizatori seriosi ai nostri in favoarea unora care au confundat forumul cu un chat/mirc or whatever.

Revenim la moderarea mai stricta a limbajului..
.

Intrebarea mea este DE CE au primit ban Oldman ("ba" nu se incadreaza in nici o limba la "injuratura dura" sau obscenitati, iar acelasi regulament spune ca userii SUNT RUGATI, nu obligati, sa posteze comentarii la Forum Feedback (punctul 5) - regulamentul acceptat la initierea contului nu spune ca vei fi banat daca nu respecti rugamintile administratorilor. Anuntul lui eugen de pe 25 septembrie spune numai ca "Pentru alte nelamuriri, exista un topic de feedback la Reteaua.". La fel, DE CE a primit ban von manstein (nu a injurat dur, si nu a incalcat alta regula a regulamentului).

parerea mea este ca regulamentul trebuie sa fie mai clar si, mai ales, aplicat mai impartial. Voi deschide un alt topic aici la forum feedback pe aceasta tema.

User avatar
tapirul
elite
elite
Posts: 3194
Joined: Sun Jul 06, 2003 5:57 am
Contact:

Postby tapirul » Sun Oct 03, 2004 9:00 am

sa nu se creada ca acum, ca nu sunt moderator anymore, m-a apucat dreptatea. Astea sunt in esenta motivele renuntarii mele la functia de moderator, faptul ca nu am fost de acord cu chestiile astea si am protestat si nu am fost ascultat.

User avatar
eugen
Site Admin
Posts: 687
Joined: Sat Jul 05, 2003 10:42 pm
Contact:

Postby eugen » Sun Oct 03, 2004 10:10 am

tapiru, nu cred ca trebuie sa-ti dea TIE cineva explicatii despre oldman sau von M. iar regulamentul fusese modificat odata cu anuntul, in sensul ca s-au scos toate "rugamintile", pentru ca alea n-au nici un efect cand nu exista obraz. stiu ca e sters de la reteaua, ti-am spus ca e ceva temporar pana ii dam drumul celui nou. reg de la pagina de register n-a fost updatat cu schimbarile de saptamana trecuta, din lipsa de timp.
deci era o OBLIGATIE ca von M sau oldman sa scrie la forum feedback sau pe PM.

daca ai vreo problema care te priveste (un post sters, mutat, etc) te rog sa ne-o comunici. in rest, nu te mai obosi sa ne faci demonstratii de avocatura, cu interpretarea literei regulamentului (rugamintile nu-s obligatii, etc).

in seara asta probabil ca apare noul reg, care va contine si indatoriri ale moderatorilor si nu doar ale userilor.

User avatar
eugen
Site Admin
Posts: 687
Joined: Sat Jul 05, 2003 10:42 pm
Contact:

Postby eugen » Sun Oct 03, 2004 10:14 am

tapirul wrote:sa nu se creada ca acum, ca nu sunt moderator anymore, m-a apucat dreptatea. Astea sunt in esenta motivele renuntarii mele la functia de moderator, faptul ca nu am fost de acord cu chestiile astea si am protestat si nu am fost ascultat.


motivele renuntarii tale la moderator n-au nici o treaba cu forum feedback.

User avatar
tapirul
elite
elite
Posts: 3194
Joined: Sun Jul 06, 2003 5:57 am
Contact:

Postby tapirul » Sun Oct 03, 2004 10:15 am

inteleg ca asta se cheama "forum feedback" "nu "problemele mele cu moderatorii"
nu trebuie sa imi dea cineva explicatii MIE, in schimb ar trebui ca voi sa dati tuturor explicatii mai bune si mai clare. Si ar trebui sa mai apleci urechea si la critici si sugestii, nu numai la laude.

motivele mele AU legatura cu foruim feedback, ca de aia am plecat.

deci era o OBLIGATIE ca von M sau oldman sa scrie la forum feedback sau pe...

este fals. Nu ati anuntat nicaieri. Atata timp cat regulamentul nou nu a aparut, e in vigoare ala vechi. Nici in anuntul cu schimbarea moderarii nu ai specificat nimic de o OBLIGATIE. Iar oldman nu a incalcat nici macar aceasta obligatie.

remarcile tale cu "nu mai fa pe avocatul" le consider o jignire.

User avatar
eugen
Site Admin
Posts: 687
Joined: Sat Jul 05, 2003 10:42 pm
Contact:

Postby eugen » Sun Oct 03, 2004 10:21 am

nu trebuie sa dam explicatii ci doar anunturi. cat de clare sunt ele pentru tine, asta e alta poveste.

te rog pastreaza sfaturile pentru tine, o sa le primesc de la cei care merita sa le dea.

si nu, motivele tale nu au legatura cu forum feedback.

User avatar
tapirul
elite
elite
Posts: 3194
Joined: Sun Jul 06, 2003 5:57 am
Contact:

Postby tapirul » Sun Oct 03, 2004 10:27 am

o sa le primesc de la cei care merita sa le dea.

ce vrei sa spui cu asta?
sfaturile fac cu ele ce vreau. Daca vrei sa ma banezi si pe mine, baneaza-ma linistit, pana atunci o sa urmaresc sfaturile TALE si o sa postez la Forum Feedback "pareri si reclamatii".
si nu vreau sa mai am o polemica cu tine personal. Te rog PE TINE sa te abtii la comentarii referitoare la persoana mea. Raspunde-mi strict la "pareri si reclamatii" (sau ignora-le) dar lasa-ma personal in pace.

si DA motivele mele AU legatura cu forum feedback. Toata discutia si nervii mei au fost cu si despre forum si moderare. Ca tu ai luat-o personal asta e problema ta proprie si personala.

User avatar
eugen
Site Admin
Posts: 687
Joined: Sat Jul 05, 2003 10:42 pm
Contact:

Postby eugen » Sun Oct 03, 2004 10:33 am

tapirul wrote: Si ar trebui sa mai apleci urechea si la critici si sugestii, nu numai la laude


tapirul wrote:si nu vreau sa mai am o polemica cu tine personal. Te rog PE TINE sa te abtii la comentarii referitoare la persoana mea.


tapirul, poate nu e suficient de clar? eu nu te mai rog, ci iti spun ca daca mai altceva de reclamat aici, fa-o, in rest, pastreaza-ti sfaturile pentru tine! faci ce vrei cu ele, dar nu aici.

User avatar
tapirul
elite
elite
Posts: 3194
Joined: Sun Jul 06, 2003 5:57 am
Contact:

Postby tapirul » Sun Oct 03, 2004 12:06 pm

frumoasa atitudine ai, ce sa zic. Uite atitudinea asta m-a facut sa renunt.
Din cate ai pus chiar tu pe pagina principala, asta e sectiune de reclamatii si pareri, da? Si da, am o rclamatie, daca citesti posturile astea. Am reclamat faptul ca l-ai banat pe OldMan fara un motv statuat in regulament. Daca tot spui regulament in sus si regulament in jos, ma astept in primul rand de la tine sa il respecti. Daca n-am sa mai dau "sfaturi" nu e pentru ca mi-ai spus tu, cii pentru ca o sa fie vox clamantis in desertis. Pana la urma e forum privat si ai dreptate sa faci cum vrei. Dar macar nu o mai face sub acoperirea "regulamentului". Pune la register acolo "sunteti de acord sa va conformati deciziilor moderatorului" si gata.

Si inca o data eugen. termina cu chestiile de genul "pastreaza sfaturile pentru tine". Daca ai ceva de comentat la sfatul/reclamatia in sine fa-o, daca nu lasa-ma in pace. "eu nu te mai rog ci iti spun" ce este? Amenintare?

User avatar
eugen
Site Admin
Posts: 687
Joined: Sat Jul 05, 2003 10:42 pm
Contact:

Postby eugen » Sun Oct 03, 2004 12:22 pm

sincer NU ma intereseaza ce parere ai despre atitudinea mea.

tapirul wrote:Si inca o data eugen. termina cu chestiile de genul "pastreaza sfaturile pentru tine". Daca ai ceva de comentat la sfatul/reclamatia in sine fa-o, daca nu lasa-ma in pace. "eu nu te mai rog ci iti spun" ce este? Amenintare?


o sa termin cu chestiile de genul ala cand o sa termini cu chestii de genul asta: "Si ar trebui sa mai apleci urechea si la critici si sugestii, nu numai la laude".

am ceva de comentat la sfatul in sine - KEEP IT!

amenintari? nu e nevoie de asa ceva. am inteles ce ai avut de reclamat, restul "chestiilor" nu au ce cauta aici si vor fi sterse de acum inainte. pentru ca, tapiru - NU avem ce negocia.

User avatar
ciresar1988
elder
elder
Posts: 1201
Joined: Mon Jul 28, 2003 11:58 pm
Location: Graceland, Memphis, Tennessee
Contact:

Postby ciresar1988 » Sun Oct 03, 2004 2:19 pm

Si iata cum, incercand sa evite balcanismele ieftine pe forum, Eugen apeleaza exact la ele pt a-si sustine demersul.....
Cu prostul nescolarizat
Te lupti putin si ai scapat.
Dar duci o lupta colosala,
Cu prostul care are scoala!
(user neserios)

User avatar
eugen
Site Admin
Posts: 687
Joined: Sat Jul 05, 2003 10:42 pm
Contact:

Postby eugen » Sun Oct 03, 2004 2:34 pm

exact! apropo de discutia lui gaurika cu oldman, sau de a mea cu tapirul..

daca incepi discutia cu BA, si o continui la modul oldman, atunci vei fi tratat ca atare; plus cu un ban!

daca asta e singurul mod in care un user ca tapirul poate sa puna problema, atunci i-am explicat pe inteles. cu balcanisme ieftine, ca de altele nu exista.

demersul meu? pentru cine are nelamuriri, demersul nu e al meu personal adus de-acasa, ci rezultatul deciziei tuturor celor care se ocupa de forum si site. cand v-ati facut cont scria acolo si ce e cu forumul, si cine il gazduieste, si de cine e independent, si cine se ocupa de el.

o ULTIMA lamurire - este forum feedback, nu eugen feedback sau dan feedback sau gaurika feedback. NU ne intereseaza la aceasta arie parerile despre noi ca persoane, despre ce calitati si defecte avem, cat de dictatori suntem si cum incalcam democratia, si alte sfaturi "utile". pentru asta exista email, PM, etc. Daca aveti sugestii legate de structura si functionarea forumului, noi categorii sau subiecte de discutie, sau reclamatii concise (mi-a disparut un post, unde e topicul mutat, de ce a fost locked discutia, etc), sunteti ascultati cu cea mai mare atentie.

User avatar
tapirul
elite
elite
Posts: 3194
Joined: Sun Jul 06, 2003 5:57 am
Contact:

Postby tapirul » Sun Oct 03, 2004 7:31 pm

structura si functionarea forumului

felul in care un forum este moderat tine de functionarea forumului. Iar cei care modereaza sunt eugen, gaurilka, dan etc. Asa ca daca se posteaza aici referitor la moderarea forumului, se va posta implicit despre eugen, dan, gaurika etc.
dar daca asta este raspunsul vostru la critica, e bine de stiut.

User avatar
Tyby
Dungeon Keeper
Posts: 602
Joined: Sun Jul 06, 2003 10:39 pm
Location: Bucuresti
Contact:

Postby Tyby » Sun Oct 03, 2004 8:47 pm

Tapire, sa-mi fie cu iertare ... dar observ o schimbare RADICALA de atitudine la matale intre perioadele DINAINTE si DUPA.

de ex: a se vedea posturile tale de aici:

http://www.imed.ro/forum/viewtopic.php?t=1664

si ultimile de pe feedback ...


Daca ai facut miscarea respectiva, probabil ca ai avut motive intemeiate; ca au fost personale sau nu - asta nu cred ca importa.

Insa din posturile tale de DUPA reiese cum ca noi am fi niste tampiti, despotici, ignoranti, care urmarim interesele personale mai presus de orice. O fi asa, dar eu nu inteleg un lucru: cum de ai reusit sa suporti sa faci parte din aceasta echipa timp de approx 2 ani si abia DUPA sa realizezi acest lucru.

Sorry, dar mi-e greu sa inteleg diverse chestii ... Si, ca sfat personal, sa stii ca INTOTDEAUNA rufele se spala in familie ... INDIFERENT de cine le-a murdarit ...

Cu respect,
Tyby.

PS: va rog sa va limitati la forum feedback de acum pe aceasta arie. Orice post aberant si / sau fara legatura va fi sters si userul avertizat. Faptul ca va convine sau nu atitudinea vreunui moderator sau administrator la adresa vreunui user ne intereseaza, dar intr-o destul de mica masura. Asa cum i-am spus si lui OldMan ceva mai sus, nu va obliga NIMENI si NIMIC sa participati (activ sau pasiv) la activitatea de pe acest forum de discutii.

Toate cele bune.
formerly known as gaurika ...



May the best from your past be the worst in your future!



Tyby out!

User avatar
Luci Sandor
senior
senior
Posts: 441
Joined: Wed Apr 07, 2004 11:17 pm
Location: 127.0.0.1
Contact:

Postby Luci Sandor » Sun Oct 03, 2004 9:31 pm

daca se schimba regulamentul, nimeni nu va fi obligat sa il respecte pe cel nou, pentru ca au dat agree la regulamentul vechi, care nu prevede ca regulile se pot schimba :)
nu arunca lucrurile care pot fi utile altcuiva, doneaza pe Freecycle Bucuresti

User avatar
Tyby
Dungeon Keeper
Posts: 602
Joined: Sun Jul 06, 2003 10:39 pm
Location: Bucuresti
Contact:

Postby Tyby » Sun Oct 03, 2004 9:47 pm

Luci Sandor wrote:daca se schimba regulamentul, nimeni nu va fi obligat sa il respecte pe cel nou, pentru ca au dat agree la regulamentul vechi, care nu prevede ca regulile se pot schimba :)


cred ca te inseli ... TOATA LUMEA va trebui sa il respecte pe cel nou ... cine nu vrea, e liber sa nu mai foloseasca forumul. Insa, cine il foloseste, va trebui sa il posteze.
formerly known as gaurika ...



May the best from your past be the worst in your future!



Tyby out!

User avatar
tapirul
elite
elite
Posts: 3194
Joined: Sun Jul 06, 2003 5:57 am
Contact:

Postby tapirul » Sun Oct 03, 2004 11:01 pm

gaurika, sper ca o sa imi dai dreptul la replica. Sau nu.

atitudinea mea de dupa nu difera fundamental de cea de dinainte cum spui tu, doar ca a devenit publica (no family, nu se mai pune problema rufelor). In postul din linkul tau nu spun nimic ce contrazice sau e diferit de ce zic ACUM. Am fost si sunt de acord sa se posteze la forum feedback comentarii legate de forum, si asta ii spuneam si lui manstein. Am fost si sunt de acord sa se schimbe regulamentul iar, si sa nu se mai accepte injuraturi si obscenitati, si trei i-am spus sa astepte sa vada ce se va mai intampla in legatura cu cenzura. DIN PACATE se pare ca a avut dreptate cu cenzura (vezi oldman si chiar von manstein). Chiar si aici la forum feedback ati inceput sa puneti limite (sa se posteze numai daca e cazul de chestii tehnice gen cine mi-a mutat postul, faptul ca ne convine atitudinea unui moderator va intereseaza in foarte mica masura etc).

si daca ai fi onest gaurika, ai recunoaste ca nu am fost intotdeauna de aocrd cu modul in care se modereaza pe acest forum. Intr-adevar dezacordul meu nu a fost public pentru ca am incercat sa pastrez imaginea echipei (and anyway, cand am indraznit sa critic public echipa eugen a luat foc). In astia doi ani de care zici tu am fost de multe ori "in opozitie". De data asta am decis (un motiv fiind ca nu am mai suportat magariile lui eugen pentru care, btw, ori isi cere scuze ori le explica - daca are un dram de bun simt, that is) sa ies oficial din aceasta echipa si familie. Deci, cat am fost "in familie" am incercat cat s-a putut sa spal rufele de care zici tu IN FAMILIE. De data asta nu mai sunt in nici o familie si deci nu mai pune problema rufelor.

User avatar
eugen
Site Admin
Posts: 687
Joined: Sat Jul 05, 2003 10:42 pm
Contact:

Postby eugen » Sun Oct 03, 2004 11:20 pm

tapirul wrote:un motiv fiind ca nu am mai suportat magariile lui eugen pentru care, btw, ori isi cere scuze ori le explica - daca are un dram de bun simt, that is


tapirule, cu oameni ca tine, si ultimului dram de bun simtz ii vine sa se-arunce pe geam. n-o sa intru in nici o balacareala, desi ma provoci de cand ai renuntat la moderare. ce pot sa-ti spun este ca ai primul avertisment pentru ce-ai scris mai sus. gandeste-te bine inainte sa continui asa.

User avatar
Tyby
Dungeon Keeper
Posts: 602
Joined: Sun Jul 06, 2003 10:39 pm
Location: Bucuresti
Contact:

Postby Tyby » Mon Oct 04, 2004 1:49 am

Deoarece am primit un PM, chiar daca nu imi era adresat direct, voi da un raspuns public:

Tapire, 2 chestii:

1. nu voi discuta pe private cu tine, deoarece risc sa devina public. Iar pentru mine, ce e private, private trebuie sa ramana.

2. tu vrei sa vezi totul in alb si negru. ce-i mai nasol e ca pentru tine alb sau negru inseamna un anume lucru si ai pretentia ca si pentru ceilalti sa insemne acelasi lucru.

Si, prin prisma faptului ca ai fost moderator aici atata timp, titulatura la care, din cate stiu, ai renuntat de buna voia (poate ma insel), asa cum - la timpul respectiv - ai aderat TOT de buna voie, atitudinea ta de DUPA ma indispune sincer. Nu am avut ocazia (nefericita) sa ma confrunt cu asa ceva, desi sunt moderator pe diverse forumuri cu (mult) mai multi useri / moderatori decat pe forumul asta.

Si, crede-ma, sunt alte lucruri MULT mai importante, si pentru mine, si pentru tine (banuiesc) si pentru ceilalti (moderatori, admini sau useri).

In rest, atacuri la persoana si pretentii poate avea orice om mai putin dotat intelectual (la propriu)(sper sa nu intelegi gresit afirmatia) ... NU in asta consta activitatea de baza a unui forum sau a unei comunitati, sau a utilizatorilor acestora.

Cam asta e. De-acu inainte, alegerea iti apartine doar tie ... sper sa fii suficient de inteligent sa o faci pe aia buna.


I'm out of this!

Tyby.
formerly known as gaurika ...



May the best from your past be the worst in your future!



Tyby out!

User avatar
tapirul
elite
elite
Posts: 3194
Joined: Sun Jul 06, 2003 5:57 am
Contact:

Postby tapirul » Mon Oct 04, 2004 5:13 am

gaurika wrote:PS: va rog sa va limitati la forum feedback de acum pe aceasta arie. Orice post aberant si / sau fara legatura va fi sters si userul avertizat.


Return to “Forum feedback”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 30 guests