Ce avetz cu Jerom?? Warn, topice inchise...

pareri, reclamatii
User avatar
187.92a
addicted
addicted
Posts: 47429
Joined: Fri Dec 10, 2004 7:59 pm

Ce avetz cu Jerom?? Warn, topice inchise...

Postby 187.92a » Mon Dec 05, 2011 4:21 pm

Eu nu am mai pomenit sa se inchida topice in forum feedback deschise cand cibeva se plange ca este abuzat de un mod.
Am vazut ca asta i s-a intsmplat lui Jerom acu cateva zile

Acum vad ca Im a suspendat-o pt o zi sau ceva.

Logica nu era ca userul sa se poata plange de moderare in forum feedback, sa nu o faca pe topicul resp??

Nu e ok sa nu lasi userul sa se exprime, Im
Forumul asta a fost dintotdeauna despre libertatea de exprimare.
Si eu unul sper sa ramana asa, indiferent ce ai tu de impartit cu un user sau altul.

User avatar
johnny
senior
senior
Posts: 422
Joined: Fri Feb 04, 2011 5:44 pm

Re: Ce avetz cu Jerom?? Warn, topice inchise...

Postby johnny » Mon Dec 05, 2011 6:12 pm

In primul rand e Jerome, nu Jerom.
In al doilea rand, cred ca a banat-o mai mult pentru faptul ca a inceput sa dea detalii private despre ea, ca e maritata, ca sotul ei a crescut pe muzica de pian, etc.
Eu cred ca a facut ceea ce trebuie, poate s-o trezi, plus ca e foarte agresiva cand ii raspunde cineva (de exemplu topicul cu inchiriatul unui studio in New York, etc)
Nu in ultimul rand, cred ca pick-ul l-a atins pentru faza cu 'la unii rotitele se invart cu manivela...'
E dragut ca i-a dat numai o zi. Trece repede, dar antecedentele raman
Blegoo wrote:"Băgamiash... ce de-a mai gropi!"
Trident:
"Uliliuuu... ce de-a multe vagine pă stradă...! Hai să intru și în asta... și în ailaltă... să nu ratez nici una!"

http://www.youtube.com/watch?v=hE3HdcdZ ... re=related

User avatar
mihai_525
elite
elite
Posts: 8403
Joined: Sat Aug 02, 2008 12:14 pm

Re: Ce avetz cu Jerom?? Warn, topice inchise...

Postby mihai_525 » Mon Dec 05, 2011 7:02 pm

i believe the propper term is "peak"
gen exit poll vs exit pool.
America first

User avatar
187.92a
addicted
addicted
Posts: 47429
Joined: Fri Dec 10, 2004 7:59 pm

Re: Ce avetz cu Jerom?? Warn, topice inchise...

Postby 187.92a » Mon Dec 05, 2011 7:34 pm

nu se poate, intrucat acele incidente nu erau pe aria moderata de Im, plus ca este treaba ei cu ce sot si-a gasit (frate fiecare cu ce poate, nu>?) si daca ea hotaraste sa spuna despre ea insasi orice, poate s-o faca, nu?

nu astea sunt motivele, sunt sigur

User avatar
johnny
senior
senior
Posts: 422
Joined: Fri Feb 04, 2011 5:44 pm

Re: Ce avetz cu Jerom?? Warn, topice inchise...

Postby johnny » Mon Dec 05, 2011 7:53 pm

mihai_525 wrote:i believe the propper term is "peak"
gen exit poll vs exit pool.

tu esti de la minister, stii mai bine!

ps: dar chiar, nu stii de ce a luat Jerome ban?
Blegoo wrote:"Băgamiash... ce de-a mai gropi!"
Trident:
"Uliliuuu... ce de-a multe vagine pă stradă...! Hai să intru și în asta... și în ailaltă... să nu ratez nici una!"

http://www.youtube.com/watch?v=hE3HdcdZ ... re=related

User avatar
187.92a
addicted
addicted
Posts: 47429
Joined: Fri Dec 10, 2004 7:59 pm

Re: Ce avetz cu Jerom?? Warn, topice inchise...

Postby 187.92a » Mon Dec 05, 2011 7:59 pm

ca l-a scuipat (metaforc vbind) pe Imd pe chelie de mai multe ori si asta s-a ofticat si a inceput sa =i caute nod in papura?

ideea este DE CE I SE INCHID TOPICELE DIN FORUM FEEDBACK

User avatar
Phat Skidz
dɥɐʇ sʞıpz
Posts: 17766
Joined: Sun Jul 06, 2003 9:51 am

Re: Ce avetz cu Jerom?? Warn, topice inchise...

Postby Phat Skidz » Mon Dec 05, 2011 8:43 pm

Mi se pare f complicată schema.
johnny + Jerôme = love (fără să fie reciproc, însă), dar şi johnny + vmc = love.
Ori, Jerôme + vmc = hate.
Trident + vmc = love, dar uite că acum Trident îi ia apărarea lui Jerôme. Sigur, mourir pour des idées, el ia apărarea principiului. SANCHI.
Pe de altă parte, trident + Im < love, ca să fim eufemişti.
Im nu e prieten cu nimeni.
Complicat.
SUNT BOȘOROGUL IMEDULUI

User avatar
vmc
elite
elite
Posts: 3589
Joined: Sat Apr 16, 2005 1:26 pm

Re: Ce avetz cu Jerom?? Warn, topice inchise...

Postby vmc » Mon Dec 05, 2011 8:49 pm

vlad s. wrote:johnny + vmc = love


nu stiam, dar merci ca mi-ai zis
nicht wahr?

User avatar
mihai_525
elite
elite
Posts: 8403
Joined: Sat Aug 02, 2008 12:14 pm

Re: Ce avetz cu Jerom?? Warn, topice inchise...

Postby mihai_525 » Mon Dec 05, 2011 9:13 pm

scz de offtopic era un user mai demult cand intram rar pe imed, se chema jeromekjerome e tot aia cu Jerome ? ms
America first

User avatar
187.92a
addicted
addicted
Posts: 47429
Joined: Fri Dec 10, 2004 7:59 pm

Re: Ce avetz cu Jerom?? Warn, topice inchise...

Postby 187.92a » Mon Dec 05, 2011 9:55 pm

nu stiu, se pare ca sunt trei intr-o barca (sic!)

trident +im = love, mai cu forta dar sper sa ii palca la un moment dat, fie ca face vanatai in genunchi sau nu


de ce nu are dreptul Jerome sa se exprime pe forum feedback???

si da, nu o halesc pe Jerome, dar nu mi se pare normal sa se inchida toipicele in care protesteaza!!!

User avatar
marmotul
elite
elite
Posts: 8640
Joined: Wed Apr 23, 2008 12:22 pm

Re: Ce avetz cu Jerom?? Warn, topice inchise...

Postby marmotul » Mon Dec 05, 2011 10:23 pm

vlad s. wrote:Im nu e prieten cu nimeni.
Complicat.

intr-adevar, cred ca im ar juca cu foarte mare succes intr-un film alb negru cu vampiri. parerea mea.
cu toate ca e destul de ciudat, apreciez ceva la el: nu poarta pica.
si tine destul de mult la glume.

dar tot ciudat ramine :D
qpepsi.gif

User avatar
187.92a
addicted
addicted
Posts: 47429
Joined: Fri Dec 10, 2004 7:59 pm

Re: Ce avetz cu Jerom?? Warn, topice inchise...

Postby 187.92a » Mon Dec 05, 2011 10:31 pm

nu poarta pica doar inchide topicele de protest???!!

User avatar
Dan
Master of Disaster
Posts: 2869
Joined: Sun Jul 06, 2003 1:59 am
Location: ...on the highway to hell...
Contact:

Re: Ce avetz cu Jerom?? Warn, topice inchise...

Postby Dan » Mon Dec 05, 2011 11:35 pm

Pe scurt - decizia unui moderator se executa. Cand activitatea unui moderator nu este corespunzatoare ii retragem acest drept. Daca la feedback continua discutii similare cu cele care au dus la interventia moderatorului poti fie sa inchizi topicurile fie sa dai direct ban. Mai mult moderatorii si administratorii nu sunt obligati sa dea explicatii detaliate pentru actiunile lor.
Eu din muntii mei...
http://www.imed.ro/forum

User avatar
187.92a
addicted
addicted
Posts: 47429
Joined: Fri Dec 10, 2004 7:59 pm

Re: Ce avetz cu Jerom?? Warn, topice inchise...

Postby 187.92a » Mon Dec 05, 2011 11:44 pm

nu vad cum ar putea sa nu se execute decizia, date fiind conditiile (one cannot unban him/herself, etc)
sigur ca nu e nimeni obligat sa nimic, nu se pune pb de obligatie, dar mie nu mi se pare nasol sa chestionezi un mod sau sa comentezi actiunile sale.
discutiile de pe un anumit topic pot fi toxice pt topicul ala, i9nteleg sa nu aiba loc acolo, dar de ce sa fie interzise de peste tot? cu ce deranjeaza?
cu atat mai mult cu cat dupa moderare nu ramane nimic cand se sterge/face curatenie,

in fine, eu asa vad lucrurile. nu ma intereseaza conflictul de fatza, ci principiul de a bloca userul sa spuna ceva/sa comenteze deciziile moederatorului.
dee xemplu fara astfel de topice niciodata nu am fi putut observa ca b3 avea un comportament abuziv/biased fata de muma padurii samd.

in definitiv sigur ca este siteul tau/faci ce doresti/o conduci cum crezi de cuviinta, dar na. discutia e de principiu. eu cred in libertati din astea, cum ar fi cea a cuvantului, as long as nu incalca reguli generale gen nu se apuca de injuraturi, dezvaluiri senzationale, tampenii de genul asta

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Re: Ce avetz cu Jerom?? Warn, topice inchise...

Postby Chingachgook » Mon Dec 05, 2011 11:59 pm

Dan wrote: Cand activitatea unui moderator nu este corespunzatoare ii retragem acest drept.



decat atat am de zis


:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

User avatar
Dan
Master of Disaster
Posts: 2869
Joined: Sun Jul 06, 2003 1:59 am
Location: ...on the highway to hell...
Contact:

Re: Ce avetz cu Jerom?? Warn, topice inchise...

Postby Dan » Tue Dec 06, 2011 12:02 am

trident wrote:discutiile de pe un anumit topic pot fi toxice pt topicul ala, i9nteleg sa nu aiba loc acolo, dar de ce sa fie interzise de peste tot? cu ce deranjeaza?


Pentru ca tendinta userului in sine este ca el sa-si sustina cauza in fata unui tribunal imaginar, la care vine spunand ca a fost abuzat. Din pacate atitudinea asta este abuziva pe imed.ro NU vorbim aici de Jerome si Im ci de tot istoricul de atatia ani. Ei bine, lucrurile astea sunt pe cale sa se schimbe. Nu exista nici un tribunal, care sa supuna oprobiului public actiunile unui moderator, daca exista vreo reclamatie de abuz aceasta se poate face si pe mail catre un administrator, cum s-a si intamplat deja.

Din pacate poti reduce totul la "site-ul meu" si da asta poate fi real. Daca "site-ul meu" este administrat prost consecintele se vor vedea si daca am gresit comportamentul va fi sanctionat prin numar de useri, calitatea posturilor, trafic etc. Dupa cum stii traficul nu ne intereseaza, pentru ca nimic din ce vezi aici nu e comercial, numarul de useri la fel.
Eu din muntii mei...
http://www.imed.ro/forum

User avatar
Fritz
senior
senior
Posts: 221
Joined: Sun Nov 27, 2011 2:01 pm
Location: Bucuresti

Re: Ce avetz cu Jerom?? Warn, topice inchise...

Postby Fritz » Tue Dec 06, 2011 12:56 am

Dan, eu iti inteleg punctul de vedere, dar nu crezi ca e o problema cu moderarea de genul asta? un singur om care ia decizii fara sa dea niciun fel de explicatii e reteta clara pentru dictatura. dreptul la replica este esential pentru moderarea moderatorilor.
oamenii sunt sortiti sa greseasca, sa aiba resentimente si sa abuzeze de functii. rar gasesti oameni care pot si obiectivi. si-atunci te intreb, daca tu refuzi dreptul la replica al userilor, cum se va rasfrange asta asupra comportamentului moderatorilor?

de exemplu:
eu mi-am luat warn pentru ca i-am zis lui Jerome ca o replica insinuanta la adresa mea echivaleaza cu linsul buzelor si departatul picioarelor pe scaun - limbaj corporal al femeii cand flirteaza. Nu am folosit niciun cuvant obscen, ideea nu era obscena, fraza per ansamblu nu era obscena. Sincer, mi s-a parut deplasata decizia, pentru ca alti useri tuna si fulgera, jignesc si injura - fara consecinte.

Dar, am apreciat faptul ca mi s-a raspuns la protest, si intr-un final am inteles ca exprimarea mea nu a fost prea fericita, si se putea interpreta, - de catre minti orbite de sentimente negative, mai ales, - intr-un mod nefericit.

Dar, am primit un feed-back. Fara el as fi tras doua injuraturi si mi-as fi bagat picioarele in el de forum. Nu zic ca murea forumul fara mine, dar fara mine, fara alalalt, fara x, fara y...

Parerea mea este ca feed-backurile de la useri sunt sanatoase. Alfel cum ai putea sa-ti dai seama ca un moderator nu e impartial? mail la admin? eu mi-as baga picioarele in el de mail si mi-as lua bocceaua.

sigur, eu sunt doar un bagator de seama pe un forum.
“Great spirits have always encountered violent opposition from mediocre minds.”
― Albert Einstein

User avatar
Dan
Master of Disaster
Posts: 2869
Joined: Sun Jul 06, 2003 1:59 am
Location: ...on the highway to hell...
Contact:

Re: Ce avetz cu Jerom?? Warn, topice inchise...

Postby Dan » Tue Dec 06, 2011 1:24 am

Dupa cum ziceam - feedback exista, dar nu tribunalul poporului. Mailul e pentru banuri, pentru ca dupa ban nu ai cum sa te plangi altfel decat cu mail . Nu exista functii pe forum - nu suntem CAP nici SRL. Dreptul la replica este evident in mod permis, insa argumentat, decent si fara injurii. Te asigur ca nu va fi nici unul nedreptatit. Cat despre tona de balarii de pe forum : ea se datoreaza tocmai unei interventii ferme atunci cand a trebuit, pentru ca nici un administrator nu a urmarit discutiile respective. Acum incerc eu in limita timpului sa fac asta si sa schimb pe cat posibil situatia de fata.
Trebuie sa intelegi ca nu e nimic personal in moderare, cel putin din partea mea si ca nu imi da nici o satisfactie un ban unui utilizator: nu asta e scopul si idea. Scopul e ca utilizatorii noi sa nu nimereasca intr-o tona de ***** imprastiat peste tot si sai ia lehamitea. Iar daca exista *****, cum inevitabil va exista, gen polemici de 2 lei, cuvinte intoarse, aluzii, mizerii gen capatos alea sa ramana cat posibil limitate in Diverse. Daca nu se poate atunci ne lipsim bucurosi de useri de acest gen. Exista o gramada de forumuri mai bune unde pot sa o faca dar nu aici.
Eu din muntii mei...
http://www.imed.ro/forum

User avatar
Calico
addicted
addicted
Posts: 42413
Joined: Tue Mar 16, 2004 12:27 pm

Re: Ce avetz cu Jerom?? Warn, topice inchise...

Postby Calico » Tue Dec 06, 2011 1:38 am

Am ajuns prea tarziu, a spus kooksee deja ce aveam de zis.

Doar o chestie: tocmai pentru ASTA exista "forum feedback", pentru ca userii care intra sa nu gaseasca o gramada de ***** imprastiat peste tot. Ideea e sa existe o sectiune unde moderarea sa primeasca un feedback, ca sa nu se murdareasca celelalte topice cu proteste. Mie mi se pare ca functioneaza bine sistemul.

User avatar
Dan
Master of Disaster
Posts: 2869
Joined: Sun Jul 06, 2003 1:59 am
Location: ...on the highway to hell...
Contact:

Re: Ce avetz cu Jerom?? Warn, topice inchise...

Postby Dan » Tue Dec 06, 2011 1:53 am

Da - cum ziceam : argumentat, decent si fara injurii. Nu inchide nimeni forum feedback.
Eu din muntii mei...
http://www.imed.ro/forum

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Re: Ce avetz cu Jerom?? Warn, topice inchise...

Postby Chingachgook » Tue Dec 06, 2011 1:58 am

vrei sa spui ca im e un nimeni?

daca adminii jignesc in halul asta userii ce pretentii sa mai ai de la unul ca mine
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

User avatar
Dan
Master of Disaster
Posts: 2869
Joined: Sun Jul 06, 2003 1:59 am
Location: ...on the highway to hell...
Contact:

Re: Ce avetz cu Jerom?? Warn, topice inchise...

Postby Dan » Tue Dec 06, 2011 2:01 am

Esti off-topic.
Eu din muntii mei...
http://www.imed.ro/forum

User avatar
b3
elite
elite
Posts: 4122
Joined: Fri Jul 25, 2003 2:22 pm
Location: Bucuresti

Re: Ce avetz cu Jerom?? Warn, topice inchise...

Postby b3 » Tue Dec 06, 2011 3:29 am

MumaPadurii wrote:Am ajuns prea tarziu, a spus kooksee deja ce aveam de zis.

Doar o chestie: tocmai pentru ASTA exista "forum feedback", pentru ca userii care intra sa nu gaseasca o gramada de ***** imprastiat peste tot. Ideea e sa existe o sectiune unde moderarea sa primeasca un feedback, ca sa nu se murdareasca celelalte topice cu proteste. Mie mi se pare ca functioneaza bine sistemul.


vai vai, tu ce aveai de zis ? Ca m-ai reclamat la admini de tz ori si nu mi-au retras dreptul de moderare ? Si asta inseamna ca adminii nu sunt corecti in perspectiva ta ? Poate inseamna ca adminii sunt de acord cu moderarea, ce zici de asta ?

Fritz, dictatura ar fi daca ar exista un singur moderator sau admin. Suntem vreo 4-5 daca nu chiar mai multi (au fost demisii, concedii, n-am tinut evidenta tuturor). Ala care-si ia warn/ban rareori e de acord ca a gresit asa ca e relativ... In experienta mea, jumate se dau cu dosu de pamant si fac ca toate alea, dintre care vreun sfert capata o problema personala cu mine si ma injura dup-aia pe toate topicele. Jumate accepta, dintre care un sfert imi transmit ca accepta pt ca nu comenteaza deloc :))), 14% comenteaza la modul ok fair game dar trebuia sa-i dai si aluilalt si atat si 1% zic da ai dreptate scuze (eventual n-am stiut).
Pentru fiecare doctor exista alt doctor egal si de sens opus - ceea ce explica de ce gasesti atat de usor experti care sa se contrazica total unii pe altii.
Ce este un forum ? | Vreau o tara ca afara

User avatar
187.92a
addicted
addicted
Posts: 47429
Joined: Fri Dec 10, 2004 7:59 pm

Re: Ce avetz cu Jerom?? Warn, topice inchise...

Postby 187.92a » Tue Dec 06, 2011 5:11 am

pai despre asta era discutia, ca se inchid topice in Forum Feedback, topice antimoderare. Imi aminstesc ca se stabilise un fel de cutuma cum ca nu se modereaza in Forum Feedback.. ei iata ca se intampla, cand Im are o pb personala cu cineva.

imho ar trebui sa se poata comenta moderarea oricat de extensiv atata vreme cat se face intr-un mod decent si nu pe toate topicele. si daca pe forum se comenteaza de la prestatia unui ministru sau profesor pana la chilotii lui bianca dragusanu, se vb despre homosexualitate si despre femei de moravuri usoare, nu vad de ce moderarea ar constitui un subiect tabu.

eu unul pot intelege ca pentru un admin este comod sa aiba mdoeratori care sa faca megacuratenie si sa represze userii- asta inseamna liniste pe forum, nu se consuma resurse etc. asta este singura varianta in care pot intelege cum b3 sau Im ar putea fi moderatori buni. de ex si eu as sacrifica niste useri ca sa ramana niste moderatori doar pt ca muncesc cu spor la paza si ordine publica :) nu ar fi corect, dar ar fi util.

Dan wrote:Daca la feedback continua discutii similare cu cele care au dus la interventia moderatorului poti fie sa inchizi topicurile fie sa dai direct ban.


din moment ce nu modifica discutiile intiale pt ca au mutate de acolo.. serios, nu vad pe cine deranjeaza.

moderarea lui b3 este realmente jenanta si cred ca mai toti userii sunt efectiv scarbiti de modul in care o realizeaza, ba chiar cred ca si unii din moderatori ar avea ceva de comentat la moderarea lui b3. nu vreau sa zic de vlad, dar imi aduc aminte de Im. b3 are fronde declarate cu anumiti useri, ce te poti astepta..
de exemplu b3 are o pb de fiecare data cand cineva insinueaza ceva legat de o anumita specialitate :), ploua cu warn si ban fie si daca se aminteste despre...
mdoerarea lui soricel vreau sa cred ca a fost un vis urat si atata tot. nu cred ca reusea sa dea un quote sau sa urmareasca un fir logic, frateeee! (no offence)
moderarea lui Im mi se pare rautacioasa si prea le ia la modul personal, nu mai zic ca posturile lui abunda de remarci ofensatoare si discriminatorii la adresa femeilor,d e ma dernjeaza si pe mine ca barbat frate (mizerii din alea masive)




dan, e normal sa comentezi actiuni ale altora cand se rasfrang asupra ta, e frustrant sa nu, sigur ca nu trebuie sa fie obligati mod sa raspunda, dar nu trebuie sa existe si o oarecare consideratie pentru USERI, nu neaparat sa dai jos mdeoratorul cand se plange unul, dar frate, macar sa aiba voie sa se planga userul. sa se descarce :)

User avatar
187.92a
addicted
addicted
Posts: 47429
Joined: Fri Dec 10, 2004 7:59 pm

Re: Ce avetz cu Jerom?? Warn, topice inchise...

Postby 187.92a » Tue Dec 06, 2011 5:12 am

bottom line, ar fi asa nasol sa existe cate un topic la forum feedback de tipul:
-moderarea lui Im
-moderarea lui b3
-moderarea lui vlad?

.. cumva cand cineva are o pb cu o actiune de moderare a unui mod sa adreseze problema DIRECT, sa nu mai iasa o mie de topice cu tot felul de titluri ciudate ?

pt ca reamintesc ca pe activity log unde se anunta warnurile si banurile NU E VOIE sa comentezi (sau ma rog, unii moderatori dau voie, altii nu... ca nu s-au pus de acord ca era complicat.. la fel ca si cu moderarea in Forum FDBck :p).

User avatar
Blitz
elite
elite
Posts: 2759
Joined: Tue Oct 26, 2010 3:29 pm

Re: Ce avetz cu Jerom?? Warn, topice inchise...

Postby Blitz » Tue Dec 06, 2011 7:56 am

Dan wrote:Da - cum ziceam : argumentat, decent si fara injurii. Nu inchide nimeni forum feedback.


in general vorbind, moderarea mi se pare un fel de mentinere a disciplinei pe un forum.

User avatar
Calico
addicted
addicted
Posts: 42413
Joined: Tue Mar 16, 2004 12:27 pm

Re: Ce avetz cu Jerom?? Warn, topice inchise...

Postby Calico » Tue Dec 06, 2011 2:10 pm

b3 wrote:vai vai, tu ce aveai de zis ? Ca m-ai reclamat la admini de tz ori si nu mi-au retras dreptul de moderare ? Si asta inseamna ca adminii nu sunt corecti in perspectiva ta ? Poate inseamna ca adminii sunt de acord cu moderarea, ce zici de asta ?
[...]
vreun sfert capata o problema personala cu mine si ma injura dup-aia pe toate topicele

Vai, vai, tu te-ai introdus singura in discutie, draga. Nu pomenise nimeni de "b3" (indiferent de ce gandea toata lumea), asa ca nu vad de ce intervii asa de jignita. Cu musca pe caciula, much?

User avatar
johnny
senior
senior
Posts: 422
Joined: Fri Feb 04, 2011 5:44 pm

Re: Ce avetz cu Jerom?? Warn, topice inchise...

Postby johnny » Tue Dec 06, 2011 3:19 pm

vlad s. wrote:Mi se pare f complicată schema.
johnny + Jerôme = love (fără să fie reciproc, însă), dar şi johnny + vmc = love.
Ori, Jerôme + vmc = hate.
Trident + vmc = love, dar uite că acum Trident îi ia apărarea lui Jerôme. Sigur, mourir pour des idées, el ia apărarea principiului. SANCHI.
Pe de altă parte, trident + Im < love, ca să fim eufemişti.
Im nu e prieten cu nimeni.
Complicat.

Stai ca nu face sens, adica din ce'am inteles eu, jerome ar fi geloasa pe vmc???
De unde si pana unde? De ce trident + jerome = love? (aa, de fapt stai ca a zis undeva ca e maritata)

Sau tu faci acum politica pacii pentru a candida pe un post sus pus in Imed, din noul partid (Pacii) pe care ti l-ai format?

PS: eu nu inteleg, care sunt moderatorii si care sunt userii? Moderatorii nu ar trebui sa fie aia care au mai multe postari (gen trident, kooksee, vlad.s ?? )



Din ce am citit eu mai sus l-ati cam jignit pe Im. (cel putin ati insinuat, ca doar nu o sa-i ziceti in fata...la faza cu 'nimeni' sau la faza cu iubirea si 'vanataile in genunchi').

Dar ce stiu eu despre forumuri, sunt mic copil pe langa dinozaurii astia.. (gen Fritz, Jr H&M, etc)

oricum, bine ai revenit Jerome! a fost dureros banul? (ca sa fiu ontopic).
Blegoo wrote:"Băgamiash... ce de-a mai gropi!"
Trident:
"Uliliuuu... ce de-a multe vagine pă stradă...! Hai să intru și în asta... și în ailaltă... să nu ratez nici una!"

http://www.youtube.com/watch?v=hE3HdcdZ ... re=related

User avatar
Jerome
elite
elite
Posts: 5383
Joined: Mon Sep 12, 2011 6:55 pm

Re: Ce avetz cu Jerom?? Warn, topice inchise...

Postby Jerome » Tue Dec 06, 2011 3:38 pm

johnny wrote: bine ai revenit Jerome! a fost dureros banul?

Deloc. Am de invatat pentru un examen, asa ca m-a si ajutat.
Mersi oricum! :)

Iluzia de grandoare pe care o au moderaorii aici e aproape fireasca, fiecare simte nevoia sa-si elibereze nemultumirile personale pe undeva si, cum in viata reala nu-si permit sa faca asta, gasesc pe cineva, pe oricine, pe un forum pe care il confunda cu tarlaua lu' ta'su si se comporta ca si cum ar avea sclavi pe plantatie, in dorinta de a-si potoli setea de autoritate. Un fel de "displacement" (cand schimbi inconstient tinta emotiilor tale, in cazul de fata negative).

Penibil e ca n-au nici cea mai vaga idee ca altii nu confunda, ca ei, imedul cu viata reala si ca e doar un amuzament de moment de care se pot lipsi cu usurinta.

Deci, dati-i inainte cu warn-urile si cu ban-urile daca asta va face sa va simtiti mai bine, pentru ca trebuie sa ne sustinem unii pe altii la greu, iar io sunt total de acord sa dam satisfactie si celor dezavantajati de soarta. Chiar ar fi frumos ca cel care e mai necajit, asa, sa fie facut automat moderator, sa inchida si el niste topice, sa stearga si el niste replici, sa ii creasca si lui stima de sine nitel. Ca doar oameni suntem! :)

User avatar
Jerome
elite
elite
Posts: 5383
Joined: Mon Sep 12, 2011 6:55 pm

Re: Ce avetz cu Jerom?? Warn, topice inchise...

Postby Jerome » Tue Dec 06, 2011 3:40 pm

Dan wrote:Pe scurt - decizia unui moderator se executa. Cand activitatea unui moderator nu este corespunzatoare ii retragem acest drept. Daca la feedback continua discutii similare cu cele care au dus la interventia moderatorului poti fie sa inchizi topicurile fie sa dai direct ban. Mai mult moderatorii si administratorii nu sunt obligati sa dea explicatii detaliate pentru actiunile lor.

Nici nu pot comenta asa ceva pentru ca mi s-ar netezi creierul.

User avatar
Calico
addicted
addicted
Posts: 42413
Joined: Tue Mar 16, 2004 12:27 pm

Re: Ce avetz cu Jerom?? Warn, topice inchise...

Postby Calico » Tue Dec 06, 2011 3:59 pm

johnny wrote:Moderatorii nu ar trebui sa fie aia care au mai multe postari (gen trident, kooksee, vlad.s ?? )

Ba da, si eu zic la fel.

User avatar
Fritz
senior
senior
Posts: 221
Joined: Sun Nov 27, 2011 2:01 pm
Location: Bucuresti

Re: Ce avetz cu Jerom?? Warn, topice inchise...

Postby Fritz » Tue Dec 06, 2011 9:51 pm

Jerome wrote:
Dan wrote:Pe scurt - decizia unui moderator se executa. Cand activitatea unui moderator nu este corespunzatoare ii retragem acest drept. Daca la feedback continua discutii similare cu cele care au dus la interventia moderatorului poti fie sa inchizi topicurile fie sa dai direct ban. Mai mult moderatorii si administratorii nu sunt obligati sa dea explicatii detaliate pentru actiunile lor.

Nici nu pot comenta asa ceva pentru ca mi s-ar netezi creierul.



trop tard, jolie.
nu poti comenta pentru ca e deja neted.
“Great spirits have always encountered violent opposition from mediocre minds.”
― Albert Einstein

User avatar
holliday
elite
elite
Posts: 5024
Joined: Wed Jul 14, 2010 7:10 pm
Location: procrastination - retras in vizuina tapirului
Contact:

Re: Ce avetz cu Jerom?? Warn, topice inchise...

Postby holliday » Tue Dec 06, 2011 10:23 pm

poate va luati toti cate un ban scurt ca tot comentati deciziile moderatorilor.
sincer, aveti noroc ca nu sunt eu moderator.

User avatar
Calico
addicted
addicted
Posts: 42413
Joined: Tue Mar 16, 2004 12:27 pm

Re: Ce avetz cu Jerom?? Warn, topice inchise...

Postby Calico » Tue Dec 06, 2011 10:28 pm

Doamne, nu cred ca uraste cineva forumul asta intr-atat.

User avatar
holliday
elite
elite
Posts: 5024
Joined: Wed Jul 14, 2010 7:10 pm
Location: procrastination - retras in vizuina tapirului
Contact:

Re: Ce avetz cu Jerom?? Warn, topice inchise...

Postby holliday » Tue Dec 06, 2011 10:43 pm

MumaPadurii wrote:Doamne, nu cred ca uraste cineva forumul asta intr-atat.

vai muma, dar tocmai tu te'ai simtit atat de amenintata?
din cate stiu aveai vreo 2 warnuri de la ultima spovedanie. :) sa'i reamintesc lui b3? :rightblinky:


Nu stiu ce aveti cu Jerome, devine vedeta pe imed cu atatia hateri! (nu de alta, dar o sa ma depaseasca :D )

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Re: Ce avetz cu Jerom?? Warn, topice inchise...

Postby Chingachgook » Tue Dec 06, 2011 11:52 pm

b3 wrote:Poate inseamna ca adminii sunt de acord cu moderarea, ce zici de asta ?




mana sus care are aceeasi imagine ca si mine

betrei uitandu-se in oglinda si tragandu-se usor de cioc." ce frumos sunt. si ce bine moderez. "

eu sunt extrem de precis ca victor si cu dan nu au intrat cu lunile pe aici. deci mai degraba nu au vazut evolutia ta la paralele decat ca au fost de acord.
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

User avatar
Jerome
elite
elite
Posts: 5383
Joined: Mon Sep 12, 2011 6:55 pm

Re: Ce avetz cu Jerom?? Warn, topice inchise...

Postby Jerome » Thu Dec 08, 2011 3:25 pm

Fritz wrote:
Jerome wrote:
Dan wrote:Pe scurt - decizia unui moderator se executa. Cand activitatea unui moderator nu este corespunzatoare ii retragem acest drept. Daca la feedback continua discutii similare cu cele care au dus la interventia moderatorului poti fie sa inchizi topicurile fie sa dai direct ban. Mai mult moderatorii si administratorii nu sunt obligati sa dea explicatii detaliate pentru actiunile lor.

Nici nu pot comenta asa ceva pentru ca mi s-ar netezi creierul.



trop tard, jolie.
nu poti comenta pentru ca e deja neted.

Chestiuea este ca dumneata n-o sa poti demonstra niciodata asta, pe cand eu mai am ceva sanse sa-l vad pe-al dumitale(creierul). Trece multa lume pe la noi...
Last edited by Jerome on Thu Dec 08, 2011 3:33 pm, edited 1 time in total.

User avatar
johnny
senior
senior
Posts: 422
Joined: Fri Feb 04, 2011 5:44 pm

Re: Ce avetz cu Jerom?? Warn, topice inchise...

Postby johnny » Thu Dec 08, 2011 3:30 pm

Ca sa vezi creierul cuiva fizic, tre sa fii medic legist.
Adica practic persoana respectiva trebuie sa fie moarta.
Cum zicea un mare clasic : -Mori! (presupun ca zicea sa mori de ciuda)
Damn, devine sumbru pe aici pe forum.
Blegoo wrote:"Băgamiash... ce de-a mai gropi!"
Trident:
"Uliliuuu... ce de-a multe vagine pă stradă...! Hai să intru și în asta... și în ailaltă... să nu ratez nici una!"

http://www.youtube.com/watch?v=hE3HdcdZ ... re=related

User avatar
187.92a
addicted
addicted
Posts: 47429
Joined: Fri Dec 10, 2004 7:59 pm

Re: Ce avetz cu Jerom?? Warn, topice inchise...

Postby 187.92a » Thu Dec 08, 2011 10:23 pm

in rezumat, b3 modereaza nasol si Im la fel ca au pica pe anumiti useri si e nasol sa te alterezi moral incat sa umbli cu dublul standard.

User avatar
b3
elite
elite
Posts: 4122
Joined: Fri Jul 25, 2003 2:22 pm
Location: Bucuresti

Re: Ce avetz cu Jerom?? Warn, topice inchise...

Postby b3 » Sat Dec 10, 2011 2:39 am

in rezumat: te repeti, te victimizezi si m-ai plictisit.

:D
Pentru fiecare doctor exista alt doctor egal si de sens opus - ceea ce explica de ce gasesti atat de usor experti care sa se contrazica total unii pe altii.
Ce este un forum ? | Vreau o tara ca afara


Return to “Forum feedback”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 10 guests