De Ce Ați Plecat din România?

...ca nu se mai poate

Hai, sincer

Pentru bani
32
25%
Pentru civilizație
24
19%
Pentru cultură
15
12%
Pentru liniște mentală
23
18%
Că nu mai puteam să suport (gunoaie, jeg, idioți, alea-alea)
33
26%
 
Total votes: 127

Diogene30
newbie
newbie
Posts: 11
Joined: Thu Sep 08, 2011 4:05 am

Re:

Postby Diogene30 » Wed Sep 14, 2011 10:09 am

"Iar la ce mijloace de transport si comunicare exista azi, mai ramâne doar sa-i împaiezi ca sa fie pace spirituala totala."

Cu asta te-ai descalificat ca partener de discutie.


Diogene30 wrote:Nu am vazut pana acum in Romania multe procese castigate de un pacient impotriva unui medic desi ar trebui sa fie. In strainatate am vazut procese castigate de spitale si de pacienti impotriva unui medic - si pe drept dar si pe nedrept.

Nu înteleg ce vrei sa spui cu asta.

--> Vad. Asta ar trebui sa-ti dea de gandit.

Eu am intrat pe forum ca sa ajut pe cei mai tineri care eventual au nevoie de putina sustinere; nu ca sa ma pierd in argumentatie sterila cu tine sau cu altcineva. In mod evident bati forumurile de multa vreme si poate vei fi si tu pe undeva prin afara tarii in momentul de fata. Te-am citit, te-am citat, te-am recitit si te-am "mirosit". Nu ti-a luat mult pana sa cedezi presiunii referindu-te in mod abject la mama, pe urma sugerand sa imi impaiez parintii.
Mi-e clar ca nu am ce invata de la tine. Tu ai foarte multe de invatat de la mine dar nu esti capabil de dialog deocamdata. Ma intreb daca esti capabil sa-ti inghtiti greseala si sa te marginesti la a citi si invata.
Cu aceasta over and out in ceea ce te priveste.

User avatar
Phat Skidz
dɥɐʇ sʞıpz
Posts: 17766
Joined: Sun Jul 06, 2003 9:51 am

Re:

Postby Phat Skidz » Wed Sep 14, 2011 10:10 am

Diogene30 wrote:Da, sint unt inadaptat. Conduc o masina de ultima ora, sunt abonat la cele mai prestigioase reviste in specialitatea mea, lucrez cu materiale si tehnici incomparabil mai bune decat cele de obicei utilizate in Romania, am in contul din banca mai multi bani decat 10 medici romani average pusi unul peste altul. Sunt un inadaptat - de tip superior.

Mânceacas, Diogene30, ce barosan ești, trăiți-ar familia 1000 de ani, sărumâna!
Și filosoful Diogene era tot barosan, avea viloaie, tată, căruță grecească mare (nu existau mașini), zece mii de servitori și patru amanți efebi.
SUNT BOȘOROGUL IMEDULUI

User avatar
Melania
addicted
addicted
Posts: 21859
Joined: Wed Apr 06, 2005 2:46 am

Re: Re:

Postby Melania » Wed Sep 14, 2011 10:47 am

Diogene30 wrote:Da, sint unt inadaptat. Conduc o masina de ultima ora, sunt abonat la cele mai prestigioase reviste in specialitatea mea, lucrez cu materiale si tehnici incomparabil mai bune decat cele de obicei utilizate in Romania, am in contul din banca mai multi bani decat 10 medici romani average pusi unul peste altul. Sunt un inadaptat - de tip superior.

un inadaptat, de tip cocalar superior

User avatar
Jerome
elite
elite
Posts: 5383
Joined: Mon Sep 12, 2011 6:55 pm

Re: De Ce Ați Plecat din România?

Postby Jerome » Wed Sep 14, 2011 11:49 am

Diogene, discutiile sunt adaptate si ele mediului si mentalitatii.
In afara sunt evident mai putini frustrati; daca intrebi ti se raspunde la subiect, fara referiri la mama si proiectii in dialog ale propriilor nemultumiri.
In Romania o sa constati ca forumurile contin in foarte mica masura lucruri constructive, insa o gramada de complexati.
Ignora ce nu crezi merita si incearca sa-ti urmaresti interesul.

Diogene30
newbie
newbie
Posts: 11
Joined: Thu Sep 08, 2011 4:05 am

Re: De Ce Ați Plecat din România?

Postby Diogene30 » Wed Sep 14, 2011 2:25 pm

@Jerome

Mulţumesc Jerome. Nu am apucat să-ţi răspund că eram ocupat cu răspunsul la injurii.

@ vlad s.

Că sînt sau nu homosexual nu se poate demonstra în mod sigur prin mijloacele date de forum.

Ceea ce se poate observa este că:

1. Şi tu eşti un prost deoarece aperi pe cine nu trebuie, fie pe de o parte sugerînd că persoana respectivă nu este capabilă să se apere singură fie din frăţie de borfaş în care caz marş în p*** mea după blocuri că propteşti zidurile la Medicină degeaba.

2. Eşti şi incult. Diogene Cinicul era homosexual. Mai există un Diogene Laertios.

Prost, incult --> agresiv. This is too easy!
Următorul!

Sugestie: nu vă lăsaţi derutaţi de faptul că scrie newbie pe profil.

Diogene30
newbie
newbie
Posts: 11
Joined: Thu Sep 08, 2011 4:05 am

Re: De Ce Ați Plecat din România?

Postby Diogene30 » Wed Sep 14, 2011 2:50 pm

@ Melania

Lasă ţigara. Vezi că vlad s. e liber să te ajute să depăşeşti stadiul oral. Precis nu are pe nimeni.

User avatar
Calico
addicted
addicted
Posts: 42413
Joined: Tue Mar 16, 2004 12:27 pm

Re: De Ce Ați Plecat din România?

Postby Calico » Wed Sep 14, 2011 8:09 pm

Stiu cine e! Cred ca e fizician-doctorul ala cu Doamne-Doamne care avea un prieten foarte agresiv.

Diogene wrote:Că sînt sau nu homosexual nu se poate demonstra în mod sigur prin mijloacele date de forum.
Draga, ca esti sau nu homosexual nu se poate demonstra in mod sigur decat printr-un mijloc.

Eu zic ca Vlad a spus si el asa. Si uite acum ce iese la iveala.

User avatar
Melania
addicted
addicted
Posts: 21859
Joined: Wed Apr 06, 2005 2:46 am

Re: De Ce Ați Plecat din România?

Postby Melania » Wed Sep 14, 2011 8:17 pm

maximilian?sau blegu?

User avatar
Calico
addicted
addicted
Posts: 42413
Joined: Tue Mar 16, 2004 12:27 pm

Re: De Ce Ați Plecat din România?

Postby Calico » Wed Sep 14, 2011 8:22 pm

gign nu-stiu-cum

Diogene30
newbie
newbie
Posts: 11
Joined: Thu Sep 08, 2011 4:05 am

Re: Re:

Postby Diogene30 » Thu Sep 15, 2011 7:39 am

Melania wrote:
Diogene30 wrote:Da, sint unt inadaptat. Conduc o masina de ultima ora, sunt abonat la cele mai prestigioase reviste in specialitatea mea, lucrez cu materiale si tehnici incomparabil mai bune decat cele de obicei utilizate in Romania, am in contul din banca mai multi bani decat 10 medici romani average pusi unul peste altul. Sunt un inadaptat - de tip superior.

un inadaptat, de tip cocalar superior


@Trident

Despre "doamna" care scrie mizeria asta te exprimi? Aceasta "doamna" ar trebui sa stie mai bine ca o astfel de exprimare de soldatoi o expune la lectii aspre. De observat ca afirmatia dumneai a venit "neprovocata". Adica a trancanit ne-ntrebata. Doare? Well, e pretul care trebuie platit inspre invatarea de minte.

Nuantele de gri le-am simplificat eu un pic...paradigmatic, ca sa putem avea un dialog. Nu este acceptabil ceea ce se intampla pe site-ul acesta: va bateti joc de niste oameni de cele mai multe ori mai tineri decat voi, cu mult mai putina experienta de viata, ingraditi informational prin fel de fel de mijloace, care intra pe site saracii incercand sa gaseasca o solutie la mizeria din societatea si scoala romaneasca. Stangaciile lor de exprimare sau de gandire sunt exploatate de catre voi pentru propriul amuzament fara a lua in considerare efectul pe care aceasta exploatare l-ar putea avea asupra persoanei respective.

Sunteti iresponsabili dragii mei. Asta e cu atat mai grav cu cat si de facto si de jure sunteti medici.

Sa va zic una clasica: "Aquila non capit muscam". Voi va dati vulturi dar va hraniti cu muste.

Ma puteti bana si imi puteti sterge posturile. Am avut grija sa salvez aceste conversatii. Voi avea grija sa le si public unde au expundere. Mergeti cu mine in posteritate. :) Traiasca memoria minerala.

User avatar
Im
elite
elite
Posts: 3643
Joined: Fri Nov 28, 2003 3:42 pm

Postby Im » Thu Sep 15, 2011 9:06 am

Topicul se închide temporar pâna se calmeaza atmosfera.
Diogene30 îti multumim pentru intentiile bune, am luat notite, esti invitat sa ajuti lumea în alte parti.

edit: redeschis

User avatar
Phat Skidz
dɥɐʇ sʞıpz
Posts: 17766
Joined: Sun Jul 06, 2003 9:51 am

Re: De Ce Ați Plecat din România?

Postby Phat Skidz » Fri Sep 16, 2011 6:48 am

Diogene30: nu știu de unde ai scos-o cu homosexualii. Eu mă refeream la Diogene cinicul, care locuia într-un butoi și nu se spăla, trăia o viață de sărăcie autocratică, etc.
În rest, recunosc că nu prea pricep ce vrei să faci aici. Dacă e doar trolling, atunci e grosolan, chiar și trollingul trebuie să aibă un soi de subtilitate perversă, ori la tine par să fie doar înjurături țărănești la întâmplare, combinate cu texte gen "vai, voi nu vă puteți numi medici", etc. Colac peste pupăză, bagi o manea cu "valoarea mea, vă scuip semințe în cap din merțanu meu", și dacă îți atrage atenția careva că, de ex., treaba asta e total nedemnă de pseudonimul Diogene, îi mai tragi o înjurătură de țăran plus un "ești nedemn să fii medic". După părerea ta, un medic demn e ăla care îți pupă ție farurile la merțan? I'm puzzled.
SUNT BOȘOROGUL IMEDULUI


Return to “Cum pleci din tara”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 13 guests