Noutati usmle

...ca nu se mai poate
laura petrescu
newbie
newbie
Posts: 9
Joined: Tue Jan 17, 2006 6:33 pm
Location: iasi
Contact:

Noutati usmle

Postby laura petrescu » Tue Jan 17, 2006 10:54 pm

Mai posteaza cineva pe forumul asta in 2006?
Pt. oamenii care au trecut de step one: poate sa-mi spuna cineva pe bune cum a fost? din ce carti a invatat pe bune si cat timp i-a luat?
Sotul meu e plecat in California. Ar putea sa-mi trimita cartile de acolo? E mai ieftin decat sa le comand on line?
dr laura petrescu

User avatar
originaltup
elder
elder
Posts: 1749
Joined: Sun Jul 06, 2003 11:52 am
Location: Ohio

Postby originaltup » Wed Jan 18, 2006 9:48 pm

E mai ieftin decat sa le comand on line?

depinde
daca le cumperi de la barnes and noble si esti membru (costa putin sa fii membru) ai 10% reducere, minus taxe ajungi cam cu 5% mai putin.
Daca le iei de pe amazon ai sanse sa gasesti un pret ceva mai bun, mai ales daca le iei folosite (asta e doar online).
Nu stiu daca reusesti sa scoti transportul mai ieftin daca vin in state si apoi le trimite cineva in Romania.
Una peste alta online ai sanse sa gasesti oferte mai bune (pe amazon sau pe ebay de exemplu). Eu am cumparat pana acum carti de medicina si sunt multumit (toate au ajuns la adresa din state totusi)
"There is a big difference between knowing the path, and walking the path"

cerbu
elder
elder
Posts: 1054
Joined: Sun Jul 13, 2003 2:32 pm

Postby cerbu » Thu Jan 26, 2006 2:38 pm

cardu BN costa 25 de dolari. ca sa-si merite banii, trebuie evident sa iei mai mult de $250 pe an. avantajul BN este daca cumperi dintr-un stat mai de la tara, care nu are stores BN. in cazul asta nu platesti taxe( shippingul e free peste 25 dolari)

amazon este o idee buna, intr-adevar.

User avatar
originaltup
elder
elder
Posts: 1749
Joined: Sun Jul 06, 2003 11:52 am
Location: Ohio

Postby originaltup » Thu Jan 26, 2006 10:28 pm

da, prima mea cumparatura a fost peste 300 asa ca s-a meritat pe anul asta :lol:
"There is a big difference between knowing the path, and walking the path"

User avatar
dac
senior
senior
Posts: 117
Joined: Tue Jul 27, 2004 6:24 pm
Location: Tara Iluziilor
Contact:

Postby dac » Wed Feb 22, 2006 8:18 pm

pt laura petrescu:
Stepul 1 e cam ca si rezi de greu doar ca e in engleza. Am invatat 7 luni la el si am luat 87.
Cartile ...nu mai am lista dar sunt cele mai bine cotate pe http://www.prep4usmle.com pe materii.Iti recomand sa vezi acolo.
"In lume veti avea necazuri, dar indrazniti, Eu am biruit lumea." Ioan 16:33


Return to “Cum pleci din tara”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 9 guests