rezidentiat in spania

...ca nu se mai poate
User avatar
m1ilinca
newbie
newbie
Posts: 5
Joined: Wed Jan 26, 2005 1:50 pm
Location: REGIE

rezidentiat in spania

Postby m1ilinca » Sun Feb 27, 2005 9:12 am

Stie cineva cum ajung sa dau rezidentiatul in Spania?
Am domiciliu acolo (recent obtinut...), dar nu stiu prea multe despre rezidentiat. Oricum, mai am un an de terminat aici, la anu' dau licenta...
cand nimic nu ai a spune... mai bine taci!!

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Postby Chingachgook » Sun Feb 27, 2005 6:05 pm

ai intrebat bine la categoria asta.
poate iti raspunde vreunu de anul 1 eventual.



kooks
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

User avatar
m1ilinca
newbie
newbie
Posts: 5
Joined: Wed Jan 26, 2005 1:50 pm
Location: REGIE

unde e minte multa...e si...bagare in seama

Postby m1ilinca » Tue Oct 25, 2005 8:51 pm

:arrow:
apropos de a doua semnatura a ta...........tocmai ai semnalizat.......
Trebuie sa stiu sistemul de acolo, e mult diferit... Chiar daca in esenta e acelasi- si numele si cerintele rezidentiatului sunt diferite, trebuie echivalata diploma, am nevoie de adrese, bibliografie- care nu e pe net etc.......

:!: Nu trebuie sa ironic... Sunt prea multi malitiosi, asa ca nu aduci nici o noutate sau ceva de interes pt. mine sau ceilalti. Esti decat "inca unul"...

Daca poate cineva sa-mi spuna mai multe, inclusiv daca ma inscriu la secretariatul din UB sau UAB (care ar fi diferenta) - rezidentii din Barcelona- le multumesc mult.
cand nimic nu ai a spune... mai bine taci!!

User avatar
m1ilinca
newbie
newbie
Posts: 5
Joined: Wed Jan 26, 2005 1:50 pm
Location: REGIE

Postby m1ilinca » Tue Oct 25, 2005 8:52 pm

Nu caut neaparat in Barcelona- acolo am domiciliul, dar orice informatii de la rezidentii din Spania m-ar ajuta.

Multumesc.
cand nimic nu ai a spune... mai bine taci!!

snow-white
junior
junior
Posts: 32
Joined: Mon Mar 14, 2005 3:04 pm

Postby snow-white » Tue Oct 25, 2005 10:00 pm


User avatar
tapirul
elite
elite
Posts: 3194
Joined: Sun Jul 06, 2003 5:57 am
Contact:

Postby tapirul » Tue Nov 22, 2005 12:34 am

ar fi mai util pentru toata lumea daca titlul unui nou topic ar fi mai informativ. De exemplu "Rezidentiat in Spania" in loc de "Lamuriri..." Target-ezi mai bine pe cei ce te pot ajuta (unul care stie despre Spania poate sa nu intre intr-un topic vag numit "Lamuriri" iar altul care nu stie despre Spania intra ca poate vrea sa ajute, si constata ca si-a irosit un minut din viata si ceva bandwidth.)

celena
newbie
newbie
Posts: 6
Joined: Thu Nov 24, 2005 5:52 am

Postby celena » Thu Nov 24, 2005 2:47 pm

Cam cum se castiga ca rezident? si cat dureaza rezidentiatul la ei?Dupa ce termini rezidentiatul lor pt straini ai drept sa practici, sau tb sa te intorci?

skull
newbie
newbie
Posts: 5
Joined: Wed Jan 04, 2006 12:11 am

salut..

Postby skull » Thu Jan 05, 2006 12:26 pm

in caz ca mai verifica cineva acest topic..as dori informatii despre bibliografia rezidentiatului in Spania.
Multumesc anticipat


Return to “Cum pleci din tara”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 4 guests