rezidentiat med interna

Pentru ca o merit: info rezidenti; barfe din spitale
andra_
junior
junior
Posts: 67
Joined: Fri Nov 21, 2008 10:08 am

rezidentiat med interna

Postby andra_ » Thu Nov 27, 2008 12:32 pm

Poate sa ma ajute cineva, sa-mi spuna unde sa aleg interne, la ce spital in bucuresti? unde se face cat mai bine?

andra_
junior
junior
Posts: 67
Joined: Fri Nov 21, 2008 10:08 am

Re: rezidentiat med interna

Postby andra_ » Thu Nov 27, 2008 7:20 pm

andra_ wrote:Poate sa ma ajute cineva, sa-mi spuna unde sa aleg interne, la ce spital in bucuresti? unde se face cat mai bine?

nu ma poate ajuta nimeni? :help: nu e nici-un internist pe forum?

andra_
junior
junior
Posts: 67
Joined: Fri Nov 21, 2008 10:08 am

Re: rezidentiat med interna

Postby andra_ » Sun Nov 30, 2008 12:45 pm

cei din ani mai mari pe interne, va rog sa ma ajutati cu un sfat unde sa aleg spitalul ptr stagiul de interne(nu vreau ceva lejer). Cum e la sp Militar?

iepurasu2009
newbie
newbie
Posts: 11
Joined: Fri Nov 21, 2008 8:36 am

Re: rezidentiat med interna

Postby iepurasu2009 » Sun Nov 30, 2008 4:50 pm

Nu sunt pe interne , dar am facut stagiul de interne in colentina. Daca nu vrei ceva lejer iti poti alege aici , patologia este diversa, pacienti fara ifose, mai greu cu colectivul, ca trebuie sa nu calci pe coada pe cine nu trebuie.Oriunde iei medicina interna nu vad de ce nu ai putea invata, ca nu o sa iti arate nimeni nimic nicaieri ,pana la urma.Cel mai bine ar fi sa fie un spital si aproape de casa

miha25
newbie
newbie
Posts: 9
Joined: Sat Nov 29, 2008 3:24 pm

Re: rezidentiat med interna

Postby miha25 » Tue Dec 09, 2008 3:20 pm

Buna! Am si eu nevoie de cateva informatii despre medicina interna la iasi? Stie cineva cate ceva? Am auzit ca clinica domnului prof Dutcu e cea mai mare munca...mai ai timp de tine?

User avatar
crisstallus_cris
senior
senior
Posts: 343
Joined: Sun Sep 02, 2007 5:31 pm
Location: iasi-constanta
Contact:

Re: rezidentiat med interna

Postby crisstallus_cris » Tue Dec 09, 2008 10:05 pm

miha25 wrote:Buna! Am si eu nevoie de cateva informatii despre medicina interna la iasi? Stie cineva cate ceva? Am auzit ca clinica domnului prof Dutcu e cea mai mare munca...mai ai timp de tine?

Datcu il cheama pe prof.E si sotia lui acolo,ambii f severi.Nu stiu cum e ca rezident acolo,dar in facultate erau spaima studentilor.Eu in anul 4 am facut stagiul de medicina interna la Clinica 3,la prof Cosovanu si a fost ok.Ca rezident stiu pe cineva de acolo care lucreaza cu dr Ambarus si e multumita.
nothing to gain,so much to lose...as a doctor

User avatar
claudya
senior
senior
Posts: 238
Joined: Mon Oct 31, 2005 11:21 pm
Location: somewhere

Re: rezidentiat med interna

Postby claudya » Wed Dec 10, 2008 10:46 am

[quote="miha25"]Buna! Am si eu nevoie de cateva informatii despre medicina interna la iasi? Stie cineva cate ceva? Am auzit ca clinica domnului prof Dutcu e cea mai mare munca...mai ai timp de tine?[/quote]

nu sunt rezidenta pe interne dar tocmai am facut la fam. Datcu modulul de cardiologie:
-raportul este la ora 7.45 dar tu vii pe la 7-7.10 cand vine si medicul de salon si scrie indicatiile (analize, alte investigatii, verifica analizele care au venit dupa amiaza si face schimbari de tratament); la raport stai mai bine de jumatate de ora pt ca se citesc toate iesirile (cu comentariile de rigoare) iar apoi se citeste recenzia (fiecare rezident pregateste o recenzie - dupa un articol cat mai nou din revistele straine); programarea celor care trebuie sa faca recenzie este afisata la secretariat
- dupa raport incepe alergatura: scrii condica, face medicul de salon vizita, te duci cu bolnavii la investigatii, ii programezi, scrii retetele si indicatiile de medicatie pe spatele biletelor de externare; a. condica, retetele si vizita se fac toate pana in ora 10.30-11 (dupa aceasta ora se duce condica la farmacie - care, apropos, este comuna pe 4 saloane si trebuie sa alergi dupa ea iar proful cam atunci semneaza iesirile); daca face si seful clinicii vizita in saloane mai pierzi si acolo vreo 20 minute
- vei avea contravizite: o data sau de doua ori pe saptamana vvei veni la ora 17.00 la servici impreuna cu alti 2-3 colegi (e facuta si pt asta programare), va impartiti clinica (8 saloane) si rezolvati problemele care se ivesc (tensiune, greata si dureri de cap, de obicei; teoretic trebuia luata tensiunea si frecventa la toata lumea si consemnata in foaie); daca e garda mare si sunt foarte multe internari exista posibilitatea sa faceti si foaia de internare (scurta observatie la internare cu indicatii de tratament - depinde foarte mult cine este de garda)
- vei avea contravizite de week-end: o data sau de doua ori pe luna (tot dupa programare) vei veni la servici (doar tu, fara alti colegi in afara de cel care este de garda linia a 2-a) o data dimineata la 8 (tensiuni, frecvente obligatoriu la toata lumea; daca e garda mica se imparte clinica in doua cu colegul care este de garda; daca e garda mare si el este extrem de ocupat faci singur toata clinica) si de obicei stai pana pe la 11-12 pt ca nu ai cum sa termini mai repede; mai vii o data seara la 17.00 unde faci acelasi lucru dar ceva mai superficial (in principiu rezolvi doar problemele de garda)
- vei face garzi cam 2-3 pe luna depinde de cat de multi sunteti; de obicei nu trezesti medicul de garda decat daca chiar moare careva; in rest, tu cu tine. este un singur medic pe care nu il poti trezi decat daca intr-adevar moare careva si tu ai inceput deja primele manevre (ti-o iei rau daca il trezesti pt un edem pulmonar acut sau un infarct care nu e de trombolizat); in garzile mari , functie de medicul cu care esti de garda, vei face acele scurte observatii la internare de care iti spuneam si recomandarile de tratament; in garzile mici, functie de asistentele cu care esti, te vor trezi pt orice cefalee sau nu; eu una am fost tare norocoasa pt ca m-au trezit chiar pt lucruri importante dar am avut colegi pe care i-au trezit pe dureri de degete, constipatie si alte chestii, de obicei pe la 3-4 dimineata.
- de plecat pleci cand termini; eu una plecam intotdeauna la 13.00-14.00 pt ca aveam noroc de o colega mai mare la salon care mai rezolva din probleme.
Sper sa te fi lamurit cumva :)
ideologiile ne despart, visele si suferinta ne apropie :)

miha25
newbie
newbie
Posts: 9
Joined: Sat Nov 29, 2008 3:24 pm

Re: rezidentiat med interna

Postby miha25 » Wed Dec 10, 2008 11:17 am

Multumesc mult pentru informatii! M-am cam ingrozit! :cry: Sper totusi ca nu o voi lua razna... adaptarea de la student la rezident mi se pare acum, imposibila!!!

User avatar
claudya
senior
senior
Posts: 238
Joined: Mon Oct 31, 2005 11:21 pm
Location: somewhere

Re: rezidentiat med interna

Postby claudya » Wed Dec 10, 2008 11:23 am

nu-i chiar atat de greu; dupa o saptamana-doua de acomodare e in regula :D
ideologiile ne despart, visele si suferinta ne apropie :)

miha25
newbie
newbie
Posts: 9
Joined: Sat Nov 29, 2008 3:24 pm

Re: rezidentiat med interna

Postby miha25 » Wed Dec 10, 2008 12:12 pm

Multumesc de incurajare... :)

User avatar
harry
senior
senior
Posts: 152
Joined: Tue Oct 26, 2004 7:24 pm
Location: spitalu' 9
Contact:

Re: rezidentiat med interna

Postby harry » Wed Dec 10, 2008 2:37 pm

miha25 wrote:Multumesc de incurajare... :)


Mai e si o parte buna! Daca nu mori anul asta....o sa incepi sa inveti ceva medicina!
"Un cersetor sanatos este mai fericit decat un rege bolnav"
Schopenhauer

User avatar
187.92a
addicted
addicted
Posts: 47429
Joined: Fri Dec 10, 2004 7:59 pm

Re: rezidentiat med interna

Postby 187.92a » Wed Dec 10, 2008 2:42 pm

claudya wrote:face medicul de salon vizita, te duci cu bolnavii la investigatii, ii programezi,


Ca o asistenta sau infirmiera competenta :D :D

User avatar
marmotul
elite
elite
Posts: 8640
Joined: Wed Apr 23, 2008 12:22 pm

Re: rezidentiat med interna

Postby marmotul » Wed Dec 10, 2008 4:43 pm

miha25 wrote:Buna! Am si eu nevoie de cateva informatii despre medicina interna la iasi? Stie cineva cate ceva? Am auzit ca clinica domnului prof Dutcu e cea mai mare munca...mai ai timp de tine?

NU TE DUCE ACOLO!!!
incearca la sf ioan in copou sau in oriunde alta parte...
si by the way, parca auzisem ca a mai ramas doar el, caci ea a murit
qpepsi.gif

User avatar
crisstallus_cris
senior
senior
Posts: 343
Joined: Sun Sep 02, 2007 5:31 pm
Location: iasi-constanta
Contact:

Re: rezidentiat med interna

Postby crisstallus_cris » Wed Dec 10, 2008 10:29 pm

razwin2 wrote:
miha25 wrote:Buna! Am si eu nevoie de cateva informatii despre medicina interna la iasi? Stie cineva cate ceva? Am auzit ca clinica domnului prof Dutcu e cea mai mare munca...mai ai timp de tine?

NU TE DUCE ACOLO!!!
incearca la sf ioan in copou sau in oriunde alta parte...
si by the way, parca auzisem ca a mai ramas doar el, caci ea a murit

Nu am auzit sa fi murit profa Datcu.Iar in Copou nu e nici un spital Sf Ioan,poate Parhon.
nothing to gain,so much to lose...as a doctor

User avatar
claudya
senior
senior
Posts: 238
Joined: Mon Oct 31, 2005 11:21 pm
Location: somewhere

Re: rezidentiat med interna

Postby claudya » Thu Dec 11, 2008 3:41 pm

profa Datcu nu a murit ci doar a iesit la pensie; e doar profesor consultant. iar in Copou chiar exista spitalul "Sf. Ioan" dupa cum exista si Parhon-ul.
daca nu cunosti orasul de ce dai informatii eronate?
ideologiile ne despart, visele si suferinta ne apropie :)

User avatar
crisstallus_cris
senior
senior
Posts: 343
Joined: Sun Sep 02, 2007 5:31 pm
Location: iasi-constanta
Contact:

Re: rezidentiat med interna

Postby crisstallus_cris » Thu Dec 11, 2008 7:53 pm

claudya wrote:profa Datcu nu a murit ci doar a iesit la pensie; e doar profesor consultant. iar in Copou chiar exista spitalul "Sf. Ioan" dupa cum exista si Parhon-ul.
daca nu cunosti orasul de ce dai informatii eronate?

Cunosc orasul,zic eu.Care e Sf Ioan?Sunt chiar curioasa....acolo am facut facultatea,si chiar frecventam:))Nu-mi vine in minte care ar putea fi..,cel putin noi il stiam sub alta denumire...prin zona mai sunt Spitalul CFR,Spitalul de Urgenta pe langa Cuza,dar ala e cu chirurgie....
nothing to gain,so much to lose...as a doctor

User avatar
claudya
senior
senior
Posts: 238
Joined: Mon Oct 31, 2005 11:21 pm
Location: somewhere

Re: rezidentiat med interna

Postby claudya » Thu Dec 11, 2008 7:58 pm

spitalul de urgenta se chema "sf. ioan". asa s-a chemat dintotdeauna :D
tot spital de urgenta se cheama si "sf. spiridon".
de asta au fost denumite cu nume proprii ca sa nu le incurce oamenii.
ideologiile ne despart, visele si suferinta ne apropie :)

User avatar
crisstallus_cris
senior
senior
Posts: 343
Joined: Sun Sep 02, 2007 5:31 pm
Location: iasi-constanta
Contact:

Re: rezidentiat med interna

Postby crisstallus_cris » Thu Dec 11, 2008 9:06 pm

claudya wrote:spitalul de urgenta se chema "sf. ioan". asa s-a chemat dintotdeauna :D
tot spital de urgenta se cheama si "sf. spiridon".
de asta au fost denumite cu nume proprii ca sa nu le incurce oamenii.

Noi,seria noastra...toti ziceam Spiridon,Parhon...Iar la cel de urgenta care zici ca se cheama Sf Ioana >>>SPIT de urgenta....niciodata nu a zis nimeni din noi Sf Ioan,drept urmare nici nu stiam ca asa se cheama....mea culpa...sa-mi fie rusine.... :D
nothing to gain,so much to lose...as a doctor

User avatar
claudya
senior
senior
Posts: 238
Joined: Mon Oct 31, 2005 11:21 pm
Location: somewhere

Re: rezidentiat med interna

Postby claudya » Thu Dec 11, 2008 9:12 pm

se mai intampla :)
ideologiile ne despart, visele si suferinta ne apropie :)

miha25
newbie
newbie
Posts: 9
Joined: Sat Nov 29, 2008 3:24 pm

Re: rezidentiat med interna

Postby miha25 » Thu Dec 11, 2008 9:46 pm

"NU TE DUCE ACOLO!!!
incearca la sf ioan in copou sau in oriunde alta parte..."

Sa inteleg ca in clinica prof. Datcu se munceste la greu, dupa cum mi-a relatat si dr.claudya; ...se si invata, se face si munca de secretara, infirmiera, asistenta, samd...intr-un cunvant: sacrificiu...
As vrea totusi sa invat cate ceva, dar nu vreau sa mor in primul an de stagiu... :cry: si mai ales sa ma duc tremurand "ca varga" de stres

Multumesc de sfaturi...

User avatar
claudya
senior
senior
Posts: 238
Joined: Mon Oct 31, 2005 11:21 pm
Location: somewhere

Re: rezidentiat med interna

Postby claudya » Thu Dec 11, 2008 9:54 pm

sincera sa fiu sa stii ca eu nu prea am fost stresata. m-am straduit sa fac treaba chiar daca, de multe ori, e adevarat, era a asistentei sau a infirmierei; atata timp cat iti rezolvi problemele nu iti are nimeni grija. eu am acolo colegi pe medicina interna care stau de 1 an in clinica aia si rad in continuare si nici nu vorbesc singuri pe strada :) . e adevarat ca simti cum "pluteste" stres-ul in aer dar...nu se moare din asta.
dar daca ai posibilitatea sa iti alegi alta clinica poti sa o faci.
din cate stiu eu acum va alegeti spitalul platitor si incadrarea intr-o clinica dar care nu e obligatoriu sa fie si clinica unde veti face stagiul; abia apoi veti fi repartizati pe clinici si stagii de catre coordonator (prof Ungureanu); cel putin asa a fost anul trecut.
ideologiile ne despart, visele si suferinta ne apropie :)

miha25
newbie
newbie
Posts: 9
Joined: Sat Nov 29, 2008 3:24 pm

Re: rezidentiat med interna

Postby miha25 » Thu Dec 11, 2008 10:11 pm

Intr-adevar...azi a fost alegera spitalului platitor, eu alegand Sf.Spiridon si luni este impartirea pe clinici. Mai am un weekend sa aflu cum e medicina interna in iasi din spusele celor de pe forum si o hotarare de luat! Nu se stie cate locuri sunt pentru fiecare clinica, dar cred ca posibilitatea de a alege exista :) ... multumesc!

User avatar
oya
senior
senior
Posts: 199
Joined: Fri Aug 26, 2005 3:01 am

Re: rezidentiat med interna

Postby oya » Fri Dec 12, 2008 12:02 pm

De medicina interna la spitalul Floreasca ce stiti?

lore_ioneta
junior
junior
Posts: 32
Joined: Wed Nov 19, 2008 1:15 am

Re: rezidentiat med interna

Postby lore_ioneta » Fri Dec 12, 2008 5:45 pm

salut!
medicina interna in timisoara stie cineva cum se face?
la ce prof e mai bine sa iti iei ?

mariac81
junior
junior
Posts: 81
Joined: Fri Nov 21, 2008 3:49 pm

Re: rezidentiat med interna

Postby mariac81 » Sun May 24, 2009 6:31 pm

oya wrote:De medicina interna la spitalul Floreasca ce stiti?



Stie cineva?

User avatar
amyka
senior
senior
Posts: 103
Joined: Tue Nov 18, 2008 8:40 pm
Location: Iasi
Contact:

Re: rezidentiat med interna

Postby amyka » Mon May 25, 2009 9:48 am

De Sp CFR Iasi - pt med.interne ce parere aveti? cum e colectivul? dar medicii?
Un prieten adevarat iti intinde o mana si iti atinge sufletul!

mariac81
junior
junior
Posts: 81
Joined: Fri Nov 21, 2008 3:49 pm

Re: rezidentiat med interna

Postby mariac81 » Sun May 31, 2009 5:02 pm

nu stie nimic de cum se face stagiul de medicina interna la floreasca? sau suub sau coltea?

ritza
junior
junior
Posts: 82
Joined: Sun Feb 04, 2007 2:39 pm

Re: rezidentiat med interna

Postby ritza » Mon Sep 21, 2009 9:38 pm

imi puteti spune va rog cine este coordonatorul de rezidentiat pe medicina interna in bucuresti?

User avatar
oya
senior
senior
Posts: 199
Joined: Fri Aug 26, 2005 3:01 am

Re: rezidentiat med interna

Postby oya » Tue Sep 22, 2009 5:08 pm

Din cate stiu nu exista un singur medic coordonator pe medicina interna in Bucuresti, ci sunt mai multi, in functie de clinica de indrumare metodologica:

Pentru Institutul Clinic Fundeni - Prof. Dr. Voiculescu Mihai
Spitalul "Dr. I.Cantacuzino" - Prof. Dr. Stoica Victor
Spitalul "Sf. Maria" - Conf. Dr. Balanescu Andra
Spitalul Caritas - Conf. Dr. Nistorescu Diana
Spitalul Colentina - Prof. Dr. Tanasescu Coman si Conf. Dr. Baicus Cristian
Spitalul Coltea - Prof. Dr. Muraru Minerva si Conf. Dr. Isaacof Dan
Spitalul "Sf.Ioan" - Prof. Dr. Georgescu Dan
Spitalul "Sf. Pantelimon" - Conf. Dr. Tanaseanu Cristina
Spitalul Floreasca (Spitalul de Urgenta Bucuresti) - Conf. Dr. Bartos Daniela
Spitalul Universitar - Prof. Dr. Olteanu Dan si Conf. Dr. Fierbinteanu Carmen
Spitalul de Urgenta Ilfov - Conf. Dr. Balan Horia

ritza
junior
junior
Posts: 82
Joined: Sun Feb 04, 2007 2:39 pm

Re: rezidentiat med interna

Postby ritza » Tue Sep 22, 2009 7:21 pm

iti multumesc pentru informatii!

User avatar
oya
senior
senior
Posts: 199
Joined: Fri Aug 26, 2005 3:01 am

Re: rezidentiat med interna

Postby oya » Tue Sep 22, 2009 7:26 pm

Cu placere, ritza.

andaluzia
newbie
newbie
Posts: 9
Joined: Sun Sep 24, 2006 11:58 am

stagiu lejer de reumato

Postby andaluzia » Fri Jan 22, 2016 12:02 pm

Buna, sunt rezidenta pe interne si as vrea sa fac cele doua luni de reumatologie in Bucuresti, foaarte lejer- adica sa merg mai rar! Ma poate ajuta cineva cu o informatie?multumesc!
mi s-a pus un junghi in norul de pe cer si ma trezesc cu o senzatie de iarna...

User avatar
Calico
addicted
addicted
Posts: 42413
Joined: Tue Mar 16, 2004 12:27 pm

Re: rezidentiat med interna

Postby Calico » Fri Jan 22, 2016 5:42 pm

Da, te putem ajuta.
Rezidentiatul e o perioada de pregatire pe care trebuie s-o iei in serios, pentru ca vei ajunge in curand medic si vei trata oameni. Nici nu stii acum ce-o sa-ti doresti atunci sa nu fi chiulit de la stagiul de reuma.
Daca ai probleme personale, mai bine intrerupe-l pana la rezolvarea lor. E cel mai bine si pentru tine, si pentru viitorii pacienti.
Nu zic ca trebuie sa-ti doresti un loc unde sa te tina pana seara sau sa te omoare cu garzile, dar nu e normal ca un rezident sa doreasca sa lipseasca de la stagii. In alte tari rezidentii platesc pt a putea invata sa fie medici.
Daca nu poti sa tratezi formarea ta profesionala cu seriozitate, mai bine te reorientezi.

Poate vei spune ca nu te-am ajutat cu nimic, insa eu cred ca intelepciunea este cel mai pretios ajutor pe care il poate oferi cineva.

Goran.Zadrin
elder
elder
Posts: 1711
Joined: Sun Dec 19, 2004 6:36 pm

Re: rezidentiat med interna

Postby Goran.Zadrin » Fri Jan 22, 2016 7:12 pm

Muma nu mai e demult rezident din Romania. Si intre noi fie vorba, a pierdut rau de tot contactul cu realitatea damboviteana. Probabil ca nici la ea, acolo, realitatea locala nu e chiar de nota 10 cu felicitari, deci ea o face doar din altruism. E o sufletista.

Cauta pe careva in real life sa-ti raspunda.

User avatar
Calico
addicted
addicted
Posts: 42413
Joined: Tue Mar 16, 2004 12:27 pm

Re: rezidentiat med interna

Postby Calico » Fri Jan 22, 2016 9:04 pm

Si care e, ma rog, realitatea damboviteana cu care am pierdut eu contactul, au descoperit mai nou metoda de a transmite experienta medicala prin curier?
Dar de atat este in stare vechea mea cunostinta, Goran.
Frecusuri si aluzii personale, fara legatura cu discutia.
Nu vad ce legatura are istoria mea personala cu sfaturile oferite. Am expus niste principii universal valabile, indiferent ca esti rezident in Rusia sau in Brazilia.

Poate ar trebui sa te gandesti ca poate ai si tu niste rude sau prieteni care vor fi tratati de persoana pe care o sprijini si o sfatuiesti unde sa gaseasca sfaturi pentru a chiuli in timpul rezidentiatului.

Goran.Zadrin
elder
elder
Posts: 1711
Joined: Sun Dec 19, 2004 6:36 pm

Re: rezidentiat med interna

Postby Goran.Zadrin » Fri Jan 22, 2016 9:33 pm

Eu, daca am o problema de genu', ma duc la Reumatolog, nu la Internist (eventual intai la MF).

In Brazilia cata Reumatologie face Internistul in rezidentiat?

Tocmai, ca n-am sprijinit si nici incurajat nimic. Am indrumat spre cineva competent.

Am impresia ca expertiza ta in reumatologie sau "medicina interna" e similara cu a mea, nu? Adica redusa.

User avatar
andy gavrilescu
cel mai imedist din 2013
cel mai imedist din 2013
Posts: 30295
Joined: Sun Feb 25, 2007 1:03 pm
Location: no location

Re: rezidentiat med interna

Postby andy gavrilescu » Fri Jan 22, 2016 9:37 pm

dar orice specialitate ai avea, tocmai pt ca nu o stii decat pe a ta, trebuie sa stii macar ca dupa simptomtomatologie unde trebuie trimis pacientul.
la munca, mai! plus ca pt orele alea luati salariu, ala care e, trebuie meritat macar prin prezenta la locul de munca. si prin simpla prezenta, daca nu esti complet autist, tot se lipeste ceva de tine.
We don't have to dance
https://www.youtube.com/watch?v=8fEoWA9Vz3A

De profesie optometrist
*nu exista lentile antiaburire!!!

Goran.Zadrin
elder
elder
Posts: 1711
Joined: Sun Dec 19, 2004 6:36 pm

Re: rezidentiat med interna

Postby Goran.Zadrin » Fri Jan 22, 2016 9:41 pm

Pai atunci sa facem toti intai rezidentiatul de medicina de famile (serios pe bune, cu multe stagii, inclusiv reumato, etc.) si abia dupaia cate-o specializare oarecare.
Asta dupa logica lui Andy.
Toate modulele din rezidentiatul tau iti sunt folositoare in practica curenta, draga Andy?

User avatar
andy gavrilescu
cel mai imedist din 2013
cel mai imedist din 2013
Posts: 30295
Joined: Sun Feb 25, 2007 1:03 pm
Location: no location

Re: rezidentiat med interna

Postby andy gavrilescu » Fri Jan 22, 2016 9:43 pm

Hello, eu sunt oftalmolog!

internele si reumatologia sunt surori, cred ca ar trebui contopite aceste specialitati.
We don't have to dance
https://www.youtube.com/watch?v=8fEoWA9Vz3A

De profesie optometrist
*nu exista lentile antiaburire!!!

Goran.Zadrin
elder
elder
Posts: 1711
Joined: Sun Dec 19, 2004 6:36 pm

Re: rezidentiat med interna

Postby Goran.Zadrin » Fri Jan 22, 2016 9:47 pm

vezi ca tocmai ti-ai dat autogol


Return to “Viata in spital”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 25 guests