comentarii la Activity log

pareri, reclamatii
User avatar
187.92a
addicted
addicted
Posts: 47429
Joined: Fri Dec 10, 2004 7:59 pm

Re: comentarii la Activity log

Postby 187.92a » Fri Jan 28, 2011 12:17 am

Blegoo wrote:Te întâlnești cu cineva...salut-salut - tu ce faci? Păi eu sunt avocat de imobiliare, alea... da' tu? Păi io sunt doctor! Așa... și ce specialitatea ai? Nu zic, e secret!


nu e acelasi lucru, pt ca tu decizi daca ii spui lui gogu ALA sau alegi sa nu, in schimb daca postezi pe imed ORICE gigi poate afla in afara controlului tau.

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Re: comentarii la Activity log

Postby Chingachgook » Fri Jan 28, 2011 12:20 am

@blegu nu te flata


eu vb cu trident
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

User avatar
Blegoo
elite
elite
Posts: 5463
Joined: Thu Jan 13, 2011 2:59 am
Location: Havana, Cuba
Contact:

Re: comentarii la Activity log

Postby Blegoo » Fri Jan 28, 2011 12:25 am

trident wrote:
Blegoo wrote:de ce dezvăluirea specialității e ceva groaznic


in general datele de identificare pe net te expun la tot felul de tampiti. in mas in care dezvaluirea spec iti divulga identiatea, e cam naspa.

Ceva gen - dacă zici că ești cardiolog, încep feluriți cu întrebări personale?
("...don'doctor, parcă mă înțeapă aici..." gen?)
Ori e ceva legal/juridic?
Întreb, ca să știu și să nu mă trezesc că fac vreun pocinog.

trident wrote:nu e acelasi lucru, pt ca tu decizi daca ii spui lui gogu ALA sau alegi sa nu, in schimb daca postezi pe imed ORICE gigi poate afla in afara controlului tau.


Uochei... pare ceva complex. O să țin minte să nu întreb, ori să spun.
Ca la armata americană: "Don't ask, don't tell".

kooksee wrote:@blegu nu te flata eu vb cu trident

Ei, scuze, credeam că sunt pe topic; sper că nu ți-am deșirat firu' gândirii.
:D
"On the internet, nobody knows you're a dog"

User avatar
187.92a
addicted
addicted
Posts: 47429
Joined: Fri Dec 10, 2004 7:59 pm

Re: comentarii la Activity log

Postby 187.92a » Fri Jan 28, 2011 12:28 am

blegoo, zau, dar parca nu intelegi nimic din ce zic.
n-are niciolegatura ce zici tu cu ce ziceam eu.

User avatar
Blegoo
elite
elite
Posts: 5463
Joined: Thu Jan 13, 2011 2:59 am
Location: Havana, Cuba
Contact:

Re: comentarii la Activity log

Postby Blegoo » Fri Jan 28, 2011 12:39 am

trident wrote:blegoo, zau, dar parca nu intelegi nimic din ce zic.
n-are niciolegatura ce zici tu cu ce ziceam eu.

Chiar nu înțeleg - dar nu contează să înțeleg, de fapt.
O să țin minte să nu calc în specialități și gata.
Era curiozitate, nimic altceva.
"On the internet, nobody knows you're a dog"

User avatar
187.92a
addicted
addicted
Posts: 47429
Joined: Fri Dec 10, 2004 7:59 pm

Re: comentarii la Activity log

Postby 187.92a » Fri Jan 28, 2011 3:33 am

sunt mega obgosit, mega plictisit si mi-e somn. cred ca o s iasa o varza:

Viata MEA este a MEA. Viata MEA este alc din chestii precum sotul/sotia mea, specialitatea mea, adresa mea din buletin, nr meu de telefon, masina pe care o conduc, fetele copiilor mei, salariul meu, apartenenta mea etnica, imaginea mea.
doar EU pot alege ce pot sharui pe un site internet. NU alege NIMENI ALTCINEVA, nici macar cei care m-au vazut pe strada sau au o poza de-a mea sau imi stiu nr de tel pt k l-am dat sapt trecuta. nu, daca vreau eu ca site-ul imed.ro sa afiseze ceva despre MINE doar EU sunt indrituit sa aleg ce si daca siteul poate publica despre mine ceva.
dca ai o poza cu mine ca ne iubeam si ti-am dat s-o tii in portofel, nu o postezi pe un site. dar daca EU vreau, o pot posta.
daca stii cu cine ies nu inseamna ca tu trebuie sa spui asta pe f-book, om scriu EU la aia cu relatia (eu n-o scriu, dar ca ide).
legat de specilitate, EU si numai EU pot sa spun ce specialitate am , in contextul ales de mine, in locul ales de mine. poate vreau pe forumu idieta dar nu vreau pe imed- este alegerea mea.



ideea este ca T U niciodata nu vei impartasi altora date depsre viata MEA pe forumul imed. daca m-ai vazut in CRV, daca mi-ai vazut fluturele de salariu, daca ai sugerat ca am probleme cu glezna, orice nu comunic EU pe forum te face PE TINE pasibil de sanctiuni daca eu sunt deranjat.

eu asa zic. EU aleg ce sharuiesc cu voi. NU VOI alegeti ce sharuiesc eu pe imed. indiferent cat de multe stiti-sorry, descarcati-va la o barfa colegiala in alta parte.

User avatar
Blegoo
elite
elite
Posts: 5463
Joined: Thu Jan 13, 2011 2:59 am
Location: Havana, Cuba
Contact:

Re: comentarii la Activity log

Postby Blegoo » Fri Jan 28, 2011 3:52 am

trident wrote:sunt mega obgosit, mega plictisit si mi-e somn. cred ca o s iasa o varza:

Viata MEA este a MEA. Viata MEA este alc din chestii precum sotul/sotia mea, specialitatea mea, adresa mea din buletin, nr meu de telefon, masina pe care o conduc, fetele copiilor mei, salariul meu, apartenenta mea etnica, imaginea mea.
doar EU pot alege ce pot sharui pe un site internet. NU alege NIMENI ALTCINEVA, nici macar cei care m-au vazut pe strada sau au o poza de-a mea sau imi stiu nr de tel pt k l-am dat sapt trecuta. nu, daca vreau eu ca site-ul imed.ro sa afiseze ceva despre MINE doar EU sunt indrituit sa aleg ce si daca siteul poate publica despre mine ceva.
dca ai o poza cu mine ca ne iubeam si ti-am dat s-o tii in portofel, nu o postezi pe un site. dar daca EU vreau, o pot posta.
daca stii cu cine ies nu inseamna ca tu trebuie sa spui asta pe f-book, om scriu EU la aia cu relatia (eu n-o scriu, dar ca ide).
legat de specilitate, EU si numai EU pot sa spun ce specialitate am , in contextul ales de mine, in locul ales de mine. poate vreau pe forumu idieta dar nu vreau pe imed- este alegerea mea.



ideea este ca T U niciodata nu vei impartasi altora date depsre viata MEA pe forumul imed. daca m-ai vazut in CRV, daca mi-ai vazut fluturele de salariu, daca ai sugerat ca am probleme cu glezna, orice nu comunic EU pe forum te face PE TINE pasibil de sanctiuni daca eu sunt deranjat.

eu asa zic. EU aleg ce sharuiesc cu voi. NU VOI alegeti ce sharuiesc eu pe imed. indiferent cat de multe stiti-sorry, descarcati-va la o barfa colegiala in alta parte.

La varza ta, adaog și eu ceva carne: oricine publică date personale despre alt user - pe care userul respectiv nu le-a oferit la liber... merită expulzie permanentă, veșnică și irevocabilă. Ghiceala se include. Clonele vor fi vânate și jupuite de drepturi. Una e să te scapi cu ceva despre minorități conlocuitoare ori să-i înjuri pe francezi, alta e să-ți ataci vecinii de bloc. Înaltă trădare, alea.
Execuție fără avertismente - direct, rusește.
(poate-mi iau avertisment, pentru incitare la violențe, alea. Direct, românește, zic.)
"On the internet, nobody knows you're a dog"

drcraciun
elite
elite
Posts: 2969
Joined: Mon Feb 22, 2010 8:24 pm

Re: comentarii la Activity log

Postby drcraciun » Fri Jan 28, 2011 4:34 am

Trident, tu ai copii ? :shock: Si esti si insurat(a) ? :shock: Si ai si masina ? :shock:

User avatar
Phat Skidz
dɥɐʇ sʞıpz
Posts: 17803
Joined: Sun Jul 06, 2003 9:51 am

Re: comentarii la Activity log

Postby Phat Skidz » Fri Jan 28, 2011 6:53 am

La vârsta lui, era şi cazul, nu crezi?
SUNT BOȘOROGUL IMEDULUI

drcraciun
elite
elite
Posts: 2969
Joined: Mon Feb 22, 2010 8:24 pm

Re: comentarii la Activity log

Postby drcraciun » Fri Jan 28, 2011 7:01 am

vlad s. wrote:La vârsta lui, era şi cazul, nu crezi?


Da cati de multi ani are (daca nu e informatie secreta, cumva) ? Ca parca era mai mic decat noi.

Eu de masina am ramas cel mai impresionat.

User avatar
holliday
elite
elite
Posts: 5024
Joined: Wed Jul 14, 2010 7:10 pm
Location: procrastination - retras in vizuina tapirului
Contact:

Re: comentarii la Activity log

Postby holliday » Fri Jan 28, 2011 12:31 pm

drcraciun wrote:Eu de masina am ramas cel mai impresionat.

:) se vede ca nu i'ai prins cv'ul pe imed, deci nu stii despre ce e vorba. dai cu presupusul, deci BAN!

ps: dar cum e cand un user deja posteaza o informatie, apoi decide ca nu mai vrea acea informatie, iar ceilalti useri o tot aduc in discutie, se da ban??

User avatar
187.92a
addicted
addicted
Posts: 47429
Joined: Fri Dec 10, 2004 7:59 pm

Re: comentarii la Activity log

Postby 187.92a » Fri Jan 28, 2011 2:15 pm

ideea era ca daca vrei sa spui ce specialitate ai spui, daca nu, nu are nimeni dreptul sa spuna.
daca eu nu vreau sa spun, atunci nimeni sa nu spuna. cam asa ceva.

User avatar
Calico
addicted
addicted
Posts: 42638
Joined: Tue Mar 16, 2004 12:27 pm

Re: comentarii la Activity log

Postby Calico » Fri Jan 28, 2011 3:15 pm

si daca toata lumea s-a cam prins din ce spui tu?
nu cred ca in cazul asta a fost ceva facut cu rea intentie, ci mai degraba ca userul nu s-a gandit ca e un secret, lucru explicabil prin atitudinea anterioara a lui b3. In cazul asta, un mesaj pe pm si un post editat ar fi fost de ajuns

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Re: comentarii la Activity log

Postby Chingachgook » Fri Jan 28, 2011 8:04 pm

MumaPadurii wrote:si daca toata lumea s-a cam prins din ce spui tu?
nu cred ca in cazul asta a fost ceva facut cu rea intentie, ci mai degraba ca userul nu s-a gandit ca e un secret, lucru explicabil prin atitudinea anterioara a lui b3. In cazul asta, un mesaj pe pm si un post editat ar fi fost de ajuns


bai mankavash


dupa cum am mai spus cine asociaza b3 cu numele?
dupa cum am mai spus la unii dintre noi se face legatura, la unii nu

de ex stie careva numele mumei padurii? al melaniei? al lui pc7 (si zic de astai mai activi) intereseaza pe careva?


la astia la care se poate face reconstituirea e klar ca nu ne intereseaza. spe sperie vlad ca afla lumea ac e psihiatru? se sperie dr craciun in lituania la el acolo? i se face rusine lui trident ca e dermatolog?
intereseaza cineva ca pe holidei il cheama (cine nu stie asta a fost primul lui username aici)
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

User avatar
Blegoo
elite
elite
Posts: 5463
Joined: Thu Jan 13, 2011 2:59 am
Location: Havana, Cuba
Contact:

Re: comentarii la Activity log

Postby Blegoo » Fri Jan 28, 2011 8:22 pm

kooksee wrote:"...bai mankavash


dupa cum am mai spus cine asociaza b3 cu numele?
dupa cum am mai spus la unii dintre noi se face legatura, la unii nu

de ex stie careva numele mumei padurii? al melaniei? al lui pc7 (si zic de astai mai activi) intereseaza pe careva?


la astia la care se poate face reconstituirea e klar ca nu ne intereseaza. spe sperie vlad ca afla lumea ac e psihiatru? se sperie dr craciun in lituania la el acolo? i se face rusine lui trident ca e dermatolog?
intereseaza cineva ca pe holidei il cheama (cine nu stie asta a fost primul lui username aici)


Rușine, kooksee, ăsta e topicul meu, marota mea!
Rușine, zic, și se vede picselu'!
:D
"On the internet, nobody knows you're a dog"

User avatar
b3
elite
elite
Posts: 4122
Joined: Fri Jul 25, 2003 2:22 pm
Location: Bucuresti

Re: comentarii la Activity log

Postby b3 » Fri Jan 28, 2011 9:37 pm

MumaPadurii wrote:si daca toata lumea s-a cam prins din ce spui tu?
nu cred ca in cazul asta a fost ceva facut cu rea intentie, ci mai degraba ca userul nu s-a gandit ca e un secret, lucru explicabil prin atitudinea anterioara a lui b3. In cazul asta, un mesaj pe pm si un post editat ar fi fost de ajuns


Ceea ce am si facut. Insa trident a simtit nevoia sa faca circ si kooksee sa-si exercite dreptul de a scrie orice doreste, indiferent ce implica asta.

Referitor la tot episodul asta, nu a facut decat sa-mi confirme ceva ce speram sa nu mi se confirme: ca intr-adevar sunteti cativa useri care doar atat puteti. Asta e, nu e nici o rusine, nu ne-a facut natura pe toti egali. Atat puteti voi (kooksee, trident, Melania, MumaPadurii, pc7, ciresar si, surprinzator, Tasha). Sa faceti misto de userii care aleg imed pt relaxare si au posturi simpatice (gen drcraciun), sa faceti misto sau chiar aprecieri la adresa inteligentei unor necunoscuti care incearca sa afle ceva pe o arie de informare, sa ma atacati pe mine pt orice, fie ca e ceva legat de moderare, fie ca doar exprim o opinie intr-o discutie oarecare si sa va incapatanati cu o energie demna de cauze mai nobile si care necesita mai multa inteligenta, sa postati pe forum detalii despre mine pe care am fost extrem de vocala ca nu le doresc postate, pentru ca nu eu le-am postat. Ma repet dar: doar atat puteti voi.
Pentru fiecare doctor exista alt doctor egal si de sens opus - ceea ce explica de ce gasesti atat de usor experti care sa se contrazica total unii pe altii.
Ce este un forum ? | Vreau o tara ca afara

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Re: comentarii la Activity log

Postby Chingachgook » Fri Jan 28, 2011 9:40 pm

da ma aia care te contrazicem pe tien suntem prosti

sa notez ca e voie cu "atata poti" o sa o folosesc


da-mi voie sa citez

sunt pe ...pentru ca asta mi-am dorit



ai 3 incercari
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

User avatar
pc7
elite
elite
Posts: 11047
Joined: Fri Apr 01, 2005 8:07 pm

Re: comentarii la Activity log

Postby pc7 » Fri Jan 28, 2011 9:45 pm

b3 wrote:Atat puteti voi (kooksee, trident, Melania, MumaPadurii, pc7, ciresar si, surprinzator, Tasha).


eu ma simt foarte jignita, daca i-as fi zis lucrul asta lui b3 as fi luat warn imediat. nu te raportez pt ac nu raportez pe nimeni.

nu suntem noi vinovati pt ca tu nu stai bine la capitolul memorie
Life's not fair, get used to it

User avatar
187.92a
addicted
addicted
Posts: 47429
Joined: Fri Dec 10, 2004 7:59 pm

Re: comentarii la Activity log

Postby 187.92a » Fri Jan 28, 2011 10:16 pm

hai bai lasati-o in pace, presupun ca si pe voi v-ar deranja sa zica cinvea despre voi nush ce chestie pe care i-ati spus-o la o taina. am dreptate?

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Re: comentarii la Activity log

Postby Chingachgook » Fri Jan 28, 2011 10:24 pm

:lol:

nu frate eu nu impartasesc taine la necunsocuti

mie mi se pare ca facutul asta din tantar armasar i se datoreaza in totalitate lui betrei

+ ca eu cred in autoreglarea certurilor. am citit eu pe wikipedia cum se adminsitreaza forumuri de nisa cum asta.

faci o sectiune vizibila doar membrilor si ii muti acolo pe aia care injura.

pe de alta parta tin sa precizez ca m-a enervat si ma enerveaza in continuare atitudinea pacifista cu hai sa fim prieteni toti

adica daca vine unul si intreaba o tampenie nu ai voie sa ii raspunzi mai colorat, nooo, cuvintele alea trebuie sa faca parte din vocabularul lui betrei.

daca vine un agarici si initioaza o aiureala de petitei nu ai voie sa il contrazici, topicul ramane deschis numai pentru aia cu petitia

samd


nu in ultimul rand moderatorilor le mai scapa niste chestii de pe aici (atata pot ei) si nu stiu exact care sunt relatiile dintre useri.
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

User avatar
pc7
elite
elite
Posts: 11047
Joined: Fri Apr 01, 2005 8:07 pm

Re: comentarii la Activity log

Postby pc7 » Fri Jan 28, 2011 10:40 pm

io habar n-am cine-i b3, cum o cheama sau cum arata, asa ca nu aveam sa stau cu dansa la taine, deci treaba respectiva nu a fsot spusa la o taina, A FOST SPUSA IN GURA MARE PE IMED
Life's not fair, get used to it

User avatar
Tasha
elite
elite
Posts: 5477
Joined: Sat Apr 29, 2006 2:23 pm

Re: comentarii la Activity log

Postby Tasha » Fri Jan 28, 2011 11:03 pm

b3 wrote: Atat puteti voi (kooksee, trident, Melania, MumaPadurii, pc7, ciresar si, surprinzator, Tasha). Sa faceti misto de userii care aleg imed pt relaxare si au posturi simpatice (gen drcraciun), sa faceti misto sau chiar aprecieri la adresa inteligentei unor necunoscuti care incearca sa afle ceva pe o arie de informare, sa ma atacati pe mine pt orice, fie ca e ceva legat de moderare, fie ca doar exprim o opinie intr-o discutie oarecare si sa va incapatanati cu o energie demna de cauze mai nobile si care necesita mai multa inteligenta, sa postati pe forum detalii despre mine pe care am fost extrem de vocala ca nu le doresc postate, pentru ca nu eu le-am postat. Ma repet dar: doar atat puteti voi.


Apreciez sincer ca ai o parere buna despre mine. Respectul este reciproc, e just, in limitele in care il acord persoanelor pe care nu le cunosc, si da-mi voie sa te contrazic:
- nu fac misto de useri, ma iau la mistocareala cu userii cu care imi permit. e adevarat ca am mai dat cate-un ghiont unora, dar a cazut toata lumea de acord ca erau complet pafaristi si si-o cereau (nu cred ca mai e vreunul activ pe aici)
- singurii pe care-i mai iau in coarne cu aprecieri subtile la intelect sunt halidei (maturitate), drcraciun (naivitate), si trident (fuduleala), dar nu am facut-o niciodata in mod vulgar sau jignitor
- aia cu aria de informare....nu ma simt absolut deloc
- nu te-am atacat pentru orice, am provocat discutii cand ai dat warn pe nedrept: cand i-ai dat lui kuxi ca a spus unora ca " spun tampenii", si cand i-ai dat intamplator tot lui kuxi warn pentru ca a postat o informatie despre tine pe care tu singura ai pus-o anterior pe imed. mi s-a parut sincer ca e abuz. nu am comentat vehement pe alte chestii.

Ceea ce nu vrei tu sa intelegi este ca imedul nu este un forum oarecare, ci un forum de personalitati de tip A. Aici nu merge moderarea la sange. Cel putin nu pe diverse. Tot farmecul acestui forum de oameni cu inteligenta peste cei care frecventeaza forumurile "normale" este exact ironia si glumele permanente. Ceea ce vei realiza cu biciul va fi ca incet incet o sa ucizi tot farmecul imedului prin banarea permanenta a unor useri. Asta incerc eu sa previn cu protestele mele. Ma doare-n phoond ca ii banezi pe kuxi, pe melania, pe muma si pe trident (na, am spus-o), dar probabil ca n-o sa ma mai traga ata sa mai intru la fel de des si cu atata placere. O sa zici ca vor veni altii...c'mon, cati tridenti, kuxi si melanii exista "out there"?

da, am pus pe unde am putut informatia aia pe care ai cenzurat-o tu (am avut-o si la semnatura, pana m-a calcat pe coada kuxi si am zis ca nu merita sa risc ban pt el ca e nesim...badar...tzara....nashpa), dar asta numai pentru ca m-a indignat ideea ca i-ai dat warn pentru ca a pus o info pe care TU ai facut-o publica.
pana mi-a zis vlad sa ma potolesc, si m-am potolit. nu mi-a dat warn, dar il respect ca moderator si am stiut ca daca o zice asa ferm inseamna ca am sarit calul. nu zic asta ca sa insinuez ceva, ci pur si simplu pentru ca asa e.

vlad nu s-a constrazis in reguli, asa ca stiu ca atunci ca zice ca e cazul sa termin cu ceva, inseamna ca e cazul. tu ti-ai pierdut o parte din autoritate pentru ca ai biciuit pe nedrept. asta e diferenta.
si daca mai multi useri o spun, nu inseamna ca userii aia sunt recalcitranti si paranoici, ci chiar ai facut-o.

Nici vemece nu e prea iubita, dar de moderarea ei nu s-a luat nimeni asa de des...deci...poate o fi ceva, acolo ce faci gresit.
Sexy chicken.

User avatar
vmc
elite
elite
Posts: 3589
Joined: Sat Apr 16, 2005 1:26 pm

Re: comentarii la Activity log

Postby vmc » Fri Jan 28, 2011 11:43 pm

dar ce-aveti frate cu mine :shock: . in scurtul timp cat am moderat nu am dat nici un warn, desi cred ca Germania e campinoala la Report (si sa vezi distractie cand citesti reclamatiile). pe aria unde m-am certat eu cu kuks n-am fost niciodata moderator.

ceea ce am facut eu, de-a lungul a trei ani a fost sa raspund la intrebarile pertinente/impertinente postate pe topicul de Germania (fara sa fiu moderator). si aceasta a deviat dintr-o trauma personala, am povestit pe Germania candva, cand eu nu aveam informatii despre emigrarea in Germania, iar site-urie (fara exceptie) erau in limba asta imposibila, iar din traducerile cu google nu pricepeam nimic, cum spuneam, in acel timp a emigrat o prietena de-a mea, din spital, colega de toate suferintele. singura informatie pe care mi-a dat-o a fost "nu se poate, numai daca cunosti pe cineva intr-un spital din Germania, altfel e imposibil ", iar cei de la firme imi spuneau cam acelasi lucru "nu se poate daca nu ai bedoi". am demonstrat ca se poate fara bedoi, fara sa ai "cunostinte" si in scurt timp a ajuns Germania destinatia preferata de emigrat. de ce nu ma iubiti? :cry:
nicht wahr?

User avatar
Blegoo
elite
elite
Posts: 5463
Joined: Thu Jan 13, 2011 2:59 am
Location: Havana, Cuba
Contact:

Re: comentarii la Activity log

Postby Blegoo » Fri Jan 28, 2011 11:50 pm

vmc wrote:dar ce-aveti frate cu mine :shock: . in scurtul timp cat am moderat nu am dat nici un warn, desi cred ca Germania e campinoala la Report (si sa vezi distractie cand citesti reclamatiile). pe aria unde m-am certat eu cu kuks n-am fost niciodata moderator.

ceea ce am facut eu, de-a lungul a trei ani a fost sa raspund la intrebarile pertinente/impertinente postate pe topicul de Germania (fara sa fiu moderator). si aceasta a deviat dintr-o trauma personala, am povestit pe Germania candva, cand eu nu aveam informatii despre emigrarea in Germania, iar site-urie (fara exceptie) erau in limba asta imposibila, iar din traducerile cu google nu pricepeam nimic, cum spuneam, in acel timp a emigrat o prietena de-a mea, din spital, colega de toate suferintele. singura informatie pe care mi-a dat-o a fost "nu se poate, numai daca cunosti pe cineva intr-un spital din Germania, altfel e imposibil ", iar cei de la firme imi spuneau cam acelasi lucru "nu se poate daca nu ai bedoi". am demonstrat ca se poate fara bedoi, fara sa ai "cunostinte" si in scurt timp a ajuns Germania destinatia preferata de emigrat. de ce nu ma iubiti? :cry:

VE-ME-CE NOI TE IU-BIM
CĂ CA TINE NU GĂ-SIM!
(end miștocărie)
E doar o revuluție, soro... cam ca la Ploiești.
Insurecție, alea.
Jos bandiții! Vrem guvern proletar, alea!
:D
"On the internet, nobody knows you're a dog"

User avatar
vmc
elite
elite
Posts: 3589
Joined: Sat Apr 16, 2005 1:26 pm

Re: comentarii la Activity log

Postby vmc » Fri Jan 28, 2011 11:54 pm

eu m-am retras de bunavoie si nesilita de nimeni. deci, ce-aveti frate cu mine?
nicht wahr?

User avatar
Tasha
elite
elite
Posts: 5477
Joined: Sat Apr 29, 2006 2:23 pm

Re: comentarii la Activity log

Postby Tasha » Fri Jan 28, 2011 11:54 pm

vemece, mie asa mi s-a parut, ca se ia lumea de tine. in fine, eu n-am nimic cu tine (ar fi si culmea :) )

poate am avut eu idei preconcepute aicea.
Sexy chicken.

User avatar
vmc
elite
elite
Posts: 3589
Joined: Sat Apr 16, 2005 1:26 pm

Re: comentarii la Activity log

Postby vmc » Sat Jan 29, 2011 12:01 am

singurul care se ia de mine e kuks, care vrea sa demonstreze prin orice mijloace posibile ca nu sunt guru al emigrarii in jermania, ca el detine adevarul suprem, etc etc. eu nu pot decat sa ma distrez, cred ca daca ar fi el moderator pe Germania mi-ar strege posturile din ultimii 3 ani ca sa nu mai existe dovezi despre contributia mea majora la emigrat

(stiu ca ai sesizat nota autoironica, pot sa dorm noaptea si fara titlul de guru :lol: )

a, da...si melania, care n-a prins idea. dar am rabdare. multa.
nicht wahr?

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Re: comentarii la Activity log

Postby Chingachgook » Sat Jan 29, 2011 12:02 am

regret si retractez
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

User avatar
Calico
addicted
addicted
Posts: 42638
Joined: Tue Mar 16, 2004 12:27 pm

Re: comentarii la Activity log

Postby Calico » Sat Jan 29, 2011 1:52 am

Vlad, pana la urma b3 modereaza sau nu pe Diverse?
Explica-mi si mie cum functioneaza treaba asta cu moderarea, nu are fiecare teritoriul lui?

Vreau doar o informatie de la cineva implicat direct in asta, iar cu b3 am renuntat sa am dialoguri civilizate.

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Re: comentarii la Activity log

Postby Chingachgook » Sat Jan 29, 2011 2:01 am

betrei are drept de moderare pe tot forumul
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

User avatar
Blegoo
elite
elite
Posts: 5463
Joined: Thu Jan 13, 2011 2:59 am
Location: Havana, Cuba
Contact:

Re: comentarii la Activity log

Postby Blegoo » Sat Jan 29, 2011 2:06 am

kooksee wrote:regret si retractez

Remarc progrese uimitoare.
Cam așa aș fi pus-o și io.
"On the internet, nobody knows you're a dog"

User avatar
Blegoo
elite
elite
Posts: 5463
Joined: Thu Jan 13, 2011 2:59 am
Location: Havana, Cuba
Contact:

Re: comentarii la Activity log

Postby Blegoo » Sat Jan 29, 2011 2:08 am

vmc wrote:eu m-am retras de bunavoie si nesilita de nimeni. deci, ce-aveti frate cu mine?

Aaaaaa! păi crezi că scapi așa ieftin?
Nu, taică... o să ne referim la tine ani de zile...
:D
"On the internet, nobody knows you're a dog"

User avatar
187.92a
addicted
addicted
Posts: 47429
Joined: Fri Dec 10, 2004 7:59 pm

Re: comentarii la Activity log

Postby 187.92a » Sat Jan 29, 2011 2:27 am

pc7 wrote:treaba respectiva nu a fsot spusa la o taina, A FOST SPUSA IN GURA MARE PE IMED


hm, ciudat, eu ramasesem cu impresia ca a fost o taina.

PROPUN STERGEREA TUTUROR WARN-URILOR SI SA O LUAM DE LA ZERO DUPA CE DEFINITIVAM NISTE REGULI.

:D

baa, mie mi se pare ca tot farmecul forumului astuia este sa te ei in gura cu lumea, altfel= cu zero.

User avatar
Blegoo
elite
elite
Posts: 5463
Joined: Thu Jan 13, 2011 2:59 am
Location: Havana, Cuba
Contact:

Re: comentarii la Activity log

Postby Blegoo » Sat Jan 29, 2011 2:33 am

trident wrote:"...PROPUN STERGEREA TUTUROR WARN-URILOR SI SA O LUAM DE LA ZERO DUPA CE DEFINITIVAM NISTE REGULI..."

Secondez moțiunea colegului parlamentar mai vârstnic!!!

trident wrote:"...baa, mie mi se pare ca tot farmecul forumului astuia este sa te ei in gura cu lumea, altfel= cu zero.

De acord... da' hai s-o facem după nește reguli și porunci și alea, că nu e doar forumul a 8 pirsoane, nu? Mai vin și copii p-aici, studenți și alea, nu?
Unde-i simțu' dă răspundere medical?
Jurământu' lu Papastrate ăla, zic?
"On the internet, nobody knows you're a dog"

User avatar
Calico
addicted
addicted
Posts: 42638
Joined: Tue Mar 16, 2004 12:27 pm

Re: comentarii la Activity log

Postby Calico » Sat Jan 29, 2011 3:29 am

Noi o facem dupa reguli, moderatorul nu le respecta.

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Re: comentarii la Activity log

Postby Chingachgook » Sat Jan 29, 2011 3:33 am

ciclezi
:lol:
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

User avatar
187.92a
addicted
addicted
Posts: 47429
Joined: Fri Dec 10, 2004 7:59 pm

Re: comentarii la Activity log

Postby 187.92a » Sat Jan 29, 2011 3:43 am

hai bai ca le cam respecta, de ce ziceti? pe bune acum. bine, ca mai apar unele noi pe parcurs (ceea ce face totul si mai inteersnt) dar altfel e ok. pe tine nu te-a impresionat cand si-a dat warn singura la faza cu "trident, esti prost"? (in afara de a te impresiona faptul ca a remarcat si ea, etc etc)

User avatar
Calico
addicted
addicted
Posts: 42638
Joined: Tue Mar 16, 2004 12:27 pm

Re: comentarii la Activity log

Postby Calico » Sat Jan 29, 2011 4:26 am

Nu m-a impresionat deloc. introduc mana in foc ca te-a injurat dinadins, ca sa aiba un motiv sa-si dea warn. Sa demonstreze cat de impartiala este.

User avatar
b3
elite
elite
Posts: 4122
Joined: Fri Jul 25, 2003 2:22 pm
Location: Bucuresti

Re: comentarii la Activity log

Postby b3 » Sat Jan 29, 2011 8:24 pm

Ai imaginatie bogata...

Ma gandesc la propunerea cu reguli, moment zero etc.. desi imi amintesc ca a mai fost ceva de genul acum cateva luni. Ma indoiesc foarte foarte tare ca un nou regulament, adus ca placutele cu cele 10 porunci ale lui Moise, va fi acceptat, la fel cum ma indoiesc ca daca am pune un draft la care sa aduceti propuneri, v-ati pune de acord. Prevad deja niste discutii pe zeci de pagini despre ce inseamna "mistouri", "atac la persoana", "flaming", cum se va cere sa mentioneze explicit daca "om mai putin dotat intelectual", "tampit", "neatent", "cretin" nu sunt permise, dar "esti cu vaca" este permis si altele de genul.

trident, care-i faza, de ce ai sarit in tabara pro-moderarea-lu'-b3 ?
Pentru fiecare doctor exista alt doctor egal si de sens opus - ceea ce explica de ce gasesti atat de usor experti care sa se contrazica total unii pe altii.
Ce este un forum ? | Vreau o tara ca afara

User avatar
187.92a
addicted
addicted
Posts: 47429
Joined: Fri Dec 10, 2004 7:59 pm

Re: comentarii la Activity log

Postby 187.92a » Sat Jan 29, 2011 8:38 pm

pentru ca mi se pare ca esti varianta cea mai buna (i.e. raul cel mai mic) si pt ca sunt de acord ca orice inseamna personal info sa ramana in afara forumului. si pt ca mi se pare ok sa am parte de moderare chiar si atunci cand moderatorul unei alte sectiuni este plecat in concediu. adica pt ca de data asta (!) ai drpetate.

sigur, mi se pare foarte ok sa se faca niste reguli si sa se afiseze. nu uita ca in afara de topicul ala pe care tu ai zis niste reguli si mai eram si eu si MP, nu cred ca stie nimeni regulile respective. eu nici nu mai stiu pe ce topic erau. cred ca ar trebui afisate pe undeva.


sa bagam de-un inceput nou, cu reguli (alea care sunt, dar sa le stie si lumea- de ex nu cred ca kooksee stia aia cu private info cand a scris acum X luni ceva ce te-a deranjat..). eu nu stiam ca in FF ai voie cu orice, etc.
asadar nu ar fi rau sa bagam momentul zero. (eu mai am mult pana la 3 banuri, nu e vba de mine la faza asta).


oricum discutii or sa tot fie, asa ca mai bine sa fie consutrctive, pe reguli, de exemplu. mai mananca din nervii de p-aici.

uatevar. sigur, in continuae nu te halesc pt ca ai ceva impotriva mea, dar asta nu inseamna ca abdic de la principii etc. ca suntem in aceeasi tabara e doar o simpla intamplare.


Return to “Forum feedback”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 7 guests