Clinici pt. chiulangii

Pentru ca o merit: info rezidenti; barfe din spitale
ikujjj
senior
senior
Posts: 243
Joined: Thu Nov 06, 2008 6:05 pm

Re: Clinici pt. chiulangii

Postby ikujjj » Mon Jun 29, 2009 12:41 pm

arpad11 wrote:gineco la elias stie cineva cam cum e? se face, nu se face?

evident ca se face!

ikujjj
senior
senior
Posts: 243
Joined: Thu Nov 06, 2008 6:05 pm

Re: Clinici pt. chiulangii

Postby ikujjj » Mon Jun 29, 2009 12:42 pm

alex-n wrote:Stie cineva cum este la ortopedie Foisor , pentru rezidentii de alta specialitate ( mai precis recuperare med.)? Multumesc

cum sa fie? te duci cu hartia de la cnpds si poftesti la stagiu :mrgreen:

User avatar
bebelusha
junior
junior
Posts: 54
Joined: Mon Nov 06, 2006 11:56 am
Location: bucuresti

Re: Clinici pt. chiulangii

Postby bebelusha » Thu Jul 16, 2009 2:41 pm

unde este mai lejer stagiul de ortopedie? de spit foisor stiti ceva? am un stagiul de 2 sapt si nu vreau sa ma stresez prea tare..... :allright:

User avatar
ruxischatz
senior
senior
Posts: 107
Joined: Mon Feb 04, 2008 3:12 pm

Re: Clinici pt. chiulangii

Postby ruxischatz » Tue Jul 28, 2009 12:37 pm

Parerea mea e ca la foisor se poate chiuli engros, dupa cum vrea muschiul tau, daca ai alta specialitate decat cea de ortopedie. Cu toate ca "domnisoara" Ancuta (cred ca are vreo 50 de ani) este o fizioterapeuta extraordinara si de la care ai ce invata si se ocupa de tine. Am mai vazut ca avea rezidente de care chiar se ocupa! Eu am fost in practica de vara doi ani acolo si lucrarea de diploma am luat-o tot acolo. Am avut ce invata, dar asta numai pentru ca m-am dus la o cunostinta care m-a invatat intr-o saptamana ce n-am facut inr-o luna de ortopedie la Elias, si multe alte lucruri pe langa.Ceilalti doctori fug de tine in schimb... Acum depinde ce vrei draga bebelusa. Succes.
Stiu doar un singur lucru, acela ca nu stiu nimic

Karol
junior
junior
Posts: 87
Joined: Thu Mar 12, 2009 4:34 pm

Re: Clinici pt. chiulangii

Postby Karol » Sat Aug 08, 2009 11:00 am

bebelusha wrote:unde este mai lejer stagiul de ortopedie? de spit foisor stiti ceva? am un stagiul de 2 sapt si nu vreau sa ma stresez prea tare..... :allright:


As dori sa fiu medic, dar nu as vrea sa ma stresez prea tare, ce pacienti imi recomandati ?

User avatar
bebelusha
junior
junior
Posts: 54
Joined: Mon Nov 06, 2006 11:56 am
Location: bucuresti

Re: Clinici pt. chiulangii

Postby bebelusha » Sat Aug 08, 2009 7:23 pm

hahahaha!!!!!!!! imi place tonul tau malitios!!! tine-o tot asa :peace: :peace:

pigiotino
newbie
newbie
Posts: 24
Joined: Thu Aug 13, 2009 9:03 pm

Re: Clinici pt. chiulangii

Postby pigiotino » Wed Oct 21, 2009 7:15 pm

Am si eu o problema....si inca una serioasa...trebuie neaparat sa aflu unde pot sa fac endocrine-1 luna-e un stagiu facultativ-si unde sa pot sa nu ma duc-ma duc la mine pe clinica, unde muncesc la greu, precum si alergologie-tot o luna. Toti cei pe care i-am intrebat pina acum mi-au zis ca nu se poate nicaieri sa nu te duci. Multu

sweet katy
junior
junior
Posts: 93
Joined: Sun Nov 16, 2008 6:11 pm

Re: Clinici pt. chiulangii

Postby sweet katy » Wed Oct 21, 2009 9:09 pm

pediatrie sau medicina interna unde este mai lejer,as vrea sa vin dar nu zilnic :wink: am auzit ceva de pedi:elias ,gr.alexandrescu;si medicina interna la caritas?confirma cineva?multumesc anticipat

User avatar
agorima
senior
senior
Posts: 323
Joined: Wed Sep 08, 2004 12:15 pm
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Clinici pt. chiulangii

Postby agorima » Fri Oct 23, 2009 12:40 pm

interne la angelescu, pediatrie la elias

mateig
senior
senior
Posts: 112
Joined: Thu Aug 07, 2008 9:37 am

Re: Clinici pt. chiulangii

Postby mateig » Fri Oct 23, 2009 4:25 pm

nu trimite oamenii acolo (la angelescu) sa intre pe mana d-nei doctor sarca si sa ii ia si sa ii frece.

dsontu
newbie
newbie
Posts: 19
Joined: Fri Mar 28, 2008 12:47 pm

Re: Clinici pt. chiulangii

Postby dsontu » Tue Dec 08, 2009 11:21 pm

Medicina Interna, alte recomandari va rog?

Enemy
elder
elder
Posts: 1141
Joined: Fri Sep 12, 2003 5:41 pm
Contact:

Re: Clinici pt. chiulangii

Postby Enemy » Wed Dec 09, 2009 12:10 am

caritas

sweet katy
junior
junior
Posts: 93
Joined: Sun Nov 16, 2008 6:11 pm

Re: Clinici pt. chiulangii

Postby sweet katy » Thu Dec 10, 2009 2:50 pm

psihiatrie unde recomandati?nu ma intereseaza in mod special am auzit ca e vb de sectii:la unele stai de dimineata pana seara,pe altele nici nu se uita nimeni dc vii sau nu?si boli infectioase unde recomandati(stiu ca si sporul este in functie de sectie)multumesc anticipat

Enemy
elder
elder
Posts: 1141
Joined: Fri Sep 12, 2003 5:41 pm
Contact:

Re: Clinici pt. chiulangii

Postby Enemy » Thu Dec 10, 2009 4:16 pm

boli infectioase la bals

sweet katy
junior
junior
Posts: 93
Joined: Sun Nov 16, 2008 6:11 pm

Re: Clinici pt. chiulangii

Postby sweet katy » Mon Dec 21, 2009 3:57 pm

am o intrebare pt rezidentii de psihiatrie:pe ce sectie este mai lejer,ce indrumator recomandati?am de fct 1 luna de stagiu si nu as vrea sa vin zi de zi plus vremea de afara :( multumesc anticipat

flowermint
junior
junior
Posts: 44
Joined: Mon Nov 16, 2009 10:51 am

Re: Clinici pt. chiulangii

Postby flowermint » Mon Dec 21, 2009 6:15 pm

psihiatrie ..spitalul Militar...

isabellla
Posts: 3
Joined: Sat Jan 09, 2010 5:32 pm

Re: Clinici pt. chiulangii

Postby isabellla » Sat Jan 09, 2010 6:27 pm

STIE CINEVA UNDE POT FACE STAGIU DE MED URGENTA DE 2 LUNI(IN BUCURESTI)...SI SA AM UN PROGRAM LEJER? ADICA MAI POTI LIPSI?
(CU O FETITA DE 2 ANI E CAM GREU CU PROGRAMUL)

AM AUZIT DE SPITALUL MUNICIPAL,..
VOI CE PARERE AVETI?

MULTUMESC ANTICIPAT

corinutza84
Posts: 2
Joined: Tue Mar 24, 2009 2:56 pm

Re: Clinici pt. chiulangii

Postby corinutza84 » Mon Jan 11, 2010 7:24 pm

Salut! Puteti sa-mi spuneti unde se poate face ATI mai lejer pentru un rezident de alta specialitate.. :roll:

Enemy
elder
elder
Posts: 1141
Joined: Fri Sep 12, 2003 5:41 pm
Contact:

Re: Clinici pt. chiulangii

Postby Enemy » Wed Jan 20, 2010 4:41 pm

fundeni

User avatar
rouadefoc
senior
senior
Posts: 392
Joined: Mon Mar 19, 2007 12:24 am
Location: PACA

Re: Clinici pt. chiulangii

Postby rouadefoc » Mon Feb 22, 2010 1:37 am

Buna,
Neurologie la Elias se poate face mai lejer adica sa stau acasa?Nu sunt pe neuro, nici nu ma intereseaza acum invat ptr specialitatea mea,dar trebuie sa fac l obligatoriu.Acum ca cererea de schimbare a stagiului se depune direct la Minister si CNDPS ul s a desfiintat, trebuie mentionat si seful de sectie de la spitalul viitor, de ex seful de la neuro sau nu?Mersi.

User avatar
187.92a
addicted
addicted
Posts: 47429
Joined: Fri Dec 10, 2004 7:59 pm

Re: Clinici pt. chiulangii

Postby 187.92a » Mon Feb 22, 2010 3:05 am

un topic de viitor.

ikujjj
senior
senior
Posts: 243
Joined: Thu Nov 06, 2008 6:05 pm

Re: Clinici pt. chiulangii

Postby ikujjj » Mon Feb 22, 2010 5:57 am

rouadefoc wrote:Buna,
Neurologie la Elias se poate face mai lejer adica sa stau acasa?Nu sunt pe neuro, nici nu ma intereseaza acum invat ptr specialitatea mea,dar trebuie sa fac l obligatoriu.Acum ca cererea de schimbare a stagiului se depune direct la Minister si CNDPS ul s a desfiintat, trebuie mentionat si seful de sectie de la spitalul viitor, de ex seful de la neuro sau nu?Mersi.


1. da, in cerere ar fi ideal sa mentionezi clinica si seful clinicii sperand sa fii repartizat exact unde ai cerut;
2. asteptam update-uri in topicul cu centrul de perfectionare dupa ce-ti vei fi schimbat stagiul - cat a durat cu cererea aia de 2 lei, unde se mai depune, de unde ridici rotatia de stagiu, daca s-a reglementat cumva situatia cu fostul cnpds si alte jeguri de-astea romanesti;

User avatar
magdutz
elder
elder
Posts: 792
Joined: Sun Jul 06, 2003 11:00 am
Location: bucuresti

Re: Clinici pt. chiulangii

Postby magdutz » Fri Feb 26, 2010 4:28 pm

rouadefoc wrote:Buna,
Neurologie la Elias se poate face mai lejer adica sa stau acasa?Nu sunt pe neuro, nici nu ma intereseaza acum invat ptr specialitatea mea,dar trebuie sa fac l obligatoriu.Acum ca cererea de schimbare a stagiului se depune direct la Minister si CNDPS ul s a desfiintat, trebuie mentionat si seful de sectie de la spitalul viitor, de ex seful de la neuro sau nu?Mersi.


depinde cu ce doctor lucrezi...au fost colegi de pe alte specialitati care au venit direct sa isi ia nota si altii care au venit zilnic.

in cererea de rotatie de stagiu mentionezi doar clinica in care vrei sa faci, nu e nevoie sa mentionezi si seful de acolo.

rezident rim
newbie
newbie
Posts: 19
Joined: Wed Feb 17, 2010 7:37 pm

Re: Clinici pt. chiulangii

Postby rezident rim » Fri Feb 26, 2010 6:58 pm

Salutare! Poate ma ajuta cineva si pe mine ... HELP!!! Recomandare pt. radiologie interventionala, stagiu de 2 luni, unde sa NU merg . Exclus Militar. Multam fain !

dsontu
newbie
newbie
Posts: 19
Joined: Fri Mar 28, 2008 12:47 pm

Re: Clinici pt. chiulangii

Postby dsontu » Sat Feb 27, 2010 1:20 pm

In privintza cererii la ms... personal am luat adeverinta dupa 2 luni, exact inainte de terminarea stagiului :peace: .
Dar revenind la "ale noastre" - de chirurgie ceva mai lejer ? (mai putin Fundeni). Ms.

User avatar
ruxischatz
senior
senior
Posts: 107
Joined: Mon Feb 04, 2008 3:12 pm

Re: Clinici pt. chiulangii

Postby ruxischatz » Sat Feb 27, 2010 6:53 pm

Chirurgie 2, etaj 4, spitalul militar. Sef sectie dr. Savulescu. Daca vrei mergi, daca nu vrei nu mergi (te intreaba Savu de la inceput). Eu am mers si a fost suuuuuuuuuuuuuuper :peace:
Stiu doar un singur lucru, acela ca nu stiu nimic

sld
Posts: 2
Joined: Wed Feb 27, 2008 10:44 pm

Re: Clinici pt. chiulangii

Postby sld » Sun Mar 21, 2010 4:34 pm

Cum este pe medicina interna la Fundeni?

Mersi,

User avatar
tantarica
junior
junior
Posts: 72
Joined: Thu Dec 03, 2009 11:58 am

Re: Clinici pt. chiulangii

Postby tantarica » Mon Apr 26, 2010 5:46 pm

Stie careva dintre colegi cum sta povestea cu medicina interna la SUUB sau La Fundeni?... Eu mai dau la toamna,si nu am timp de MI!...Multumesc anticipat si frumos

dsontu
newbie
newbie
Posts: 19
Joined: Fri Mar 28, 2008 12:47 pm

Re: Clinici pt. chiulangii

Postby dsontu » Thu May 06, 2010 11:13 am

Medicina Interna la Fundeni, la prof Voiculescu - nu recomand pe nimeni. LA SUUB am auzit ca ar fi ceva mai lejer. Dar din punctul de vedere al topicului recomand Caritas.

chiromf
senior
senior
Posts: 149
Joined: Fri Jan 01, 2010 6:42 pm
Location: Bucuresti

Re: Clinici pt. chiulangii

Postby chiromf » Thu Jul 22, 2010 1:22 pm

hello!
spuneti-mi si mie,va rog, unde nu se face psihiatrie, infectioase, plastica, orl si neurochirurgie!
va multumesc!

User avatar
holliday
elite
elite
Posts: 5024
Joined: Wed Jul 14, 2010 7:10 pm
Location: procrastination - retras in vizuina tapirului
Contact:

Re: Clinici pt. chiulangii

Postby holliday » Thu Jul 22, 2010 2:59 pm

chiromf wrote:hello!
spuneti-mi si mie,va rog, unde nu se face psihiatrie, infectioase, plastica, orl si neurochirurgie!
va multumesc!

la facultatea de litere, drept, ase, arhitectura si asistente de moase.
daca am sarit vreuna spuneti'mi!

User avatar
Phat Skidz
dɥɐʇ sʞıpz
Posts: 17799
Joined: Sun Jul 06, 2003 9:51 am

Re: Clinici pt. chiulangii

Postby Phat Skidz » Thu Jul 22, 2010 3:43 pm

Acasă la tine. Totuşi, eu cred că medicul de familie ar putea să înveţe şi el un pic de medicină, nu?
SUNT BOȘOROGUL IMEDULUI

flowermint
junior
junior
Posts: 44
Joined: Mon Nov 16, 2009 10:51 am

Re: Clinici pt. chiulangii

Postby flowermint » Thu Jul 22, 2010 5:19 pm

orl, neurochirurgie si plastica..hmm..nu cred ca sunt incluse in curricula de mf... :wink:

User avatar
b3
elite
elite
Posts: 4122
Joined: Fri Jul 25, 2003 2:22 pm
Location: Bucuresti

Re: Clinici pt. chiulangii

Postby b3 » Thu Jul 22, 2010 7:06 pm

combinatia asta nu cred ca e in vreo curricula :D neurochirurgie, orl si psihiatrie ? Pe la neurologie poate ? Desi nu ma mira nimic, la facultatea de medicina dentara fac obstetrica-ginecologie si dermatologie :?
Pentru fiecare doctor exista alt doctor egal si de sens opus - ceea ce explica de ce gasesti atat de usor experti care sa se contrazica total unii pe altii.
Ce este un forum ? | Vreau o tara ca afara

chiromf
senior
senior
Posts: 149
Joined: Fri Jan 01, 2010 6:42 pm
Location: Bucuresti

Re: Clinici pt. chiulangii

Postby chiromf » Thu Jul 22, 2010 10:18 pm

am intrebat despre aceste stagii pentru 2 specialitati din cadrul rezidentiatului maret.
daca doriti ironii si alte tendinte "mature", va rog sa va "exprimati" acolo unde oamenii vorbesc ca sa se afle in treaba, ca sa piarda timpul, ca totusi sa nu treaca o zi intreaga fara a avea macar impresia ca fac ceva. nu ceream parerea nimanui in leg cu ce trebuie sa invete sau nu un medic mf sau de pe alta specialitate. oricum, este deplasat.
inca o data, pt acei rezidenti dintre cei ce au bunavointa sa citeasca in scop util acest forum, va rog sa imi dati informatiile necesare si va multumesc.
pt cei care scriu fara sa gandeasca si fara noima, ii rog sa nu mai bata degeaba in niste taste...nu de alta, dar nu au nici o vina sa se strice pe degeaba...si le multumesc si lor!

User avatar
Phat Skidz
dɥɐʇ sʞıpz
Posts: 17799
Joined: Sun Jul 06, 2003 9:51 am

Re: Clinici pt. chiulangii

Postby Phat Skidz » Thu Jul 22, 2010 10:39 pm

Chiar aşa. Să dăm dovadă de seriozitate şi maturitate şi să reperăm clinicile în care se poate chiuli, şi în care să meargă şi salariul, tată.

Dacă nu mi-aş fi luat înjurături şi tot felul de remarci dubioase pe simplul fapt că sunt psihiatru, aş mai fi zis.
SUNT BOȘOROGUL IMEDULUI

User avatar
187.92a
addicted
addicted
Posts: 47429
Joined: Fri Dec 10, 2004 7:59 pm

Re: Clinici pt. chiulangii

Postby 187.92a » Fri Jul 23, 2010 12:45 am

nu m, sa nu tratam cu seriozitate o intrebare pusa de un user; sa facem niste caterinca, cum sa nu se duca da' in acelasi timp sa isi ia salariul? da-i si o lectie de etica cetateneasca. explica-i ca e criza si zi-i ceva despre solidaritate. in plus, atata timp cat sinistratii sunt sub ape, lui ii arde de chiulit?

hãhã, da ma, bine ca i-ati banat pe toti si acum va spargeti voi in mistouri spre exasperarea alora care pun si ei o intrebare.
da in cazul asta e justificat nene, ca ala e chiulangiu, om rau carevrasazica, plus ca aia care fac caterinca nu sunt useri obisnuiti, sunt moderatori.

daca era v'un alt user se lasa cu "alungi userii, ii incurci cand incearca sa obtina informatii", etc.
dar asa, este o caterinca justificata.

cica se poate chiuli la plastica la Sf Maria si la Floreask.
vlad s. wrote:Acasă la tine. Totuşi, eu cred că medicul de familie ar putea să înveţe şi el un pic de medicină, nu?


este "ar putea" sau "ar trebui sa binevoiasca"? ca in primul caz toata lumea stie raspunsul :)

User avatar
danhia
elite
elite
Posts: 4297
Joined: Sat Oct 29, 2005 8:56 pm
Location: The Royal Ascot Brigade

Re: Clinici pt. chiulangii

Postby danhia » Fri Jul 23, 2010 9:01 am

:shock:

consider sa cred ca este absolut jenant,complet om mai putin dotat intelectual, de prost gust sa ai pretentia sa te strige vecinii,rudele, pietonii de pe strada-''doamna doctor'' in timp de aduci ca argumente niste lame excuses cum ca tu ai alte prioritati such as...some bullshit stuff not worth mentioning.
Si colac peste pupaza mai te si infurii cand altii iti spun cat de lame esti.

Beyond lameness!
Red Apple

User avatar
Phat Skidz
dɥɐʇ sʞıpz
Posts: 17799
Joined: Sun Jul 06, 2003 9:51 am

Re: Clinici pt. chiulangii

Postby Phat Skidz » Fri Jul 23, 2010 10:53 am

Tridentule, aici nu sunt moderator, ci simplu user. Dacă eram moderator, topicul ăsta ar fi fost șters. Demult.
SUNT BOȘOROGUL IMEDULUI

User avatar
b3
elite
elite
Posts: 4122
Joined: Fri Jul 25, 2003 2:22 pm
Location: Bucuresti

Re: Clinici pt. chiulangii

Postby b3 » Fri Jul 23, 2010 3:01 pm

In spiritul libertatii de expresie etc. nu vad de ce ar fi sters topicul. Dar nici nu cred ca trebuie oprite mistourile aici :) Totusi ne oprim la chestii de genul "esti prost'. Cum s-a intamplat pe cel in care erau cerute detalii despre cum se schimba specialitatea cu ceva pt care n-ai avut punctaj.
Pentru fiecare doctor exista alt doctor egal si de sens opus - ceea ce explica de ce gasesti atat de usor experti care sa se contrazica total unii pe altii.
Ce este un forum ? | Vreau o tara ca afara


Return to “Viata in spital”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 56 guests