umpic de ajutor va rog....

...ca nu se mai poate
paulshyne
newbie
newbie
Posts: 18
Joined: Fri Sep 04, 2009 1:17 pm

umpic de ajutor va rog....

Postby paulshyne » Thu Dec 09, 2010 7:19 pm

Rog admin-ul sa ma scuze pentru repetitie...

Buna,

Am si eu o nelamurire, daca ma poate ajuta cineva. Stiti cumva un numar mai direct la cei care se ocupa cu intreruperea stagiilor de rezidentiat? Incerc de 2 zile sa intru in legatura cu ei dar prin centrala MS mi se pare fara sorti de izbanda. Pe posturile mai vechi am gasit numarul 021/3072615 - mai este valabil? Eventual numele persoanei careia trebuie sa ma adresez...?
Mersi mult,

User avatar
ciresar1988
elder
elder
Posts: 1201
Joined: Mon Jul 28, 2003 11:58 pm
Location: Graceland, Memphis, Tennessee
Contact:

Re: umpic de ajutor va rog....

Postby ciresar1988 » Thu Dec 09, 2010 7:34 pm

Te lupti cu morile de vant. La minister se ocupa o anume doamna Chivu. Problema cu telefonul e ca, teoretic, ti se va raspunde numai in timpul programului de lucru cu publicul. Doar ca in timpul acelui program se lucreaza, evident, si cu publicul, adica cei prezenti pe holul ministerului. Ca sa fie cat de cat eficienta munca, receptorul telefonului se pune alaturi, ca sa nu deranjeze. Am vazut procedura cu ochii mei de cateva ori. Asa ca....
Cu prostul nescolarizat
Te lupti putin si ai scapat.
Dar duci o lupta colosala,
Cu prostul care are scoala!
(user neserios)

User avatar
rouadefoc
senior
senior
Posts: 392
Joined: Mon Mar 19, 2007 12:24 am
Location: PACA

Re: umpic de ajutor va rog....

Postby rouadefoc » Fri Dec 10, 2010 12:14 am

paulshyne wrote:Rog admin-ul sa ma scuze pentru repetitie...

Buna,

Am si eu o nelamurire, daca ma poate ajuta cineva. Stiti cumva un numar mai direct la cei care se ocupa cu intreruperea stagiilor de rezidentiat? Incerc de 2 zile sa intru in legatura cu ei dar prin centrala MS mi se pare fara sorti de izbanda. Pe posturile mai vechi am gasit numarul 021/3072615 - mai este valabil? Eventual numele persoanei careia trebuie sa ma adresez...?
Mersi mult,


Ce anume doresti sa-i intrebi sau sa rezolvi?Cred ca mai degraba o sa gasesti raspunsul pe forum decat la tel ministerului acelasi mereu la care se stie ca nu ridica nimeni...

paulshyne
newbie
newbie
Posts: 18
Joined: Fri Sep 04, 2009 1:17 pm

Re: umpic de ajutor va rog....

Postby paulshyne » Fri Dec 10, 2010 9:26 am

rouadefoc wrote:
paulshyne wrote:Rog admin-ul sa ma scuze pentru repetitie...

Buna,

Am si eu o nelamurire, daca ma poate ajuta cineva. Stiti cumva un numar mai direct la cei care se ocupa cu intreruperea stagiilor de rezidentiat? Incerc de 2 zile sa intru in legatura cu ei dar prin centrala MS mi se pare fara sorti de izbanda. Pe posturile mai vechi am gasit numarul 021/3072615 - mai este valabil? Eventual numele persoanei careia trebuie sa ma adresez...?
Mersi mult,


Ce anume doresti sa-i intrebi sau sa rezolvi?Cred ca mai degraba o sa gasesti raspunsul pe forum decat la tel ministerului acelasi mereu la care se stie ca nu ridica nimeni...



As vrea sa ii intreb ce trebuie sa fac daca pe ultima cerere trimisa lor am trecut gresit data de intrerupere (da stiu, stupid me :roll: ). cei de la spitalul platitor mi-au adus la cunostiinta faptul ca cererea s-a aprobat asa; chiar daca nu pusca cu adeverinta de la spitalul din Franta, deci in consecinta se semneaza actele ca la primarie si acolo. Stimata D-na Chivu e de negasit, numarul mereu ocupat sau suna la nesfarsit... in fine chestii d-astea. Pana la urma mi-au zis cei de la DSP sa trimit o noua cerere(formulata corect :D) adeverinta plus eventuale explicatii si alte alea.... alti bani alta distractie dom'le...

sunny2012
senior
senior
Posts: 129
Joined: Mon Nov 30, 2009 1:07 pm

Re: umpic de ajutor va rog....

Postby sunny2012 » Fri Dec 10, 2010 9:37 am

paulshyne wrote:
rouadefoc wrote:
paulshyne wrote:Rog admin-ul sa ma scuze pentru repetitie...

Buna,

Am si eu o nelamurire, daca ma poate ajuta cineva. Stiti cumva un numar mai direct la cei care se ocupa cu intreruperea stagiilor de rezidentiat? Incerc de 2 zile sa intru in legatura cu ei dar prin centrala MS mi se pare fara sorti de izbanda. Pe posturile mai vechi am gasit numarul 021/3072615 - mai este valabil? Eventual numele persoanei careia trebuie sa ma adresez...?
Mersi mult,


Ce anume doresti sa-i intrebi sau sa rezolvi?Cred ca mai degraba o sa gasesti raspunsul pe forum decat la tel ministerului acelasi mereu la care se stie ca nu ridica nimeni...



As vrea sa ii intreb ce trebuie sa fac daca pe ultima cerere trimisa lor am trecut gresit data de intrerupere (da stiu, stupid me :roll: ). cei de la spitalul platitor mi-au adus la cunostiinta faptul ca cererea s-a aprobat asa; chiar daca nu pusca cu adeverinta de la spitalul din Franta, deci in consecinta se semneaza actele ca la primarie si acolo. Stimata D-na Chivu e de negasit, numarul mereu ocupat sau suna la nesfarsit... in fine chestii d-astea. Pana la urma mi-au zis cei de la DSP sa trimit o noua cerere(formulata corect :D) adeverinta plus eventuale explicatii si alte alea.... alti bani alta distractie dom'le...



Chiar nu inteleg de ce atatea topicuri despre intreruperi,inghetari cand totul este atat de simplu. Exista "Concediu fara plata" se poate lua pe maxim 2,5 ani.Fara telefoane la ministere si nu mai stiu pe unde.SIMPLU.


Return to “Cum pleci din tara”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 12 guests