Discutii generale rezidentiat 2003

for future reference; read only..
toni
Posts: 2
Joined: Mon Dec 08, 2003 7:06 pm
Location: cluj-napoca

REPARTITIE?NU. POMANA...........

Postby toni » Fri Dec 12, 2003 8:11 pm

:hrr:
domnilor colegi !!!! cum se poate asa ceva?
de la familie la chirurgie e cale lunga,ar fi trebuit sa faca o halta pe la medicale,zic eu .VOI, NUUUUU,ZICETI NIMIIIIC????!!!!!!!
APEL:TRIMITETI-MI UN FAX AL ORGANIZATORILOR REZIDENTIATULUI 2003.VREAU SA LE SPUN MACAR 1001 ERORI PE CARE LE FAC PE BANII MEI SI-AI ALTORA.

rocco123
Posts: 3
Joined: Fri Dec 12, 2003 3:54 pm

Postby rocco123 » Fri Dec 12, 2003 9:33 pm

am pus intrebarea de mai devreme din "n" motive care ma deranjeaza personal:-sunt pe medicale la 30 si ceva sub linie situatie identica cu cei care vor primi loc suplimentat pe chirurgie
-MF mi se pare a fi o specialitate de medicina generala si nu chirurgie
-aceasta unidirectionare nu stiu daca are suport legal si inteleg rostul ordinului ministerului =reglementarea unei situatii de urgenta care nu are suport legal prestabilit...DAR:ordinul ministerului trebuie sa fie cel putin echitabil fata de cei TOTI cei implicati
-am intrebat pe ce criterii a considerat sa aprobe ministerul sustinerea viitorului a unui nr de 60 de persoane de la specialitatea chirurgie si sa refuze asigurarea viitorului unora de la medicala
-faptul ca au obtinut 949 de puncte este absolut irelevant in comparatia chirurgie/medicala( avand in vedere nr de grile 3000/4227)
-sunt constient ca acest ordin nu va mai putea fi schimbat dar poate merit un raspuns

User avatar
medstar
junior
junior
Posts: 78
Joined: Fri Aug 22, 2003 11:09 pm
Contact:

Re: REPARTITIE?NU. POMANA...........

Postby medstar » Sat Dec 13, 2003 12:03 am

toni wrote::hrr:
domnilor colegi !!!! cum se poate asa ceva?
de la familie la chirurgie e cale lunga,ar fi trebuit sa faca o halta pe la medicale,zic eu .VOI, NUUUUU,ZICETI NIMIIIIC????!!!!!!!
.

Ce poti sa mai zici?
Daca Blanculescu a intrebat "ce-i aia metodologie?" si a trantit o departajare fiindca asa i s-a parut lui corect, atunci Branzan de ce nu ar interveni si el si sa mai peticeasca putin examenul de anul asta. Trebuie sa arate si el ca are puterea.. Metodologia o va citi la anul.
Zicea cineva: "de ce nu recunoaste Popa ca a gresit?" De ce ar face acest lucru? Sa iasa un scandal? Asa s-au calmat lucrurile si peste o luna nu va mai aminti nimeni de rezidentiat in presa.

User avatar
miXtik
newbie
newbie
Posts: 11
Joined: Mon Oct 13, 2003 11:07 pm
Location: printre randuri

Postby miXtik » Sat Dec 13, 2003 11:15 pm

Victor, ma adresez tie pt ca esti omul de la care astept totusi daca nu o solutie, macar o idee...
Ce crezi tu ca ar trebui sa facem cei cu 949 care avem si punctaj ponderat egal (medicale)?
Sa punem problema inainte de a incepe teleconferinta?... Sa asteptam pana ne vine randul sa alegem? Ce fac daca in timp ce aleg cei care au acelasi punctaj ca si mine se incheie lista pe o anumita specialitate? Fac scandal? Daca nu ma tin aia de vorba?
NU MI SE PARE CORECT SA FIM CLASATI IN ORDINE ALFABETICA!!!!!
Crezi ca pot bloca radioconferinta pana se rezolva problema?

Astept idei de la oricine crede ca poate spune ceva despre aceasta tema.
yes...I'm falling...
how much until I'll hit the ground?

User avatar
PLast
senior
senior
Posts: 246
Joined: Tue Jul 08, 2003 3:43 pm
Contact:

Postby PLast » Sun Dec 14, 2003 10:51 am

Am fost la repartitii... Au intrat toti cu 950 si 949, ultima pozitie fiind 350 (inclusiv). Preparatori, doctoranzi sau de la MA au fost 24 si o persoana care avea 949 si ar fi putut intra nu s-a prezentat.

elia
Posts: 1
Joined: Sun Dec 14, 2003 1:18 pm
Location: by the sea

Schimb specialitate

Postby elia » Sun Dec 14, 2003 1:44 pm

:help: Schimb ORL Bucuresti, cu gineco sau oftalmo oriunde. Telefon: -0723-317778. Astept propunerile voastre. Multumesc. :help:

Sclipici
Posts: 4
Joined: Mon Jul 14, 2003 11:32 am

Postby Sclipici » Sun Dec 14, 2003 9:00 pm

Va rog frumos, daca se poate sa imi spuna cineva pina la ce loc s-a luat la medicala ? :?:

Va multumesc!

dingo
newbie
newbie
Posts: 24
Joined: Fri Oct 17, 2003 12:07 am
Location: de acasa

modulele pe medicina interna si spitalele aferente din Buc

Postby dingo » Sun Dec 14, 2003 9:47 pm

Salut!
Sper ca sa va fi ales cat de cat ceva ce sa va fi convenit la repartitie.

HELP ME!!! Unde sau de la cine pot sa aflu ce module sunt pe specialitatea Med Int si cat timp tin ele, care sunt spitalele care trebuie alese Joi in Bucuresti (unde am luat Med Int), care sunt cele mai bune (recte unde nu te dau aia cu flit si poti invata ceva serios) ce spital platitor trebuie luat (avantaje/dezavantaje), unde nu e bine sa ajungi in Bucuresti pe medicina interna, etc.
PLEASE!!! Ca nu stiu multi oameni care sa ma poata ajuta pana la repartitia pe spitale si nici macar asta nu stiu cu ce se mananca.

Multumesc!!!

User avatar
adyry
senior
senior
Posts: 178
Joined: Tue Jul 08, 2003 1:14 pm
Contact:

Postby adyry » Sun Dec 14, 2003 9:56 pm

de unde si cind se afla spitalele platitoare in bucuresti?ma intereseaza neurologia,orice informatie este imi este utile!multumesc anticipat!imi pare ca toata solidaritatea si spiritul de gasca de acu' ceva saptamini (sa nu zic 1-2 luni)a fost cam praf in ochii :( !

User avatar
adyry
senior
senior
Posts: 178
Joined: Tue Jul 08, 2003 1:14 pm
Contact:

Postby adyry » Sun Dec 14, 2003 9:59 pm

"ma intereseaza neurologia,orice informatie este imi este utile"-scuze de greseli,e camnebunie la mine acum,am vrut sa zic-ca orice informatie imi este utila :lol: :lol:

tania
newbie
newbie
Posts: 18
Joined: Wed Dec 10, 2003 6:05 pm

Postby tania » Sun Dec 14, 2003 10:00 pm

Ptr. Sclipici:la medicale s-a intrat pana la locul 961 inclusiv,care a luat epidemiologie.

User avatar
medstar
junior
junior
Posts: 78
Joined: Fri Aug 22, 2003 11:09 pm
Contact:

Postby medstar » Mon Dec 15, 2003 12:05 am

Stie cineva daca va aparea pe net ce a luat fiecare la repartitie? Pe http://www.rezidentiat2003.ro ?

Sclipici
Posts: 4
Joined: Mon Jul 14, 2003 11:32 am

Postby Sclipici » Mon Dec 15, 2003 9:03 am

PT TANIA:
Iti multumesc mult de tot pentru raspuns!
Sarbatori fericite !

User avatar
besty
senior
senior
Posts: 102
Joined: Sun Jul 06, 2003 4:22 am

Postby besty » Mon Dec 15, 2003 1:11 pm

adyry wrote:"ma intereseaza neurologia,orice informatie este imi este utile"-scuze de greseli,e camnebunie la mine acum,am vrut sa zic-ca orice informatie imi este utila :lol: :lol:


Am sa incerc sa dau de un coleg care a luat anul trecut neurologia. Esti in Bucuresti?

User avatar
Bakardo
junior
junior
Posts: 61
Joined: Wed Nov 26, 2003 1:45 pm

Postby Bakardo » Mon Dec 15, 2003 3:33 pm

:D
Copii, ma bucur tare de tot, am luat rezy, am luat repartitie pe medicina de urgenta...o fi bine, o fi rau ??!!...in orice caz, pt toti care au postat aici sau care si-au spart capu anu asta cu rezy de kko, SARBATORI FERICITE !!! LA MULTI ANI !!! BAFTA MULTA !!! :smilecolros: :x-mas:
Life is a beach ???!!! A sunny one ???


Return to “rezidentiat 2003”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 10 guests