Moderare transparenta

pareri, reclamatii
User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Re: Moderare transparenta

Postby Chingachgook » Sat Jan 22, 2011 12:59 am

betrei exprimarea mea a fost "bai voi va auziti ce tampenii debitati pe aici?" asta in conditiile in care aia scriau numai aiureli

pe topicul cu petitia. si raspunsul matale a fost ca imi exprimasem o data opinia si gata tataie. warn ban etc

comunicarea mea cu tine s-a cam terminat. o sa fiu insa pe faza cand scrii de 2 ori oe un topic. ca am vazut ca e voie sa atragi atentia.
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

User avatar
b3
elite
elite
Posts: 4122
Joined: Fri Jul 25, 2003 2:22 pm
Location: Bucuresti

Re: Moderare transparenta

Postby b3 » Sat Jan 22, 2011 1:07 am

reciteste, spre corecta amintire: viewtopic.php?f=40&t=8228&start=160

motivul celui de-al 3lea warning (primul dat de vlad, al doilea de mine in topicul ala dar cu cateva zile inainte, a naibii persecutie) ti l-am transmis si a fost: "in afara de faptul ca ai simtit nevoia sa revii pe un topic pe care ti-ai mai exprimat parerea despre transferuri, dupa invitatia mea de a purta discutiile astea pe celalalt topic, ai mai si atacat/jignit interlocutorii. sper ca warningul asta e fara discutii. a luat si 5-FU pt ca te-a jignit." Prima parte a frazei se citea "i-ai mai injurat o data, cred ca au inteles, nu era cazul sa revii". Greu...
Pentru fiecare doctor exista alt doctor egal si de sens opus - ceea ce explica de ce gasesti atat de usor experti care sa se contrazica total unii pe altii.
Ce este un forum ? | Vreau o tara ca afara

User avatar
Blegoo
elite
elite
Posts: 5463
Joined: Thu Jan 13, 2011 2:59 am
Location: Havana, Cuba
Contact:

Re: Moderare transparenta

Postby Blegoo » Sat Jan 22, 2011 1:09 am

b3 wrote:"...Injuraturile intre prieteni n-au dus la warn, nu e nimeni absurd..."

Mi se pare că e bine așa.
Totuși, teoretic, te poți trezi cu cineva care înjură, tu dai avertisment, ăla/aia sare de fund în sus - că "uite, ăștia cum înjură și nu le zici nimic?" etc.
Începi și dai explicații?

Legal vorbind, treci cu vederea ceva care e specificat că nu e voie, ie, înjurături.
Un nou venit pe forum vede un schimb de drăgălășenii între Kooksee și Holliday (să zic) n-are de unde să știe că e ceva "tradițional" și crede că asta e legal.

Eu, de exemplu, n-am să comentez niciodată decizia arbitrului, fiindcă știu că sunt mai mulți factori implicați în hotărâre.
Dar nu toți sunt ca mine.
:D
"On the internet, nobody knows you're a dog"

User avatar
Blegoo
elite
elite
Posts: 5463
Joined: Thu Jan 13, 2011 2:59 am
Location: Havana, Cuba
Contact:

Re: Moderare transparenta

Postby Blegoo » Sat Jan 22, 2011 1:11 am

kooksee wrote:"...comunicarea mea cu tine s-a cam terminat..."

Kooksee, nu vrei mai bine să te cerți cu mine?
:D
"On the internet, nobody knows you're a dog"

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Re: Moderare transparenta

Postby Chingachgook » Sat Jan 22, 2011 1:14 am

am recitit si am constat ca am fost decent.
nu i-am zis niciunuia "esti prost" cum ar fi meritate jumatate din scriitorii de acolo

dar daca io zic acum despre tine ca ai un grad de nesimtire imi iau warn?
nu mai departe de acum 5 minute ai scris pe un topic despre germania ceva legat emigrarea in franta si si nu stiu ce link cu sarcozy

mie imi dai sfaturi sa ma mut pe topicul dedicat dar tu nu ai nicio apasare?
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

User avatar
b3
elite
elite
Posts: 4122
Joined: Fri Jul 25, 2003 2:22 pm
Location: Bucuresti

Re: Moderare transparenta

Postby b3 » Sat Jan 22, 2011 1:19 am

Prima chestie s-a si intamplat, trident a fost protagonistul :D De asta am mai zis ca din cauza lui si-a luat primul ban kooksee :D Deci raspunsul este: am dat warn si apoi explicatii, ca tot n-a fost multumit. Ar fi vrut probabil warn la altii si scoaterea warnului la el, nu stiu ce sa zic.

A doua chestie cu userul nou venit e un punct interesant de vedere... In general balacarelile astea amicale n-au loc pe ariile de informare (adica alea de sus), sau cand au le mai sterg/mut de acolo, ca sunt offtopic. Tot in general reiese destul de clar din discutie ca totul e amical, din ploaia de smiley. Daca totusi nu e asa clar, si vreun user nou se apuca sa injure pt ca a vazut si crezut ca e ok, isi ia primul warn si afla care-s regulile :) Life sucks. Un warn nu e o tragedie, multa lume are ;) . Conteaza ce inveti din el. [ceea ce poate fi ca b3 e naspa si tre' sa te feresti de ea pe la mijlocul lunii, cf unor useri si unor studii facute de ei, sau ca prima impresie pe care ti-ai format-o despre forum n-a fost buna si tre' sa casti ochii mai bine].

kooksee, pe ff ma faci cum doresti si cum te lasa inima/intelighentzia. Te opresti la info personale. Linkul l-am pus pt context, bucata citata era despre emigranti, ceea ce era in contextul topicului si a discutiei despre romanii care pleaca in alta tara si zic ca ei n-o sa fie ca aia de acolo, ce zicea blegoo.
Pentru fiecare doctor exista alt doctor egal si de sens opus - ceea ce explica de ce gasesti atat de usor experti care sa se contrazica total unii pe altii.
Ce este un forum ? | Vreau o tara ca afara

User avatar
Melania
addicted
addicted
Posts: 21859
Joined: Wed Apr 06, 2005 2:46 am

Re: Moderare transparenta

Postby Melania » Sat Jan 22, 2011 1:23 am

b3 wrote:kooksee, pe ff ma faci cum doresti si cum te lasa inima/intelighentzia. Te opresti la info personale. Linkul l-am pus pt context, bucata citata era despre emigranti, ceea ce era in contextul topicului si a discutiei despre romanii care pleaca in alta tara si zic ca ei n-o sa fie ca aia de acolo, ce zicea blegoo.

deloc. postul tau e insultator pentru majoritatea celor care au plecat in afara.
E mai bine sa il faci pe unul prost sau pe zeci de useri 'infractori marginali'; da, stiu ai citat dintr-un cretin dar asta nu te scuza deloc.

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Re: Moderare transparenta

Postby Chingachgook » Sat Jan 22, 2011 1:32 am

b3 wrote:Prima chestie s-a si intamplat, trident a fost protagonistul :D De asta am mai zis ca din cauza lui si-a luat primul ban kooksee :D Deci raspunsul este: am dat warn si apoi explicatii, ca tot n-a fost multumit. Ar fi vrut probabil warn la altii si scoaterea warnului la el, nu stiu ce sa zic.

A doua chestie cu userul nou venit e un punct interesant de vedere... In general balacarelile astea amicale n-au loc pe ariile de informare (adica alea de sus), sau cand au le mai sterg/mut de acolo, ca sunt offtopic. Tot in general reiese destul de clar din discutie ca totul e amical, din ploaia de smiley. Daca totusi nu e asa clar, si vreun user nou se apuca sa injure pt ca a vazut si crezut ca e ok, isi ia primul warn si afla care-s regulile :) Life sucks. Un warn nu e o tragedie, multa lume are ;) . Conteaza ce inveti din el. [ceea ce poate fi ca b3 e naspa si tre' sa te feresti de ea pe la mijlocul lunii, cf unor useri si unor studii facute de ei, sau ca prima impresie pe care ti-ai format-o despre forum n-a fost buna si tre' sa casti ochii mai bine].

kooksee, pe ff ma faci cum doresti si cum te lasa inima/intelighentzia. Te opresti la info personale. Linkul l-am pus pt context, bucata citata era despre emigranti, ceea ce era in contextul topicului si a discutiei despre romanii care pleaca in alta tara si zic ca ei n-o sa fie ca aia de acolo, ce zicea blegoo.



iete ca eu cred ca nu a fost in context

acuma adu-mi iar argumentul ala contondent ca tu esti mod si e asa cum zici tu

ai un talent de a face din balega tort fenomenal

auzi " topicuri de info". ala cu petitia era un topic pe care un moderator capabil l-ar fi marcat cu o cruce rosie. trebuie sa consideram acuma orice tampenie "info"?
erau niste bezmetici treziti brusc dupa teleconferinta.
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

User avatar
Melania
addicted
addicted
Posts: 21859
Joined: Wed Apr 06, 2005 2:46 am

Re: Moderare transparenta

Postby Melania » Sat Jan 22, 2011 1:40 am

chiar asa, au reusit cu petitzia?

User avatar
Blegoo
elite
elite
Posts: 5463
Joined: Thu Jan 13, 2011 2:59 am
Location: Havana, Cuba
Contact:

Re: Moderare transparenta

Postby Blegoo » Sat Jan 22, 2011 2:11 am

kooksee wrote:betrei exprimarea mea a fost "bai voi va auziti ce tampenii debitati pe aici?" asta in conditiile in care aia scriau numai aiureli

pe topicul cu petitia. si raspunsul matale a fost ca imi exprimasem o data opinia si gata tataie. warn ban etc

comunicarea mea cu tine s-a cam terminat. o sa fiu insa pe faza cand scrii de 2 ori oe un topic. ca am vazut ca e voie sa atragi atentia.


Deci, Kooksee, am stat și am citit tot topicul, cale de 8 pagini - îmi ești dator vândut pe chestia asta, fiindcă am făcut-o pentru tine.

1) N-am înțeles ABSOLUT nimic din topic, transfer, alea. Nu te obosi să-mi explici, că deja mă apucă căscatul.
2) Avertismentele date de b3 au fost ABSOLUT corecte. Dacă eram eu moderator, mai executam câțiva.
3) Vag... foarte vag... ai un punct la:
"nu multe ci majoritatea
:lol:
vai va auziti ce tampenii debitati"

Din punctul meu de vedere. Adică, era retoric, sau cel puțin așa citesc eu. Atac la mentalitate, nu la persoane.

Totuși, considerând stilul tău TOTAL agresiv-disprețuitor anterior - deci luând în considerare intervențiile tale în topic, decizia mi se pare justificată.

Situația e similară cu un scandalagiu la cârciumă, care se ia de mușterii și aruncă cu pahare prin local. Odată, de două ori; a treia oară, interpelează PE TOATĂ lumea trăgând un vânt zgomotos. Evident, barmanul îl dă afară din stabiliment. Scandalagiul protestează: "... păi, așa m-a trecut, ce era să fac? și n-am aruncat pahare!"

Situația în care ai pus moderatorul e de nescuzat. Asta în vreme ce moderatorul mai că nu se milogea să vă potoliți, să luați scandalul în altă parte și alea.
Jenibil.

Deci, de la mine din coteț... se vede că n-ai dreptate.
Regrete eterne, etcetera.
"On the internet, nobody knows you're a dog"

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Re: Moderare transparenta

Postby Chingachgook » Sat Jan 22, 2011 2:17 am

da fratioare o sa fiu cu manusi de acuma incolo.
vad ca scrie unu o tampenie si o sa ii raspund civilizat. ca ma cheama luciaverona.

daca nu intelegi contextul nu intelegi nici warnurile. tu pleci de la premisa ca aia puteau avea un dram de dreptate. si atunci s ale acordam prezumtii, etc. asta una la mana.

si b) ala e un exemplu. unul din multele in care betrei arbitreaza dupa posibilitatile ei modeste.
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

User avatar
Calico
addicted
addicted
Posts: 42413
Joined: Tue Mar 16, 2004 12:27 pm

Re: Moderare transparenta

Postby Calico » Sat Jan 22, 2011 2:24 am

b3 wrote:Un warn nu e o tragedie, multa lume are . Conteaza ce inveti din el. [ceea ce poate fi ca b3 e naspa si tre' sa te feresti de ea pe la mijlocul lunii,
Asta inveti dupa al doilea warn (unii invata mai greu).

Blegoo, ce zici tu acolo nu e forumul nostru, forumul nostru nu e om mai putin dotat intelectual si plictisitor ca altele. Sau cel putin nu era pana cand nu s-a hotarat b3 sa ingrijeasca gradina.

User avatar
Blegoo
elite
elite
Posts: 5463
Joined: Thu Jan 13, 2011 2:59 am
Location: Havana, Cuba
Contact:

Re: Moderare transparenta

Postby Blegoo » Sat Jan 22, 2011 2:26 am

kooksee wrote:da fratioare o sa fiu cu manusi de acuma incolo.
vad ca scrie unu o tampenie si o sa ii raspund civilizat. ca ma cheama luciaverona.

daca nu intelegi contextul nu intelegi nici warnurile. tu pleci de la premisa ca aia puteau avea un dram de dreptate. si atunci s ale acordam prezumtii, etc. asta una la mana.

si b) ala e un exemplu. unul din multele in care betrei arbitreaza dupa posibilitatile ei modeste.


Uochei... hai altfel:
Muma Pădurii avea aceeași poziție cu a ta. De ce n-a luat avertisment?
De ce MIE ca cititor, mi s-a părut perfect argumentată poziția, fără să devină derogatorie/personală?
Recitește, dacă ai chef. Muma Pădurii e mult mai dur(ă) în ESENȚĂ; tu ești mai dur în exprimare.

Considerând regulamentul, zi tu cu mâna pe inimă că io scriu/spun prostii.
Hai, adun citate să le folosesc peste 3 ani.
:D
"On the internet, nobody knows you're a dog"

User avatar
Calico
addicted
addicted
Posts: 42413
Joined: Tue Mar 16, 2004 12:27 pm

Re: Moderare transparenta

Postby Calico » Sat Jan 22, 2011 2:29 am

lasa, ca eu mi-am luat warn de la b3 ca am deschis un topic despre gramatica, ca sa vezi ce dur(a) sunt

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Re: Moderare transparenta

Postby Chingachgook » Sat Jan 22, 2011 2:31 am

esti de 2 saptamani pe aicea si se vede

oricat ai fi de capabil nu ai pur si simplu cum sa stii niste lucruri.
sigur ca daca vine nea gheorghe prima data pe imed i se pare ca eu ii injuram pe unii.

asta e. eu consider ca warnurile au fost nemeritate si o sa ma comport in continuare fix la fel
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

User avatar
Blegoo
elite
elite
Posts: 5463
Joined: Thu Jan 13, 2011 2:59 am
Location: Havana, Cuba
Contact:

Re: Moderare transparenta

Postby Blegoo » Sat Jan 22, 2011 2:32 am

MumaPadurii wrote:"Blegoo, ce zici tu acolo nu e forumul nostru, forumul nostru nu e om mai putin dotat intelectual si plictisitor ca altele. Sau cel putin nu era pana cand nu s-a hotarat b3 sa ingrijeasca gradina."

Mie nu mi se pare deloc plictisitor sau idiotic.
Parcă era ceva, o idee de subforum unde merge fără moderare? Adică, intri pe răspundere proprie? Ceva "Shoutbox", alea? "Răcnetu' și Junghiu'"?
Ce-i așa mare chestie de făcut un subforum?
"On the internet, nobody knows you're a dog"

User avatar
Blegoo
elite
elite
Posts: 5463
Joined: Thu Jan 13, 2011 2:59 am
Location: Havana, Cuba
Contact:

Re: Moderare transparenta

Postby Blegoo » Sat Jan 22, 2011 2:36 am

kooksee wrote:"...esti de 2 saptamani pe aicea si se vede..."

Nici n-am pretenția... ce, nu se vede? Comentariile mele sunt de nou-sosit, normal. Mi le asum fără rezerve.
Zic și io așa cum văd treaba... ce? Vrei să mint? Să mă prefac?
MumaPadurii wrote:lasa, ca eu mi-am luat warn de la b3 ca am deschis un topic despre gramatica, ca sa vezi ce dur(a) sunt

Dacă era despre "xexul" gramatical... :) :) :)
"On the internet, nobody knows you're a dog"

User avatar
Calico
addicted
addicted
Posts: 42413
Joined: Tue Mar 16, 2004 12:27 pm

Re: Moderare transparenta

Postby Calico » Sat Jan 22, 2011 2:39 am

Blegoo wrote:Mie nu mi se pare deloc plictisitor sau idiotic.
Pentru ca nu intri pe sectiunile moderate de b3.

User avatar
Blegoo
elite
elite
Posts: 5463
Joined: Thu Jan 13, 2011 2:59 am
Location: Havana, Cuba
Contact:

Re: Moderare transparenta

Postby Blegoo » Sat Jan 22, 2011 2:43 am

MumaPadurii wrote:
Blegoo wrote:Mie nu mi se pare deloc plictisitor sau idiotic.
Pentru ca nu intri pe sectiunile moderate de b3.

Păi, alea nu-s secții unde lumea caută informații? Ce rost are să dai muzica la maxim p-acolo? Se sperie mușteriii.
"On the internet, nobody knows you're a dog"

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Re: Moderare transparenta

Postby Chingachgook » Sat Jan 22, 2011 2:51 am

nu ai inteles
dar crezi ca ai inteles

cu atat mai mult cand sunt forumuri de info si vine unu si spune tampenii cat casa.

pe mine cel mai enervat acolo cum vorbeau diversi insi in numele tuturor. dragi colegi sa fim uniti , sa etc.

si betrei le acorda timp de antena tuturor ca nu-i asa, si ei e oameni

ne contrazicem in orb aici, probabil ca si eu in locul tau ti-as da dreptate. numai ca de niste ani in noiembrie pe imed se intampla niste lucruri interesante. daca stai pana la toamna o sa vezi.

uite o tema ( benevola) :)

cum crezi ca a ajuns holidei pe forum?
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

User avatar
Calico
addicted
addicted
Posts: 42413
Joined: Tue Mar 16, 2004 12:27 pm

Re: Moderare transparenta

Postby Calico » Sat Jan 22, 2011 2:56 am

Nu cauta exclusiv informatii. Eu cand eram tanara intram pe Rezidentiat ca sa ma mai relaxez dupa o sesiune de invatat din Harrison. Motivul, evident, era ca intru pentru informatii.
In fine, sunt useri care au deschis pe acolo topice cu "la multi ani", "bancuri" si n-au patit nimic, moderatorul nici macar n-a catadicsit sa mute topicul, asa ca asta cu informatiile nu tine...

User avatar
Blegoo
elite
elite
Posts: 5463
Joined: Thu Jan 13, 2011 2:59 am
Location: Havana, Cuba
Contact:

Re: Moderare transparenta

Postby Blegoo » Sat Jan 22, 2011 3:05 am

kooksee wrote:"...cum crezi ca a ajuns holidei pe forum?..."

Habar n-am, și zău dacă mă interesează.
Nu-s curios din fire, iau lucrurile așa cum sunt.
N-am pretenția că le știu pe toate - mă cam îndoiesc că o s-o am vreodată.

Îmi place dialogul d-aici, stilul și ambianța.
Contribui atâta cât pot.

Ca personalitate, am fost, sunt și o să fiu o gășcuță de un singur membru. Ca atare, o să-mi exprim dezacordu' la ce cred că nu e bine/frumos/elegant/alea-alea și o să mă aliniez la chestiile care mi se par mișto - fie ele caterincă/garagață/ceartă ori scandal pe bune.

"Fiecare picătură ajută" cum spunea tatăl care micționa în Olt la Rm.Vâlcea, în timp ce barca fiului se împotmolise la Cernavodă.

:)
"On the internet, nobody knows you're a dog"

User avatar
Blegoo
elite
elite
Posts: 5463
Joined: Thu Jan 13, 2011 2:59 am
Location: Havana, Cuba
Contact:

Re: Moderare transparenta

Postby Blegoo » Sat Jan 22, 2011 3:10 am

MumaPadurii wrote:Nu cauta exclusiv informatii. Eu cand eram tanara intram pe Rezidentiat ca sa ma mai relaxez dupa o sesiune de invatat din Harrison. Motivul, evident, era ca intru pentru informatii.
In fine, sunt useri care au deschis pe acolo topice cu "la multi ani", "bancuri" si n-au patit nimic, moderatorul nici macar n-a catadicsit sa mute topicul, asa ca asta cu informatiile nu tine...

Ai reclamat? Ai făcut gălăgie? Te-ai oferit ca moderator-adjunct? Gen... să tai macaroana la aiurelile de care spui?
Nu moderator prim... ceva ajutor, la chestii care clar sunt în neregulă.
Aaa, nu?
Ei, e ușor să faci critică de pe mantinelă.
"On the internet, nobody knows you're a dog"

User avatar
187.92a
addicted
addicted
Posts: 47429
Joined: Fri Dec 10, 2004 7:59 pm

Re: Moderare transparenta

Postby 187.92a » Sat Jan 22, 2011 3:25 am

partz. a inceput sa ma cam ia cu scarba.


e plina lumea de sfatosi.
sa critici o mizerie nu implica faptul ca tu ar trebui sa faci ceva mai bun. nu. critici o mizerie si atata tot. e extrem de simplu.

nu, de exemplu politistul este un prost si nu trebuie sa stiu eu sa sau sa ma ofer eu sa tai amenzi ca sa imi dau seama ca ala e neatent. da, probabil ca e usor sa critici politistul si extrem de greu sa fii politist. si ce daca? mi se falfaie, daca politistule ste dobitoc o sa urlu cat pot ca este dobitoc si taie amenzi aiurea.

User avatar
holliday
elite
elite
Posts: 5024
Joined: Wed Jul 14, 2010 7:10 pm
Location: procrastination - retras in vizuina tapirului
Contact:

Re: Moderare transparenta

Postby holliday » Sat Jan 22, 2011 11:15 am

Blegoo wrote:
kooksee wrote:"...cum crezi ca a ajuns holidei pe forum?..."

Habar n-am, și zău dacă mă interesează.
Nu-s curios din fire, iau lucrurile așa cum sunt.
N-am pretenția că le știu pe toate - mă cam îndoiesc că o s-o am vreodată.

Îmi place dialogul d-aici, stilul și ambianța.
Contribui atâta cât pot.

Ca personalitate, am fost, sunt și o să fiu o gășcuță de un singur membru. Ca atare, o să-mi exprim dezacordu' la ce cred că nu e bine/frumos/elegant/alea-alea și o să mă aliniez la chestiile care mi se par mișto - fie ele caterincă/garagață/ceartă ori scandal pe bune.

"Fiecare picătură ajută" cum spunea tatăl care micționa în Olt la Rm.Vâlcea, în timp ce barca fiului se împotmolise la Cernavodă.

:)


:)

cu siguranta cacucsi nu o sa uite niciodata cum am ajuns eu pe forum.. :)

ps: eu nici macar nu stiam ce'i ala forum. inca mai sper ca sa nu fie toate asa ca pe aici.

User avatar
Calico
addicted
addicted
Posts: 42413
Joined: Tue Mar 16, 2004 12:27 pm

Re: Moderare transparenta

Postby Calico » Sat Jan 22, 2011 3:56 pm

Blegoo wrote:Ai reclamat? Ai făcut gălăgie? Te-ai oferit ca moderator-adjunct? Gen... să tai macaroana la aiurelile de care spui?
Nu moderator prim... ceva ajutor, la chestii care clar sunt în neregulă.
Aaa, nu?
Ei, e ușor să faci critică de pe mantinelă.
Da, mai, am reclamat si am facut galagie, am scris administratorilor. Nu era numai chestia asta, se adunasera mai multe nereguli. Dar fas, niciun raspuns, nici macar "lasa-ne, mai, cu prostiile tale". Asa ca de ce sa urlu degaba la luna?

Cat despre oferitul sa moderez, nu vad ce legatura are. Nu pot sa ma plang de presedinte decat daca am candidat la presedentie?

User avatar
Blegoo
elite
elite
Posts: 5463
Joined: Thu Jan 13, 2011 2:59 am
Location: Havana, Cuba
Contact:

Re: Moderare transparenta

Postby Blegoo » Sat Jan 22, 2011 4:02 pm

MumaPadurii wrote:"...Nu pot sa ma plang de presedinte decat daca am candidat la presedentie?..."

Ei, și tu acuma!...
Normal că poți!
Dar nu poți să negi că există o asemănare suspectă între ce se întâmplă aici pe forum și ce se întâmplă în România în general:
Lumea înjură guvernu' și cere dreptate.
Evident, nimeni nu vrea să se bage.
:D
"On the internet, nobody knows you're a dog"

User avatar
Calico
addicted
addicted
Posts: 42413
Joined: Tue Mar 16, 2004 12:27 pm

Re: Moderare transparenta

Postby Calico » Sat Jan 22, 2011 4:06 pm

pai poate oamenii mai au si altceva de facut decat sa se implice direct in politica

mie mi se pare foarte naspa sa vii cu argumente de-astea

User avatar
Blegoo
elite
elite
Posts: 5463
Joined: Thu Jan 13, 2011 2:59 am
Location: Havana, Cuba
Contact:

Re: Moderare transparenta

Postby Blegoo » Sat Jan 22, 2011 4:34 pm

MumaPadurii wrote:pai poate oamenii mai au si altceva de facut decat sa se implice direct in politica

mie mi se pare foarte naspa sa vii cu argumente de-astea

Deci nu negi argumentul, doar îl clasifici.
:D
"On the internet, nobody knows you're a dog"

User avatar
b3
elite
elite
Posts: 4122
Joined: Fri Jul 25, 2003 2:22 pm
Location: Bucuresti

Re: Moderare transparenta

Postby b3 » Sat Jan 22, 2011 6:30 pm

MumaPadurii wrote:Nu cauta exclusiv informatii. Eu cand eram tanara intram pe Rezidentiat ca sa ma mai relaxez dupa o sesiune de invatat din Harrison. Motivul, evident, era ca intru pentru informatii.
In fine, sunt useri care au deschis pe acolo topice cu "la multi ani", "bancuri" si n-au patit nimic, moderatorul nici macar n-a catadicsit sa mute topicul, asa ca asta cu informatiile nu tine...


Ia vezi cum se potrivesc cele doua portiuni ingrosate... Topicul tau de gramatica nu era unul de relaxare, cel putin nu pt targetul acelei sectiuni :) Intre timp am ascultat opiniile tale si am decis sa las corecturile gramaticale, atata timp cat cel care corecteaza nu posteaza doar pentur asta si nu o face luand la misto userul care a gresit. Happy ?


Ce-mi place de Blegoo :D Tocmai pentru ca e nou venit mie mi se pare ca trebuie sa ascultati de el, ca le zice impartial :p Restul suntem subiectivi. Ma rog, eu nu ma consider subiectiva, si Blegoo confirma ca nu am fost subiectiva ca moderator.
Pentru fiecare doctor exista alt doctor egal si de sens opus - ceea ce explica de ce gasesti atat de usor experti care sa se contrazica total unii pe altii.
Ce este un forum ? | Vreau o tara ca afara

User avatar
187.92a
addicted
addicted
Posts: 47429
Joined: Fri Dec 10, 2004 7:59 pm

Re: Moderare transparenta

Postby 187.92a » Sat Jan 22, 2011 6:36 pm

doar faptul ca e nou e egal cu zero. personal nu gasesc ca ar avea dreptate. poate sa vina si tzatza veta, n-o sa o ascult doar pt ca e noua.


legat de mdoerare transparenta: am raportat si eu niste chestii, va tin la curent cu rezolvarea.
pana acum in ceva mai mult de 12 ore: nu s-a inamplat nimic. revin cu amanunte :)

User avatar
Melania
addicted
addicted
Posts: 21859
Joined: Wed Apr 06, 2005 2:46 am

Re: Moderare transparenta

Postby Melania » Sat Jan 22, 2011 6:42 pm

b3 wrote:Ce-mi place de Blegoo :D Ma rog, eu nu ma consider subiectiva, si Blegoo confirma ca nu am fost subiectiva ca moderator.

Pai de ce nu zici asa? Daca Blegoo confirma ca nu ai fost subiectiva atunci pot sa dorm linistita.

User avatar
187.92a
addicted
addicted
Posts: 47429
Joined: Fri Dec 10, 2004 7:59 pm

Re: Moderare transparenta

Postby 187.92a » Sat Jan 22, 2011 6:53 pm

mie mi-a placut "trebuie sa ascultati DE el". o fi vrut sa zica "la el" :)

b3, tu trebuie sa asculti de Kooksee, (ca e user vechi)!
:)

drcraciun
elite
elite
Posts: 2969
Joined: Mon Feb 22, 2010 8:24 pm

Re: Moderare transparenta

Postby drcraciun » Sat Jan 22, 2011 7:35 pm

trident wrote:legat de mdoerare transparenta: am raportat si eu niste chestii, va tin la curent cu rezolvarea.
pana acum in ceva mai mult de 12 ore: nu s-a inamplat nimic. revin cu amanunte :)


Sper ca nu e vorba despre linkul meu cu centimetrii. Dar daca nu e si totusi mai comunici cu moderatorii roaga-i sa stearga linkurile respective ca am impresia ca fetele care erau interesate au vazut deja si nu le mai trebuie.

De altfel, cum poti comunica cu moderatorii ? Le trimiti PM ?

User avatar
187.92a
addicted
addicted
Posts: 47429
Joined: Fri Dec 10, 2004 7:59 pm

Re: Moderare transparenta

Postby 187.92a » Sat Jan 22, 2011 7:48 pm

nu, nu era vorba despre linkurile cu pozele cu pensiuri, stai linistit. (cum te-ai gandit trai-ti-ar la chestia asta? wow)

User avatar
Calico
addicted
addicted
Posts: 42413
Joined: Tue Mar 16, 2004 12:27 pm

Re: Moderare transparenta

Postby Calico » Sat Jan 22, 2011 9:31 pm

b3 wrote:Ia vezi cum se potrivesc cele doua portiuni ingrosate... Topicul tau de gramatica nu era unul de relaxare, cel putin nu pt targetul acelei sectiuni Intre timp am ascultat opiniile tale si am decis sa las corecturile gramaticale, atata timp cat cel care corecteaza nu posteaza doar pentur asta si nu o face luand la misto userul care a gresit. Happy ?
Topicul meu era de informare si educare. Ce-i rau in asta?
Pai daca ai ajuns la concluzia ca pana la urma e ok cu gramatica pe sectiunea aia, ar fi corect sa-mi retragi warn-ul, nu?

User avatar
187.92a
addicted
addicted
Posts: 47429
Joined: Fri Dec 10, 2004 7:59 pm

Re: Moderare transparenta

Postby 187.92a » Sun Jan 23, 2011 12:32 am

moderare transparenta: 22 de ore and still no sign of moderare. mai cautatm, mai asteptam..

User avatar
pc7
elite
elite
Posts: 10934
Joined: Fri Apr 01, 2005 8:07 pm

Re: Moderare transparenta

Postby pc7 » Sun Jan 23, 2011 9:29 am

sa inteleg ca totusi e voie cu clone?
Life's not fair, get used to it

User avatar
holliday
elite
elite
Posts: 5024
Joined: Wed Jul 14, 2010 7:10 pm
Location: procrastination - retras in vizuina tapirului
Contact:

Re: Moderare transparenta

Postby holliday » Sun Jan 23, 2011 11:45 am

pc7 wrote:sa inteleg ca totusi e voie cu clone?

cica tine de bun simtul fiecaruia.
ce'i drept, se simte lipsa lui vlad la moderare :(

drcraciun
elite
elite
Posts: 2969
Joined: Mon Feb 22, 2010 8:24 pm

Re: Moderare transparenta

Postby drcraciun » Sun Jan 23, 2011 12:01 pm

holliday wrote:ce'i drept, se simte lipsa lui vlad la moderare :(


Si mie mi-e dor de bunul simt al lui Vlad, am impresia ca de cand a plecat, ne facem de cap pe aici ca niste copii tampiti (nu ma refeream la cineva personal, mai mult la mine !). Dar stie cineva daca a plecat definitiv, pentru mult timp, sau doar asa pentru o mica vacanta de lucru de cateva luni, ca mai inainte ?


Return to “Forum feedback”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 29 guests