Certificatul de conformitate

...ca nu se mai poate
User avatar
auerbach
senior
senior
Posts: 179
Joined: Sun Feb 18, 2007 12:38 pm

Re: Informatii la zi despre certificatul de conformitate

Postby auerbach » Mon Aug 24, 2009 10:44 pm

ok, ms, nu am stiut... bine ca mai exista cate un forum de unde ma mai informez... ;))

User avatar
dandanaua
senior
senior
Posts: 246
Joined: Sat Apr 18, 2009 1:10 pm

Re: Informatii la zi despre certificatul de conformitate

Postby dandanaua » Tue Aug 25, 2009 10:58 pm

Help ! Nu gasesc cererea de eliberare pe care trebuie sa o printam de pe site-ul Ms , o are cineva sa mi-o trimita si mie atasat intr-un mail ca as scrie-o de mana dar la cat sunt de acrituri cei de acolo fac pariu ca vor gasi nod in papura din cauza asta :help:

User avatar
dandanaua
senior
senior
Posts: 246
Joined: Sat Apr 18, 2009 1:10 pm

Re: Informatii la zi despre certificatul de conformitate

Postby dandanaua » Wed Aug 26, 2009 3:23 pm

Nu are nimeni fisierul cu cererea de eliberare in format electronic ? :(

User avatar
dr.rezidentx1
senior
senior
Posts: 341
Joined: Sat Jun 23, 2007 11:08 pm
Location: France

Re: Informatii la zi despre certificatul de conformitate

Postby dr.rezidentx1 » Wed Aug 26, 2009 6:38 pm

dandanaua wrote:Nu are nimeni fisierul cu cererea de eliberare in format electronic ? :(


nu e musai o cerere tip
eu am fost sapt trecuta la ms.ro sa mi depun actele pt cert de conformitate si doamnele de acolo mi-au dat in mana o coala alba a4 si mi au zis sa scriu in cerere ce cer de la ei. dar asa un pic scarbite ca "ele nu stau sa verifice ci doar inregistreaza cererile. daca lipseste ceva la dosar voi afla de pe site"

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Re: Informatii la zi despre certificatul de conformitate

Postby Chingachgook » Wed Aug 26, 2009 8:50 pm

ba ce va place sa vb aiurea.
eu am fost de 2 ori la minister si in ambele cazuri la etajul 3 mi-a spus o doamna f draguta cum sa fac.
alea de jos de la registratura normal ca nu stiu.

dar normal, e mult mai cool sa injuram ministerul pe imed.
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

User avatar
wolu
senior
senior
Posts: 172
Joined: Mon Jun 12, 2006 8:07 pm

Re: Informatii la zi despre certificatul de conformitate

Postby wolu » Thu Aug 27, 2009 2:55 am

ok...si ca sa le trimit,n-as vrea sa merg personal pana in Bucuresti,e cam departe...as prefera sa le trimit prin curier! numa ca nu stiu la ce adresa...so plz...ms mult

User avatar
rouadefoc
senior
senior
Posts: 392
Joined: Mon Mar 19, 2007 12:24 am
Location: PACA

Re: Informatii la zi despre certificatul de conformitate

Postby rouadefoc » Thu Aug 27, 2009 1:26 pm

wolu wrote:ok...si ca sa le trimit,n-as vrea sa merg personal pana in Bucuresti,e cam departe...as prefera sa le trimit prin curier! numa ca nu stiu la ce adresa...so plz...ms mult




Ca sa ti inregistreze cererea la registratura iti dau in urma depunerii un nr de inregistrare.Daca le trimiti prin posta chiar cu recomandata cu aviz de primire sunt curioasa cum primesti nr de inregistrare???Chiar n ai pe nimeni in Bucuresti sa mearga la minister?

User avatar
rouadefoc
senior
senior
Posts: 392
Joined: Mon Mar 19, 2007 12:24 am
Location: PACA

Re: Informatii la zi despre certificatul de conformitate

Postby rouadefoc » Thu Aug 27, 2009 1:28 pm

dr.rezidentx1 wrote:
dandanaua wrote:Nu are nimeni fisierul cu cererea de eliberare in format electronic ? :(


nu e musai o cerere tip
eu am fost sapt trecuta la ms.ro sa mi depun actele pt cert de conformitate si doamnele de acolo mi-au dat in mana o coala alba a4 si mi au zis sa scriu in cerere ce cer de la ei. dar asa un pic scarbite ca "ele nu stau sa verifice ci doar inregistreaza cererile. daca lipseste ceva la dosar voi afla de pe site"


Asa au facut si cu mine dar cred ca au fost dragute ptr ca nu erau obligate duduile de la registratura sa mi dicteze mie cererea...

User avatar
cristianlica
senior
senior
Posts: 175
Joined: Wed Oct 12, 2005 2:21 pm

Re: Informatii la zi despre certificatul de conformitate

Postby cristianlica » Mon Aug 31, 2009 5:03 pm

Intre ce ore se pot depune actele le ministerul sanatatii? Stii cineva? :?:
Decat mult si fara rost, mai bine putin si prost

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Re: Informatii la zi despre certificatul de conformitate

Postby Chingachgook » Mon Aug 31, 2009 5:09 pm

11-14
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

User avatar
Doll
elder
elder
Posts: 876
Joined: Mon Aug 01, 2005 6:59 pm
Location: valley of the dolls
Contact:

Re: Informatii la zi despre certificatul de conformitate

Postby Doll » Tue Sep 01, 2009 3:44 pm

rouadefoc wrote:Ca sa ti inregistreze cererea la registratura iti dau in urma depunerii un nr de inregistrare.Daca le trimiti prin posta chiar cu recomandata cu aviz de primire sunt curioasa cum primesti nr de inregistrare???Chiar n ai pe nimeni in Bucuresti sa mearga la minister?


Eu am trimis actele prin posta, iar la un moment dat am sunat sa vad daca au ajuns. D-na care a raspuns mi-a comunicat inclusiv un nr de inregistrare.

User avatar
wolu
senior
senior
Posts: 172
Joined: Mon Jun 12, 2006 8:07 pm

Re: Informatii la zi despre certificatul de conformitate

Postby wolu » Wed Sep 02, 2009 1:21 am

Doll wrote:
rouadefoc wrote:Ca sa ti inregistreze cererea la registratura iti dau in urma depunerii un nr de inregistrare.Daca le trimiti prin posta chiar cu recomandata cu aviz de primire sunt curioasa cum primesti nr de inregistrare???Chiar n ai pe nimeni in Bucuresti sa mearga la minister?


Eu am trimis actele prin posta, iar la un moment dat am sunat sa vad daca au ajuns. D-na care a raspuns mi-a comunicat inclusiv un nr de inregistrare.


pe ce adresa ai trimis? dupa cat timp ai sunat? prin posta romana? si daca nu-i prea mult..la ce nr ai sunat?? ms ms

User avatar
Doll
elder
elder
Posts: 876
Joined: Mon Aug 01, 2005 6:59 pm
Location: valley of the dolls
Contact:

Re: Informatii la zi despre certificatul de conformitate

Postby Doll » Wed Sep 02, 2009 9:22 am

Am trimis prin posta romana la adresa de pe site-ul ms (recomandata simpla, nici macar cu confirmare de primire pt ca n-au stiut desteptele de la posta sa-mi zica ca exista 2 tipuri de recomandate)...si a ajuns dupa 2 zile.
Adresa e aia de pe site-ul ms, ceva cu intrarea cristian popisteanu etc... cu mentiunea pe plic pt certificat de conformitate.
Nr de la registratura 021 307 25 35

User avatar
wolu
senior
senior
Posts: 172
Joined: Mon Jun 12, 2006 8:07 pm

Re: Informatii la zi despre certificatul de conformitate

Postby wolu » Wed Sep 02, 2009 1:35 pm

Doll wrote:Am trimis prin posta romana la adresa de pe site-ul ms (recomandata simpla, nici macar cu confirmare de primire pt ca n-au stiut desteptele de la posta sa-mi zica ca exista 2 tipuri de recomandate)...si a ajuns dupa 2 zile.
Adresa e aia de pe site-ul ms, ceva cu intrarea cristian popisteanu etc... cu mentiunea pe plic pt certificat de conformitate.
Nr de la registratura 021 307 25 35


Doamne ajuta-ti...

User avatar
Doll
elder
elder
Posts: 876
Joined: Mon Aug 01, 2005 6:59 pm
Location: valley of the dolls
Contact:

Re: Informatii la zi despre certificatul de conformitate

Postby Doll » Wed Sep 02, 2009 7:18 pm

cui? mie? certificatul meu a fost gata dupa o luna si 10 zile dar l-am ridicat dupa aprox 2 luni.

User avatar
wolu
senior
senior
Posts: 172
Joined: Mon Jun 12, 2006 8:07 pm

Re: Informatii la zi despre certificatul de conformitate

Postby wolu » Wed Sep 02, 2009 7:47 pm

Doll wrote:cui? mie? certificatul meu a fost gata dupa o luna si 10 zile dar l-am ridicat dupa aprox 2 luni.

pai ms atunci,daca n-ai inteles faza cu "doamne ajuta-ti"....ms pt info's

User avatar
wolu
senior
senior
Posts: 172
Joined: Mon Jun 12, 2006 8:07 pm

Re: Informatii la zi despre certificatul de conformitate

Postby wolu » Wed Sep 02, 2009 7:54 pm

Deci,in legatura cu certificatul de conformitate: uite,am fost azi la secretariat,si am intrebat-o pe secretara: in leg cu actele pt certif de conformitate..si ea mi-a zis ca diploma,si foaia matricola mi le da abia dupa 1 an si ca imi da ceva adeverinta in care scrie ca am absolvit fac cu media respectiva! si amu va intreb: cu adeverinta asta se mere la MS ?? ca la ei pe site se cer copii legalizate dupa diploma si f matricola...si io nu le am numa peste 1 an...ce naiba?

User avatar
auerbach
senior
senior
Posts: 179
Joined: Sun Feb 18, 2007 12:38 pm

Re: Informatii la zi despre certificatul de conformitate

Postby auerbach » Thu Sep 03, 2009 6:56 am

wolu wrote:Deci,in legatura cu certificatul de conformitate: uite,am fost azi la secretariat,si am intrebat-o pe secretara: in leg cu actele pt certif de conformitate..si ea mi-a zis ca diploma,si foaia matricola mi le da abia dupa 1 an si ca imi da ceva adeverinta in care scrie ca am absolvit fac cu media respectiva! si amu va intreb: cu adeverinta asta se mere la MS ?? ca la ei pe site se cer copii legalizate dupa diploma si f matricola...si io nu le am numa peste 1 an...ce naiba?




incearca sa le scoti la urgenta. te costa vreo 2 milioane... numai k e posibil sa poti face asta numai peste vreo 3-4 luni. vb cu secretara, vezi dc poti la urgenta...

Koso
junior
junior
Posts: 42
Joined: Wed Oct 08, 2008 4:30 pm

Re: Informatii la zi despre certificatul de conformitate

Postby Koso » Tue Sep 15, 2009 12:10 pm

Salut.
Eu am terminat in 2007, nu am rezi luat, dar fac stagiatura(practica medicala supravegheata).
Nu demult m a traznit si pe mine ideea de a pleca din tara si primul lucru care trebuie facut este obtinerea certificatului de conformitate si din ce am citit eu pe aici e o procedura destul de anevoioasa :(

Am tot sunat la nr de tel afisate pe situl MS si doamnele care au raspuns imi tot ziceau ca s ocupate cu trebri mai importante sau imi dadeau un alt nr de telefon, sa nu mai zic ca nici nu stiu sa dea buna ziua.
Acum mi au dat nr de tel 021.307.615 si m a zis sa sun dupa ora 14. :( Oare mai este cineva in minister dupa ora 14?

Intrebarea mea este:
Mai e cineva in situatia mea??? eu vreau sa plec un UK pt un post de RMO si credeti ma ca cei de la spitalul din Uk cu care am vb abia asteapta sa le trimit actele pt a semna ulterior contractul!

Multumesc anticipat!

Koso
junior
junior
Posts: 42
Joined: Wed Oct 08, 2008 4:30 pm

Re: Informatii la zi despre certificatul de conformitate

Postby Koso » Tue Sep 15, 2009 12:25 pm

Koso wrote:Salut.
Eu am terminat in 2007, nu am rezi luat, dar fac stagiatura(practica medicala supravegheata).
Nu demult m a traznit si pe mine ideea de a pleca din tara si primul lucru care trebuie facut este obtinerea certificatului de conformitate si din ce am citit eu pe aici e o procedura destul de anevoioasa :(

Am tot sunat la nr de tel afisate pe situl MS si doamnele care au raspuns imi tot ziceau ca s ocupate cu trebri mai importante sau imi dadeau un alt nr de telefon, sa nu mai zic ca nici nu stiu sa dea buna ziua.
Acum mi au dat nr de tel 021.307.615 si m a zis sa sun dupa ora 14. :( Oare mai este cineva in minister dupa ora 14?

Intrebarea mea este:
Mai e cineva in situatia mea??? eu vreau sa plec un UK pt un post de RMO si credeti ma ca cei de la spitalul din Uk cu care am vb abia asteapta sa le trimit actele pt a semna ulterior contractul!

Multumesc anticipat!




Mi au raspun la nr de tel 021.307.615!

Am primit urmatoarele informatii: pt. eliberarea certificatului e nevoie de urmatoarele: copie dupa diploma de medic, copie dupa diploma de bac, adeverinta in original de la facultate din care sa reiese ca am studian medicina intre anii... si foaie matricola.
Actele pot fi trimise si prin posta cu confirmare de primire.
Certificatul va fi gata in 30 de zile lucratoare!

kirsten
Posts: 1
Joined: Thu Oct 01, 2009 10:18 am

Re: Informatii la zi despre certificatul de conformitate

Postby kirsten » Thu Oct 01, 2009 10:33 am

Salut, am terminat acum in septembrie facultatea si vreau sa plec in germania.
Am si eu o nedumerire :? : am inteles ca pentru cei care au inceput facultatea in 2003 este recunoscuta diploma de licenta integral, astfel nu ar mai fi nevoie de certificatul asta de conformitate si s-ar simplifica ffff mult lucrurile.
Stie cineva ceva despre acest subiect?


Multumesc anticipat!

User avatar
rouadefoc
senior
senior
Posts: 392
Joined: Mon Mar 19, 2007 12:24 am
Location: PACA

Re: Informatii la zi despre certificatul de conformitate

Postby rouadefoc » Thu Oct 01, 2009 12:52 pm

kirsten wrote:Salut, am terminat acum in septembrie facultatea si vreau sa plec in germania.
Am si eu o nedumerire :? : am inteles ca pentru cei care au inceput facultatea in 2003 este recunoscuta diploma de licenta integral, astfel nu ar mai fi nevoie de certificatul asta de conformitate si s-ar simplifica ffff mult lucrurile.
Stie cineva ceva despre acest subiect?


Multumesc anticipat!


N am auzit de chestia asta.Tot ce pot sa ti spun este ca cel putin in Franta iti cer OBLIGATORIU certificatul de conformitate este lege.Oriunde in Europa iti cer certificatul cel putin pana in 2012 cand trece perioada de proba a Romaniei.
Te sfatuiesc sa ti scoti certificatul inainte sa pleci, nu dureaza mult si nici complicat nu este, actele se pot trimite si prin posta la minister.
Bafta.

Koso
junior
junior
Posts: 42
Joined: Wed Oct 08, 2008 4:30 pm

Re: Informatii la zi despre certificatul de conformitate

Postby Koso » Thu Oct 08, 2009 12:15 pm

rouadefoc wrote:
kirsten wrote:Salut, am terminat acum in septembrie facultatea si vreau sa plec in germania.
Am si eu o nedumerire :? : am inteles ca pentru cei care au inceput facultatea in 2003 este recunoscuta diploma de licenta integral, astfel nu ar mai fi nevoie de certificatul asta de conformitate si s-ar simplifica ffff mult lucrurile.
Stie cineva ceva despre acest subiect?


Multumesc anticipat!


N am auzit de chestia asta.Tot ce pot sa ti spun este ca cel putin in Franta iti cer OBLIGATORIU certificatul de conformitate este lege.Oriunde in Europa iti cer certificatul cel putin pana in 2012 cand trece perioada de proba a Romaniei.
Te sfatuiesc sa ti scoti certificatul inainte sa pleci, nu dureaza mult si nici complicat nu este, actele se pot trimite si prin posta la minister.
Bafta.



Certificatul este obligatotie

Koso
junior
junior
Posts: 42
Joined: Wed Oct 08, 2008 4:30 pm

Re: Informatii la zi despre certificatul de conformitate

Postby Koso » Thu Oct 08, 2009 12:21 pm

Koso wrote:
rouadefoc wrote:
kirsten wrote:Salut, am terminat acum in septembrie facultatea si vreau sa plec in germania.
Am si eu o nedumerire :? : am inteles ca pentru cei care au inceput facultatea in 2003 este recunoscuta diploma de licenta integral, astfel nu ar mai fi nevoie de certificatul asta de conformitate si s-ar simplifica ffff mult lucrurile.
Stie cineva ceva despre acest subiect?


Multumesc anticipat!


N am auzit de chestia asta.Tot ce pot sa ti spun este ca cel putin in Franta iti cer OBLIGATORIU certificatul de conformitate este lege.Oriunde in Europa iti cer certificatul cel putin pana in 2012 cand trece perioada de proba a Romaniei.
Te sfatuiesc sa ti scoti certificatul inainte sa pleci, nu dureaza mult si nici complicat nu este, actele se pot trimite si prin posta la minister.
Bafta.



Certificatul este obligatotie



Scuze,
Certificatul este obligatoriu petru a profesa in strainatate indiferent de anul in care ai absolvit facultatea.

madmed
newbie
newbie
Posts: 17
Joined: Tue Apr 15, 2008 4:36 pm

Re: Informatii la zi despre certificatul de conformitate

Postby madmed » Thu Oct 22, 2009 6:59 pm

diploma de licenta se poate lua in regim de urgenta (cerere la rectorat)- 75 RON
foaia matricola ( tot de la rectorat) -75 RON

Program in fiecare zi 9-12.
Dna Magda nu-stiu-cum(Danescu parca) de la secretariat.

Eliberare in 30 zile lucratoare

sabouf
junior
junior
Posts: 38
Joined: Wed Feb 13, 2008 11:59 am

CERTIFICAT DE CONFORMITATE PENTRU MEDICI REZIDENTI

Postby sabouf » Tue Nov 17, 2009 9:16 pm

Exista un certificat de conformitate cu care dovedesti titlul de rezident intr-o anumita specialitate(ex: certificat de conformitate ca esti rezident in RO pe chirurgie generala) in caz ca pleci in strainatate, sau numai pentru recunoasterea diplomei de licenta - doctor medic.
Scuze daca repet un alt topic, dar

User avatar
rouadefoc
senior
senior
Posts: 392
Joined: Mon Mar 19, 2007 12:24 am
Location: PACA

Re: CERTIFICAT DE CONFORMITATE PENTRU MEDICI REZIDENTI

Postby rouadefoc » Tue Nov 17, 2009 11:22 pm

Nu exista, cc atesta ca ai terminat faculta si esti doctor medic sau ca ai obtinut specialiazarea altul nu e.
Topicul deja exista, asta trebuie inchis.

sabouf
junior
junior
Posts: 38
Joined: Wed Feb 13, 2008 11:59 am

Re: CERTIFICAT DE CONFORMITATE PENTRU MEDICI REZIDENTI

Postby sabouf » Tue Nov 17, 2009 11:31 pm

Multumesc. scz pt repetare.

CodrutaS
newbie
newbie
Posts: 20
Joined: Mon Oct 26, 2009 6:20 pm

Re: Informatii la zi despre certificatul de conformitate

Postby CodrutaS » Sat Dec 12, 2009 5:47 am

Doll wrote:
iuli82 wrote:Noul program de eliberari certificate (str. George Vraca) este: marti 10.30-13.30, miercuri 13.30-16.30 si joi 10.30-13.30. Taxa de 5 lei s-a anulat. Nu se mai plateste nimic, se merge direct la Minister la Serviciul Juridic, pentru stampila si semnatura.


am aparut si eu pe liste dupa o luna si 11 zile toothy10.gif

A luat cineva certificatul recent? Traseul a ramas acelasi?
Str George Vraca apoi la Minister, Serviciul Juridic? Ce program are serviciul juridic si cam ce distanta e de la gara in Str. George Vraca, de acolo la minister si inapoi la gara (folosind ca unitate de masura costul taxiului)?



Marti trebuie sa fac si eu traseul asta. Imi poti da ceva sugestii?

CodrutaS
newbie
newbie
Posts: 20
Joined: Mon Oct 26, 2009 6:20 pm

Re: Informatii la zi despre certificatul de conformitate

Postby CodrutaS » Sat Dec 12, 2009 5:50 am

Doll wrote:Ridicarea Certificatului de conformitate-Ghid pt. Provinciali (ca mine)

Din Gara de Nord se iese prin dreapta (dreapta cum privesti spre McDonalds) in Bd. Dinicu Golescu.
Acolo va uitati dupa statia de autobuz. E la aprox. 10 m.
Luati bilet cu 2 capete si luati autobuzul 178 3 statii pana la Sala Palatului (prima statie nu stiu cum se numeste, a 2 a e Cismigiu, iar a 3 a Sala Palatului-statiile se anunta intr-un difuzor si sunt si afisate pe un ecran in autobuz). Dupa ce ati coborat, mai mergeti inainte pe trotuar cam 20-30 m pana vedeti pe partea dreapta un gang pe al carui perete este o placuta albastra cu chenar verde pe care scrie Str. George Vraca. Intrati in gang si imediat pe dreapta e si cladirea unde trebuie sa ajungeti. Scrie parca Nr. 9 pe perete.

De acolo trebuie sa ajungeti la Ministerul Sanatatii pt stampila.
Va intoarceti in statia unde ati coborat din autobuz si vedeti ca vis a vis este un parc in care se vede o biserica. Mergeti pe langa biserica 1-2 min pana ajungeti in Calea Victoriei (scrie pe cladiri). Traversati Calea Victoriei si chiar in fata este o cladire mare albicioasa cu o intrare la mijloc. Langa intrare este o placuta pe care scrie ce minister e acolo (nu mai tin minte, oricum nu ne intereseaza). Mergeti spre dreapta de-a lungul cladirii si chiar dupa colt este intrarea in MS.

Bafta!
Inapoi recomand tot 178. Ajunge repede la gara.


Merci. Am gasit dupa ce postasem deja. Merci mult inca odata.

ramona16ro
Posts: 1
Joined: Sun Jan 17, 2010 2:17 pm

Re: CERTIFICAT DE CONFORMITATE PENTRU MEDICI REZIDENTI

Postby ramona16ro » Sun Jan 17, 2010 2:23 pm

Am o intrebare.In legatura cu cererea pt cerficatul de conformitate.Exista un site anume?sau se poate scrie si de mana?Si daca da, cum ar suna?Ms

User avatar
rouadefoc
senior
senior
Posts: 392
Joined: Mon Mar 19, 2007 12:24 am
Location: PACA

Re: CERTIFICAT DE CONFORMITATE PENTRU MEDICI REZIDENTI

Postby rouadefoc » Sun Jan 17, 2010 3:44 pm

ramona16ro wrote:Am o intrebare.In legatura cu cererea pt cerficatul de conformitate.Exista un site anume?sau se poate scrie si de mana?Si daca da, cum ar suna?Ms



Toate informatiile aici, spor la citit viewtopic.php?f=2&t=6675&start=0 :D

drgrecu
junior
junior
Posts: 51
Joined: Mon Jun 08, 2009 2:55 pm
Contact:

Re: Informatii la zi despre certificatul de conformitate

Postby drgrecu » Tue Jan 19, 2010 5:06 pm

Stie cineva dupa ce s-a desfiintat Centrul de Perfectionare de unde se ridica aceea adeverinta care sa arate ordinul de confimare in rezidentiat necesara pentru certificatul de conformitate pentru medicii specialisti?

drel
senior
senior
Posts: 121
Joined: Tue Apr 22, 2008 10:01 pm

Re: Informatii la zi despre certificatul de conformitate

Postby drel » Tue Jan 19, 2010 11:18 pm

drgrecu wrote:Stie cineva dupa ce s-a desfiintat Centrul de Perfectionare de unde se ridica aceea adeverinta care sa arate ordinul de confimare in rezidentiat necesara pentru certificatul de conformitate pentru medicii specialisti?


Eu nu inteleg de ce ai avea nevoie de o adeverinta de la CNDPS pt ca in lista de acte necesare aceasta adeverinta nu e specificata, deci ai nevoie de:
Documente necesare eliberarii acestei adeverinte:
- cerere in care se vor preciza si datele de contact;
- copie act de identitate;
- copie legalizata dupa atestatul de echivalare;
- copie legalizata dupa diploma echivalata; - nu e valabil pt tine
- copie legalizata dupa foaia matricola;
- [b] copie dupa cartea de munca sau adeverinta de la unitatea angajatoare din care sa rezulte experienta profesionala de 3 ani;[/b]
- copie dupa documentele de schimbare a numelui.
Certificatele/adeverintele se elibereaza in termen de 30 zile lucratoare,de la data inregistrarii dosarului complet la Registratura Ministerului Sanatatii .
Aceste documente se elibereaza titularului sau unei persoane imputernicite de catre acesta prin procura notariala.

Mai multe informatii pe http://www.ms.ro/pagina.php?id=139
Succes!

User avatar
rouadefoc
senior
senior
Posts: 392
Joined: Mon Mar 19, 2007 12:24 am
Location: PACA

Re: Informatii la zi despre certificatul de conformitate

Postby rouadefoc » Wed Jan 20, 2010 12:17 am

drgrecu wrote:Stie cineva dupa ce s-a desfiintat Centrul de Perfectionare de unde se ridica aceea adeverinta care sa arate ordinul de confimare in rezidentiat necesara pentru certificatul de conformitate pentru medicii specialisti?





Cum adica s a desfiintat centrul de Perfectionare??? :shock:

User avatar
Im
elite
elite
Posts: 3643
Joined: Fri Nov 28, 2003 3:42 pm

Postby Im » Wed Jan 20, 2010 12:24 am

Asa repede ai uitat cum e în Ro ? :mrgreen:
Singura durere suportabilă e durerea altora.

User avatar
dr.rezidentx1
senior
senior
Posts: 341
Joined: Sat Jun 23, 2007 11:08 pm
Location: France

Re: Informatii la zi despre certificatul de conformitate

Postby dr.rezidentx1 » Wed Jan 20, 2010 12:25 am

rouadefoc wrote:
drgrecu wrote:Stie cineva dupa ce s-a desfiintat Centrul de Perfectionare de unde se ridica aceea adeverinta care sa arate ordinul de confimare in rezidentiat necesara pentru certificatul de conformitate pentru medicii specialisti?





Cum adica s a desfiintat centrul de Perfectionare??? :shock:

uite asa bine ca doar traim inca in Romania viewtopic.php?f=18&t=9830

User avatar
rouadefoc
senior
senior
Posts: 392
Joined: Mon Mar 19, 2007 12:24 am
Location: PACA

Re: Informatii la zi despre certificatul de conformitate

Postby rouadefoc » Wed Jan 20, 2010 12:32 am

dr.rezidentx1 wrote:
rouadefoc wrote:
drgrecu wrote:Stie cineva dupa ce s-a desfiintat Centrul de Perfectionare de unde se ridica aceea adeverinta care sa arate ordinul de confimare in rezidentiat necesara pentru certificatul de conformitate pentru medicii specialisti?





Cum adica s a desfiintat centrul de Perfectionare??? :shock:

uite asa bine ca doar traim inca in Romania viewtopic.php?f=18&t=9830



Vai de muica mea :green:
Si cine da in locul lor repartitia pe stagii si pe spitale???

User avatar
dr.rezidentx1
senior
senior
Posts: 341
Joined: Sat Jun 23, 2007 11:08 pm
Location: France

Re: Informatii la zi despre certificatul de conformitate

Postby dr.rezidentx1 » Wed Jan 20, 2010 12:39 am

Cum adica s a desfiintat centrul de Perfectionare??? :shock:[/quote]
uite asa bine ca doar traim inca in Romania viewtopic.php?f=18&t=9830[/quote]


Vai de muica mea :green:
Si cine da in locul lor repartitia pe stagii si pe spitale???[/quote]
chipurile ministeru sanatatii, dar pt cei care au inceput stagiile de la 1 ian si au depus cerere la minister,adeverintele de repartitie trebuiau sa se elibereze de ieri dar pana acum nimeni nu a vazut aceste hartii, e o ceatza totala

User avatar
rouadefoc
senior
senior
Posts: 392
Joined: Mon Mar 19, 2007 12:24 am
Location: PACA

Re: Informatii la zi despre certificatul de conformitate

Postby rouadefoc » Wed Jan 20, 2010 1:15 am

Mersi de link.
Sper pana ma intorc sa rezolve treaba, daca nu o sa fac si eu cereri la dreapta si la stanga...oligofrenii!!! :roll: :twisted:


Return to “Cum pleci din tara”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 16 guests