Povesti din garzi prin strainezia :p

...ca nu se mai poate
User avatar
alimori
elite
elite
Posts: 7706
Joined: Sat Jul 12, 2003 11:21 pm

Re: Povesti din garzi prin strainezia :p

Postby alimori » Sat Jul 24, 2010 9:38 pm

ma, io nu vreau sa ne mai povestesti. ai inceput si tu garzile si-ai aflat ca exista nesimtiti pe lume, mare descoperire, ce sa zic. mai tarziu o sa afli ca unii din astia iti fac reclamatie daca le zici ca n-au ce cauta la urgenta cu asa ceva, la atata timp dupa ce li s-a-ntamplat si la ora aia ciudata. si putin le pasa ca-i vezi, le ceri probe, le scrii tratament, pe ei ii deranjeaza ca le sugerezi ca-s nesimtiti.
ia zi, d-aia care vin c-au cazut ca era stramba o piatra in caldaram si vor sa dea in judecata primaria ai avut? oho, ce deliciu sa semnezi certificate pt cretini.

User avatar
soricel
elder
elder
Posts: 851
Joined: Thu Apr 22, 2010 12:19 pm

Re: Povesti din garzi prin strainezia :p

Postby soricel » Sat Jul 24, 2010 10:01 pm

de unde a muscat-o, de cr? a, nu, de oki


prost ii portaru ala daca nu ti-a dat una sa ai ce duce





cris, la gine nu ma introduc nici daca ma platesti de 10 ori mai mult. mai als la "obstretica", cum zicea vocea de la repartitia din 2008. :)

User avatar
holliday
elite
elite
Posts: 5024
Joined: Wed Jul 14, 2010 7:10 pm
Location: procrastination - retras in vizuina tapirului
Contact:

Re: Povesti din garzi prin strainezia :p

Postby holliday » Sat Jul 24, 2010 10:47 pm

mai, voi sunteti rele, nu va mai povestesc. :evil:

alimori, vad ca incepi timid sa povestesti si matale cate ceva, hai mai cu tupeu. (la cat de sictirita te vad eu, ori la tine pe sectie nu prea e viata, ori nu mai au mult pacientii pana...)


soricule, dacacad pe tine o sa ai mari probleme.

hai ma, gasesc ca asta e cel mai tare topic din tot imedul..si nu e numai pt strainezi, ci sunt sigur ca si in ro sunt o gramada de povesti..unele mai hazlii ca altele.

ps: de cand fac garzi, am la povesti sa va plictisesc mai tare ca furca.

User avatar
Draso
senior
senior
Posts: 300
Joined: Sun Jul 06, 2003 10:58 am
Location: Cluj-Napoca
Contact:

Re: Povesti din garzi prin strainezia :p

Postby Draso » Sat Jul 24, 2010 10:58 pm

Nu e din garda dar pe mine m-a distrat.

Am cerut consult psihi pentru o pacienta de pe sectie operata pentru un neo de rect cu ceva episoade de depresie. S-a facut consultul, diagnostic, recomandari, terapie, etc. Si la sfarsit semneaza Facharzt A. Ohnesorge. Poti sa ceri ceva mai mult?

User avatar
Phat Skidz
dɥɐʇ sʞıpz
Posts: 17799
Joined: Sun Jul 06, 2003 9:51 am

Re: Povesti din garzi prin strainezia :p

Postby Phat Skidz » Sat Jul 24, 2010 11:29 pm

Primiri urgenţe la Metz. Suntem solicitaţi pentru un tip, ex-puşcăriaş, mare şi plin de tatuaje, adus de pompieri pentru intoxicaţie medicamentoasă voluntară. Îl vede colega mea, rezidentă de an 1, şi constată că e cam psihotic, decide să-l interneze. (Omul avea de altfel dg de psihoză cronică şi antecedente şi semnalmente de comportament periculos). Pacientul nu vrea. Colega mea îi spune că, în acest caz, nu are încotro, şi că, cu aprobarea Prefectului, îl va interna împotriva voinţei într-un serviciu închis. Hăhăhă, aş vrea să o văd şi pe asta, zice pacientul. Îngrijorată, colega mă cheamă pe mine, pe asistentul S. care e cât un dulap, şi Securitatea. (Nu aia bre, badigarzii spitalului). Badigarzii, în nr. de 2, îl iau cu binişorul şi dă-i să se apropie de el. Primul badigard se trezeşte proiectat prin aer direct în perete, ca în filmele cu bătăi. După care pacientul s-a îndreptat liniştit spre uşa salonului, în care stăteam io. Am parat laba care mi s-a abătut asupra meclei. Bineînţeles, am parat-o cu mecla, că altceva nu aveam la îndemână. Aţâţat de precipitarea evenimentelor, am procedat în felul următor: am inspirat adânc, blocând aerul în torace şi contractând simultan abdomenul, luând poziţia pentru power-lifting, m-am aplecat, am cuprins în braţe pacientul şi l-am ridicat în aer. Estimez că avea 90 de kg. Apoi din doi paşi (salonul era foarte mic), eram cu el pe pat, eu deasupra. Între timp, asistentul şi cei doi badigarzi, dintre care unul încă într-o rână pe jos, se benoclau la mine cu ochii atât de bulbucaţi încât ziceai că erau Schwarzeneger în Total Recall când a ieşit afară pe Marte. "Haida tată cu contenţia aia", rag eu către ei, într-o sofisticată şi melodioasă franceză. Ăia, nimic, beleau fasolele la mine. În cele din urmă, asistentul s-a dezmeticit şi a tulit-o după contenţii, în timp ce badigarzii s-au ridicat care de pe unde era şi l-au ţinut pe pacient zdravăn de picioare şi de braţe, eu dirijând situaţia cocoţat direct pe pacient. În fine, până la urmă l-au contenţionat şi injectat, omul a tras un pui de somn binefăcător şi a plecat cu salvarea mult mai destins, către spitalul de psihiatrie. De fapt, nici nu fusese vreo clipă agitat de-adevăratelea, era vorba de agresivitate în cunoştinţă de cauză, street-wise. În timp ce pacientul sforăia legănat de moş Ene, colega mea rezidentă plângea pe rupte, iar asistentul cât un dulap fuma ţigare de la ţigare, cu mânuţele tremurânde. Eu am constatat cu surpriză că nu aveam nici pe naiba, deşi în Ro nu participasem decât o dată activ la o contenţie, care nu fusese aşa de spectaculoasă.

Recitind textul, constat că această poveste din gardă nu e deloc interesantă. Dar mi-a fost ruşine să v-o povestesc pe aia, când am decontenţionat, plin de compasiune, o doamnă măruntă, de vreo 60 de ani, care s-a dovedit a fi în plin acces de furor maniacal, şi care, odată liberă, a purces la a a mătura cu noi toţi pe jos, de a fost nevoie de 7 oameni ca să fie recontenţionată.
SUNT BOȘOROGUL IMEDULUI

User avatar
alimori
elite
elite
Posts: 7706
Joined: Sat Jul 12, 2003 11:21 pm

Re: Povesti din garzi prin strainezia :p

Postby alimori » Sat Jul 24, 2010 11:35 pm

vai, ce-am mai ras, draso!
ce va face nene in Nemtia de deveniti toti atat de snobi? vmc ne ofera o Leitlinie, ca protocol a uitat cum se zice, draso face poante de google translate...

holidei, io n-am sectie, ma cheama drii de pe alte sectii sa-mi dau ilustra parere.

User avatar
holliday
elite
elite
Posts: 5024
Joined: Wed Jul 14, 2010 7:10 pm
Location: procrastination - retras in vizuina tapirului
Contact:

Re: Povesti din garzi prin strainezia :p

Postby holliday » Sat Jul 24, 2010 11:40 pm

:bis: damn, voiam emoticonul ala in care fetele se topesc dupa..

tare ca intotdeauna vlad.s

zilele trecute, l-am batut pe seful la sah.
nu ma laud ma, usurel, voiam doar sa va zic ca l-am tinut peste program de l-a sunat nevasta de ce nu vine acasa.
se stransesera infirmierele in jurul nostru de parca jucam poker pe mii de franci.

c'est la belle vie.

User avatar
soricel
elder
elder
Posts: 851
Joined: Thu Apr 22, 2010 12:19 pm

Re: Povesti din garzi prin strainezia :p

Postby soricel » Sun Jul 25, 2010 12:30 am

Draso wrote:Nu e din garda dar pe mine m-a distrat.

Am cerut consult psihi pentru o pacienta de pe sectie operata pentru un neo de rect cu ceva episoade de depresie. S-a facut consultul, diagnostic, recomandari, terapie, etc. Si la sfarsit semneaza Facharzt A. Ohnesorge. Poti sa ceri ceva mai mult?

daca ne si traduci, poate si intelegem poanta


vlad, f. tare povestea. ia zi-o si p-aia cu batranica, daca vrei, desigur

User avatar
holliday
elite
elite
Posts: 5024
Joined: Wed Jul 14, 2010 7:10 pm
Location: procrastination - retras in vizuina tapirului
Contact:

Re: Povesti din garzi prin strainezia :p

Postby holliday » Sun Jul 25, 2010 12:51 am

soricel wrote:
Draso wrote:Nu e din garda dar pe mine m-a distrat.

Am cerut consult psihi pentru o pacienta de pe sectie operata pentru un neo de rect cu ceva episoade de depresie. S-a facut consultul, diagnostic, recomandari, terapie, etc. Si la sfarsit semneaza Facharzt A. Ohnesorge. Poti sa ceri ceva mai mult?

daca ne si traduci, poate si intelegem poanta


vlad, f. tare povestea. ia zi-o si p-aia cu batranica, daca vrei, desigur

inlocuieste Ohnesorge cu Laplace.
poate te prinzi.

User avatar
Draso
senior
senior
Posts: 300
Joined: Sun Jul 06, 2003 10:58 am
Location: Cluj-Napoca
Contact:

Re: Povesti din garzi prin strainezia :p

Postby Draso » Mon Jul 26, 2010 9:16 am

alimori wrote:vai, ce-am mai ras, draso!
ce va face nene in Nemtia de deveniti toti atat de snobi? vmc ne ofera o Leitlinie, ca protocol a uitat cum se zice, draso face poante de google translate...

holidei, io n-am sectie, ma cheama drii de pe alte sectii sa-mi dau ilustra parere.


Ok, my bad. Poate n-am citit foarte atent dar mi s-a parut ca aici postau doar cei care sunt in Germania. Oricum nu stiu de ce ti se pare ca as fi snob. In fine Ohnesorge: ohne=fara, Sorge=ingrijorare, grija ... mai bine nu postam nimic ...

User avatar
holliday
elite
elite
Posts: 5024
Joined: Wed Jul 14, 2010 7:10 pm
Location: procrastination - retras in vizuina tapirului
Contact:

Re: Povesti din garzi prin strainezia :p

Postby holliday » Mon Jul 26, 2010 5:48 pm

iar razboi germania-spania, dar nu inteleg de ce razboi cluj-cluj...

hai, care veniti cu povesti interesante de prin garzi. chiar si mai picante asa, ca va trecem sub anonimat.

User avatar
soricel
elder
elder
Posts: 851
Joined: Thu Apr 22, 2010 12:19 pm

Re: Povesti din garzi prin strainezia :p

Postby soricel » Mon Jul 26, 2010 9:36 pm

Draso wrote:
Ok, my bad. Poate n-am citit foarte atent dar mi s-a parut ca aici postau doar cei care sunt in Germania. Oricum nu stiu de ce ti se pare ca as fi snob. In fine Ohnesorge: ohne=fara, Sorge=ingrijorare, grija ... mai bine nu postam nimic ...

ba e foarte bine ca ai postat, trebuia doar sa pui jos o nota cu explicatia de deasupra pentru cei care totusi intra pe aceasta sectiune, fara nici o legatura cu germania - scrie clar, strainezia, adica tot ce nu e ro :D nu e neaparat snobism la tine sau la noi, pur si simplu n-am inteles poanta.

altfel, poanta iese si e buna, acuma, cu explicatie cu tot

User avatar
holliday
elite
elite
Posts: 5024
Joined: Wed Jul 14, 2010 7:10 pm
Location: procrastination - retras in vizuina tapirului
Contact:

Re: Povesti din garzi prin strainezia :p

Postby holliday » Mon Jul 26, 2010 10:01 pm

:lol:

User avatar
soricel
elder
elder
Posts: 851
Joined: Thu Apr 22, 2010 12:19 pm

Re: Povesti din garzi prin strainezia :p

Postby soricel » Mon Jul 26, 2010 11:02 pm

ce te razi mah? :drinking:

User avatar
holliday
elite
elite
Posts: 5024
Joined: Wed Jul 14, 2010 7:10 pm
Location: procrastination - retras in vizuina tapirului
Contact:

Re: Povesti din garzi prin strainezia :p

Postby holliday » Mon Jul 26, 2010 11:18 pm

hai noroc, ma bucur ca te-ai prins.. :drinking:

ProfDrMedGigiBecali
senior
senior
Posts: 208
Joined: Sun Jun 20, 2010 3:09 pm

Re: Povesti din garzi prin strainezia :p

Postby ProfDrMedGigiBecali » Tue Jul 27, 2010 11:00 pm

ma nu e din garda da e pe departe una din cele mai misto . baba senila de 90 de ani vine la spital cu stari acute de voma, nici nu se putea uita la mancare si dadea afara. bineinteles dupa un infarct cerebral. si nu numai la mancare, vomita in jur de 40-50 de ori pe zi, de multe ori doar asa cat o flegma ca nu avea mai nimik in stomac, da reflexu de voma omniprezent si bineinteles si stari de ameteala. bagai perfuzii, cautai vena cate 1 ora pe zi ca nu mergea decat cu branula daia cea mai subtire si aia se bloka daca nu 1 data pe zi 1 data la 2 zile sigur, bagai si sonda nazo gastrica, bagai vomexuri si mcpuri in cur si pe gat cat cuprinde +++ medicatie. femeia incepe sa se recupereze , in fine pleaca din spitalu de acut pe picioare bine merci . pe reteta scrisa erau medicamentele printre care si supozitoare vomex la nevoie.
realizati ca femeia a inghitit supozitoarele si la control a zis ca tabletele alea lungi aveau gust amar da se topeau repede in gura ?? cand a zis asta colegu a intrebat care tablete si apoi a urmat un ras general. profesoru s-a ridicat si a iesit si a ras pe hol =))

p.s. era araboaica sau turcoaica, vb bine germana dar NU STIA SA CITEASCA.......

deci ce poa sa fie mai frumos sa vina un pacient sa iti zica ca a inghitit supozitoarele si ca iau facut foarte bine si se simte minunat , sa ii mai scriem pe reteta dastea :D

p.p.s. mi-l si inchipui pe vlad un 2 pe 2 cat usa si pacientu nervos 160 si 50 de kg :D

User avatar
soricel
elder
elder
Posts: 851
Joined: Thu Apr 22, 2010 12:19 pm

Re: Povesti din garzi prin strainezia :p

Postby soricel » Tue Jul 27, 2010 11:23 pm

tare babuta ta :)

User avatar
Calico
addicted
addicted
Posts: 42586
Joined: Tue Mar 16, 2004 12:27 pm

Re: Povesti din garzi prin strainezia :p

Postby Calico » Wed Jul 28, 2010 11:36 pm

Saraca, nu si-o fi inchipuit ca daca problema iese pe gura, solutia trebuie sa intre pe partea cealalta...

ProfDrMedGigiBecali
senior
senior
Posts: 208
Joined: Sun Jun 20, 2010 3:09 pm

Re: Povesti din garzi prin strainezia :p

Postby ProfDrMedGigiBecali » Mon Aug 02, 2010 10:13 pm

ma pregatesc de inca o garda in care o sa ma umplu de infectii de 10 zile si se trezesc sa vina noaptea la ora 3 ca ii ustura si nu pot sa doarma si nu cumva pot se la dau si o scutire sa nu se duca maine la munca?? da bilet de taxi nu le dau sa ii duca acasa? da de ce nu le dau ??
odata pe la ora 4 dimineata imi vine un italian cu ochii rosii ca cepele......! sa vezi romanu, cum l-am vazut miam si zis in gand bagamiass iar unu cu o infectie de 10 zile s-a trezit din somn sa ma frece pe melodie si pe mine!! omu venise de la munca pe motoreta si cand a ajuns acasa a incercat sa puna bateria de la scuter la incarcat. a desfacut capacele de la bateria si a tasnit bineinteles acid de baterie in ambii ochi!! CINE DRAQ INCARCA BATERIA LA 4 DIMINEATA CAND DE ABIA CE AI VENIT ACASA MORT DE SOMN FRATE?? dai spalal cu toate solutiile posibile, dai cu unguent, interneaza-l de urgenta ca avea in ambii ochi ditamai erosio pe cornee, bai da mare frate parca daduse cu cutitu pe ochi sa se barbereasca, dai alifii peste alifii , il durea de se kka pe el cred, ii curgeau lacrimile incontinuu,... caterinca cam 1-2 ore. nici medicamente dastea analgetice nu pot sa ii dau decat orale, nu il ajutau prea tare, novalminsulfonu prea des nu e bun, kaka maka pana la urma m-am enervat si iam bagat un zopiclon pe gat ca e calmant de durere si cica oboseste un pic,...ca numai se culca odata, se fataia prin tot spitalu. parca i-am dat cu maciuca la teasta cred ca de abia astepta sa doarma . le-am zis la asistente l-.au lasat sa doarma pana pe la 11 . de pe la 11 e posibil sa inceapa vizita. a dormit neintors al nostru.
dupaia numai scapam de el ca ce i-am dat sa ii mai dau in fiecare seara ca asa de tare l-a ajutat ca nu mai simtea durerea deloc zicea :D
mai am una cu un placebo, erau 2 placebouri unu verde unu albastru. si le iau pe amandoua si ma duc la o nebuna in salon. nebuna cu acte , cu episoade cu tot :D
pastila verde e somnifer, pastila albastra e analgezic.e foarte periculos sa vi le dau pe amandoua, stiu ca va doare f tare, dar trebuie sa intelegeti nu am voie. le pun cu casoleta pe masutza , o iau la intrebari ce si cum, si ma suna asistenta care stia ce trebe sa faca. ies din camera 10 secunde, a noastra mai avea putin cred ca inghitea si casoleta!!! ma intorc bineinteles sa iau pastilele , ma supar, bla bla ies din camera in 10 minute nebuna dormea bustean. nici durere nici insomnii nu mai avea !!la asta mi-a zis sefu sa nu mai fac ca cica daca vrea nebuna sa ii le scriu pe reteta ce fac ,... pana a convinso sefu ca erau atat de puternice pastilele ca cine stie ce se intampla daca mai ia , vreo saptamana m-a urmarit la fiecare trecere pe coridor ma intreba. dea draq la astia nici placebouri nu poti sa le dai ca e periculos....

User avatar
holliday
elite
elite
Posts: 5024
Joined: Wed Jul 14, 2010 7:10 pm
Location: procrastination - retras in vizuina tapirului
Contact:

Re: Povesti din garzi prin strainezia :p

Postby holliday » Tue Aug 03, 2010 8:13 am

:lol: tare aia cu placebo...

ProfDrMedGigiBecali
senior
senior
Posts: 208
Joined: Sun Jun 20, 2010 3:09 pm

Re: Povesti din garzi prin strainezia :p

Postby ProfDrMedGigiBecali » Wed Aug 04, 2010 4:21 pm

am avut inca o garda de 3 lei si 40 de bani . numai din 2 in 2 ore mi-au venit 'URGENTELE' . numai kkturi bineinteles. vb cu o prietena medic in bucuresti la fundulea parca sau cum draq se numeste spitalu ala , cica are 100 pe noapte ca popa , daca se supara cica opreste trenu in spital au si 200-300 pe noapte dintre care 90% sunt rrrrtzigani :D ea lucreaza pe pediatrie. stau si ma gandesc ca tot mai bine cu 6-10 pacienti pe noapte decat cu 300 :D hehehe intotdeauna se poate si mai rau .

User avatar
holliday
elite
elite
Posts: 5024
Joined: Wed Jul 14, 2010 7:10 pm
Location: procrastination - retras in vizuina tapirului
Contact:

Re: Povesti din garzi prin strainezia :p

Postby holliday » Wed Aug 04, 2010 6:21 pm

daca tot suntem la povesti din garzi, am avut aseara o garda in care nu am avut nicio urgenta.
nah, ca sa muriti de ciuda!

User avatar
vmc
elite
elite
Posts: 3589
Joined: Sat Apr 16, 2005 1:26 pm

Re: Povesti din garzi prin strainezia :p

Postby vmc » Wed Aug 04, 2010 6:23 pm

Cred ca mie imi dau mai bine de 3 lei pe garda :green:

In ultima garda m-am dus la culcare la 9, am citit ca oamenii pana la 10 si am dormit pana la 6 dimineata. Vai ce stresss... Cedez locul peste doua luni.
nicht wahr?

User avatar
holliday
elite
elite
Posts: 5024
Joined: Wed Jul 14, 2010 7:10 pm
Location: procrastination - retras in vizuina tapirului
Contact:

Re: Povesti din garzi prin strainezia :p

Postby holliday » Thu Aug 05, 2010 12:07 pm

vmc, tu chiar crezi ca credem toate povestile??

User avatar
vmc
elite
elite
Posts: 3589
Joined: Sat Apr 16, 2005 1:26 pm

Re: Povesti din garzi prin strainezia :p

Postby vmc » Thu Aug 05, 2010 1:55 pm

Mai, eu incerc sa-mi vand locul onorabil, nu ma incurca :D
nicht wahr?

User avatar
holliday
elite
elite
Posts: 5024
Joined: Wed Jul 14, 2010 7:10 pm
Location: procrastination - retras in vizuina tapirului
Contact:

Re: Povesti din garzi prin strainezia :p

Postby holliday » Thu Aug 05, 2010 8:50 pm

era odata ca niciodata un medic chirurg ce putea s doarma in fiecare garda...

ProfDrMedGigiBecali
senior
senior
Posts: 208
Joined: Sun Jun 20, 2010 3:09 pm

Re: Povesti din garzi prin strainezia :p

Postby ProfDrMedGigiBecali » Thu Aug 05, 2010 9:25 pm

era odata ca niciodata un neurolog pe care il durea in PIX de toti , castiga super bine , si dormea CHIAR IN FIECARE GARDA !!!!!SI BINEEE!! SI ADANC!!!! SI SE SI ODIHNEA SI PRIMEA SI BANII!!!!! si cand era trezit din somn tipa un pic prin telefon la asistenta sa ii bage la pacient pe clontz un haldol 30 de picaturi de 3 ori pe zi !! ce poveste frumoasa !

User avatar
vmc
elite
elite
Posts: 3589
Joined: Sat Apr 16, 2005 1:26 pm

Re: Povesti din garzi prin strainezia :p

Postby vmc » Thu Aug 05, 2010 10:10 pm

si saracul neurolog a ajuns oftalmolog, iar acum se trezeste pentru fiecare sociopat ce vrea sa-i fie admirati ochii in miez de noapte :D :D
nicht wahr?

User avatar
holliday
elite
elite
Posts: 5024
Joined: Wed Jul 14, 2010 7:10 pm
Location: procrastination - retras in vizuina tapirului
Contact:

Re: Povesti din garzi prin strainezia :p

Postby holliday » Fri Aug 06, 2010 8:06 am

bai, gata cu povestile horror!

ProfDrMedGigiBecali
senior
senior
Posts: 208
Joined: Sun Jun 20, 2010 3:09 pm

Re: Povesti din garzi prin strainezia :p

Postby ProfDrMedGigiBecali » Fri Aug 06, 2010 4:01 pm

bei da euro ala ambulant de vmc de unde stie povestea aia?? vacanta iar ai ciripit ??? :D

User avatar
holliday
elite
elite
Posts: 5024
Joined: Wed Jul 14, 2010 7:10 pm
Location: procrastination - retras in vizuina tapirului
Contact:

Re: Povesti din garzi prin strainezia :p

Postby holliday » Fri Aug 06, 2010 4:04 pm

ProfDrMedGigiBecali wrote:bei da euro ala ambulant de vmc de unde stie povestea aia?? vacanta iar ai ciripit ??? :D

bai eu habar nu aveam..
cine e vmc? :)
eu cine sunt?

surg2003
newbie
newbie
Posts: 10
Joined: Fri Jul 30, 2010 6:27 pm

Re: Povesti din garzi prin strainezia :p

Postby surg2003 » Fri Aug 06, 2010 11:47 pm

Sa nu va suparati pe mine ca va zic si eu cateva faze traznite dar nu-s povesti din strainezia...sunt de la noi din Romanica ca si noi avem la ciudatzi si nebuni slava Domnului. Chestia cu trezitul noaptea e universal valabila...oamenii isi imagineaza ca e mai liber noaptea...lucru perfect adevarat de altfel dar nu gandesc totusi k si doctorii e oameni...in fine.
printre ciudateniile vazute in vreo 6 ani in spitalul unde lucru va enukar cateva cu care m-am enervat, amuzat, minunat in functie de situatie: unu' care si-a bagat sarma pe uretra ca sa steie mai batz echipamentul; altul care si-a pus un rulment la baza penisului ca sa-si mentina erectia si si-a mentinut-o asa de bine ca tot cocoshelul era cat un pepene (am vazut 2 tembeli din astia deci preusupun k e o moda)....si ramanem in aceaasta zona...lipstick injectat sub piele, bilutze de diferite forme si dimensiuni introduse sub piele, fractura de penis; imi amintesc o faza tare acum cativa ani a venit un nene cu cvasi amputatie de obect de la radacina aproape (am inteles ca partenera s-a speriat de ceva si a muscat cam tare :mrgreen: ), vibrator introdus in rect (pacientul fiind barbat) si care a fugit in sus tocma in sigmoid (necesitand laparotomie), spray (semnificativ ca dimensiuni)tot intrarectal (pacientul a relatat k era in folotliu si s-a asezat in el :lol:
Raman la astea haioase k sa zic asa...dc vreti va povestesc si mai scarboase, mai nasoale.
Astea au fost la barbati.
Doamnele se ocupa si ele cu sprayuri si iv :lol: ,cirese iv (cu tot cu coditza :lol: ),un teanc de bani facut sul si prins cu elastic si tinut in "seif"(intravaginal) dar problema a fost k nu l-a mai putut extrage :D .....cam atat din ce am vazut si "tratat".

User avatar
holliday
elite
elite
Posts: 5024
Joined: Wed Jul 14, 2010 7:10 pm
Location: procrastination - retras in vizuina tapirului
Contact:

Re: Povesti din garzi prin strainezia :p

Postby holliday » Sat Aug 07, 2010 1:37 am

asta seara am cusut pe unu beat (bai nu stiu ce au astia dar cam exagereaza cu absinthu) ce a primit un pumn in mecla, ca canta prea tare la un chef...(evident, si'a pierdut un dinte, altul se misca...) venise mai mult adus de prieteni, probabil ca maine o sa ma puna sa'i fac un constat medical sa'l dea p'ala in judecata..

la cat mi'a cantat si mie pe masa de operatie, voiam sa'i cos amandoua buzele.
dar asta nu e funny, cand te scoala exact dupa ce ai reusit sa adormi...

presupun ca ati avut si voi cazuri de duminica seara ca il doare un deget si vrea arret de travail pe 2 saptamani...caz in care ii arat frumos usa :)

User avatar
b3
elite
elite
Posts: 4122
Joined: Fri Jul 25, 2003 2:22 pm
Location: Bucuresti

Re: Povesti din garzi prin strainezia :p

Postby b3 » Sat Aug 07, 2010 6:10 pm

ProfDrMedGigiBecali wrote:vb cu o prietena medic in bucuresti la fundulea parca sau cum draq se numeste spitalu ala , cica are 100 pe noapte ca popa , daca se supara cica opreste trenu in spital au si 200-300 pe noapte dintre care 90% sunt rrrrtzigani :D ea lucreaza pe pediatrie. stau si ma gandesc ca tot mai bine cu 6-10 pacienti pe noapte decat cu 300 :D hehehe intotdeauna se poate si mai rau .


Spitalul Fundeni n-are camera de garda/nu e spital de urgenta pentru pediatrie.
Pentru fiecare doctor exista alt doctor egal si de sens opus - ceea ce explica de ce gasesti atat de usor experti care sa se contrazica total unii pe altii.
Ce este un forum ? | Vreau o tara ca afara

User avatar
marmotul
elite
elite
Posts: 8640
Joined: Wed Apr 23, 2008 12:22 pm

Re: Povesti din garzi prin strainezia :p

Postby marmotul » Sat Aug 07, 2010 6:36 pm

, da, dar daca vrea becali poate avea. na!
la banii lui..
qpepsi.gif

ProfDrMedGigiBecali
senior
senior
Posts: 208
Joined: Sun Jun 20, 2010 3:09 pm

Re: Povesti din garzi prin strainezia :p

Postby ProfDrMedGigiBecali » Sun Aug 08, 2010 10:14 am

nu mai stiu cum se numeste exact spitalu, si ea e in concediu acum. parca imi aduceam aminte ca fundeni.in orice caz mi-a zis ca nu poa sa doarma nici 5 minute dapai 2 ore :D o sa iti zic exact in 1-2 sapt cand se intoarce . imi cer scuze pt inexactitate si inducerea in teroare a colegilor medici.

ProfDrMedGigiBecali
senior
senior
Posts: 208
Joined: Sun Jun 20, 2010 3:09 pm

Re: Povesti din garzi prin strainezia :p

Postby ProfDrMedGigiBecali » Thu Sep 02, 2010 10:04 pm

s-a intors din vacanta :D
budimex era si a zis ca intre 250 si 300 de prezente pe 24 de ore are sigur :D ehh aia garda frate nu ca ale noastre de dorm de la 11 pana la 6:45 si la 7 fac vizita si plec acasa dupaia la 8. HA HA HA deci sincer,..... 300 de prezente pe 24 de ore vvvvvvvvvvaaaaaaaaaiiiiiiii deeeeeeeeeeeeeeee ..................MEA

User avatar
marmotul
elite
elite
Posts: 8640
Joined: Wed Apr 23, 2008 12:22 pm

Re: Povesti din garzi prin strainezia :p

Postby marmotul » Fri Sep 03, 2010 12:41 pm

auzi dar tu cind mulgi oile?
qpepsi.gif

User avatar
holliday
elite
elite
Posts: 5024
Joined: Wed Jul 14, 2010 7:10 pm
Location: procrastination - retras in vizuina tapirului
Contact:

Re: Povesti din garzi prin strainezia :p

Postby holliday » Fri Sep 03, 2010 1:03 pm

ProfDrMedGigiBecali wrote:s-a intors din vacanta :D
budimex era si a zis ca intre 250 si 300 de prezente pe 24 de ore are sigur :D ehh aia garda frate nu ca ale noastre de dorm de la 11 pana la 6:45 si la 7 fac vizita si plec acasa dupaia la 8. HA HA HA deci sincer,..... 300 de prezente pe 24 de ore vvvvvvvvvvaaaaaaaaaiiiiiiii deeeeeeeeeeeeeeee ..................MEA

marmotul wrote:auzi dar tu cind mulgi oile?

e automatizat aici.
oile sunt dresate sa se mulga singure (nu te gandi la prostii, vin singure si'si ataseaza aparatul de muls).

aici, mie imi pare ca hartogareala ia cel mai mult timp unui rezident.

User avatar
manolo
elder
elder
Posts: 828
Joined: Tue Dec 16, 2003 10:06 pm
Location: pe la mare... inaltime
Contact:

Re: Povesti din garzi prin strainezia :p

Postby manolo » Mon Sep 06, 2010 10:45 pm

holliday wrote:aici, mie imi pare ca hartogareala ia cel mai mult timp unui rezident.

subscriu. desi folosim sistem computerizat de evidenta al pacientilor, totusi scriu bilete de trimitere la investigatii de ma doare mana; pentru ele, evident ca trebuie sa ma uit in foaie sau in computer, dupa rezultate de laborator, investigatii precedente etc. nu mai pomenesc de cantitatea de hartie folosita. si nu e o chestie proprie spitalului meu, ca am intrebat si pe colegii ce vin din alte spitale.
Cum nu vii tu, Tepes Doamne, ca punand mana pe ei
Sa-i imparti in doua cete: in smintiti si in misei.
Si in doua temniti large cu de-a sila sa-i aduni,
Sa dai foc la puscarie si la casa de nebuni.


Return to “Cum pleci din tara”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 70 guests