Am cistigat Loteria Vizelor - sfaturi

...ca nu se mai poate
o_soapta
Posts: 2
Joined: Thu May 25, 2006 1:43 pm

Help

Postby o_soapta » Thu May 25, 2006 3:03 pm

Salut pe toata lumea.
Acum putin timp am primit primul plic pentru loteria vizelor .. bucurie mare .. si apoi ganduri .. pentru mine ar fi mai usor sa incep acolo (lucrez in IT ca ing de sistem) .. in schimp prietena mea si viitoarea mea sotie 8) a terminat Medicina Generala si anul viitor termina stoma
ok! .. am inteles ca se dau ceva examene acolo (3 la numar daca nu ma insel) chiar am luat un CD (medlibTDz.iso ... e bun de ceva?) sa-l studiem in weekend
Cat dureaza sa inveti pt un examen ... e mai usor pe medicina generala sau stoma?
Multzam

o_soapta
Posts: 2
Joined: Thu May 25, 2006 1:43 pm

Postby o_soapta » Sun May 28, 2006 10:29 am

Nimeni?! :shock:

TaiNasu'
junior
junior
Posts: 46
Joined: Fri Apr 28, 2006 2:56 pm
Location: Cluj
Contact:

Postby TaiNasu' » Sun May 28, 2006 10:46 am

:) ti-am trimis un private message ieri!! uita-te sus la mesaje

singurcuc
Posts: 3
Joined: Wed Mar 14, 2007 9:49 pm

Am cistigat Loteria Vizelor - sfaturi

Postby singurcuc » Wed Mar 14, 2007 11:13 pm

Salutare tuturor!

Dupa ce in urma cu jumatate de an am pasit virtual in premiera pe un forum, care dealtfel m-a ajutat anorm, acum iata-ma aici, printre niste colegi de breasla care au curajul sa se gindeasca la emigrare. Este primul meu mesaj pe IMED si sper ca de acum sa fugarim electronii avantajos pentru toata lumea.

Pe scurt, situatia mea este urmatoarea: am terminat medicina in 1997, stagiatura in 1998, iar de atunci am cam lasat-o balta si m-am orientat catre firme de medicamente. Anul trecut am cistigat Loteria Vizelor pt SUA iar in acest moment ma mindresc cu o viza in pasaport si un bilet de avion doar dus, pe care il voi onora in mai anul acesta. Cu alte cuvinte, sint in momentul cel mai potrivit sa ma gindesc cu toata seriozitatea la medicina, de data asta in State.

Evident, trebuie sa ma apuc de invatat pt Step 1, dar dincolo de praful gros de pe cursurile din facultate si renumitul Kaplan care fascineaza cu cartile sale, nu stiu nimic altceva.

Ma poate ajuta cineva sa ma orientez temporospatial? Promit sa prind repede ideile, desi mai de ajutor mi-ar fi ceva carti/CD-uri care sa imi provoace primele crize de anxietate si angoasa gindindu-ma la examenul on-line de circa 8 ore care se cheama Step 1.

Multumesc oricui are rabdare sa citeasca topicul meu (cu nimic deosebit dealtfel) si mai ales care are bunavointa sa-mi raspunda!

User avatar
arsena
senior
senior
Posts: 151
Joined: Fri Mar 12, 2004 10:34 am
Location: la nemtzi
Contact:

Postby arsena » Wed Mar 14, 2007 11:19 pm

Pai eu iti pot recomanda sa te apuci sa citesti cu atentie ce s-a scris la topicurile referitoare la Stepuri de pe acest forum. Uite aici linkuri :wink:

http://www.imed.ro/forum/viewtopic.php?t=375

http://www.imed.ro/forum/viewtopic.php?t=1583

http://www.imed.ro/forum/viewtopic.php?t=3632

Spor la treaba si felicitari pt loterie!
Mamelor din lumea-ntreaga
Eu va dau un singur sfat:
"Nu mai bateti copilasii
C-au baut si c-au fumat".

ralucutza
senior
senior
Posts: 178
Joined: Thu Nov 11, 2004 1:27 am
Location: somewhere
Contact:

Postby ralucutza » Fri Mar 16, 2007 12:33 am


foxy
newbie
newbie
Posts: 8
Joined: Thu Oct 07, 2004 3:04 pm
Location: spre acolo

spre USA

Postby foxy » Fri Mar 16, 2007 6:17 pm

or marry me :oops: :lol:
Do not dwell in the past, do not dream of the future, concentrate the mind on the present moment.
Buddha


Return to “Cum pleci din tara”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 64 guests