Ordinul de confirmare in rezidentiat

Pentru ca o merit: info rezidenti; barfe din spitale
georgescustefan2009
junior
junior
Posts: 51
Joined: Sat Sep 05, 2009 11:40 am

Ordinul de confirmare in rezidentiat

Postby georgescustefan2009 » Sun Jan 03, 2010 10:23 pm

Am ales ca spital plătitor SUUB şi după lupte seculare care au durat cam o săptămână, timp în care am umblat după kilogramul de hârtii cerut, doamna de la angajări a cerut ordinul de confirmare în rezidenţiat. De la CNPDSB am primit cele trei adeverinţe, două către secţie şi una către spitalul plătitor, despre cea din urmă înţelegând că nu este minunatul ordin de confirmare.
Are cineva idee de unde se ia ordinul, ţinând cont că CNPDSB s-a desfiinţat? (sau s-a înşelat doamna de la RUNOS SUUB?)

User avatar
camelia_n
junior
junior
Posts: 29
Joined: Thu Nov 12, 2009 10:31 am
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Ordinul de confirmare in rezidentiat

Postby camelia_n » Sun Jan 03, 2010 10:29 pm

Iti pot spune doar ca la Floreasca mi-au acceptat adeverinta primita pe 14 decembrie in original.

Enemy
elder
elder
Posts: 1141
Joined: Fri Sep 12, 2003 5:41 pm
Contact:

Re: Ordinul de confirmare in rezidentiat

Postby Enemy » Mon Jan 04, 2010 12:23 am

si pe mine m-ar interesa care e ordinul de confirmare, dat fiind faptul ca si la inscriere in CMB se cere.

Numai bine!

User avatar
sashab
junior
junior
Posts: 65
Joined: Mon Aug 18, 2008 9:08 pm

Re: Ordinul de confirmare in rezidentiat

Postby sashab » Mon Jan 04, 2010 11:43 am

Se lua de la Centrul de Perfectionare, pe baza unei cereri si - daca-mi mai amintesc bine - se platea si o taxa.

User avatar
dr.rezidentx1
senior
senior
Posts: 341
Joined: Sat Jun 23, 2007 11:08 pm
Location: France

Re: Ordinul de confirmare in rezidentiat

Postby dr.rezidentx1 » Mon Jan 04, 2010 3:59 pm

sashab wrote:Se lua de la Centrul de Perfectionare, pe baza unei cereri si - daca-mi mai amintesc bine - se platea si o taxa.

sau sa i duci o copie de pe carnetu de rezident.ordinul e trecut acolo

User avatar
sashab
junior
junior
Posts: 65
Joined: Mon Aug 18, 2008 9:08 pm

Re: Ordinul de confirmare in rezidentiat

Postby sashab » Mon Jan 04, 2010 4:11 pm

Dap... stiu ca e trecut acolo, numai ca cei de la Colegiu vor sigur ordinul adica hartiuta de la Centru. La angajare nu-mi mai amintesc ce si cum au cerut cei de la Floreasca dar sigur la CMB era nevoie de hartiuta cu ordinul de la CNPDSB.

Ira_Melanox
Posts: 3
Joined: Fri Nov 24, 2006 6:55 pm

Re: Ordinul de confirmare in rezidentiat

Postby Ira_Melanox » Sun Feb 20, 2011 9:05 pm

Salut
Ati mai aflat ceva nou de ordinul asta de confirmare in rezidentiat ?
Am fost la raposatul CNPDS (adica in Vraca) si "doamnele" de acolo mi-au spus ca, nuuu, nu de la ele se elibereaza ordinul de confirmare in rezidentiat, ci de la spitalul platitor.. iar la spitalul platitor, doamna de la resurse umane a ridicat din umeri si a spus ca la dosar e doar adeverinta de repartitie, nu are de unde sa imi dea asa ceva.
Ma intreb cat timp voi face pingpong intre cele doua.... ca simt ca ma lasa nervii. Da, nenorocitul ala de ordin e trecut in carnetul de rezident, dar daca astia sunt capsomani de la colegiu, te pun iar pe drumuri pentru hartia asta (eu am patit-o o data acum mai multi ani, rezul l-am dat in 2006 si din varii motive abia acum in anul IV incerc din nou sa imi fac actele pentru Colegiu... la care bineinteles cotizez :hate: )
Bafta !

User avatar
b3
elite
elite
Posts: 4122
Joined: Fri Jul 25, 2003 2:22 pm
Location: Bucuresti

Re: Ordinul de confirmare in rezidentiat

Postby b3 » Sun Feb 20, 2011 9:56 pm

Se ia de la minister. Te duci in orice zi pana pe la ora 16 la registratura (pe dreapta) si depui o cerere. Dupa 1-2-3-4 saptamani (termenul este 30 de zile) te duci sa-l iei de la Relatii cu publicul sau asa ceva (pe stanga) unde programul este marti, joi 11-14.
Pentru fiecare doctor exista alt doctor egal si de sens opus - ceea ce explica de ce gasesti atat de usor experti care sa se contrazica total unii pe altii.
Ce este un forum ? | Vreau o tara ca afara


Return to “Viata in spital”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 53 guests