Raportam

pareri, reclamatii
User avatar
b3
elite
elite
Posts: 4122
Joined: Fri Jul 25, 2003 2:22 pm
Location: Bucuresti

Re: Raportam

Postby b3 » Thu Jun 17, 2010 12:15 am

MumaPadurii wrote:Sincer asta mi se pare un abuz pentru a instaura un regim de teroare.

tu tre trezesti intr-o zi cu fata la cearceaf si nu-ti place mutra mea poti sa "decizi" ca ce am zis eu e un nonsens

e foarte simplu sa ma faci sa dispar.

sa faci abuzuri.


daca asta crezi ca fac, reclama-ma la administratori. Sau si ei fac abuzuri ?
Pentru fiecare doctor exista alt doctor egal si de sens opus - ceea ce explica de ce gasesti atat de usor experti care sa se contrazica total unii pe altii.
Ce este un forum ? | Vreau o tara ca afara

User avatar
Calico
addicted
addicted
Posts: 42413
Joined: Tue Mar 16, 2004 12:27 pm

Re: Raportam

Postby Calico » Thu Jun 17, 2010 12:27 am

Te-am reclamat de hat-hat, dar nu a raspuns nimeni. Nu ca sa-mi dea dreptate, dar macar ca sa vad ca exista cineva care a primit pm-ul respectiv. Chiar si un "nu ai dreptate" sau "nu am timp de asta" ar fi fost ceva.

Concluzia este ca nu exista administratori care sa modereze deciziile tale, deci esti de capul tau sa tai si sa spanzuri cum vrei.
Sincer, acum ar fi si greu sa te mai reclam, pentru ca abuzurile tale se intind pe perioade lungi de timp si cine mai are rabdare sa scormoneasca prin topice?

In conditiile astea, indemnul tau "reclama-ma la administratori daca nu-ti convine" imi suna ca ironia unui bataus care dupa ce i-a administrat o corectie unui copil mai slab ii ranjeste in fata "da-ma in judecata daca vrei".

User avatar
Calico
addicted
addicted
Posts: 42413
Joined: Tue Mar 16, 2004 12:27 pm

aaaa

Postby Calico » Thu Jun 17, 2010 12:35 am

b3 wrote:mentionez ca am preluat anuntul "as is" si nu mi-am permis sa modific titlul ales de organizatori :)

Am observat si eu greseala asta suparatoare.
Diferenta e ca daca o observam si pe forum, si inca atat de insistent ca amalia, mi-as fi luat direct 3 warnuri, urmate de ban:
1.pentru lectii de gramatica in sectiunea facultate
2.pentru offtopic
3.pentru deturnarea unei discutii serioase (ceea ce e mai mult o circumstanta agravanta pentru 2: offtopic pe o discutie serioasa, mai ales initiata de b3, e mai grav decat offtopic pe o discutie neserioasa).
Si poate si al patrulea pentru flaming, ca tot incerc sa subminez discutiile interesante incepute de b3.

Amalia isi ia un smiley si un disclamer cum ca "nu e greseala mea, eu doar am preluat".

User avatar
b3
elite
elite
Posts: 4122
Joined: Fri Jul 25, 2003 2:22 pm
Location: Bucuresti

Re: Raportam

Postby b3 » Thu Jun 17, 2010 12:37 am

La cat timp dupa ce ai dat mesajul a disparut din "Outbox" ? Atunci a fost citit. Adminii sunt prezenti pe forum si sunt la curent cu ce se intampla.

Legat de postul de mai sus, mutat de pe Facultatea: Am mentionat in mod REPETAT sa nu mai postezi offtopic pareri despre moderare in topicuri, pentru asta exista sectiunea FF. Este ultimul avertisment. Urmatorul va fi warning si al 3lea, deci ban o luna. Este alegerea ta.
Pentru fiecare doctor exista alt doctor egal si de sens opus - ceea ce explica de ce gasesti atat de usor experti care sa se contrazica total unii pe altii.
Ce este un forum ? | Vreau o tara ca afara

User avatar
Calico
addicted
addicted
Posts: 42413
Joined: Tue Mar 16, 2004 12:27 pm

Re: Raportam

Postby Calico » Thu Jun 17, 2010 12:42 am

Daca l-ar fi primit mi s-ar fi parut normal sa trimita un reply macar ca "am luat cele scrise in considerare" sau ca "pm-ul a fost citit si analizam situatia" sau chiar "nu avem timp de prostii din astea".
Tie nu ti se pare normala chestia asta? Sincer.

User avatar
b3
elite
elite
Posts: 4122
Joined: Fri Jul 25, 2003 2:22 pm
Location: Bucuresti

Re: Raportam

Postby b3 » Thu Jun 17, 2010 12:47 am

Nu sunt institutii ale statului sa aiba obligatia sa raspunda in 30 de zile la sesizari. Poate au considerat ca a fost o suparare de moment si ti-a trecut. Se intampla frecvent, uita-te si pe FF cata agitatie imediat dupa eveniment si apoi liniste. Daca te consideri nedreptatita in continuare, poti insista la admini.

Vezi ca ti-am mai scris ceva mai sus.
Pentru fiecare doctor exista alt doctor egal si de sens opus - ceea ce explica de ce gasesti atat de usor experti care sa se contrazica total unii pe altii.
Ce este un forum ? | Vreau o tara ca afara

User avatar
Calico
addicted
addicted
Posts: 42413
Joined: Tue Mar 16, 2004 12:27 pm

Re: Raportam

Postby Calico » Thu Jun 17, 2010 1:02 am

b3 wrote:Am mentionat in mod REPETAT sa nu mai postezi offtopic pareri despre moderare in topicuri, pentru asta exista sectiunea FF.

Mesajul se referea la sindicate, a plecat de la ideea asta. Si da, avea legatura cu moderarea, dar si cu topicul. Pentru ca un sindicat trebuie sa-ti apere drepturile.
Pentru ca e o ipocrizie sa ne plangem ca nu ne sunt respectate drepturile si ca medicii nu protesteaza cand sunt neindreptatiti, dar cand suntem intr-o pozitie de conducere si unii incep sa protesteze sa-i acuzam ca se victimizeaza.

Dar nu are rost sa incerc sa-ti explic tie asta, stim ca ti-ai pus ochelarii de cal si deja ai catalogat mesajul ca fiind offtopic.

Pe de alta parte, eu (si alti useri preferati tie) sunt singura la care observi mesajele offtopic. Ceea ce nu ma mai mira. In conditiile in care repet, nu te modereaza nimeni.

In continuare, sustin ca nu e normal sa trimiti un mesaj destul de lung unui administrator in care sa remarci si sa argumentezi comportamentul abuziv al unui moderator si acesta sa nu-ti raspunda nici macar pentru a-ti zice ca moderatorul avea dreptate. Singura explicatie e ca administratorul nu-si citeste pm-urile sau ca nu-l intereseaza aceste plangeri.

User avatar
Calico
addicted
addicted
Posts: 42413
Joined: Tue Mar 16, 2004 12:27 pm

Re: Raportam

Postby Calico » Thu Jun 17, 2010 1:04 am

Mi se pare un abuz sa ameninti pe cineva ca emite pareri despre modul cum moderezi, atata timp cat aceste pareri sunt intr-un context potrivit topicului.

User avatar
originaltup
elder
elder
Posts: 1749
Joined: Sun Jul 06, 2003 11:52 am
Location: Ohio

Re: Raportam

Postby originaltup » Fri Jun 18, 2010 4:53 am

Situatia asta apare in mod regulat pe aici. Niste useri mai agresivi sunt tolerati initial pana cand lucrurile se aduna si de la reguli laxe se taie in carne vie. Situatia revine la normal repede si apoi usor usor se inrautateste din nou. Cel putin asa se vede in cei 8 ani si de cand sunt pe aici.

Probabil ar trebui avertizati mai frecvent, ca de lasat lucrurile sa se automodereze nu am vazut pe nicaieri ca ar merge. Si conflicte si atacuri la persoana sunt pe multe alte forumuri. Mult mai putin off topic si bascalie comparativ cu aici insa.
"There is a big difference between knowing the path, and walking the path"

User avatar
Calico
addicted
addicted
Posts: 42413
Joined: Tue Mar 16, 2004 12:27 pm

Re: Raportam

Postby Calico » Fri Jun 18, 2010 6:41 pm

Fiecare forum cu specificul lui. De ce sa le facem pe toate la fel?

User avatar
originaltup
elder
elder
Posts: 1749
Joined: Sun Jul 06, 2003 11:52 am
Location: Ohio

Re: Raportam

Postby originaltup » Sat Jun 19, 2010 5:47 am

nu trebuie sa fie fie la fel, dar si respectivele forumuri aveau specifice diferite si la nici unul nu mergea automoderarea. Moderarea e de obicei mai stricta tocmai ca sa previna sa ajunga lucrurile la punctul de fisiune.
E si un forum pe care am intrat de cateva ori in trecut, al studentilor americani, si ajungeau aproape de porcaire si pe acolo.
"There is a big difference between knowing the path, and walking the path"

User avatar
MaVeriK
senior
senior
Posts: 105
Joined: Tue Feb 23, 2010 5:07 pm
Location: pe o banca in mijlocul marii....

Re: Raportam

Postby MaVeriK » Wed Jun 23, 2010 1:32 am

daca nu se da ban pe ip tot degeaba , isi face alt cont , plus ca la noi e acuma moda cu internet de tip rds , si se schimba ipu prin reset la conexiune deci tot nu merge ... forumul e la mana userului . Daca are unu pica pe voi poate sa va dea forumul peste cap imediat. Sper sa nu se intample ..
Sa cumparam de undeva oglinzi in care sa ne vedem cum suntem visati de ceilalti

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Re: Raportam

Postby Chingachgook » Mon Jul 19, 2010 10:34 pm

o raportez pe b3 ca m-a avertizat si banat nemeritat.
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

User avatar
b3
elite
elite
Posts: 4122
Joined: Fri Jul 25, 2003 2:22 pm
Location: Bucuresti

Re: Raportam

Postby b3 » Tue Jul 20, 2010 12:22 am

slight error: banul pe userul kooksee era de 3 luni, nu doar o luna, uitasem sa-l actualizez. e pana pe 16 septembrie
viewtopic.php?p=244054#p244054
Pentru fiecare doctor exista alt doctor egal si de sens opus - ceea ce explica de ce gasesti atat de usor experti care sa se contrazica total unii pe altii.
Ce este un forum ? | Vreau o tara ca afara

User avatar
holliday
elite
elite
Posts: 5024
Joined: Wed Jul 14, 2010 7:10 pm
Location: procrastination - retras in vizuina tapirului
Contact:

Re: Raportam

Postby holliday » Tue Jul 20, 2010 2:13 pm

b3 wrote:slight error: banul pe userul kooksee era de 3 luni, nu doar o luna, uitasem sa-l actualizez. e pana pe 16 septembrie
viewtopic.php?p=244054#p244054



Image

pentru kooksee.

User avatar
187.92a
addicted
addicted
Posts: 47429
Joined: Fri Dec 10, 2004 7:59 pm

Re: Raportam

Postby 187.92a » Wed Jul 21, 2010 8:10 pm

care probabil ca nu se va mai aseza pe scaun doua saptamani ca sa nu stearga urma de ruj :)

banul nu era pt doua luni? :shock:

User avatar
holliday
elite
elite
Posts: 5024
Joined: Wed Jul 14, 2010 7:10 pm
Location: procrastination - retras in vizuina tapirului
Contact:

Re: Raportam

Postby holliday » Wed Jul 21, 2010 9:15 pm

trident wrote:care probabil ca nu se va mai aseza pe scaun doua saptamani ca sa nu stearga urma de ruj :)


ee nu-l invata prostii ca la mintea lui asta se aseaza pe monitor...

User avatar
pc7
elite
elite
Posts: 10934
Joined: Fri Apr 01, 2005 8:07 pm

Re: Raportam

Postby pc7 » Thu Jul 22, 2010 1:02 am

bine ca nu ti-ai adus aminte peste inca 6 luni
Life's not fair, get used to it

User avatar
187.92a
addicted
addicted
Posts: 47429
Joined: Fri Dec 10, 2004 7:59 pm

Re: Raportam

Postby 187.92a » Thu Jul 22, 2010 7:47 am

:D o faza d-aia tipic romaneasca... :D :D

User avatar
holliday
elite
elite
Posts: 5024
Joined: Wed Jul 14, 2010 7:10 pm
Location: procrastination - retras in vizuina tapirului
Contact:

Re: Raportam

Postby holliday » Thu Jul 22, 2010 8:16 am

eu deja m'am oferit sa'i iau lui kooksee o luna din ban.
dar vad ca adminii se fac ca nu inteleg ce am propus.
oare e posibil?

User avatar
Calico
addicted
addicted
Posts: 42413
Joined: Tue Mar 16, 2004 12:27 pm

Re: Raportam

Postby Calico » Sat Jul 24, 2010 7:03 pm

Nu cred ca e posibil, desi toti am vrea.

User avatar
holliday
elite
elite
Posts: 5024
Joined: Wed Jul 14, 2010 7:10 pm
Location: procrastination - retras in vizuina tapirului
Contact:

Re: Raportam

Postby holliday » Sat Jul 24, 2010 7:53 pm

MumaPadurii wrote:Nu cred ca e posibil, desi toti am vrea.


ultima oferta...ma ofer sa-i preiau tot banul :D

User avatar
Phat Skidz
dɥɐʇ sʞıpz
Posts: 17766
Joined: Sun Jul 06, 2003 9:51 am

Re: Raportam

Postby Phat Skidz » Sat Jul 24, 2010 10:46 pm

Dacă îi mai dai mult cu offtopicul aici, îţi poţi lua banul tău, nu e nevoie de second hand.
SUNT BOȘOROGUL IMEDULUI


Return to “Forum feedback”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 13 guests