Pedeapsa Im - vot

pareri, reclamatii

Cat timp ar trebui sa stea Im pe tusa?

avertisment
4
36%
1 saptamana
0
No votes
1 luna
0
No votes
3 luni
2
18%
6 luni
1
9%
9 luni
0
No votes
1 an
0
No votes
2 ani
0
No votes
5 ani
4
36%
 
Total votes: 11

sandoz

Pedeapsa Im - vot

Postby sandoz » Wed Apr 25, 2012 10:11 am

Datorita ultimelor reactii ale lui Im, userii Im'edului au ramas consternati, moderatorii oripilati si sustinatorii socati.
Cum sunt 1000 de case si atatea obiceiuri, propun un poll in care fiecare sa voteze onest, eventual si cu sustinerea votului la topic, ca sa ne asiguram ca nu se voteaza 'special' impotriva cuiva ci impotriva ideei. (asa usuram si munca moderatorului, care se transforma dintr'un calau in simplu executor oficial al vointei poporului)
Atacati ideea, nu persoana.
Remarcati ca nu am pus pedeapsa 'capitala' tocmai din cauza ca nu cred ca o masura atat de drastica poate fi o experienta din care cineva poate invata ceva.

sandoz

Re: Pedeapsa Im - vot

Postby sandoz » Wed Apr 25, 2012 10:28 am

eu am votat 3 luni, ca o pedeapsa -avertisment. pentru ca nu a fost o plangere din partea celui vizat ci din contra din partea celor ce au sarit sa-l apere.
evident, daca se repeta, pedeapsa se mareste. niciodata o recidiva nu se pedepseste mai putin decat a fost pedepsita initial, ba de 2-3 ori mai mult.

User avatar
Lii
elite
elite
Posts: 13065
Joined: Tue Jun 29, 2010 2:03 pm

Re: Pedeapsa Im - vot

Postby Lii » Wed Apr 25, 2012 10:43 am

holi, esti f haios.
Im nu trebuie pedepsit doar pentru ca are un simt al umorului mai ... deosebit
Fără profesie

sandoz

Re: Pedeapsa Im - vot

Postby sandoz » Wed Apr 25, 2012 1:09 pm

summer19 wrote:holi, esti f haios.
Im nu trebuie pedepsit doar pentru ca are un simt al umorului mai ... deosebit

vezi tu, simtul umorului e perceput diferit.
de exemplu, trident si cucsulik cred ca e simt al umorului daca ii spui cuiva (ii sugerezi) ca ar fi prost, om mai putin dotat intelectual, fraier, etc.
ceva gen ironii de genul : pari fraieri, nu esti tu genul ala de om mai putin dotat intelectual, etc
eu prefer sa-i zic cuiva o vorba sau doua in fata, ca barbatul, nu cu lucruri d'astea pe la spate :)

si cand spun in fata, e tête-à-tête, nu pe internet :)
facem misto unul de altul daca permite regulamentul Imed, insa nu amestecam treburile din viata personala (cum fac cusulik sau pc7 acum cu mine)
(cum a facut trident, cum am facut si eu, etc pt.care ne-am luat ban).
ba cucsulik a primit ban 6 luni si la urmatorul urma out complet si irevocabil (nu-s de acord nici cu asta) pentru nu mai stiu eu ce injurii aduse preainaltei moderatoare b3.

repet, pe blegoo, de ce l'ati banat? ca va raspundea fix cu aceeasi moneda? l-ati banat pentru ca nu e medic??? :shock:
sau ca s-a luat trident de mama lui decedata???? penibil!
si cu atat mai penibil cu cat era un user cu mult bun simt, nu a raspuns aiurea si nu a jignit pe nimeni (desi mai toti se simteau cu musca pe caciula)
dar asta e subiect de alt topic.

User avatar
pc7
elite
elite
Posts: 10934
Joined: Fri Apr 01, 2005 8:07 pm

Re: Pedeapsa Im - vot

Postby pc7 » Wed Apr 25, 2012 3:35 pm

cand singura persoana de pe fosrum acre ii i-a apararea lui blegoo esti tu, unde crezi ca e problema?
Life's not fair, get used to it

sandoz

Re: Pedeapsa Im - vot

Postby sandoz » Wed Apr 25, 2012 4:43 pm

pc7 wrote:cand singura persoana de pe fosrum acre ii i-a apararea lui blegoo esti tu, unde crezi ca e problema?

faci misto de cucsulik acum?
vrei sa-l faci sa vina cu abecedarul in mana si sa-ti tina lectii de gramatica?

ps: nu cred ca-s numai eu ala care-i ia apararea.
insa ce'i drept, va place sa mergeti cu valul, nu sa aveti propriile opinii.

User avatar
mihai_525
elite
elite
Posts: 8403
Joined: Sat Aug 02, 2008 12:14 pm

Re: Pedeapsa Im - vot

Postby mihai_525 » Wed Apr 25, 2012 7:02 pm

ce urat
foarte urat

in ultima vreme am observat ca foarte multi oameni, majoritatea chiar, au devenit mai rai.
de unde atata rautate, nu stiu.
este foarte urat sa spui ce a spus Im, probabil e frustrat sau invidios, chiar nu ma intereseaza.
dar este aproape la fel de urat sa faci circ pe tema asta,
solutia este, dupa parerea mea
sa IGNORAM, sa ne prefacem ca nici nu observam astfel de replici.
sa fim niste DOMNI si niste DOAMNE,
nu niste calici din mahalaua rahovei.

SALUT atitudinea lui vlad s care s-a dovedit din nou a fi un domn
si
CONDAMN atitudinea lui holiday si a lui trident (mai ales a lui trident) care NU s-au dovedit a fi niste domni, si chiar a mea care am postat pe tema asta dar nu ma puteam abtine sa nu remarc, dupa cum spuneam, aceasta stare de fapt - rautatea excesiva a oamenilor in ultima vreme.
America first

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Re: Pedeapsa Im - vot

Postby Chingachgook » Wed Apr 25, 2012 7:03 pm

sandoz wrote:de exemplu, trident si cucsulik cred ca e simt al umorului daca ii spui cuiva (ii sugerezi) ca ar fi prost, om mai putin dotat intelectual, fraier, etc.


holidei esti in eroare. nu imi manifest simtul umorului fata de tine. cu altii glumesc.
tie doar iti repet chestii ca am fazut ca de obicei intelegi faza la reluare.
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

sandoz

Re: Pedeapsa Im - vot

Postby sandoz » Tue May 29, 2012 5:06 pm

oare Im a fost banat pe bune ca nu prea l'am mai vazut pe aici?

ps : scuze kooksee ca te ignore.

User avatar
Lii
elite
elite
Posts: 13065
Joined: Tue Jun 29, 2010 2:03 pm

Re: Pedeapsa Im - vot

Postby Lii » Tue May 29, 2012 8:06 pm

si mie mi-e dor de Im
Fără profesie

User avatar
187.92a
addicted
addicted
Posts: 47429
Joined: Fri Dec 10, 2004 7:59 pm

Re: Pedeapsa Im - vot

Postby 187.92a » Tue May 29, 2012 9:35 pm

mai ales la fazele cand se lua de viata personala a lui ala si-o facea pe nevasta=sa femela sau cum i-a mai zis, asa, doar ca avea el chestii mai vechi sau frustrari sau ceva

sandoz

Re: Pedeapsa Im - vot

Postby sandoz » Wed May 30, 2012 9:53 am

bai trident, esti ca un copil de gradinita, inveti rapid toate prostiile si te mai si bucuri cand le spui cu voce tare in fata clasei.

User avatar
Lii
elite
elite
Posts: 13065
Joined: Tue Jun 29, 2010 2:03 pm

Re: Pedeapsa Im - vot

Postby Lii » Wed May 30, 2012 6:50 pm

trident wrote:mai ales la fazele cand se lua de viata personala a lui ala si-o facea pe nevasta=sa femela sau cum i-a mai zis, asa, doar ca avea el chestii mai vechi sau frustrari sau ceva


Deci nu ti-e dor de Im
Fără profesie

User avatar
187.92a
addicted
addicted
Posts: 47429
Joined: Fri Dec 10, 2004 7:59 pm

Re: Pedeapsa Im - vot

Postby 187.92a » Wed May 30, 2012 7:31 pm

N U !


Return to “Forum feedback”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 13 guests