SOLICITARE - dreptul la informare (legea 677/2001)

pareri, reclamatii
frankz
newbie
newbie
Posts: 8
Joined: Sun Mar 20, 2011 5:10 pm

SOLICITARE - dreptul la informare (legea 677/2001)

Postby frankz » Sun Nov 06, 2011 9:03 pm

CERERE

6.11.2011

Catre,
http://www.imed.ro/forum/



In temeiul art. 12 si art. 13 din Legea nr. 677/2001 pentru protectia persoanelor cu privire la prelucrarea datelor cu caracter personal si libera circulatie a acestor date, modificata si completata,

VA SOLICIT:

-sa-mi comunicati identitatea operatorului si a reprezentantului acestuia, daca este cazul;
-sa-mi comunicati daca datele mele cu caracter personal au fost prelucrate de catre institutia dumneavostra.
-sa-mi comunicati daca datele mele cu caracter personal au fost prelucrate si de catre alte persoane ex: moderatori, supermoderatori etc
-sa-mi comunicati cine a detinut si cine detine in acest moment drepturi de moderare pe sectiunea „Diverse” si „Discutii pe bune”, persoane care de altfel au detinut sau detin drepturi de acces, drepturi de interventie asupra datelor mele cu caracter personal.

In drept, persoana vizata, "frankz", invoca prevederile Legii nr. 677/2001 pentru protectia persoanelor cu privire la prelucrarea datelor cu caracter personal si libera circulatie a acestor date, modificata si completata, ale Legii nr. 506/2004 privind prelucrarea datelor cu caracter personal si protectia vietii private in sectorul comunicatiilor electronice, si ale Legii 365/2002 care a fost modificata prin Legea nr. 121 din 4 mai 2006 coroborate cu celelalte dispoziţii legale in vigoare, privind REGIMUL JURIDIC general al protecţiei datelor personale la nivelul Uniunii Europene(Directiva 95/46/EC, Directiva 2000/31/EC)

Fata de cele de mai sus, aveti obligatia prin lege sa dati curs solicitarii formulate in mod legal de catre persoana vizata „frankz”.

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Re: SOLICITARE - dreptul la informare (legea 677/2001)

Postby Chingachgook » Sun Nov 06, 2011 9:06 pm

Cererea trebuie facuta cu numele real

Mereu am fost de parere ca aia din constanta nu ar trebui sa aiba acces la imed
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

User avatar
marmotul
elite
elite
Posts: 8640
Joined: Wed Apr 23, 2008 12:22 pm

Re: SOLICITARE - dreptul la informare (legea 677/2001)

Postby marmotul » Sun Nov 06, 2011 10:07 pm

frankz wrote:In drept, persoana vizata, "frankz", invoca prevederile Legii nr. 677/2001 ”.

ba, esti retard.
da-ma in judecata pe chestia asta
frankz vs marmotul :D :D :D :D

auzi la el, persoana vizata frankz :green:
qpepsi.gif

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Re: SOLICITARE - dreptul la informare (legea 677/2001)

Postby Chingachgook » Sun Nov 06, 2011 10:09 pm

Asa e ma cand faci dreptul la particulara. Inveti niste expresii dar nu stii exact cand se folosesc
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

User avatar
ciresar1988
elder
elder
Posts: 1201
Joined: Mon Jul 28, 2003 11:58 pm
Location: Graceland, Memphis, Tennessee
Contact:

Re: SOLICITARE - dreptul la informare (legea 677/2001)

Postby ciresar1988 » Mon Nov 07, 2011 12:02 am

Haoleu, Dane, ai dat de dreaq!!! Parca il vad pe avocat tunand in sala ""Prin actiunea formulata, reclamantul frankz a chemat in judecata pe paratul Dan master of disaster" :lol: :lol:
Cu prostul nescolarizat
Te lupti putin si ai scapat.
Dar duci o lupta colosala,
Cu prostul care are scoala!
(user neserios)

User avatar
Dan
Master of Disaster
Posts: 2869
Joined: Sun Jul 06, 2003 1:59 am
Location: ...on the highway to hell...
Contact:

Re: SOLICITARE - dreptul la informare (legea 677/2001)

Postby Dan » Mon Nov 07, 2011 8:30 am

Stimate user - legea prevede sa faceti o cerere in aceste situatii la adresele de contact care exista pe fiecare pagina a forumului. Moderatorii si administratorii acestui forum nu sunt neaparat si cei responsabili de aplicarea acestei legi. Faceti o cerere, asa cum ati mai facut, o trimiteti pe respectiva adresa de email si veti primi un raspuns in termenul legal.

Pentru ca aceasta cerere se poate face si fara calitatea dumneavoastra de utilizator inregistrat al forumului imed.ro si pentru numeroasele conturi de tip clona pe care le-ati creat si acest cont va fi dezactivat, precum si urmatoarele pe care sunt sigur ca le veti face.
Eu din muntii mei...
http://www.imed.ro/forum

User avatar
Melania
addicted
addicted
Posts: 21859
Joined: Wed Apr 06, 2005 2:46 am

Re: SOLICITARE - dreptul la informare (legea 677/2001)

Postby Melania » Mon Nov 07, 2011 10:50 am

he he

User avatar
187.92a
addicted
addicted
Posts: 47429
Joined: Fri Dec 10, 2004 7:59 pm

Re: SOLICITARE - dreptul la informare (legea 677/2001)

Postby 187.92a » Mon Nov 07, 2011 3:40 pm

Hehe, e ca si cand ar scrie mail la orange sa ii somez sa ii spuna aia adresa si tel lor. Lol

Si da, sunt convins ca asta va continua, da Fara sanse de izbanda. Procesomani exista in toata lumeA

Frate ce pasiuni starneste forumu asta. Sunt ani de zile de cand intra respectivul pe aici. Ce faza


Return to “Forum feedback”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 19 guests