Moderare transparenta

pareri, reclamatii
drcraciun
elite
elite
Posts: 2969
Joined: Mon Feb 22, 2010 8:24 pm

Re: Moderare transparenta

Postby drcraciun » Mon Jan 17, 2011 10:29 pm

Nu ma gandeam la inteligenta, dupa parerea mea inteligenta nu are mereu de a face cu postul de sef sau cu ambitia de a deveni sef, e vorba mai mult de un interes administrativ sa devii leader de oameni. De fapt, daca ma gandesc bine, femeile au poate mai mult talent la manuit/manage oameni, dar nu prea multe au interesul asta administrativ sa devina "leader", dar cred ca ma insel. Nu vreau sa o balmajesc prea mult ca mai rau ma afund. Cer oficial scuze (serios, nu la misto) tuturor persoanelor de sex feminin care s-au simtit jignite sau ofensate sau discriminate in vreun fel.

User avatar
b3
elite
elite
Posts: 4122
Joined: Fri Jul 25, 2003 2:22 pm
Location: Bucuresti

Re: Moderare transparenta

Postby b3 » Mon Jan 17, 2011 10:35 pm

Eu ma gandeam la sef ca CEO, salariu f mare, responsabilitati mari, capacitate de a evita capcane, intrigi etc. . Nu sef peste niste subalterni si atat. That's boring.
Pentru fiecare doctor exista alt doctor egal si de sens opus - ceea ce explica de ce gasesti atat de usor experti care sa se contrazica total unii pe altii.
Ce este un forum ? | Vreau o tara ca afara

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Re: Moderare transparenta

Postby Chingachgook » Mon Jan 17, 2011 10:38 pm

drcraciun wrote:Nu ma gandeam la inteligenta, dupa parerea mea inteligenta nu are mereu de a face cu postul de sef sau cu ambitia de a deveni sef, e vorba mai mult de un interes administrativ sa devii leader de oameni. De fapt, daca ma gandesc bine, femeile au poate mai mult talent la manuit/manage oameni, dar nu prea multe au interesul asta administrativ sa devina "leader", dar cred ca ma insel. Nu vreau sa o balmajesc prea mult ca mai rau ma afund. Cer oficial scuze (serios, nu la misto) tuturor persoanelor de sex feminin care s-au simtit jignite sau ofensate sau discriminate in vreun fel.


femeile sunt bune pentru posturi de adjuncti. administreaza eficient o bucatica dar nu au viziune pentru ansamblu

nu intamplatori in topmanagementul din ro e o singura femeie. procentul e acelasi si la nivel global.
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

User avatar
187.92a
addicted
addicted
Posts: 47429
Joined: Fri Dec 10, 2004 7:59 pm

Re: Moderare transparenta

Postby 187.92a » Mon Jan 17, 2011 10:40 pm

lol, toti in ult zile cu qed -moama stii ce inseamna, ca noi am aflat si ni se pare mega tare.
b3 wrote:acel warn dat de vlad a fost pentru ca tu si holiday v-ati tot atacat, si ati primit amandoi. Aaaaaa, trebuia sa primeasca doar holiday ? Scuza-ne ca n-am inteles asta si am aplicat principiul egalitatii.


reciteste:
1. holiday baga naspa da mine
2. eu raportez
3. holiday baga naspa de mine
4. eu raportez, ma bazez pe mod
5. holiday baga naspa da mine
6. eu raportez.
7. nu se intampla nimic.
8. introduc si eu o nasoala de h
9. ne luam amandoi warn.
o mizerie provocata/intretinuta de mod, care a si mutat topicul intro zona mai vizibila etc etc.

not ok.
b3 wrote:dupa 5 zile si 20 de pagini de proteste din partea ta


imi place cand tin la principii. cata anduranta, cata daruire de sine- f misto. sigur, demn de o cauza mai buna, dar asta e altceva :)

b3 wrote: trident are standarde duble. Sa fie egalitate, da' nu pentru el.


ai bolduit, eu zic sa scriem si cu alta culoare.
SI CE DACA, trident nu este mdoerator, ce conteaza ce standarde are. ma intereseaza daca judeatarul e persoana integra, nu cont daca cetateanul X este sau nu pers integra.

b3 wrote: nu zic ca moama eu sunt mai desteapta decat voi toti si d-aia-s sefa pe imed

sigur, si aia care vinde biletel ratb e efa pe cascarabetul ei, dar concurenta=0.

holliday wrote:b3, ai citit de prea multe ori fabula cainele si catelul... oare crezi ca se mai pot da sfaturi dupa ce au trecut cei 7 ani de acasa???
te inseli amarnic!


domnule holiday, sustineti ca mi-ar lipsi cei 7 ani de acasa? si chiar daca, daca doriti facem o comparatie intre 1 an de bucuresti si 4 de iasi sau alt oras?

drcraciun
elite
elite
Posts: 2969
Joined: Mon Feb 22, 2010 8:24 pm

Re: Moderare transparenta

Postby drcraciun » Mon Jan 17, 2011 10:46 pm

b3 wrote:Eu ma gandeam la sef ca CEO, salariu f mare, responsabilitati mari, capacitate de a evita capcane, intrigi etc. . Nu sef peste niste subalterni si atat. That's boring.


Da, acum ma gandesc si eu la asta. Cred ca pentru asa ceva, chiar ca iti trebuie niste inclinatii si trasaturi deosebite, fie ca esti femeie, fie ca esti barbat. Nu stiu de ce dar mereu am crezut ca femeile nu sunt asa de interesate de putere "pe fata" ca barbatii (nu ma refer la faptul ca de fapt si de drept, mai din umbra, mai pe fata, femeile de fapt chiar pot avea influenta si putere poate mai mare ca barbatii). Poate depinde de domeniu, femeile sunt poate mai bune in politica decat in business, dar nu e neaparat asa in toate cazurile. Poate asta e o prejudecata creata de lipsa de exemple datorita anilor de discriminare.

Ce e drept e ca habar n-am despre ce vorbesc, si mai bine imi tineam gura. A mai intrat unul odata la apa, am auzit, un rector de la Harvard acum cativa ani, cand a zis in public ca barbatii sunt mai talentati la stiintele exacte decat femeile. Abia dupa cativa ani a reusit sa-si mai ia servici din nou la Harvard.

User avatar
b3
elite
elite
Posts: 4122
Joined: Fri Jul 25, 2003 2:22 pm
Location: Bucuresti

Re: Moderare transparenta

Postby b3 » Mon Jan 17, 2011 10:52 pm

trident wrote:
reciteste:
1. holiday baga naspa da mine
2. eu raportez
3. holiday baga naspa de mine
4. eu raportez, ma bazez pe mod
5. holiday baga naspa da mine
6. eu raportez.
7. nu se intampla nimic.
8. introduc si eu o nasoala de h
9. ne luam amandoi warn.
o mizerie provocata/intretinuta de mod, care a si mutat topicul intro zona mai vizibila etc etc.


ai uitat momentele
-5. trident baga naspa de holiday
-4. trident baga naspa de holiday
-3. trident baga naspa de holiday
-2. trident baga naspa de holiday
-1. trident baga naspa de holiday
0. trident baga naspa de o prietena de-a lui holiday sau pur si simplu e magar cu cineva si holiday se simte sa fie cavaler. (parca a fost aia cu pozele de la intalnire?)

trident wrote:SI CE DACA, trident nu este mdoerator, ce conteaza ce standarde are. ma intereseaza daca judeatarul e persoana integra, nu cont daca cetateanul X este sau nu pers integra.


argumentul "si ce daca" ! Exceptional !!! :lol: Eu zic sa te opresti :D
Pentru fiecare doctor exista alt doctor egal si de sens opus - ceea ce explica de ce gasesti atat de usor experti care sa se contrazica total unii pe altii.
Ce este un forum ? | Vreau o tara ca afara

User avatar
holliday
elite
elite
Posts: 5024
Joined: Wed Jul 14, 2010 7:10 pm
Location: procrastination - retras in vizuina tapirului
Contact:

Re: Moderare transparenta

Postby holliday » Mon Jan 17, 2011 10:53 pm

trident wrote:lol
holliday wrote:b3, ai citit de prea multe ori fabula cainele si catelul... oare crezi ca se mai pot da sfaturi dupa ce au trecut cei 7 ani de acasa???
te inseli amarnic!


domnule holiday, sustineti ca mi-ar lipsi cei 7 ani de acasa? si chiar daca, daca doriti facem o comparatie intre 1 an de bucuresti si 4 de iasi sau alt oras?

hai bai nu te mai simti asa. si eu am fost dat de 6 ani la scoala. :D
din ciclul, ori suntem din capitala, ori nu mai suntem!


plus, ca nu am mai bagat naspa de tine, si exagerezi ca de obicei. zicea melania ea bine ce zicea.
si bineinteles ca de cand am discutat barbateste pe privat, lucrurile sau ameliorat considerabil. iar imedul a devenit mai curat.
mult mai curat. 8)
dar se poate si mai curat :mrgreen:

User avatar
187.92a
addicted
addicted
Posts: 47429
Joined: Fri Dec 10, 2004 7:59 pm

Re: Moderare transparenta

Postby 187.92a » Tue Jan 18, 2011 12:46 am

b3 wrote:ai uitat momentele
-5. trident baga naspa de holiday
-4. trident baga naspa de holiday
-3. trident baga naspa de holiday
-2. trident baga naspa de holiday
-1. trident baga naspa de holiday


da, asta fusese cu O LUNA INAINTE!!!!! (manvacash, 30 da zile). si imi luasem deja ban pa chestia aia.


daca H nu se lisistise era treaba lui. oricum ai da-o aia a fost o aiureala, la fiecare chestia naspa raportam si vax, bai si erau cinci jigniri per post, deci nu ca era discutabil, era cat se poate de pe fata.
normal ca dupa vreo 3 zile (chiar 3 cred) m-am oficat si am bagat si eu o nasoala (nici amcar una grava) si jang, warn.
sau ce sa inteleg bai, ca H are voie forever sa-mi zica nasoale ca eu am zis in 2005 nasoale de el? pt ca daca asta ssustii- e o aberatie.

H, in cazul de fata esti doar folosit pentru exemplificare, nu trebuie sa arati ca poti sa fii rau, pls spare me cu anii de acasa ca nu vbim acum despre asta. la fel si vlad.


b3 wrote:argumentul "si ce daca" ! Exceptional !!!


??

nu vad care e pb cu ce am spsu, ca "trident nu este mdoerator, ce conteaza ce standarde are. ma intereseaza daca judecatorul e persoana integra, nu cont daca cetateanul X este sau nu pers integra." eu discut de tine ca esti moderator, tu discuti de standardele mele? daca cetateanul tipa ca justitia este corupta i se replica "lasa ca nici tu nu esti mai breaz"?? :D

in fine, logic este sa moderezi dupa reguli sau in fine, in timp real-daca esti prezent la fata locului, desigur (cum era vlad atunci). daca unu injura de mama si e raportat il sanctionezi, indiferent ca inaiten de asta cu 4 luni recipientul injuraturii zisese si el de ta-su lui ala.

altfel este confuz, trebuie facute scheme, de ex sa stiu carele poate sa ma injure fara pb, carele nu e ok sa ma injure etc- o prostie, desigur. eu intleg ca voi operati p pricnipiul "lasa ca merita/si el e naspa/se ia de altii etc",
dar nu e ok asa, chiar daca esti hot de cai ai dreptul la justitie intr-un accident auto, de exemplu. .


sper ca m-am facut inteles.

User avatar
187.92a
addicted
addicted
Posts: 47429
Joined: Fri Dec 10, 2004 7:59 pm

Re: Moderare transparenta

Postby 187.92a » Tue Jan 18, 2011 12:52 am

sunt principii de baza pe care nu inteleg cum puteti sa le ocoliti, recunosc ca pana acum nu am reusit sa fac/gandesc macar asa cum vad pe aici. doar de curiozitate, daca aveti un pacient recidivist nush de care, il tratati mai prost ca lasa ca si el ce i-a mai 'tratat' pe altii??
wow

drcarciun wrote:Ce e drept e ca habar n-am despre ce vorbesc, si mai bine imi tineam gura. A mai intrat unul odata la apa, am auzit, un rector de la Harvard acum cativa ani, cand a zis in public ca barbatii sunt mai talentati la stiintele exacte decat femeile. Abia dupa cativa ani a reusit sa-si mai ia servici din nou la Harvard.


initial am crezut ca faci misto, eu glumeam oarecum, acum nu trebuie sa ai procese de constiinta

User avatar
Blegoo
elite
elite
Posts: 5463
Joined: Thu Jan 13, 2011 2:59 am
Location: Havana, Cuba
Contact:

Re: Moderare transparenta

Postby Blegoo » Tue Jan 18, 2011 1:04 am

trident wrote:"...sper ca m-am facut inteles..."

COMPLECT
(zic, afirm și susțin)
"On the internet, nobody knows you're a dog"

User avatar
holliday
elite
elite
Posts: 5024
Joined: Wed Jul 14, 2010 7:10 pm
Location: procrastination - retras in vizuina tapirului
Contact:

Re: Moderare transparenta

Postby holliday » Tue Jan 18, 2011 1:31 am

propun sa se renumeasca topicul modelare transparenta! :)

User avatar
187.92a
addicted
addicted
Posts: 47429
Joined: Fri Dec 10, 2004 7:59 pm

Re: Moderare transparenta

Postby 187.92a » Tue Jan 18, 2011 1:33 am

utilizataori versus mdoeratori -sezonulo 4, ep 2.

User avatar
Blegoo
elite
elite
Posts: 5463
Joined: Thu Jan 13, 2011 2:59 am
Location: Havana, Cuba
Contact:

Re: Moderare transparenta

Postby Blegoo » Tue Jan 18, 2011 1:34 am

holliday wrote:propun sa se renumeasca topicul modelare transparenta! :)

Subscriu la ce propui!
:D
"On the internet, nobody knows you're a dog"

User avatar
Calico
addicted
addicted
Posts: 42586
Joined: Tue Mar 16, 2004 12:27 pm

Re: Moderare transparenta

Postby Calico » Tue Jan 18, 2011 3:42 am

Blegoo wrote:"Femeia... că e asiatică, ori mioritică... trebe să fie dominantă la cratiță și aspirator!"
Si eu cred acelasi lucru si sunt foarte dominanta cand e vorba de cratita si aspirator. Treci la cratita si aspirator!

User avatar
Blegoo
elite
elite
Posts: 5463
Joined: Thu Jan 13, 2011 2:59 am
Location: Havana, Cuba
Contact:

Re: Moderare transparenta

Postby Blegoo » Tue Jan 18, 2011 4:07 am

MumaPadurii wrote:"...sunt foarte dominanta cand e vorba de cratita..."

:D :D :D

"...De ești tu aceea,
Nu ești Muma mea!"
:) :) :)
"On the internet, nobody knows you're a dog"

User avatar
Calico
addicted
addicted
Posts: 42586
Joined: Tue Mar 16, 2004 12:27 pm

Re: Moderare transparenta

Postby Calico » Tue Jan 18, 2011 4:10 am

desigur ca nu

User avatar
marmotul
elite
elite
Posts: 8640
Joined: Wed Apr 23, 2008 12:22 pm

Re: Moderare transparenta

Postby marmotul » Tue Jan 18, 2011 4:53 am

buna dimineata si voua :D
qpepsi.gif

User avatar
b3
elite
elite
Posts: 4122
Joined: Fri Jul 25, 2003 2:22 pm
Location: Bucuresti

Re: Moderare transparenta

Postby b3 » Tue Jan 18, 2011 10:01 pm

trident wrote:eu intleg ca voi operati p pricnipiul "lasa ca merita/si el e naspa/se ia de altii etc",
dar nu e ok asa, chiar daca esti hot de cai ai dreptul la justitie intr-un accident auto, de exemplu. .


sper ca m-am facut inteles.


te-ai facut inteles, dar nu intelegi ce zic eu. Poate nu ma fac eu inteleasa ? Ceilalti care cititi, intelegeti ce zic ?

Sa reiau, pe puncte:
1. nu mai scrie neadevaruri, nu le transformi in adevaruri, indiferent cat ai repeta
2. nu moderam pe caracter, moderam pe fapte.
3. holiday si-a luat si el warn atunci, unde e lipsa de obiectivitate ? Ati zis nasoale amandoi, ati luat amandoi warn. Folosesti acelasi argument ca atunci cand m-ai injurat pe mine. Ca ai crezut tu ca nu o sa primeasca warn asa ca ti-ai facut dreptate singur. Ok, ti-ai facut, si ati primit warn amandoi. Chiar daca vlad era sigur acolo si vedea reporturile, faptul ca nu i-a dat warn direct lui holiday nu demonstreaza acuzatiile tale, ca ar fi trecut cu vederea pt ca o meritai. De multe ori ne consultam intre noi ce masuri sa luam. In cazul vostru, tocmai reveniserati dupa ban si va certati iar, iar moderatorul nu e robot sa dea automat warn la report. Pana sa se hotarasca ce sa faca, ai zis o nasoala. Asa ca jang amandoi. Daca tu vrei sa crezi altceva, e problema ta.
4. In raspunsul la explicatia mea cu dublu standard iar proiectezi, zici ce crezi tu ca am zis eu. Faptul ca tu ai dublu standard nu ma face pe mine deloc sa fiu subiectiva, lasa ca trident merita, ci te face pe tine subiectiv ! Eu aplic regulamentul, de multe ori chiar la sugestia ta, dar MEREU cand ti se aplica tie regulamentul, tu protestezi ca nu e corect. Ba e corect, doar ca tu trebuie sa devii obiectiv.
Pentru fiecare doctor exista alt doctor egal si de sens opus - ceea ce explica de ce gasesti atat de usor experti care sa se contrazica total unii pe altii.
Ce este un forum ? | Vreau o tara ca afara

User avatar
Blegoo
elite
elite
Posts: 5463
Joined: Thu Jan 13, 2011 2:59 am
Location: Havana, Cuba
Contact:

Re: Moderare transparenta

Postby Blegoo » Tue Jan 18, 2011 10:19 pm

b3 wrote:"...Ceilalti care cititi, intelegeti ce zic ?

Cu tot respectul pentru funcție (de moderator) din exterior arată ca și cum dedici prea mult timp explicând userilor de ce faci ce faci, când faci, cum faci și în ce fel faci ce faci.
Devine aproape intim...

Lumea se relaxează întârâtându-vă când pe tine, când pe Trident, într-o formă sau alta... doar-doar se continuă garagața.
Încă nițel și vă numărați virgulele unu' altuia.

(Notă către mine: găsește blegule, un topic de scandal, că nu se mai poate... ia să-l atac pe Holliday... io de ce să n-am warn? Ce, io-s mai prost?)
"On the internet, nobody knows you're a dog"

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Re: Moderare transparenta

Postby Chingachgook » Tue Jan 18, 2011 10:23 pm

Blegoo wrote: Ce, io-s mai prost?)


asta e o intrebare directa?
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

User avatar
holliday
elite
elite
Posts: 5024
Joined: Wed Jul 14, 2010 7:10 pm
Location: procrastination - retras in vizuina tapirului
Contact:

Re: Moderare transparenta

Postby holliday » Tue Jan 18, 2011 10:24 pm

Blegoo wrote:
(Notă către mine: găsește blegule, un topic de scandal, că nu se mai poate... ia să-l atac pe Holliday... io de ce să n-am warn? Ce, io-s mai prost?)


lasa ca ma fac eu moderator cand ma fac mare, si iti dau unul sa'l pui in rama, asa ca intre amici virtuali! :)

User avatar
Blegoo
elite
elite
Posts: 5463
Joined: Thu Jan 13, 2011 2:59 am
Location: Havana, Cuba
Contact:

Re: Moderare transparenta

Postby Blegoo » Tue Jan 18, 2011 10:30 pm

kooksee wrote:
Blegoo wrote: Ce, io-s mai prost?)


asta e o intrebare directa?


Blegu' (brusc îngrijorat): "De ce întrebi, crezi că iau avertisment dacă mă autocaracterizez că-s prost?"

@Holliday: :D ...
"On the internet, nobody knows you're a dog"

User avatar
holliday
elite
elite
Posts: 5024
Joined: Wed Jul 14, 2010 7:10 pm
Location: procrastination - retras in vizuina tapirului
Contact:

Re: Moderare transparenta

Postby holliday » Tue Jan 18, 2011 10:35 pm

mult prea fin comentariul asta pentru kooksee. :D
scuze, pot sa'l traduc eu pt el in germana? (evident, cu google translate, ca eu n'am atestat b3 la germana , desi puteam sa'mi fac odata cand am fost al un meci in Banie)

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Re: Moderare transparenta

Postby Chingachgook » Tue Jan 18, 2011 10:40 pm

mult prea fin

discutam la un moment dat cu cineva ca tu esti ca un catel care se uita la meci de ping pong.
stanga dreapta stanga dreapta stanga dreapta
la un moment dat sari sa dai si tu cu labuta in minge. (eventual mai pui un clip de pe iutub)

apoi iar

stanga dreapta stanga dreata stanga dreapta



si cel mai misto e ca ti se pare ca esti miez
:D
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

User avatar
Blegoo
elite
elite
Posts: 5463
Joined: Thu Jan 13, 2011 2:59 am
Location: Havana, Cuba
Contact:

Re: Moderare transparenta

Postby Blegoo » Tue Jan 18, 2011 10:46 pm

Ok... voi râdeți... dacă eu am întrebat în serios:
Dacă pun un topic "Blegu' e un prost cu spume colorate" contează ca atac la persoană?
Adică, eu îl scriu, e la adresa mea, nu?
Iau avertisment?
Sau dacă mă ameninț singur cu bătaia: "...'Ai să-mi trag una!..."
"On the internet, nobody knows you're a dog"

User avatar
holliday
elite
elite
Posts: 5024
Joined: Wed Jul 14, 2010 7:10 pm
Location: procrastination - retras in vizuina tapirului
Contact:

Re: Moderare transparenta

Postby holliday » Tue Jan 18, 2011 10:48 pm

eee, nu'i bai, macar le am cu ping pongul :)


eu nu sunt miez, sunt coaja.
miezul e moale si pufos, ca kokolino.

User avatar
Melania
addicted
addicted
Posts: 21957
Joined: Wed Apr 06, 2005 2:46 am

Re: Moderare transparenta

Postby Melania » Tue Jan 18, 2011 10:55 pm

am mai invatat o expresie: a fi miez 8)

User avatar
187.92a
addicted
addicted
Posts: 47429
Joined: Fri Dec 10, 2004 7:59 pm

Re: Moderare transparenta

Postby 187.92a » Tue Jan 18, 2011 10:59 pm

e veche, eu o stiu de la mircea badea si nu m0-am mai uitat de prin 2009 (sau poate de la K la..., :) )
b3 wrote:Pana sa se hotarasca ce sa faca, ai zis o nasoala. Asa ca jang amandoi. Daca tu vrei sa crezi altceva, e problema ta.


lol, parca zicea ca nici nu vazuse rapoartele :D :D . dar da, toate chestiile astea ajung sa fie pb-mele mele. and again, nu ne certam eu si cu h, ci h baga nasoale de mine. eu-nimic. in fine, serios, n-am chef sa reiau, daca tu m-ai raporta si nu se intampla nimic, si tot asa de 5 ori apoi cand zici si tu ceva acolo jang, probabil ca te-ai oftica.

b3 wrote:2. nu moderam pe caracter, moderam pe fapte.
3. holiday si-a luat si el warn atunci, unde e lipsa de obiectivitate ? Ati zis nasoale amandoi, ati luat amandoi warn.


2- am retinut (for further use)
3. e lipsa de egalitate, nu e egal nici la nivel de intentie, nici de frecventa, nici de intensitate. eu 1 warn, el-5 sau cate erau, eu asa zic. sau el 1 si eu 0, sau p-acolo.
dar hai sa lasam, cred ca ai inteles/eu am intees cam ce zici tu, si sa nu continuam -sau ma rog, eu nu voi continua etc etc.

blegoo: fetch!

User avatar
Blegoo
elite
elite
Posts: 5463
Joined: Thu Jan 13, 2011 2:59 am
Location: Havana, Cuba
Contact:

Re: Moderare transparenta

Postby Blegoo » Tue Jan 18, 2011 11:16 pm

trident wrote:"...blegoo: fetch!..."

Expresia corectă este: "Blegule, marș băh!"
"On the internet, nobody knows you're a dog"

User avatar
holliday
elite
elite
Posts: 5024
Joined: Wed Jul 14, 2010 7:10 pm
Location: procrastination - retras in vizuina tapirului
Contact:

Re: Moderare transparenta

Postby holliday » Tue Jan 18, 2011 11:21 pm

hai bey trident, uita!
serios, a trecut mult timp de atunci, uite, b3, da'mi warn acum, ca sa'l egalez si eu pe 3d dupa momentul 0.
daca asta va face mai fericiti!

ps: fara suparare, blegoo da clasa de cand a venit pe imed, cu fiecare post.
degeaba va ofticati :)

User avatar
Melania
addicted
addicted
Posts: 21957
Joined: Wed Apr 06, 2005 2:46 am

Re: Moderare transparenta

Postby Melania » Tue Jan 18, 2011 11:23 pm

eu am recunoscut primul. sunt un fan de-al lui, chiar daca are defectul k e inginer

User avatar
holliday
elite
elite
Posts: 5024
Joined: Wed Jul 14, 2010 7:10 pm
Location: procrastination - retras in vizuina tapirului
Contact:

Re: Moderare transparenta

Postby holliday » Tue Jan 18, 2011 11:29 pm

Melania wrote:eu am recunoscut primul. sunt un fan de-al lui..

:allright:

User avatar
Blegoo
elite
elite
Posts: 5463
Joined: Thu Jan 13, 2011 2:59 am
Location: Havana, Cuba
Contact:

Re: Moderare transparenta

Postby Blegoo » Tue Jan 18, 2011 11:37 pm

Melania wrote:"...sunt un fan de-al lui, chiar daca..."


Blegu' (jenat): "Vaaaiii, da' se poate?... Domna Melania, io nu iau șpagă... (luptă scurtă, icnete, gâfâieli) ... dacă insistați... atunci, ce să zic...cu plăcere, alea..."
"On the internet, nobody knows you're a dog"

User avatar
Melania
addicted
addicted
Posts: 21957
Joined: Wed Apr 06, 2005 2:46 am

Re: Moderare transparenta

Postby Melania » Tue Jan 18, 2011 11:45 pm

sa stii ca blogul nu ti l-am citit (inca). Am deschis doar prima pagina si m-am speriat, scrii mult despre romania.

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Re: Moderare transparenta

Postby Chingachgook » Wed Jan 19, 2011 12:03 am

holliday wrote:hai bey trident, uita!
serios, a trecut mult timp de atunci, uite, b3, da'mi warn acum, ca sa'l egalez si eu pe 3d dupa momentul 0.
daca asta va face mai fericiti!

ps: fara suparare, blegoo da clasa de cand a venit pe imed, cu fiecare post.
degeaba va ofticati :)



si mai incolo cand o sa mai scriu eu si altii ca de fapt il citeam pe blegu de ceva vreme o sa sara holidei ca si el. (blogul lui vlad, etc)
incepe sa mi se para remarcabil holidei cum ajunge el pe locul 2 in toate situatiile.
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

User avatar
holliday
elite
elite
Posts: 5024
Joined: Wed Jul 14, 2010 7:10 pm
Location: procrastination - retras in vizuina tapirului
Contact:

Re: Moderare transparenta

Postby holliday » Wed Jan 19, 2011 12:34 am

kooksee, o stii p'aia cu:
- shefu' veti avea o scama?

cam asta faci tu acum cu blegoo. vezi ca'ti da peste botic la orice neobrazare, gata, ii erai fan din copilarie.

eu recunosc ca aici am auzit prima data de blegoo, initial, prezentat de vlad.s si mi s'a parut putin dubios. dar mi'am dat seama dupa ce i-am citit blogul.

ce'i drept, a reanimat super frumos imedul de la aparitia dumnealui. il asteptam acum pe vlad.s sa revina cu cei din garda de fier si sa rupa audienta imedului.

nu s'a mai scris de mult asa de intens pe imed. tre sa recunosti, ca esti subunitar in comparatie cu.. :D


ps: eu nu sunt in competitie cu nimeni aici pe imed, dar vad ca tu cauti sa fii primul din parcare mereu.

User avatar
Blegoo
elite
elite
Posts: 5463
Joined: Thu Jan 13, 2011 2:59 am
Location: Havana, Cuba
Contact:

Re: Moderare transparenta

Postby Blegoo » Wed Jan 19, 2011 12:37 am

Melania wrote:sa stii ca blogul nu ti l-am citit (inca). Am deschis doar prima pagina si m-am speriat, scrii mult despre romania.

Melania... acuma, serios: ăla e blog de gicăcontra trist, vorbesc serios; Götterdämmerung... cum vine vorba.
Maniaco-depresiv, gen.
Deci... fiindcă țin să păstrez impresia bună pe care am făcut-o, zic să nu umbli acolo.
"On the internet, nobody knows you're a dog"

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Re: Moderare transparenta

Postby Chingachgook » Wed Jan 19, 2011 12:41 am

@ holidei pai fata de tine sunt superior si cand dorm, nu e nicio competitie.

eu doar ma amuzam de entuziasmul tau ca l-ai descoperit pe blegu. si ti-am mai zis ca unii dintre noi il stiam mai de mult. eu am mai avut niste polemici cu el dar nu ma semnam kooksee.

buna si aia cu scama. e soooo '90 dar nu conteaza.
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

drcraciun
elite
elite
Posts: 2969
Joined: Mon Feb 22, 2010 8:24 pm

Re: Moderare transparenta

Postby drcraciun » Wed Jan 19, 2011 12:43 am

Melania, dar ce-ai cu inginerii ? In general sau o specialitate anume (ca sunt si ei de mai multe feluri ) ?

User avatar
holliday
elite
elite
Posts: 5024
Joined: Wed Jul 14, 2010 7:10 pm
Location: procrastination - retras in vizuina tapirului
Contact:

Re: Moderare transparenta

Postby holliday » Wed Jan 19, 2011 1:11 am

kooksee wrote:@ holidei pai fata de tine sunt superior si cand dorm, nu e nicio competitie.

laudarosule, felicitari, esti mult mai bun si ti'am zis, esti si mult mai odihnit.
practic ai dormit mai mult ca mine :)

noapte buna moderatori, hai ca nu va mai dau de lucru, promit sa'l ating pe kooksee cu o alifie d'aia majica ce o sa'i faca posturile invisibile. asa o sa fie cu siguranta pe primul loc, din orice perspectiva ai privi clasamentul.


Return to “Forum feedback”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 78 guests