DETASARI

Pentru ca o merit: info rezidenti; barfe din spitale
maryyy
junior
junior
Posts: 34
Joined: Sat Oct 18, 2008 11:17 pm

DETASARI

Postby maryyy » Sat Nov 28, 2009 10:09 pm

Va rog, spuneti mi si mie cum se procedeaza exact cu detasarile.Eu mi am luat neuro cu pregatire la constanta si as vrea sa obtin detasare pe bucuresti.
De unde treb sa obtin aprobare? Va multumesc mult de tot.sunt tare disperata pt ca, chiar nu as putea sa supravietuiesc in alt centru univ.

Carym24
newbie
newbie
Posts: 7
Joined: Wed Nov 26, 2008 1:59 pm
Location: ro

Re: DETASARI

Postby Carym24 » Sat Nov 28, 2009 10:58 pm

s-a transferat cineva anii trecuti din tg mures in alt centru universitar?as vrea sa stiu daca e dificil de obtinut transferul si cam cum se procedeaza.multumesc

olguta666
junior
junior
Posts: 31
Joined: Sun Dec 07, 2008 4:09 pm

Re: DETASARI

Postby olguta666 » Sat Nov 28, 2009 11:06 pm

stiu ca din timisoara se trasfera f usor
..cu cei de la acolo trebuie vb...dc ai buletin pe bucuresti am inteles ca e un avantaj!...se obtine mai usor trasferul...bafta!!!!!!!!!!

B.K
newbie
newbie
Posts: 19
Joined: Thu Feb 12, 2009 5:10 pm

Re: DETASARI

Postby B.K » Sun Nov 29, 2009 12:27 am

In vederea schimbarii centrelor universitare de pregatire se tine cont de acest tabel:http://www.emedic.ro/Rezidentiat/11.pdf!?

User avatar
d'Arc
elder
elder
Posts: 1377
Joined: Tue Oct 07, 2008 1:18 am

Re: DETASARI

Postby d'Arc » Sun Nov 29, 2009 2:00 pm

Carym24 wrote:s-a transferat cineva anii trecuti din tg mures in alt centru universitar?as vrea sa stiu daca e dificil de obtinut transferul si cam cum se procedeaza.multumesc


cica Tg Ms nu e gara. adica pare ca ar fi greu de obtinut transferuri. totusi, s-au dat.

Enemy
elder
elder
Posts: 1141
Joined: Fri Sep 12, 2003 5:41 pm
Contact:

Re: DETASARI

Postby Enemy » Sun Nov 29, 2009 3:51 pm

Centrul National de Perfectionare in Domeniul Sanitar Bucuresti aproba detasarea medicilor rezidenti pentru urmatoarele motive:

= probleme de sanatate care necesita prezenta într-un alt centru universitar;
= situatii deosebite familiale sau locative;
= în scopul parcurgerii integrale a modulelor de pregatire, în situatia în care un centru universitar acreditat nu dispune în totalitate de conditiile de dotare tehnico-materiala sau experienta profesionala pentru anumite abilitati din curriculum;
= alte situatii exceptionale.

marie2009
senior
senior
Posts: 116
Joined: Mon Oct 05, 2009 9:03 pm

Re: DETASARI

Postby marie2009 » Sun Nov 29, 2009 4:34 pm

Enemy wrote:Centrul National de Perfectionare in Domeniul Sanitar Bucuresti aproba detasarea medicilor rezidenti pentru urmatoarele motive:

= probleme de sanatate care necesita prezenta într-un alt centru universitar;
= situatii deosebite familiale sau locative;
= în scopul parcurgerii integrale a modulelor de pregatire, în situatia în care un centru universitar acreditat nu dispune în totalitate de conditiile de dotare tehnico-materiala sau experienta profesionala pentru anumite abilitati din curriculum;
= alte situatii exceptionale.

Nu ca as vrea sa profit de pe urma copilului de 2 ani si jumate sau a celui din burtica... dar m-as putea incadra in cele redate de tine, nu?

PS: Se pleaca usor din Arad???
Solidara cu cei care vor ca MF sa se bage la cerere de anul acesta, nu de la anul -cum a promis deja MS.
http://www.petitieonline.ro/petitie-p38884059.html

georgian
junior
junior
Posts: 70
Joined: Thu Oct 16, 2008 10:51 pm

detasare

Postby georgian » Sun Nov 29, 2009 4:40 pm

buna...cine si-a ales craiova ca centru de pregatire si vrea sa se detaseze pe constanta?

myha
junior
junior
Posts: 35
Joined: Wed Nov 25, 2009 11:00 pm

Re: DETASARI

Postby myha » Sun Nov 29, 2009 5:22 pm

din brasov detasare pe timisoara se poate?pe med de urgenta. si de unde stiu daca mai sunt lucuri sa ma primeasca?(mentionez ca am si cateva situatii speciale.....sot lucreaza in tm...)

dana16bv
newbie
newbie
Posts: 8
Joined: Sat Oct 10, 2009 12:31 pm

detasare

Postby dana16bv » Mon Nov 30, 2009 1:57 pm

cine ma poate lamuri sipe mine care sunt pasii pentru detasare?

ikujjj
senior
senior
Posts: 243
Joined: Thu Nov 06, 2008 6:05 pm

Re: detasare

Postby ikujjj » Mon Nov 30, 2009 2:54 pm

daca esti in primul an si incepi cu stagiu din specialitatea ta e foarte putin probabil sa obtii detasare.

Enemy
elder
elder
Posts: 1141
Joined: Fri Sep 12, 2003 5:41 pm
Contact:

Re: detasare

Postby Enemy » Mon Nov 30, 2009 2:56 pm

METODOLOGIE DE DETASARI REZIDENTI PE LOC SI POST
Pregatirea in rezidentiat a medicilor rezidenti se desfasoara in conformitate cu prevederile OG nr. 12/2008, completata si aprobata cu modificari prin Legea Nr. 179/2008, precum si in conformitate cu prevederile Ordinului Comun MSP/MECT Nr. 1141/1386/28.06.2007.

Activitatea de coordonare a programului de rezidentiat dintr-o anumita specialitate, din fiecare unitate sanitara acreditata pentru învatamânt postuniversitar medical, medico-dentar sau farmaceutic uman se realizeaza de catre un coordonator/director de program, dupa caz, cu cel mai înalt grad didactic în specialitatea respectiva, care raspunde de buna desfasurare si de calitatea pregatirii rezidentilor.

In conformitate cu prevederile art. 19 ale Ordinului Comun, Centrul National de Perfectionare in Domeniul Sanitar Bucuresti aproba detasarea medicilor rezidenti din centrul universitar de pregatire in alte centre universitare, pentru efectuarea unor module de pregatire.

Centrul National de Perfectionare in Domeniul Sanitar Bucuresti aproba detasarea medicilor rezidenti pentru urmatoarele motive:

probleme de sanatate care necesita prezenta într-un alt centru universitar;
situatii deosebite familiale sau locative;
în scopul parcurgerii integrale a modulelor de pregatire, în situatia în care un centru universitar acreditat nu dispune în totalitate de conditiile de dotare tehnico-materiala sau experienta profesionala pentru anumite abilitati din curriculum;
alte situatii exceptionale.

Dosarul constituit în vederea detasarii va include urmatoarele documente, dupa cum urmeaza:

Pentru formele Rezidentiat pe locuri si pe post:
cerere de detasare, semnata de medicul rezident, in care se vor specifica urmatoarele: denumirea stagiului de pregatire, perioada si locul de desfasurare a acestuia;
copie dupa acte justificative ale motivelor detasarii;
avizul unitatii de incadrare (in cazul plecarii din Centrul Universitar Bucuresti pentru rezidentii confirmati pe locuri);
acordurile de plecare si primire, dupa cum urmeaza:
acordul de plecare dat de coordonatorul de program de rezidentiat din centrul de pregatire in care a fost confirmat;
acordul de primire dat de coordonatorul de program de rezidentiat din centrul de pregatire in care urmeaza sa se detaseze;
acordul de primire dat de coordonatorul de program de rezidentiat in specialitatea modulului in care se doreste detasarea (in cazul in care se detaseaza pe un stagiu complementar).
Pentru detasari ale medicilor rezidenti confirmati in specialitatea Medicina de Familie:
acceptul de plecare si de primire al Autoritatilor de Sanatate Publica Judetene respective si al coordonatorilor de program din centrul universitar in care isi efectueaza pregatirea sau la care este arondat judetul respectiv (exceptie face Centrul Universitar Bucuresti la care nu este necesar acceptul de plecare/primire al ASP Bucuresti);
acceptul de primire dat de coordonatorul de program de rezidentiat in specialitatea modulului in care se doreste detasarea sau de la cabinetul medical individual medicina de familie;
avizul unitatii de incadrare (in cazul plecarii din Centrul Universitar Bucuresti pentru rezidentii confirmati pe locuri)

User avatar
raysa_damaris
senior
senior
Posts: 140
Joined: Tue Oct 27, 2009 6:37 pm

Re: DETASARI

Postby raysa_damaris » Mon Nov 30, 2009 3:06 pm

Scuzati daca repet o intrebare dar nu prea am inteles cum merg lucrurile si poate ma ajutati cei ce au trecut prin asta cu niste lamuriri...eu mi-am ales ceva pe loc intr-un alt centru decat cel in care am facut faculta si locuiesc si vreau sa cer detasare inapoi aici.Am inteles ca in perioada 7-15 dec trebuie sa ma prezint la DSP de acolo,banuiesc ca tot acolo depun si cererea/dosarul pt detasare...insa intrebarea e daca imi aleg spitalul platitor si coordonator acolo si abia apoi mi se accepta plecarea abia in ianuarie sau astept aprobarea si imi aleg direct in centru unde doresc, spitalul platitor acum in decembrie in 16 cand se va face repartitia?Mentionez ca am locuinta,sot in centrul unde vreau sa obtin detasarea,sper sa ajute.Multumesc anticipat.
Medicina inseamna stiinta,constiinta si un strop de iubire de oameni...

ikujjj
senior
senior
Posts: 243
Joined: Thu Nov 06, 2008 6:05 pm

Re: DETASARI

Postby ikujjj » Mon Nov 30, 2009 3:33 pm

myha wrote:din brasov detasare pe timisoara se poate?pe med de urgenta. si de unde stiu daca mai sunt lucuri sa ma primeasca?(mentionez ca am si cateva situatii speciale.....sot lucreaza in tm...)

da, se poate, iar la tine ar trebui sa fie mai simplu. atasezi cererii copia dupa certificatul de casatorie si daca se poate o hartie care sa ateste locul de munca al sotului.

oanap
newbie
newbie
Posts: 11
Joined: Mon Nov 17, 2008 11:55 am

Re: DETASARI

Postby oanap » Mon Nov 30, 2009 4:55 pm

detasare si apoi transfer de pe constanta pe mures- medicina de urgenta
ce spuneti?
cine e coordonator la constanta?

rezi
junior
junior
Posts: 58
Joined: Tue Mar 31, 2009 2:06 pm

Re: DETASARI

Postby rezi » Mon Nov 30, 2009 5:24 pm

cum aflam cine este coordonatorul de la care trebuie sa luam semnatura pentru detasare??? trebuie sa asteptam pana in 16 decembrie cand este repartitia pe clinici si coordonatori???

bya_bee
newbie
newbie
Posts: 8
Joined: Mon Nov 16, 2009 2:22 pm

Re: DETASARI

Postby bya_bee » Mon Nov 30, 2009 8:36 pm

stiam ca in primele 6 luni se poate schimba specialitatea.dar inainte de ianuarie nu se poate schimba?da stiu ca sunt confuza tare dar imi pare rau ca din cele 2 optiuni am ales-o pe cea mai usoara:(

Doktorita
senior
senior
Posts: 213
Joined: Sun Nov 16, 2008 3:54 pm

Re: DETASARI

Postby Doktorita » Mon Nov 30, 2009 8:42 pm

Se poate schimba spitalul de pregatire in cadrul aceluias centru universitar??...E greu/usor?

User avatar
alina_ok
elder
elder
Posts: 609
Joined: Fri Oct 17, 2008 10:09 pm

Re: DETASARI

Postby alina_ok » Tue Dec 01, 2009 8:59 am

Enemy wrote:Centrul National de Perfectionare in Domeniul Sanitar Bucuresti aproba detasarea medicilor rezidenti pentru urmatoarele motive:

= probleme de sanatate care necesita prezenta într-un alt centru universitar;
= situatii deosebite familiale sau locative;
= în scopul parcurgerii integrale a modulelor de pregatire, în situatia în care un centru universitar acreditat nu dispune în totalitate de conditiile de dotare tehnico-materiala sau experienta profesionala pentru anumite abilitati din curriculum;
= alte situatii exceptionale.

ai cumva si un link cu vreo lege/ordonanta care sa spuna ce trebuie pentru detasare? si daca se poate face mf in alta parte decat centrul ales? adica daca eu pot face cabinetul de mf la mine acasa in loc de bucuresti? nu stiu ce trebuie sa fac si parca nu as vrea sa stau in bucuresti.
khabi kushi khabie gham...

myha
junior
junior
Posts: 35
Joined: Wed Nov 25, 2009 11:00 pm

Re: DETASARI

Postby myha » Tue Dec 01, 2009 11:25 am

cand se depune dosarul pt detasare?eu vreau sa ma detasez de la inceput,din ian sa nu ma duc deloc acolo...sau cum se face?

User avatar
alina_ok
elder
elder
Posts: 609
Joined: Fri Oct 17, 2008 10:09 pm

Re: DETASARI

Postby alina_ok » Tue Dec 01, 2009 11:31 am

myha wrote:cand se depune dosarul pt detasare?eu vreau sa ma detasez de la inceput,din ian sa nu ma duc deloc acolo...sau cum se face?

http://www.perfmed.ro/index.php?id=rezidenti&item=s0244
eu ma duc direct cu el facut acu intre 7 si 15. nu stiu exact cum este, dar incerc. totusi hai sa nu ii lasam pe ministrii sa isi bata joc de noi cu alea 2100 de posturi pentru "nereusiti"
khabi kushi khabie gham...

PISICUTA1234
junior
junior
Posts: 34
Joined: Wed Nov 18, 2009 7:40 pm

Re: DETASARI

Postby PISICUTA1234 » Tue Dec 01, 2009 11:31 am

CU CONSTANTA AI PUSO

User avatar
Calico
addicted
addicted
Posts: 42735
Joined: Tue Mar 16, 2004 12:27 pm

Re: DETASARI

Postby Calico » Tue Dec 01, 2009 11:33 am

Pisicuta1234 wrote:CU CONSTANTA AI PUSO

Cu Constanta ai Pussy.

User avatar
alina_ok
elder
elder
Posts: 609
Joined: Fri Oct 17, 2008 10:09 pm

Re: DETASARI

Postby alina_ok » Tue Dec 01, 2009 11:38 am

MumaPadurii wrote:
Pisicuta1234 wrote:CU CONSTANTA AI PUSO

Cu Constanta ai Pussy.






:D .....mumo stii cumva cum ne putem detasa? eu am prins mf pe buc, pentru ca pana la mine se terminase iasul, si vreau sa fac acasa modulul ala care i se spune "cabinet", adica la un cabinet de mf din suceava, ca e departe bucurestiul si scump pentru 8 milioane plus bonuri, nu stii cum pot face asta? eu am spus ca ar fi bine sa merg acum cand trebuie sa ne inscriem sau ce facem noi acolo, cu tot cu dosar. eu asta voiam, mf dar mai aproape de casa.
khabi kushi khabie gham...

User avatar
Calico
addicted
addicted
Posts: 42735
Joined: Tue Mar 16, 2004 12:27 pm

Re: DETASARI

Postby Calico » Tue Dec 01, 2009 11:52 am

alina_ok wrote:.....mumo stii cumva cum ne putem detasa? eu am prins mf pe buc, pentru ca pana la mine se terminase iasul, si vreau sa fac acasa modulul ala care i se spune "cabinet", adica la un cabinet de mf din suceava, ca e departe bucurestiul si scump pentru 8 milioane plus bonuri, nu stii cum pot face asta? eu am spus ca ar fi bine sa merg acum cand trebuie sa ne inscriem sau ce facem noi acolo, cu tot cu dosar. eu asta voiam, mf dar mai aproape de casa.

Mai, sincer nu stiu si n-are rost sa-ti dau informatii aiurea. Dar nu cred sa fie o problema foarte mare. Da un search pe forum dupa "detasare" si vezi ce s-a mai discutat in anii anteriori sau cel mai sigur: suna la minister si intreaba.

User avatar
alina_ok
elder
elder
Posts: 609
Joined: Fri Oct 17, 2008 10:09 pm

Re: DETASARI

Postby alina_ok » Tue Dec 01, 2009 11:54 am

MumaPadurii wrote:
alina_ok wrote:.....mumo stii cumva cum ne putem detasa? eu am prins mf pe buc, pentru ca pana la mine se terminase iasul, si vreau sa fac acasa modulul ala care i se spune "cabinet", adica la un cabinet de mf din suceava, ca e departe bucurestiul si scump pentru 8 milioane plus bonuri, nu stii cum pot face asta? eu am spus ca ar fi bine sa merg acum cand trebuie sa ne inscriem sau ce facem noi acolo, cu tot cu dosar. eu asta voiam, mf dar mai aproape de casa.

Mai, sincer nu stiu si n-are rost sa-ti dau informatii aiurea. Dar nu cred sa fie o problema foarte mare. Da un search pe forum dupa "detasare" si vezi ce s-a mai discutat in anii anteriori sau cel mai sigur: suna la minister si intreaba.

eu am gasit pe perfmed metodologia, dar spune numai ce trebuie sa contina dosarul nu si cand se depune. si am vazut si discutii de bani pentru transfer/ detasare. eu nu dispun de fonduri suficiente. ma uit sa vad pe forum. ms oricum.
khabi kushi khabie gham...

danieladavid25
Posts: 4
Joined: Tue Dec 01, 2009 11:45 am

DETASARI/TRANSFERURI

Postby danieladavid25 » Tue Dec 01, 2009 12:00 pm

Buna!Am si eu o intrebare:s-a detasat cineva de la Timisoara de pe Cardiologie in Bucuresti?Cum a procedat,acte,daca a fost greu?In ce perioada trebuie facuta detasarea?Aceeasi situatie si cu transferul.Va multumesc si astept urgent raspunsul dvs.!Ozi buna!

User avatar
Calico
addicted
addicted
Posts: 42735
Joined: Tue Mar 16, 2004 12:27 pm

Re: DETASARI

Postby Calico » Tue Dec 01, 2009 12:11 pm

Bani? Cred ca facea cineva misto. Legal nu-ti trebuie bani.
Eu zic ca nu strica totusi sa suni si la minister sa intrebi personal cand trebuie depus dosarul sau ma rog, sa suni in locul unde trebuie depus...

User avatar
alina_ok
elder
elder
Posts: 609
Joined: Fri Oct 17, 2008 10:09 pm

Re: DETASARI

Postby alina_ok » Tue Dec 01, 2009 12:13 pm

MumaPadurii wrote:Bani? Cred ca facea cineva misto. Legal nu-ti trebuie bani.
Eu zic ca nu strica totusi sa suni si la minister sa intrebi personal cand trebuie depus dosarul sau ma rog, sa suni in locul unde trebuie depus...

maine de acu, in caz ca nu sarbatoresc ziua nationala bis, ca azi nu raspunde nimeni. offfff........
khabi kushi khabie gham...

danieladavid25
Posts: 4
Joined: Tue Dec 01, 2009 11:45 am

Re: DETASARI

Postby danieladavid25 » Tue Dec 01, 2009 3:48 pm

Buna!Am si eu o intrebare:s-a detasat si apoi transferat cineva din Timisoara in Bucuresti pe Cardiologie?Este dificil,ce acte sunt necesare,care este perioada?Astept urgent raspunsul dvs.Ms frumos!

rezi
junior
junior
Posts: 58
Joined: Tue Mar 31, 2009 2:06 pm

Re: DETASARI

Postby rezi » Tue Dec 01, 2009 6:48 pm

rezi wrote:cum aflam cine este coordonatorul de la care trebuie sa luam semnatura pentru detasare??? trebuie sa asteptam pana in 16 decembrie cand este repartitia pe clinici si coordonatori sa aflam cine este sau putem afla mai repede???



pls!!! chiar nu stie nimeni?

cristiana_c
Posts: 3
Joined: Tue Oct 21, 2008 5:29 pm

transfer din bucuresti

Postby cristiana_c » Tue Dec 01, 2009 8:38 pm

am luat MF pe loc in Bucuresti si nu stiu ce trebuie sa fac ca sa ma transfer.poate ma ajuta cineva sa-mi zica ce pasi am de facut ca sa ma transfer in Constanta. :help:

User avatar
Ganryu
newbie
newbie
Posts: 6
Joined: Fri Feb 27, 2004 11:50 pm
Contact:

Re: DETASARI

Postby Ganryu » Wed Dec 02, 2009 2:44 am

PISICUTA1234 wrote:CU CONSTANTA AI PUSO


Trecand peste caps si "agramaticalitati", spune-mi si mie ce-ai pus? Raspandacii ne omoara!
A te considera pe tine ca diferit de alti oameni este rau, dar este corect sa speri ca nu vei ramane mereu asemanator oamenilor obisnuiti.
(Yoshida Shoin)

User avatar
catanic82
newbie
newbie
Posts: 18
Joined: Tue Nov 17, 2009 10:56 am
Location: Constanta

Re: DETASARI

Postby catanic82 » Wed Dec 02, 2009 12:04 pm

1. Pentru formele Rezidentiat pe locuri si pe post:
1. cerere de detasare, semnata de medicul rezident, in care se vor specifica urmatoarele: denumirea stagiului de pregatire, perioada si locul de desfasurare a acestuia;
2. copie dupa acte justificative ale motivelor detasarii;
3. avizul unitatii de incadrare (in cazul plecarii din Centrul Universitar Bucuresti pentru rezidentii confirmati pe locuri);
4. acordurile de plecare si primire, dupa cum urmeaza:
* acordul de plecare dat de coordonatorul de program de rezidentiat din centrul de pregatire in care a fost confirmat;
* acordul de primire dat de coordonatorul de program de rezidentiat din centrul de pregatire in care urmeaza sa se detaseze;
* acordul de primire dat de coordonatorul de program de rezidentiat in specialitatea modulului in care se doreste detasarea (in cazul in care se detaseaza pe un stagiu complementar).
2. Pentru detasari ale medicilor rezidenti confirmati in specialitatea Medicina de Familie:
* acceptul de plecare si de primire al Autoritatilor de Sanatate Publica Judetene respective si al coordonatorilor de program din centrul universitar in care isi efectueaza pregatirea sau la care este arondat judetul respectiv (exceptie face Centrul Universitar Bucuresti la care nu este necesar acceptul de plecare/primire al ASP Bucuresti);
* acceptul de primire dat de coordonatorul de program de rezidentiat in specialitatea modulului in care se doreste detasarea sau de la cabinetul medical individual medicina de familie;
* avizul unitatii de incadrare (in cazul plecarii din Centrul Universitar Bucuresti pentru rezidentii confirmati pe locuri)

georgian
junior
junior
Posts: 70
Joined: Thu Oct 16, 2008 10:51 pm

Re: DETASARI

Postby georgian » Wed Dec 02, 2009 1:12 pm

buna...va rog sa-mi explice si mie cineva din Craiova unde se afla Directia de Sanatate si Spitalul de boli Infectioase si cum se numeste profesorul care coordoneaza rezidentii ...multumesc anticipat! mentionez ca cunosc un pic Craiova..

User avatar
alina_ok
elder
elder
Posts: 609
Joined: Fri Oct 17, 2008 10:09 pm

Re: transfer din bucuresti

Postby alina_ok » Wed Dec 02, 2009 2:24 pm

cristiana_c wrote:am luat MF pe loc in Bucuresti si nu stiu ce trebuie sa fac ca sa ma transfer.poate ma ajuta cineva sa-mi zica ce pasi am de facut ca sa ma transfer in Constanta. :help:

stai calma. am sunat azi dimineata la cnspd la buc si mi-a spus o doamna draguta ca trebuie neaparat un modul acolo si dupa aia mai vedem. eu ma mai gandesc daca maii semnez sau nu.
khabi kushi khabie gham...

delia008
junior
junior
Posts: 46
Joined: Sun Mar 16, 2008 9:40 pm

Re: DETASARI

Postby delia008 » Wed Dec 02, 2009 2:33 pm

georgian wrote:buna...va rog sa-mi explice si mie cineva din Craiova unde se afla Directia de Sanatate si Spitalul de boli Infectioase si cum se numeste profesorul care coordoneaza rezidentii ...multumesc anticipat! mentionez ca cunosc un pic Craiova..

dsp craiova se afla la spitalul clinic de urgenta strada tabaci nr 1;spitalul de boli infectioase nu stiu

marie2009
senior
senior
Posts: 116
Joined: Mon Oct 05, 2009 9:03 pm

Re: transfer din bucuresti

Postby marie2009 » Thu Dec 03, 2009 9:28 am

alina_ok wrote:
cristiana_c wrote:am luat MF pe loc in Bucuresti si nu stiu ce trebuie sa fac ca sa ma transfer.poate ma ajuta cineva sa-mi zica ce pasi am de facut ca sa ma transfer in Constanta. :help:

stai calma. am sunat azi dimineata la cnspd la buc si mi-a spus o doamna draguta ca trebuie neaparat un modul acolo si dupa aia mai vedem. eu ma mai gandesc daca maii semnez sau nu.

Poate doar teoretic... Eu sincer am dat in spital peste rezidenti care veneau la inceput de an, imediat dupa revelion si cereau transferul. Se cam sucarea proful, dar ii lasa.
Solidara cu cei care vor ca MF sa se bage la cerere de anul acesta, nu de la anul -cum a promis deja MS.
http://www.petitieonline.ro/petitie-p38884059.html

Lizz22
elder
elder
Posts: 552
Joined: Thu Aug 09, 2007 11:55 am
Contact:

Re: DETASARI

Postby Lizz22 » Thu Dec 03, 2009 10:35 am

georgian wrote:buna...va rog sa-mi explice si mie cineva din Craiova unde se afla Directia de Sanatate si Spitalul de boli Infectioase si cum se numeste profesorul care coordoneaza rezidentii ...multumesc anticipat! mentionez ca cunosc un pic Craiova..


Spitalul de Boli Infectioase: Adresa: Str. Calea Bucuresti, nr. 126, Craiova, Dolj
Telefon: 0251 542333>
Prof. coordonator-cel mai probabil-prof.univ.dr Augustin Cupsa.
DSP Dolj-in incinta Spitalului Judetean -str. Tabaci nr. 1(cred)

georgian
junior
junior
Posts: 70
Joined: Thu Oct 16, 2008 10:51 pm

Re: DETASARI

Postby georgian » Thu Dec 03, 2009 12:25 pm

Va multumesc ptr informatii...oare obtin semnaturile ptr detasare si transfer de la profu de infectioase si de la rector|decan...sunt in stress ca nu stiu cum va fi...


Return to “Viata in spital”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 7 guests