Clinici pt. chiulangii

Pentru ca o merit: info rezidenti; barfe din spitale
User avatar
blacktulip77
junior
junior
Posts: 61
Joined: Tue May 06, 2008 5:15 pm

Re: Clinici pt. chiulangii

Postby blacktulip77 » Fri Jul 15, 2011 3:36 pm

In legatura cu neuro, te pot ajuta eu: din experienta personala si din ce am auzit de la colegi cel mai bine e la Colentina la d-na prof. Ticmeanu. Discuti practic numai cu secretara profei, ea iti da pontajul, ea iti parafeaza nota la sfarsit, fara nici o alta bataie de cap. Bafta!

User avatar
No More
senior
senior
Posts: 170
Joined: Tue Jun 13, 2006 9:54 pm
Location: Diham
Contact:

Re: Clinici pt. chiulangii

Postby No More » Fri Jul 15, 2011 5:43 pm

Nu stiu dac-am ajuns bine, ca... nu intentionez sa chiulesc :) N-am alte treburi de facut.
As vrea doar sa stiu cum e la chirurgie vasculara la Fundeni si toracica la Nasta. Se face / nu se face?
Am 2 luni din fiecare. Sau... alte recomandari pentru vasculara exceptand Fundeni (C.C. Iliescu)?

User avatar
Karina1
junior
junior
Posts: 53
Joined: Mon Dec 01, 2008 12:04 pm

Re: Clinici pt. chiulangii

Postby Karina1 » Fri Jul 15, 2011 7:10 pm

blacktulip77 wrote:In legatura cu neuro, te pot ajuta eu: din experienta personala si din ce am auzit de la colegi cel mai bine e la Colentina la d-na prof. Ticmeanu. Discuti practic numai cu secretara profei, ea iti da pontajul, ea iti parafeaza nota la sfarsit, fara nici o alta bataie de cap. Bafta!


mai, nu mai dati chiar asa mura-n gura toate detaliile, ca ajunge la urechile cui nu trebuie si se schimba placa. Au ajuns discutiile astea de pe forum la unii din profi prin facultate si s-au intors toate pe dos. Era de ajuns "colentina- dna Prof Ticmeanu". Se prindea medicu rezident care e faza.

User avatar
blacktulip77
junior
junior
Posts: 61
Joined: Tue May 06, 2008 5:15 pm

Re: Clinici pt. chiulangii

Postby blacktulip77 » Sun Jul 17, 2011 11:20 am

Stiu...am auzit si eu de treaba asta, dar pana una alta...am vazut raspusuri asa cum zici tu la care s-au intors intrebari de genul:"...si cat de ok e acolo?, cu cine vb? etc". Am incercat tocmai sa evit comentarii de tipul asta!

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Re: Clinici pt. chiulangii

Postby Chingachgook » Sun Jul 17, 2011 9:27 pm

hai bai terminati cu astea

profii aia stiu extrem de bine ce fac. si faptul ca scrie nu stiu ce pe un forum obscur nu ii determina sa schimbe vreo atitudine.
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

sokie
junior
junior
Posts: 68
Joined: Tue Apr 08, 2008 5:43 pm
Location: Romania...

Re: Clinici pt. chiulangii

Postby sokie » Mon Jul 18, 2011 7:00 am

blacktulip77 wrote:In legatura cu neuro, te pot ajuta eu: din experienta personala si din ce am auzit de la colegi cel mai bine e la Colentina la d-na prof. Ticmeanu. Discuti practic numai cu secretara profei, ea iti da pontajul, ea iti parafeaza nota la sfarsit, fara nici o alta bataie de cap. Bafta!


msi mult de tot!..nu intentionez sa chiulesc, vreau doar sa stiu daca e ok..nu vreau multa bataie de cap pt ca e de 2 luni si mai am si concediu programat atunci :D
If you're going through hell, keep going!!

sokie
junior
junior
Posts: 68
Joined: Tue Apr 08, 2008 5:43 pm
Location: Romania...

Re: Clinici pt. chiulangii

Postby sokie » Wed Jul 20, 2011 5:29 pm

blacktulip77 wrote:In legatura cu neuro, te pot ajuta eu: din experienta personala si din ce am auzit de la colegi cel mai bine e la Colentina la d-na prof. Ticmeanu. Discuti practic numai cu secretara profei, ea iti da pontajul, ea iti parafeaza nota la sfarsit, fara nici o alta bataie de cap. Bafta!


....mai am o mica intrebare :mrgreen: ....in legatura cu garzile....daca sunt obligatorii, in primul rand....msi mult de tot!
If you're going through hell, keep going!!

woody
senior
senior
Posts: 399
Joined: Fri Feb 23, 2007 10:02 am

Re: Clinici pt. chiulangii

Postby woody » Mon Aug 01, 2011 5:01 am

Buna , am si eu o mare rugaminte o clinica de medicina interna care sa nu fie foarte stricta cu prezenta, vreua sa merg nu sa chiulesc dar am bebe sub 2 ani si daca i se intampla ceva sa nu ma streseze cineva ca am lipsit 2, 3 zile sau ca nu am semnat condica la ora 7 jumate fix . multumesc

User avatar
Karina1
junior
junior
Posts: 53
Joined: Mon Dec 01, 2008 12:04 pm

Re: Clinici pt. chiulangii

Postby Karina1 » Mon Aug 01, 2011 1:00 pm

sokie wrote:
blacktulip77 wrote:In legatura cu neuro, te pot ajuta eu: din experienta personala si din ce am auzit de la colegi cel mai bine e la Colentina la d-na prof. Ticmeanu. Discuti practic numai cu secretara profei, ea iti da pontajul, ea iti parafeaza nota la sfarsit, fara nici o alta bataie de cap. Bafta!


....mai am o mica intrebare :mrgreen: ....in legatura cu garzile....daca sunt obligatorii, in primul rand....msi mult de tot!


nu sunt obligatorie garzile la neuro colentina daca esti pe alta specialitate

woody
senior
senior
Posts: 399
Joined: Fri Feb 23, 2007 10:02 am

Re: Clinici pt. chiulangii

Postby woody » Tue Aug 02, 2011 7:19 am

help Buna , am si eu o mare rugaminte o clinica de medicina interna care sa nu fie foarte stricta cu prezenta, vreua sa merg nu sa chiulesc dar am bebe sub 2 ani si daca i se intampla ceva sa nu ma streseze cineva ca am lipsit 2, 3 zile sau ca nu am semnat condica la ora 7 jumate fix . multumesc

sokie
junior
junior
Posts: 68
Joined: Tue Apr 08, 2008 5:43 pm
Location: Romania...

Re: Clinici pt. chiulangii

Postby sokie » Tue Aug 02, 2011 8:39 pm

Karina1 wrote:nu sunt obligatorie garzile la neuro colentina daca esti pe alta specialitate


msi mult de tot!..am luat neuro la colentina si e f ok..msi! :D
If you're going through hell, keep going!!

sokie
junior
junior
Posts: 68
Joined: Tue Apr 08, 2008 5:43 pm
Location: Romania...

Re: Clinici pt. chiulangii

Postby sokie » Tue Aug 02, 2011 8:44 pm

woody wrote:help Buna , am si eu o mare rugaminte o clinica de medicina interna care sa nu fie foarte stricta cu prezenta, vreua sa merg nu sa chiulesc dar am bebe sub 2 ani si daca i se intampla ceva sa nu ma streseze cineva ca am lipsit 2, 3 zile sau ca nu am semnat condica la ora 7 jumate fix . multumesc



nu stiu sa-ti spun mare lucru...eu am facut stagiul de interne la sp caritas si am fost mai mult decat multumita; dna doctor la care eram eu era fff de treaba, imi explica multe lucruri, nu am avut probleme daca voiam sa-mi iau liber o zi sau doua daca ii explicam motivul...seful era si el super ok daca te obisnuiai cu stilul lui....prezenta o semnam din cand in cand, nu s-a pus vreodata problema de absente
intre timp, sp s-a desfiintat si s-a mutat la panduri...si acum nu stiu cum e....
If you're going through hell, keep going!!

elenagc
Posts: 2
Joined: Sun Aug 29, 2010 10:12 pm

Re: Clinici pt. chiulangii

Postby elenagc » Wed Aug 31, 2011 4:54 pm

Buna! Imi poate spune si mie cineva unde NU se face chirurgia, gineco sau onco? Multumesc anticipat!

User avatar
Phat Skidz
dɥɐʇ sʞıpz
Posts: 17799
Joined: Sun Jul 06, 2003 9:51 am

Re: Clinici pt. chiulangii

Postby Phat Skidz » Wed Aug 31, 2011 5:06 pm

La interne, neurologie sau psihiatrie!
SUNT BOȘOROGUL IMEDULUI

rhodococcus
junior
junior
Posts: 40
Joined: Tue Dec 15, 2009 4:40 pm

Re: Clinici pt. chiulangii

Postby rhodococcus » Sun Sep 18, 2011 5:43 pm

Help ! Sunt pe mf si dau REZI in toamna din nou . Unde e stagiul de INTERNE mai lejer ? Cat mai lejer ...Am auzit ca la Coltea e mai lejer ...la Panduri (unde s-a mutat Caritasul ) cum este ?


Return to “Viata in spital”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 88 guests