Rezidentiat Spania

...ca nu se mai poate
manu37top
Posts: 2
Joined: Tue Apr 18, 2006 5:41 pm

Rezidentiat Spania

Postby manu37top » Tue Apr 18, 2006 6:12 pm

Vand xerox dupa materia pt. rezidentiat din Spania cu 150 de euro.In Spania cartile se vand cu 450 sau 500 de euro.Cine este interesat sa ma sune la nr.0745899833.

User avatar
alimori
elite
elite
Posts: 7706
Joined: Sat Jul 12, 2003 11:21 pm

Postby alimori » Thu Apr 20, 2006 11:08 pm

Aham; le iei de la spanioli si le revinzi dublu romanilor. Si io care ma gandeam sa te-ntreb cum te-ai descurcat la MIR si alte balarii d-astea... Da` macar ai vreo legatura cu medicina sau ai intrat pe forum numai ca sa faci afaceri?

cristi1979
newbie
newbie
Posts: 11
Joined: Sat Nov 12, 2005 7:44 pm

Spania

Postby cristi1979 » Fri Apr 21, 2006 10:38 pm

Manu,cum poti sa dezinformezi lumea spunand ca ceea ce vinzi reprezinta materia de rezidentiat...sunt niste minimanuale sarace in informatii care reprezinta doar un mic procent din tot ce iti trebuie.Eu am tot materialul de la o academie privata,am dat 2000 euro si nu se compara nici pe departe cu ce ai tu.Nu mai induce lumea in eroare,ca nu e corect !!!!!

User avatar
alimori
elite
elite
Posts: 7706
Joined: Sat Jul 12, 2003 11:21 pm

Postby alimori » Sat Apr 22, 2006 1:32 pm

Cristi, esti sigur ca ai dat 2000 euro numai pe manuale? Poate te-ai inscris la cursuri la distanta si in banii astia ai primit si manuale ;)

De pe forumul spaniol pe care am gasit-o pe manu interesata de manulele CTO, am retinut ca erau pdf-uri. Nu cumva le cumpara cu 70 E (asta era pretul cerut de spaniol) si le printeaza si xeroxeaza fara numar?

cristi1979
newbie
newbie
Posts: 11
Joined: Sat Nov 12, 2005 7:44 pm

SPANIA

Postby cristi1979 » Sat Apr 22, 2006 8:17 pm

Cu 2000 euro (atat cat valoreaza cursul la academie) ai toate materialele,absolut tot,inclusiv manualele mari detaliate.
Materialul pt rezidentiat nu presupune decat niste minimanuale.
Si in afara de asta.....Manu nu vinde minimanualele editia 2006-2007,care sunt cele bune pt examenul viitor,ci unele dintr-o editie mai veche.
Face comert ieftin cu niste materiale sarace si de la rezidentiatul anterior.

cristi1979
newbie
newbie
Posts: 11
Joined: Sat Nov 12, 2005 7:44 pm

Spania

Postby cristi1979 » Sat Apr 22, 2006 8:25 pm

Ai dreptate,Alimori!
Le printeaza si apoi le xeroxeaza.
Profita de faptul ca nu stie lumea ce reprezinta aceste minimanuale si ne dezinformeaza ca astea ar fi materia de rezidentiat.

fata_morgana
Posts: 4
Joined: Wed Feb 08, 2006 1:52 am
Location: Grozavesti
Contact:

Re: Spania

Postby fata_morgana » Thu Apr 27, 2006 10:59 am

cristi1979 wrote:Manu,cum poti sa dezinformezi lumea spunand ca ceea ce vinzi reprezinta materia de rezidentiat...sunt niste minimanuale sarace in informatii care reprezinta doar un mic procent din tot ce iti trebuie.Eu am tot materialul de la o academie privata,am dat 2000 euro si nu se compara nici pe departe cu ce ai tu.Nu mai induce lumea in eroare,ca nu e corect !!!!!


Abia incep sa invat spaniola in eventualitatea unui rezidentiat in Spania si m-ar interesa sa aflu cu cat timp inainte ar fi indicat sa-mi procur materialele necesare si cum. Poti sa povestesti mai mult?

warto
newbie
newbie
Posts: 6
Joined: Thu Jun 22, 2006 12:03 am
Location: Craiova
Contact:

Rezidentiat Spania

Postby warto » Thu Jun 22, 2006 12:27 am

Vand minimanuale pt rezidentiat Spania 2007 ( 50 euro - pe CD sau 60 euro printate). Cei interesati sunt rugati sa ma contacteze pe e-mail.


P.S. In Spania se vand cu 400-500 de euro. SUNT SUFICIENTE PT REZIDENTIAT.
In Spania sa fac niste cursuri pregatitoare pt examenul de rezidentiat (Cursos MIR) care costa 1500 de euro pt frecventa la zi si 2060 euro ca si cursuri la distanta (asta ca sa ii raspund lui Cristi 1979). Bibliografia acestor cursuri este reprezentata tocmai de aceste minimanuale.


CEI INTERESATI DE ACESTE MINIMANUALE SI DE ALTE INFORMATII REFERITOARE LA REZIDENTIATUL DIN SPANIA MA POT APELA PE E-MAIL (vartosurazvan@yahoo.com)
"Daca Adam si Eva erau chinezi mancau sarpele!!"

ilinca23
newbie
newbie
Posts: 10
Joined: Fri Apr 21, 2006 10:30 pm

Spania

Postby ilinca23 » Sat Jun 24, 2006 1:16 am

:!: :!: :!: WARTO,IAR MINTI.....minimanualele 2007 nu s-au scos inca,tu vinzi ceva mai vechi cu siguranta,pt ca nu sunt incluse grilele 2005-2006 in text.

E incredibil cum unii pentru bani sunt in stare sa minta in halul acesta.

Asta e un forum pt medicinisti,nu pt "AFACERISTI".

Asa ca sper sa nu se pacaleasca nimeni,cumparand de la acest PROFITOR!!!

warto
newbie
newbie
Posts: 6
Joined: Thu Jun 22, 2006 12:03 am
Location: Craiova
Contact:

Postby warto » Sat Jun 24, 2006 11:01 am

Draga ilinca23, fii civilizata pls. minimanualele sunt de 2007, iar in text sunt grilele de anul asta (adica 2006). Cine ti-a spus tie ca nu au aparut minimanualele? Draga mea, cursurile pt MIR au inceput in martie. Asa ca daca nu te intereseaza, si esti aici doar pt a face niste comentarii care te depasesc, io zic sa te lasi pagubasa.
P.S. O intrebare pt tine (ilinca23) - stii despre ce minimanuale este vorba? Stii de ce se cheama minimanuale? Stii cate pagini au? Stii care este bibliografia pt rezidentiat? Daca da, te rog spune-le aici, ca sa vedem si noi ca ai habar despre ce vorbesti. De acord???
"Daca Adam si Eva erau chinezi mancau sarpele!!"

florin_gra
Posts: 4
Joined: Thu May 25, 2006 11:43 pm

Postby florin_gra » Sat Jun 24, 2006 2:15 pm

WARTO,VEZI CA AI INTRECUT MASURA!
Last edited by florin_gra on Sat Jun 24, 2006 2:20 pm, edited 1 time in total.

florin_gra
Posts: 4
Joined: Thu May 25, 2006 11:43 pm

Postby florin_gra » Sat Jun 24, 2006 2:16 pm

CHIAR SPERI SA PACALESTI PE CINEVA? :?:
Last edited by florin_gra on Sat Jun 24, 2006 2:21 pm, edited 1 time in total.

florin_gra
Posts: 4
Joined: Thu May 25, 2006 11:43 pm

Postby florin_gra » Sat Jun 24, 2006 2:17 pm

WARTO,LASA-NE CU AFACERILE TALE!
EXISTA UN TOPIC SPECIAL PT AFACERISTI CA TINE :"OKAZII" :arrow: ,ASA CA NU MAI POSTA AICI TOATE ABERATIILE !!!


SI SA STII CA CEL NECIVILIZAT ESTI TU PT CA PACALESTI LUMEA.

ruxandra_chief_s10
newbie
newbie
Posts: 7
Joined: Thu May 25, 2006 11:48 pm

Postby ruxandra_chief_s10 » Sat Jun 24, 2006 8:31 pm

Warto,vad ca esti din Craiova ca si Manu de altfel .Oltenii...stim despre ei!!!

Eu fac cursul la distanta (care a inceput din februarie,asa pt. tine, ca te dai mare ca stii!!! ),iar minimanualele se dau din "segunda vuelta" care incepe in iulie....daca iar stii despre ce e vorba!!!


Asa ca minti din nou Pinocchio !!!

warto
newbie
newbie
Posts: 6
Joined: Thu Jun 22, 2006 12:03 am
Location: Craiova
Contact:

Postby warto » Sun Jun 25, 2006 11:48 am

Ca sa mergem pe spusele Ruxandrei, cum ca manualele apar in seguda vuelta care incepe in .... iulie???? .... OK. ( http://www.ibacs.es/cast/cursos/mir/2006/mir_cursos.htm) - pentru cei interesati - veti vedea ca acest curs a inceput in ianuarie si e structurat in felul urmator:

- Primera vuelta - ianuarie-martie 2006
- Segunda vuelta - martie-iunie 2006
- Tercera vuelta - iunie-noiembrie 2006
- Cuatra vuelta - decembrie- pana in sapt cu examenul ( care, apopos) este in ianuarie 2007

Pentru cei care nu stiati asta, consultati adresa de mai sus si va convingeti singuri. Nu stiu de ce toata lumea vede aici numai afaceri. Sau, ... nu cumva vreti aceste manuale gratuit???? Uitati-va cat costa mai intai si apoi ziceti ca facem noi (oltenii) afaceri.
Cat despre manuale ... daca e cineva interesat si ar avea unele dubii in ceea ce priveste actualitatea lor - se poate verifica foarte usor. Si in plus, i le pot da personal nu prin posta sau mai stiu eu cum. k?
Deschideti adresa aia si cititi si voi acolo si apoi vorbiti. Da, dragilor???
"Daca Adam si Eva erau chinezi mancau sarpele!!"

ruxandra_chief_s10
newbie
newbie
Posts: 7
Joined: Thu May 25, 2006 11:48 pm

Postby ruxandra_chief_s10 » Sun Jun 25, 2006 6:03 pm

Warto,conceptul de minimanuale se refera la academia CTO !!!

Linkul tau e varza,nu stiu cum te loghezi tu si nu este de la academia CTO.
Dupa cum ai aflat exista mai multe academii...dar nu toate sunt bune.

Ce vinzi tu acolo e subtire rau si ai dat banii degeba iar acum vrei sa ne vinzi si noua ca sa-ti recuperezi "proasta investitie".

Asa ca LASA-NE !!!

warto
newbie
newbie
Posts: 6
Joined: Thu Jun 22, 2006 12:03 am
Location: Craiova
Contact:

Postby warto » Sun Jun 25, 2006 8:36 pm

Ale mele sunt de la CTO my dear. O sa pun o pagina aici ca sa te convingi.
"Daca Adam si Eva erau chinezi mancau sarpele!!"

warto
newbie
newbie
Posts: 6
Joined: Thu Jun 22, 2006 12:03 am
Location: Craiova
Contact:

Postby warto » Sun Jun 25, 2006 8:39 pm

And, by the way!!! daca zici ca faci cursul la distanta d c nu il oferi si celorlati de aici, gratuit? In felul asta ar scapa toti de "afaceristi" din astia ca noi oltenii.
Ai putea sa le oferi acum materialele care le ai si .... in iulie sau cand ziceai tu sa le dai si manualele? oare nu cumva.... ????!!!???
"Daca Adam si Eva erau chinezi mancau sarpele!!"

ruxandra_chief_s10
newbie
newbie
Posts: 7
Joined: Thu May 25, 2006 11:48 pm

Postby ruxandra_chief_s10 » Sun Jun 25, 2006 9:20 pm

Warto,tot materialul de la CTO are deocamdata 10 kg (primera vuelta)....asa ca nici sa vreau si nu pot sa ti-l dau gratis (manuale pt.toate specialitatile,teste comentate,autoevaluari,simulari de examene,tutorials,priorizaciones,teancuri de grile pe specialitati,desgloses...etc).

Dar oricum tu esti convins ca minimanualele reprezinta materia pt. rezidentiat in Spania...asa ca te las in confuzia ta sa crezi in continuare ce vrei.

Eu nu am zis ca as vinde ceva (asa ca tine) si atunci cand mi-ai cerut sa dau gratis materialele mi-ai intarit convingerea ca habar nu ai cat de mult e de invatat si cat de mare e materialul CTO, care e foarte complex si nu se poate posta pe un forum.

Sa crezi in continuare ce vrei ,e problema ta asta....dar devine si problema noastra cand postezi pe forum,pretinzand ca vinzi materia pt. rezidentiat in Spania !!!


Mala suerte !

warto
newbie
newbie
Posts: 6
Joined: Thu Jun 22, 2006 12:03 am
Location: Craiova
Contact:

Postby warto » Mon Jun 26, 2006 3:48 am

http://www.ctomedicina.com/Medicina/med ... ontenido=1


Doar atat. Nimic mai mult. ( pentru cunoscatori)
"Daca Adam si Eva erau chinezi mancau sarpele!!"

ruxandra_chief_s10
newbie
newbie
Posts: 7
Joined: Thu May 25, 2006 11:48 pm

Postby ruxandra_chief_s10 » Mon Jun 26, 2006 10:06 pm

Warto,iar ai dat-o in bara!

A aparut editia a 6a manual CTO.Linkul tau face referire la a 5a editie.

Cartile pe care ni le-ai prezentat prima oara nu sunt CTO.

Linkul acesta (ultimul )era deja postat pe forum,asa ca nu inteleg ce vroiai sa demonstrezi.... si daca stii linkul,ce ?....te crezi atat de important de parca ar fi academia ta si ne-ai prezenta-o noua....mare lucru ca stii linkul!!! Toata lumea deja il stia de pe un alt topic !!!

Succes in afaceri, ca vad ca totusi mai incerci sa pacalesti pe cineva in ciuda evidentelor !!!

Lasa-ne!!!

ilinca23
newbie
newbie
Posts: 10
Joined: Fri Apr 21, 2006 10:30 pm

Postby ilinca23 » Mon Jun 26, 2006 11:28 pm

Daca dati o simpla cautare pe GOOGLE,sa vedeti cine este de fapt acest Warto (VARTOSU RAZVAN) si cu ce se ocupa.Intr-adevar nu are nici o legatura cu medicina.....a postat pe forum doar ca sa faca business ieftin:

http://www.agonia.ro/index.php/author/0 ... index.html

Si eu care credeam ca macar avem de-a face cu un medicinist,fie el si din Craiova :!: :!: :!:


User avatar
dice
senior
senior
Posts: 224
Joined: Sun Sep 11, 2005 12:53 am

Postby dice » Sat Sep 09, 2006 7:02 pm

are cineva si restul minimanualelor din lista?
lista completa:
· Anatomía
· Inmunología
· Anatomía Patológica
· Medicina Preventiva
· Cardiología
· Nefrología
· Digestivo y Cirugía General
. Neumología
· Neurología y Neurocirugía
· Dermatología
· Oftalmología
· Endocrinología
· Otorrinolaringología
· Estadística y Epidemiología
· Pediatría
· Planificación y Gestión
· Fisiología
· Psiquiatría
· Ginecología
· Paciente Terminal
· Geriatría
· Reumatología
· Genética
· Traumatología
· Hematología
· Urología
· Infecciosas
Behind every great love is a great story

rezidentiatspania
Posts: 2
Joined: Sat Oct 14, 2006 5:47 pm

mersi

Postby rezidentiatspania » Mon Oct 23, 2006 10:58 pm

acum pot spune "Am intalnit si romani lipsiti de egoism" ......iti multumesc eu in numele celor care au trecut pe aici au privit unii chiar s-au servit dar de multumit nema.......

miki
junior
junior
Posts: 43
Joined: Tue Jan 25, 2005 1:50 am

Postby miki » Tue Oct 24, 2006 8:31 pm

Multumim mult pt mini:)) Asa s-a dus pe apa sambetei si afacerea unora.............

gabriel80
junior
junior
Posts: 25
Joined: Thu Mar 15, 2007 1:45 am

Postby gabriel80 » Thu Mar 15, 2007 7:03 pm

vad ca unii dintre noi au reusit sa downloadeze minimanualele, insa eu care m-am trezit mai tarziu nu le-am mai gasit. ma poate ajuta si pe mine cineva sa intru in posesia lor? :roll:

User avatar
doareu_mm
senior
senior
Posts: 288
Joined: Mon Jul 24, 2006 12:52 am
Location: Bucuresti

Postby doareu_mm » Tue Mar 20, 2007 5:20 pm

Salutare!
Daca acceptarea dosarului in Spania dureaza 3-12 luni, iar eu nu as mai vrea sa astept atata vreme dupa rezidentiatul spaniol...exista o solutie?!?
Medicina = Stiinta , Arta si Constiinta

User avatar
surgeon
junior
junior
Posts: 97
Joined: Wed Oct 08, 2003 10:45 am
Location: "au centre du monde", 1004 Lausanne

Postby surgeon » Tue Mar 20, 2007 5:52 pm

doareu_mm wrote:Salutare!
Daca acceptarea dosarului in Spania dureaza 3-12 luni, iar eu nu as mai vrea sa astept atata vreme dupa rezidentiatul spaniol...exista o solutie?!?


da, cel din Romania, daca l-ai luat... dar e o solutie proasta... Peste tot trebe sa astepti, si la dentist si la coafor, basca si la piata mai trebuie sa astepti din cand in cand... Fa altceva intre timp, ca sa nu te plictisesti, mai inveti un pic limba, ca banuiesc ca nu o stapanesti deja asa de bine. Face impresie buna peste tot unde te duci, iar cu spaniola bientôt o sa te poti duce si in US...
m-a dat tata la meserie : m-a facut chirurg !

User avatar
kuky_nic
junior
junior
Posts: 48
Joined: Fri Sep 30, 2005 4:51 pm

rezidentiat spania

Postby kuky_nic » Tue Mar 20, 2007 6:30 pm

am si eu nevoie de un dictionar medical roman-spaniol.ma poate ajuta cineva cu un sfat,va rog?

User avatar
cyualy
newbie
newbie
Posts: 12
Joined: Tue Mar 20, 2007 6:00 pm

ce acte ne trebuie pt rezidentiat in spania??

Postby cyualy » Wed Mar 21, 2007 10:07 am

actele??si unde vad conditiile de inscriere pls

medcelena
junior
junior
Posts: 33
Joined: Sun Aug 28, 2005 10:16 am

Postby medcelena » Tue Apr 10, 2007 10:02 pm

M-am trezit mai tarziu...pls, daca mai aveti MINIMANUAL CTO PDF - MINIMANUALES CTO - MIR , dati-mi-le si mie, pt ca rapid sharurile nu mai exista!
Multumesc anticipat si din suflet!

User avatar
alimori
elite
elite
Posts: 7706
Joined: Sat Jul 12, 2003 11:21 pm

Postby alimori » Wed Apr 11, 2007 9:59 am


Nefy
Posts: 4
Joined: Thu May 03, 2007 6:17 pm

Postby Nefy » Thu May 03, 2007 6:35 pm

Salut!
Am si eu o intrebare-nu stiu prea multe despre rezi in Spania, cand se depun actele pentru omologarea diplomei, daca dupa ce termin trebuie sa astept un an pentru omologare si apoi sa dau examenul si unde se depun aceste acte.

Noi dupa omologare concuram pe locuri pentru straini sau pe cele pentru care concureaza si spaniolii

lucid
junior
junior
Posts: 52
Joined: Wed Oct 11, 2006 1:47 pm

stagii de rezi in Spania

Postby lucid » Sun May 13, 2007 9:38 pm

Auziti , la un moment dat zicea cineva de stagii in Spania , pe rezi ,mai stiti ceva de chestia asta?

Mello
newbie
newbie
Posts: 12
Joined: Thu Mar 30, 2006 10:26 pm

Manuale CTO

Postby Mello » Wed May 23, 2007 2:57 pm

Vand manualele CTO editia a 5-a, originale(nu xerox) putin subliniate in creion si carioca. Nu sunt minimanuale, ci manuale. In plus au si un manual cu modificarile care au aparut in editia a 6-a. Pret 150 euro. Adresa mail: emafelicia@yahoo.com

lupuionica
newbie
newbie
Posts: 22
Joined: Wed Jan 28, 2004 4:43 pm
Contact:

Carti CTO ed 6

Postby lupuionica » Sun May 27, 2007 12:23 pm

Salut tuturor!

Eu mi-am cumparat Manuale CTO ed 6 format pdf si sunt de o calitate excelenta, la fel si scoase la imprimanta. Pe langa astea am primit si Examenele comentate, Teste grila, mp3 si o alta carte Nuevo Intensivo MIR. Email-ul tipului este mirlibros@yahoo.com


User avatar
otalen
senior
senior
Posts: 331
Joined: Sun Jul 06, 2003 1:10 pm

Postby otalen » Sat Jun 16, 2007 1:32 am


User avatar
dr.rezidentx1
senior
senior
Posts: 341
Joined: Sat Jun 23, 2007 11:08 pm
Location: France

Postby dr.rezidentx1 » Sat Jul 21, 2007 12:23 am

warto wrote:http://www.ctomedicina.com/Medicina/med.asp?id=man&contenido=1


Doar atat. Nimic mai mult. ( pentru cunoscatori)
:oops: :oops: :oops: :oops: :oops:


Return to “Cum pleci din tara”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 13 guests