CARNET DE REZIDENT...

Pentru ca o merit: info rezidenti; barfe din spitale
asterix06
junior
junior
Posts: 60
Joined: Wed Jun 25, 2008 3:38 pm

CARNET DE REZIDENT...

Postby asterix06 » Mon Nov 23, 2009 5:11 pm

Buna ziua!
Am o intrebare pentru cei care sunt in aceeasi situatie cu mine.
M-am transferat de la Cluj la Iasi, dar am carnet de rezident primit de la Cluj...si acolo la rubrica centru de pregatire bineinteles ca scrie Cluj...Spuneti-mi, va rog, voi cum ati procedat? V-ati schimbat carnetul de rezident? M-esc anticipat!

User avatar
ares/tm
elder
elder
Posts: 949
Joined: Tue May 09, 2006 8:13 am
Location: timishoara

Re: CARNET DE REZIDENT...

Postby ares/tm » Tue Nov 24, 2009 10:14 am

te duci la dsp si-ti trece acolo ca te-ai tranferat
i can resist everything except temptation

User avatar
giacarangi
junior
junior
Posts: 46
Joined: Fri Oct 28, 2005 10:44 pm

Re: CARNET DE REZIDENT...

Postby giacarangi » Sat Jan 16, 2010 2:22 am

As avea nevoie si eu de o informatie. Pt cei cu rezi pe post luat in 2008, tocmai am trecut in anul 2 de rezi, de unde v-ati luat si daca v-ati luat carnetul de rezident: de la spitalul unde e postul sau de la cel unde efectuati pregatirea??????? Eu inca nu il am dar am primit de la spitalul cu postul o scrisoare in care mi se cere o copie dupa carnetul de rezident si o cerere ca sa promovez in anul 2 de rezidentiat!!!!!!! A mai patit cineva asa ceva??????? :shock:
...timpul este un copil care muta piesele intr-un joc...

User avatar
d'Arc
elder
elder
Posts: 1377
Joined: Tue Oct 07, 2008 1:18 am

Re: CARNET DE REZIDENT...

Postby d'Arc » Sat Jan 16, 2010 2:28 am

carnetul ti-l iei de la centrul de pregatire ca rezident. si trebuia sa-l ai deja semnat pe stagii. copii dupa carnet nu mi-a cerut nimeni, dar in baza pontajelor se vede clar ca treci in 2. unde ai post?

User avatar
d'Arc
elder
elder
Posts: 1377
Joined: Tue Oct 07, 2008 1:18 am

Re: CARNET DE REZIDENT...

Postby d'Arc » Sat Jan 16, 2010 2:29 am

cerere ca sa promovezi in anu' 2. la ce le trebuie? nici ministerul nu cere asa ceva. se pare ca ai la spital acelasi tip de runos pe care-l am si eu, a trebuit s-o invat pe tipa sa ma plateasca.

User avatar
ndsimona
elder
elder
Posts: 745
Joined: Tue Mar 16, 2004 8:25 pm
Location: Bucuresti

Re: CARNET DE REZIDENT...

Postby ndsimona » Sat Jan 16, 2010 11:08 am

Cum cerere ca sa treci in anul 2?Nu se trece automat, nu au pontajele pe ultimele 12 luni?Poti ramane vesnic anul 1 daca nu faci cerere?
Carnetul nu pricep de ce nu-l ai pana acum, nu ti s-a dat de catre ASP sau CNPDS la intrarea in rezidentiat cand ti-ai ales primul stagiu?
" Deschide cartea ca sa inveti ce au gandit altii; inchide cartea ca sa gandesti tu insuti." Heyde

User avatar
giacarangi
junior
junior
Posts: 46
Joined: Fri Oct 28, 2005 10:44 pm

Re: CARNET DE REZIDENT...

Postby giacarangi » Sat Jan 16, 2010 11:11 pm

Multumesc mult de raspuns. Eu am crezut initial ca trebuie sa ajunga carnetul la Vaslui ( acolo am post) si ma anunta ei. Cu plata e ok, nu am avut probleme. O sa merg la ASP sa verific daca e aici. Si o sa fac si ciudata de cerere ca nu e mare lucru desi mi se pare si mie aiurea. Stiti voi vorba aia " cate bordeie atatea obiceie :):):)"
...timpul este un copil care muta piesele intr-un joc...

dr_arm
senior
senior
Posts: 425
Joined: Fri Oct 03, 2008 11:56 am

Re: CARNET DE REZIDENT...

Postby dr_arm » Wed Jan 20, 2010 7:13 pm

giacarangi wrote:Pt cei cu rezi pe post luat in 2008, tocmai am trecut in anul 2 de rezi, de unde v-ati luat si daca v-ati luat carnetul de rezident: de la spitalul unde e postul sau de la cel unde efectuati pregatirea???????


de la ASP-ul din orasul in care faci pregatirea. de adeverinta ca sa treci in anul 2 nu am auzit. dar in VS totul e posibil! si la ce le foloseste lor carnetul tau de rezident???

auditek
junior
junior
Posts: 40
Joined: Mon Dec 20, 2004 8:24 pm

Re: CARNET DE REZIDENT...

Postby auditek » Thu Sep 23, 2010 6:07 pm

O intrebare pentru cei care sunt rezidenti anul I .... v-ati primit carnetele de rezident si ordinul de confirmare?
La DSP Constanta nu se stie nimic nici de carnete , nici de ordin de confirmare ...
Am auzit ca unii colegi le-ar fi luat direct de la minister .....

yrys
senior
senior
Posts: 112
Joined: Wed Feb 03, 2010 6:04 pm

Re: CARNET DE REZIDENT...

Postby yrys » Thu Sep 23, 2010 6:31 pm

auditek wrote:O intrebare pentru cei care sunt rezidenti anul I .... v-ati primit carnetele de rezident si ordinul de confirmare?
La DSP Constanta nu se stie nimic nici de carnete , nici de ordin de confirmare ...
Am auzit ca unii colegi le-ar fi luat direct de la minister .....



nici la bucuresti nu se stie nimic ...

alexxxandru
senior
senior
Posts: 106
Joined: Tue Jul 29, 2003 6:00 pm

Re: CARNET DE REZIDENT...

Postby alexxxandru » Thu Sep 23, 2010 9:44 pm

carnetul de rezident l-am luat cand a fost repartitia pe spitale in decembrie(din cate stiu toata lumea din Bucuresti l-a luat impreuna cu curicula, logbook si adeverintele ptr spitale), iar ordinul l-am luat acu vreo 2 luni de la minister cu o cerere si a durat ~3 sapt.

AlexMihaila
Posts: 1
Joined: Sat Sep 25, 2010 1:33 pm

Re: CARNET DE REZIDENT...

Postby AlexMihaila » Sat Sep 25, 2010 1:36 pm

Buna! unde se vizeaza carnetul de rezident?

MariusM
newbie
newbie
Posts: 10
Joined: Wed Dec 08, 2010 5:44 pm

Re: CARNET DE REZIDENT...

Postby MariusM » Thu Jun 02, 2011 7:00 pm

La DSP Timis se elibereaza carnetele de rezident pentru rezidentii de anul I, in schimb repartitii pentru stagiul urmator nu se elibereaza decat dupa 1 iulie cand se presupune ca apare noua curricula.
In perioada dintre stagii (2-3 sapt) ce se intampla, se poate incepe stagiul urmator, dupa curricula veche, fara repartitie ?

User avatar
pc7
elite
elite
Posts: 11019
Joined: Fri Apr 01, 2005 8:07 pm

Re: CARNET DE REZIDENT...

Postby pc7 » Thu Jun 02, 2011 7:37 pm

multumim de inf

unde se invata cardio la tm?
Life's not fair, get used to it

User avatar
Riley
elder
elder
Posts: 1704
Joined: Sun Mar 12, 2006 9:57 pm
Location: Bucuresti

Re: CARNET DE REZIDENT...

Postby Riley » Thu Jun 02, 2011 9:15 pm

MariusM wrote:La DSP Timis se elibereaza carnetele de rezident pentru rezidentii de anul I, in schimb repartitii pentru stagiul urmator nu se elibereaza decat dupa 1 iulie cand se presupune ca apare noua curricula.
In perioada dintre stagii (2-3 sapt) ce se intampla, se poate incepe stagiul urmator, dupa curricula veche, fara repartitie ?


Ciudat, in Bucuresti am fost eu azi sa imi fac rotatia de stagiu si erau curriculele noi (cel putin pe specialitatea mea si pe alte cateva). Astea nu sunt totusi nationale?
As for the destiny... all I know is that even when destiny really wants to accomplish something, it can't do it alone. You still have to show up. You still have to build a bridge... to the one you love

Passion mothers greatness

User avatar
pc7
elite
elite
Posts: 11019
Joined: Fri Apr 01, 2005 8:07 pm

Re: CARNET DE REZIDENT...

Postby pc7 » Thu Jun 02, 2011 9:52 pm

e distanta mare intre buc si tm :)
Life's not fair, get used to it


Return to “Viata in spital”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 94 guests