Rezidentiat -discutii generale-

for future reference; read only..
User avatar
victor
elder
elder
Posts: 1761
Joined: Sun Jul 06, 2003 8:22 am
Contact:

Postby victor » Tue Sep 23, 2003 12:51 am

logica ar fi ca - pentru ca au venit prea tarziu ca sa se mai publice si pe net la timp pentru a fi contestate, nu pot fi folosite la rezidentiatul de anul asta pentru ca se opun celelalte centre (in pp iasi - prof carol stanciu). dar daca tot sunt facute, de ce sa nu se publice in carte, chit ca asta nu insemna ca vor fi si folosite.

logic banuiesc pentru aia care au gandit asta.


pe internet cica s-ar mai publica doar lista intrebarilor contestate si excluse din baza de date. (aceeasi sursa care dupa senat amana anuntul despre publicarea grilelor pana dupa consiliul rectorilor).
Last edited by victor on Tue Sep 23, 2003 12:54 am, edited 1 time in total.

User avatar
cdarau
senior
senior
Posts: 244
Joined: Sun Jul 06, 2003 8:49 pm
Location: La un capat de cablu in Viena
Contact:

Postby cdarau » Tue Sep 23, 2003 12:54 am

victor wrote:logica ar fi ca - pentru ca au venit prea tarziu ca sa se mai publice si pe net la timp pentru a fi contestate, nu pot fi folosite la rezidentiatul de anul asta pentru ca se opun celelalte centre (in pp iasi - prof carol stanciu). dar daca tot sunt facute, de ce sa nu se publice in carte, chit ca asta nu insemna ca vor fi si folosite.

logic banuiesc pentru aia care au gandit asta.


Dar atunci cum se numeste cartea de grile :?: Grile pentru Rezidentiat sau Verificati-va cunostintele medicale :?:

User avatar
victor
elder
elder
Posts: 1761
Joined: Sun Jul 06, 2003 8:22 am
Contact:

Postby victor » Tue Sep 23, 2003 12:56 am

gata, imi retrag compententa de a mai raspunde la mai multe intrebari despre rezidentiat. nu am vazut inca cum arata cartea de grile, si nu stiu ce texte sunt in ea, scrise de cine si cat de oficiale sunt. tot ce am spus sunt discutii cu directorul de rezidentiat, dar ... sincer pana nu vad scris/facut ceva prefer mai bine sa ma abtin - risc sa produc si mai multa confuzie - caci mie nu mi-e prea clar ce se va intampla - iar ce mi-e clar mi se pare indeajuns de absurd ca sa se schimbe.

User avatar
cdarau
senior
senior
Posts: 244
Joined: Sun Jul 06, 2003 8:49 pm
Location: La un capat de cablu in Viena
Contact:

Postby cdarau » Tue Sep 23, 2003 1:00 am

victor wrote:gata, imi retrag compententa de a mai raspunde la mai multe intrebari despre rezidentiat. nu am vazut inca cum arata cartea de grile, si nu stiu ce texte sunt in ea, scrise de cine si cat de oficiale sunt. tot ce am spus sunt discutii cu directorul de rezidentiat, dar ... sincer pana nu vad scris/facut ceva prefer mai bine sa ma abtin - risc sa produc si mai multa confuzie - caci mie nu mi-e prea clar ce se va intampla - iar ce mi-e clar mi se pare indeajuns de absurd ca sa se schimbe.


Aoleuuu! Pai Victore, ce ne-am fi facut fara tine !!! Tu ne-ai mai luminat putin in confuzia care era generala !!!

Asa ca sa nu ne lasi chiar acum !!!

User avatar
victor
elder
elder
Posts: 1761
Joined: Sun Jul 06, 2003 8:22 am
Contact:

Postby victor » Tue Sep 23, 2003 1:11 am

Am inteles ce-ai scris, dar NU am inteles logica sortii grilelor de la Bucuresti


la asta ma refeream, mai mult decat am scris nu stiu. daca nu ajunge pentru pricepere ... deocamdata asta e "as good as it gets". astept si eu clarificari, eventual scrise din partea organizatorilor.

denim
junior
junior
Posts: 97
Joined: Mon Jul 14, 2003 8:24 pm
Location: Iasi

Postby denim » Tue Sep 23, 2003 7:36 am

Trebuie sa recunosc ca a-ti avut dreptate. Rezidentiatul pe chirurgie se da la Bucuresti anul asta. Si Iasul a ramas din nou cu ochii in soare...
Dar as vrea sa semnalez o coincidenta interesanta. Apare cartea de grile ingrijita de CNNNHFYRYJJGHGHGKHHJFH sau cum dracu s-o chema, carte din care binenteles ca lipsesc grilele de Bucuresti si imediat cei din minister anunta schimbarea rezidentiatului la Bucuresti, invocand o scuza tampa.Va inchipuiti cumva ca la Iasi nu sunt suficiente amfiteatre?Si sigur sunt mai putin rasfirate ca in Bucuresti.
Probabil ca pilosii din sudul si vestul tarii au fost deranjati de ideea unui rezidentiat relativ curat.
Va spun eu cum va fi. Probabil ca se vor da si cateva teste din carte, dar majoritatea vor fi din cele de Bucuresti, pe care le vor cunoaste doar cativa. Simplu si eficient. Intra cine trebuie, nu cine merita.
Si poate cineva sa-mi explice si mie, cum de tocmai Bucurestiul a reusit performanta de a intarzia elaborarea testelor? A dracului coincidenta!!!!

User avatar
PLast
senior
senior
Posts: 246
Joined: Tue Jul 08, 2003 3:43 pm
Contact:

Postby PLast » Tue Sep 23, 2003 8:29 am

Problema pe care am ridicat-o eu era alta: http://med.pub.ro/forum/viewtopic.php?p=3992#3992
Nu prea inteleg de ce trebuie sa mai facem dupa vreo 2 saptamani de la examen un alt drum de 18 ore dus-intors (cam 1 mil. Lei) plus cazare in Bucuresti, care si asta ajunge, cel mai ieftin, pe la 500.000/noapte. De ce pana acum se putea face repartitia candidatilor prin teleconferinta si de acum nu se mai poate... :arrow:

User avatar
victor
elder
elder
Posts: 1761
Joined: Sun Jul 06, 2003 8:22 am
Contact:

Postby victor » Tue Sep 23, 2003 8:54 am

Plast: am prins odata o discutie la centru despre o incercare de a elabora un sistem de teleconferinte multicenter pentru alegerea locurilor (loteria de la sfarsit) - care ar fi facut inutila treaba asta cu deplasarea - si s-ar fi putut face alegerea specialitatii din fiecare din centrele implicate in organizarea rezidentiatului, indiferent de specialitate. Nu stiu cum s-a finalizat, din pacate.

Denim wrote:carte din care binenteles ca lipsesc grilele de Bucuresti
ai vazut tu asta? eu am inteles ca sunt in carte, dar nu m-am uitat - si ca sunt degeaba - caci nu se vor folosi in baza de date pentru rezidentiat, caci mai ales Iasiul se opune sa fie introduse neafisate pe internet (prof.Stanciu). S-ar folosi doar baza de date de pe internet - cele publicate - mai putin cele contestate care urmeaza sa fie insirate pentru excludere.

User avatar
cdarau
senior
senior
Posts: 244
Joined: Sun Jul 06, 2003 8:49 pm
Location: La un capat de cablu in Viena
Contact:

Postby cdarau » Tue Sep 23, 2003 9:16 am

PLast wrote:Nu prea inteleg de ce trebuie sa mai facem dupa vreo 2 saptamani de la examen un alt drum de 18 ore dus-intors (cam 1 mil. Lei) plus cazare in Bucuresti, care si asta ajunge, cel mai ieftin, pe la 500.000/noapte.


Chiar asa, asta e o alta problema! CAND se va face alegerea specializarilor pt cei adminsi ? La 2 saptamani dupa examen??? Unde scrie asta? In publicatia de examen scrie parca doar ca se va face TOT in centrul unde s-a dat concursul si ca data va fi...anuntata din timp. Sper ca am citit eu bine asta!

User avatar
PLast
senior
senior
Posts: 246
Joined: Tue Jul 08, 2003 3:43 pm
Contact:

Postby PLast » Tue Sep 23, 2003 9:43 am

Pai cam asa a fost in ultimii 2 ani... Cam in 2 saptamani... se va anunta dupa examen...
:? Anyway, asta sa fie cea mai mare problema... Important e sa-l luam... :)
Mai sunt 2 luni si nu stiu de voi da' eu am cam intrat in panica...
A-propos de cartile de grile... nu vor putea fi cumparate decat din Buc? Daca pune cineva mana pe cartile de chir. il rog sa se uite daca la boala varicoasa sunt intrebari si din boala tromboembolica; la fel la cc. de col daca mai sunt intrebari si din cc. de corp; la hernia hiatala mai sunt intrebari din esofagul Barett si BRGE? Ca sa nu mai zic pt subiectele din Harrison... de pe unde sunt intrebarile?
:evil: Mare aiureala va fi anul asta cu Rezi... Deja mi se face sila... :evil:

denim
junior
junior
Posts: 97
Joined: Mon Jul 14, 2003 8:24 pm
Location: Iasi

Postby denim » Tue Sep 23, 2003 10:26 am

Eu am o singura carte pe chirurgicale.M-am uitat in ea si nici urma de grile de Bucuresti.Sunt cumva mai multe carti scoase de CNPPMFAPSSAM
pentru chirurgie?Sau e doar una singura?

User avatar
leoa
junior
junior
Posts: 35
Joined: Sun Jul 20, 2003 2:05 am
Contact:

Postby leoa » Tue Sep 23, 2003 11:42 am

Bey PLast, nu mai induce lumea in eroare :twisted:

Si anul trecut si acu' 2 ani alegerea s-a facut la exact 7 zile de la examen, adica in duminica urmatoare.
When a stupid man is doing something he is ashamed of , he always declares that it is his duty. (G.B.Shaw)

User avatar
prezidentiat
senior
senior
Posts: 200
Joined: Tue Aug 12, 2003 1:52 pm
Location: azi in Timisoara

Postby prezidentiat » Tue Sep 23, 2003 11:45 am

victor wrote:situatia grilelor de la bucuresti este urmatoare: au aparut, centrul le are, nu le poate folosi pentru examnul de rezidentiat de anul acesta - dar... se publica in cartile de grile, nu se vor publica pe internet


Oare nu este posibil sa se hotarasca odata?
Nu ar fi normal, sa apara capo dei tutti capi care este factorul de decizie in problema rezidentiatului (ministrul sau prorectorul vostru sau mai stiu eu cine) si sa dea un comunicat de presa prin care sa zica clar de unde se vor selecta intrebarile de concurs, adica:
- din baza de date greshita si neactualizata de pe http://www.r2003.ro;
- din aceeasi baza de date, dar dupa corectare si actualizare (si cand se va actualiza)?
- din cartile recent aparute, inclusiv din grilele Bucurestiului, sau fara ele;
- din bibliografia aferenta, grile noi, fara nici o legatura cu tot ce s-a publicat pana acum, pe net sau in culegeri pe linie de grile.

Cine ar putea sa puna intrebarea asta si ce sanse ar putea sa obtina un raspuns coerent, fara ambiguitati si imbarligaturi, fara sa ne mai incurcam in "meandrele concretului"?
cainii latra, caravana trece

User avatar
darkside
senior
senior
Posts: 410
Joined: Sun Jul 06, 2003 2:04 am
Location: Somewhere in US of A

Postby darkside » Tue Sep 23, 2003 4:30 pm

Se va comunica dupa sedinta de saptamana asta a comisiei nationale de rezidentiat.
Ultimul care pleaca sa stinga lumina ......

User avatar
victor
elder
elder
Posts: 1761
Joined: Sun Jul 06, 2003 8:22 am
Contact:

Postby victor » Tue Sep 23, 2003 8:51 pm

asa am inteles si eu, dupa sedinta se va declara ce si cum, deocamdata am spus tot ce am prins din discutiile si anunturile prof. Popa. probabil se va da din baza de date de pe web, corectata/contestata - iar ei deocamdata zic ca doar de aici.

User avatar
dange
junior
junior
Posts: 67
Joined: Thu Jul 10, 2003 7:33 pm

Postby dange » Tue Sep 23, 2003 9:04 pm

In momentul in care aflati ceva cu grilele (de unde se vor da ....)va rog sa anuntati si "prostimea". Multumesc
PS eu tot nu am inteles cum va fi cu grilele de la Bucuresti care lipsesc din baza de date, vor intra sau nu la rezi? asa sa nu mor prost!!

User avatar
victor
elder
elder
Posts: 1761
Joined: Sun Jul 06, 2003 8:22 am
Contact:

Postby victor » Tue Sep 23, 2003 9:05 pm

ei zic ca nu vor intra, si bucurestiul regreta.

User avatar
dange
junior
junior
Posts: 67
Joined: Thu Jul 10, 2003 7:33 pm

Postby dange » Tue Sep 23, 2003 9:06 pm

Mai stie cineva unde se va da rezi pe chir ? la IASI sau BUCURESTI?

User avatar
victor
elder
elder
Posts: 1761
Joined: Sun Jul 06, 2003 8:22 am
Contact:

Postby victor » Tue Sep 23, 2003 9:09 pm

bucuresti, se anunta oficial dupa consiliul rectorilor.

User avatar
Scoro
senior
senior
Posts: 238
Joined: Fri Jul 11, 2003 10:59 pm
Location: Bucuresti

Postby Scoro » Tue Sep 23, 2003 10:40 pm

Cei care vor da rezidentiatul au si ei vreun cuvant de zis, sau ca de obicei parerea "maselor" nu conteaza?

Daca e asa, va rog sa le transmiteti din partea mea ca daca adopta metoda "doar din grilele de pe net" sunt niste &#(&*$, ~@%#$, precum si niste +(&)%)#, iar rezidentiatul a devenit un %&#(@ !!!!!

Facem noi haz de necaz, dar situatia de tot rahatul...

sinfulu'
senior
senior
Posts: 120
Joined: Thu Sep 25, 2003 10:11 am

cauta-l pe alin apostol; el va face scandal ca in anii trecu

Postby sinfulu' » Thu Sep 25, 2003 11:29 am

Scoro wrote:Cei care vor da rezidentiatul au si ei vreun cuvant de zis, sau ca de obicei parerea "maselor" nu conteaza?

Daca e asa, va rog sa le transmiteti din partea mea ca daca adopta metoda "doar din grilele de pe net" sunt niste &#(&*$, ~@%#$, precum si niste +(&)%)#, iar rezidentiatul a devenit un %&#(@ !!!!!

Facem noi haz de necaz, dar situatia de tot rahatul...

User avatar
Dan
Master of Disaster
Posts: 2869
Joined: Sun Jul 06, 2003 1:59 am
Location: ...on the highway to hell...
Contact:

Postby Dan » Fri Sep 26, 2003 7:47 pm

Iata ceva grile pentru....POTENTZA...Bravo domnilor profesori, ati ajuns sa vindetzi stiintza ca ca un editorial in "Infractoarea"... :twisted: Ia uitatzi aici:
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
Eu din muntii mei...
http://www.imed.ro/forum

User avatar
Scoro
senior
senior
Posts: 238
Joined: Fri Jul 11, 2003 10:59 pm
Location: Bucuresti

Postby Scoro » Fri Sep 26, 2003 8:51 pm

Si, ti-a crescut potentza? :lol: :lol:
E ceva de capul lor (al grilelor)? De unde ai luat-o?

User avatar
Vic
junior
junior
Posts: 67
Joined: Sat Jul 26, 2003 12:43 pm
Location: Ubiquitar

Postby Vic » Fri Sep 26, 2003 9:17 pm

M-am uitat eu prin ea (si sincer sa fiu am ramas dezamagit cu privire la potenta mea, care sper sa creasca pana pe 23 noiembrie :D )
Vorbind serios, in ciuda titlului care nu a fost cea mai fericita alegere, grilele mi s-au parut facute mai cu cap (atat cat se poate in stilul actual de grile) fata de alte carti unde gasesti paragrafe copy-paste din Harrison.
As indrazni sa spun ca merita sa o faci doar inainte de examen.
"Cartea" e de fapt o brosura care cuprinde un test de 200 de intrebari numai din Harrison (nu mai retin exact daca si chirurgie), in orice caz fara pediatrie.
So, va doresc sa fiti potenti 8)

User avatar
Dan
Master of Disaster
Posts: 2869
Joined: Sun Jul 06, 2003 1:59 am
Location: ...on the highway to hell...
Contact:

Postby Dan » Fri Sep 26, 2003 9:19 pm

Nu Scoro, am vazut cartea asta xeroxata la cineva si m-am gandit ca poate vreti sa o cumparatzi ...asta asa pentru o biblioteca care sa arate bine, cu cartzile rosii la cartzile rosii, cu cele de format A5 la cele de format A5 si asha mai departe...Oricum trebuiau sa ma scrie best-seller pe ea si era ..perfect..8)
Eu din muntii mei...
http://www.imed.ro/forum

User avatar
victor
elder
elder
Posts: 1761
Joined: Sun Jul 06, 2003 8:22 am
Contact:

Postby victor » Sat Sep 27, 2003 2:52 am

Azi a avut loc consiliul rectorilor de medicina dedicat organizarii rezidentiatului, mai precis consiliul organizational (sau nu stiu ce nume are sedinta asta); dupa aceasta sedinta am reusit sa vb cu dn. prof Popa, director rezidentiat si mi-a comunicat ca s-au hotarat urmatoarele:

1. rezi chirurgie de la iasi la bucuresti;
2. rezi farmacie de la timisoara la cluj;
3. nu se accepta grilele Bucurestiului care au intarziat sa fie predate (stoma, farma, chirurgie) sa faca parte din baza de date pentru rezidentiat;

Ar urma un anunt oficial, inca nu am inteles unde se va face - pe siteul http://www.ms.ro, siteul centrului sau in presa(viata medicala) - oricum va urma "cat de curand".

Referitor la folosirea exclusiva sau nu a bazei de date pentru realizarea caietului de examen mi s-a zis ca asa va fi, dar... eu unul astept sa o vad scris ca o sa cred - continui sa cred ca e o aberatie si pana nu vad negru pe alb nu imi vine sa imi cred urechilor.

User avatar
val
senior
senior
Posts: 144
Joined: Sun Jul 06, 2003 2:05 am

Postby val » Sat Sep 27, 2003 3:47 am

oare xerox la bestselăr o fi facut careva? :wink:

User avatar
bbros
junior
junior
Posts: 49
Joined: Fri Jul 11, 2003 6:38 am

Postby bbros » Sat Sep 27, 2003 6:54 am

Victore!
Nu te lua ma de sarmanul Alexandru POPOvici. Trebe inteles saracu... de la atata amfetamina ori a avut ceva "premonitii" ori si-a zis "hai sa-mi ridic locul la rezi... sa dam o mica gogoasa...). Eu unul am impresia ca celor de la MS li se rupe de noi si ca lor le trebuie doar o metoda de a organiza examenul, de a fi cat mai putine/deloc contestatii si de a fi acoperiti pentru cele multe note maximale ce vor fi anul asta. Nu-i intereseaza cat stii cu adevarat si, la urma urmei, au totusi dreptate.(in tara asta daca vrei sa faci ceva ajungi ca marinarul ala din reclama cu TIDE. Esti prea alb, bati la ochi).
Apropo, ce ziceti de sistemul nostru in care ministrul copiuta este tinut cu forta la locul lui de nastase si iliescu?
intr-o tara civilizata se rezolve de mult. Asa ca, daca o treaba serioasa ca asta nu se rezolva (in sesnul normal) cum sa ne mai asteptam sa-i intereseze de un banal examen de rezi?
:wink:

User avatar
PLast
senior
senior
Posts: 246
Joined: Tue Jul 08, 2003 3:43 pm
Contact:

Postby PLast » Sat Sep 27, 2003 8:54 am

bbros wrote:Victore!intr-o tara civilizata se rezolve de mult. Asa ca, daca o treaba serioasa ca asta nu se rezolva (in sesnul normal) cum sa ne mai asteptam sa-i intereseze de un banal examen de rezi? :wink:

Subscriu... Din pacate la noi in tara foarte multe tratate, teze de doctorat, ghiduri si alte carti de medicina au in continutul lor texte din alte carti (straine, mai ales). E si explicabil... La noi, cercetarea e la pamant! Ce sa aduci nou, daca nu faci ceva nou.
Nu de mult am facut o lucrare de disertatie referitor la hiv-sida. Era interesant sa fac un studiu clinic, un trial pe un grup de medicamente, inhibitoare de proteaze, de exemplu. Nu am facut decat un studiu epidemiologic, ca la noi doar asa ceva e posibil.
Si apoi stim cu totii de cine sunt scrise de fapt aceste carti, de rezidenti, de stagiari... Nu ne mai mira tratatele "serioase" pline de greseli (vezi Angelescu).

User avatar
Scoro
senior
senior
Posts: 238
Joined: Fri Jul 11, 2003 10:59 pm
Location: Bucuresti

Postby Scoro » Sat Sep 27, 2003 9:36 am

Victore, Darkside, Eugen si care mai sunteti "in miezul problemei" am si eu o mare curiozitate: la sedintele astea ale Comisiei de rezidentiat s-a pus vreodata problema ca alegerea grilelor doar din baza de date este o mare idiotenie si practic distruge concursul asta? A spus cineva vreodata asta? Daca da, l-a bagat cineva in seama?
Eu, practic, refuz sa cred ca va fi asa, fiindca ar insemna ca suntem condusi de niste handicapati...

User avatar
Scoro
senior
senior
Posts: 238
Joined: Fri Jul 11, 2003 10:59 pm
Location: Bucuresti

Postby Scoro » Sat Sep 27, 2003 9:44 am

Oricum, daca se va intampla asa, eu promit solemn ca o sa scriu la toate publicatiile si televiziunile si o sa incerc sa atrag atentia asupra mizeriei asteia. Nu stiu ce o sa reusesc... si mai ales sper sa nu fie nevoie.

User avatar
victor
elder
elder
Posts: 1761
Joined: Sun Jul 06, 2003 8:22 am
Contact:

Postby victor » Sat Sep 27, 2003 9:56 am

la sedintele astea ale Comisiei de rezidentiat s-a pus vreodata problema ca alegerea grilelor doar din baza de date este o mare idiotenie si practic distruge concursul asta?


Inca nu participam la sedintele astea, primim doar raspunsuri daca intrebam dupa ele. Dar culmea stii care mi se pare ca e? Am vb cu prof. Popa, am vb cu ministru Beuran, cu prodecani, decan, alti profi - si nu am gasit NICI un sustinator al acestei idei. Nici macar prin comparatie cu licenta. Oficial cred ca lumea considera ca asta face si mai solid rezidentiatul. Bocna as zice.

User avatar
Scoro
senior
senior
Posts: 238
Joined: Fri Jul 11, 2003 10:59 pm
Location: Bucuresti

Postby Scoro » Sat Sep 27, 2003 10:21 am

Oamenii astia nu sunt normali?

User avatar
Scoro
senior
senior
Posts: 238
Joined: Fri Jul 11, 2003 10:59 pm
Location: Bucuresti

Postby Scoro » Sat Sep 27, 2003 11:04 am

Ati vazut ce scrie in prefata cartilor (puteti citi in pagina scanata): "... testele reprezentand doar o proba in autoevaluarea cunostintelor candidatilor...". Dupa parerea mea se mentine caracterul de "orientativ" (cum sunt prezentate grilele pe net).

User avatar
victor
elder
elder
Posts: 1761
Joined: Sun Jul 06, 2003 8:22 am
Contact:

Postby victor » Sat Sep 27, 2003 11:10 am

un tip din camine (Dragos) si-a rupt pagina din carte ca sa ne-o dea sa o scanam. Multumiri si pe aceasta cale! Acum am vazut si eu prima oara. ai dreptate... eu unul insa pana nu vad scrisa faza cu exclusivitatea... continui sa cred ca orice e posibil, indiferent de cata siguranta poate sa dea o discutie directa cu un oficial. Deja am auzit vorbe printre diversi "oficiali" care ma fac sa ma intreb daca am auzit/imi amintesc bine daca "grilele de chirurgie ale bucurestiului au ajuns prea tarziu la centru" sau "nu exista deloc, nu au fost facute nici macar acum, centrul nu le are" - sau numai inteleg eu si completez pe barba mea. Eu sunt sigur de pilda ca am inteles prima versiune, dar... Oricum nu mai conteaza (inca) - pentru ca e clar (sursa: dn. prof. Popa) ca nu vor fi folosite pentru rezidentiat, dar asa ... ca idee... ce sa zic...
Last edited by victor on Sat Sep 27, 2003 11:29 am, edited 1 time in total.

User avatar
Scoro
senior
senior
Posts: 238
Joined: Fri Jul 11, 2003 10:59 pm
Location: Bucuresti

Postby Scoro » Sat Sep 27, 2003 11:28 am

De fapt, transparenta asta cu care se lauda ei e de fapt o foarte groasa si opaca ceatza... Nu stiu de ce ma mai mir si de ce mai pun atat la suflet.

User avatar
muky
junior
junior
Posts: 58
Joined: Sun Jul 06, 2003 1:56 am
Location: prin zona...

Postby muky » Sat Sep 27, 2003 12:21 pm

Scoro wrote:Oricum, daca se va intampla asa, eu promit solemn ca o sa scriu la toate publicatiile si televiziunile si o sa incerc sa atrag atentia asupra mizeriei asteia.

shi io m-am gandit la aceeashi treaba, desi nu shtiu daca vom rezolva ceva oricum sunt alaturi de tine shi cred ca totzi ar trebui sa fim ceva mai unitzi ca altfel o sa ne faca ashtia harcea-parcea( asta e prima data cand transmit inscris expresia asta :D )

User avatar
sl0bizz
elder
elder
Posts: 671
Joined: Mon Jul 14, 2003 7:33 pm
Location: Boston
Contact:

Postby sl0bizz » Sat Sep 27, 2003 12:56 pm

Bey, imi ruinati sansele, eu azi ma apuc de invatat (din motive serioase nu am avut timp pina acum).
Bine inteles, nu vreau sa citesc mai mult decit grilele.
Va e frica ca va iau locul? Daca ati fost intelepti si ati citit din carte de 4 luni de cind se stie, o sa ma depasiti cu 2-3 ture.
Daca va prisosesc sau va trebuie obiecte, incercati Freecycle Bucuresti. Daca nu va trebuie nimic, ma supar.

User avatar
Scoro
senior
senior
Posts: 238
Joined: Fri Jul 11, 2003 10:59 pm
Location: Bucuresti

Postby Scoro » Sat Sep 27, 2003 1:42 pm

Iegzact de astia ca tine mi-e teama, ca eu nu am avut vara si n-am chef sa imi ia locul unul care memoreaza 4000 de grile in 2 luni...

User avatar
dana7
newbie
newbie
Posts: 18
Joined: Mon Sep 22, 2003 12:06 pm

Postby dana7 » Sat Sep 27, 2003 4:48 pm

:oops: Salut colegi !Va multumesc pt info ,sunt pretioase !Nu va mai furati caciulile si acceptati ca la conc din zilele noastre nu va mai masoara nimeni maiestria!Daca rezolvati grilele in paralel cu o repetare a materiei nu pierdeti mare lucru!Sigur veti fi cu punctaj superior celor care"au stat cu burta la soare"!


Return to “rezidentiat 2003”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 9 guests