Bonuri pentru rezidentii pe post

Pentru ca o merit: info rezidenti; barfe din spitale
User avatar
ares/tm
elder
elder
Posts: 949
Joined: Tue May 09, 2006 8:13 am
Location: timishoara

Re: Bonuri pentru rezidentii pe post

Postby ares/tm » Mon Feb 16, 2009 3:15 pm

corect
intereseaza-te si fa scandal
nu se poate asa ceva
cere hartia, s-o vezi cu ochii tai
ce spital e ala???
i can resist everything except temptation

User avatar
AvLee
elder
elder
Posts: 2172
Joined: Mon Dec 20, 2004 1:53 am
Location: Craiova
Contact:

Re: Bonuri pentru rezidentii pe post

Postby AvLee » Mon Feb 16, 2009 3:17 pm

Ok o sa-i sun si eu pe ai mei maine si vedem, spitalul meu are pe 20 asa ca nu m-am stresat inca iar bonurile cica o sa mi le trimita prin posta odata la cateva luni. Poate ne mai zic si alti.
AvLee : philosopher, warrior , poet and lover.


I am not like the other lumbering trolls, I am a gracefull elf

De ce sa ne plangem ca suntem nedreptatiti atat timp cat avem arme si libertatea de a le folosi - Leto Atreides

andra_
junior
junior
Posts: 67
Joined: Fri Nov 21, 2008 10:08 am

Re: Bonuri pentru rezidentii pe post

Postby andra_ » Mon Feb 16, 2009 3:27 pm

Astept sa-mi spuneti ce ati aflat si voi care sunteti rezidenti pe post.Eu am trimis un mail la MS, dar n-am sperante sa-mi raspunda prea curand.

User avatar
ares/tm
elder
elder
Posts: 949
Joined: Tue May 09, 2006 8:13 am
Location: timishoara

Re: Bonuri pentru rezidentii pe post

Postby ares/tm » Mon Feb 16, 2009 3:29 pm

unul???trimite vreo 50-60, poate asa te baga aia in seama
i can resist everything except temptation

adryanna
newbie
newbie
Posts: 5
Joined: Sat Sep 13, 2008 8:09 pm

Re: Bonuri pentru rezidentii pe post

Postby adryanna » Mon Feb 16, 2009 4:06 pm

sunte-ti careva pe post la onesti, sau oriunde in jud bacau?
s-au dat tichetele de masa?
dar salariu?

User avatar
marmotul
elite
elite
Posts: 8640
Joined: Wed Apr 23, 2008 12:22 pm

Re: Bonuri pentru rezidentii pe post

Postby marmotul » Tue Feb 17, 2009 3:00 pm

mi-au dat si mie bonurile. pe ianuarie.
qpepsi.gif

andra_
junior
junior
Posts: 67
Joined: Fri Nov 21, 2008 10:08 am

Re: Bonuri pentru rezidentii pe post

Postby andra_ » Tue Feb 17, 2009 3:09 pm

marmotul wrote:mi-au dat si mie bonurile. pe ianuarie.

esti rezident pe post?

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Re: Bonuri pentru rezidentii pe post

Postby Chingachgook » Tue Feb 17, 2009 3:34 pm

andra_ wrote:
marmotul wrote:mi-au dat si mie bonurile. pe ianuarie.

esti rezident pe post?



are you kidding?!?!?!

el e REZIDENTUL pe post
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

User avatar
marmotul
elite
elite
Posts: 8640
Joined: Wed Apr 23, 2008 12:22 pm

Re: Bonuri pentru rezidentii pe post

Postby marmotul » Tue Feb 17, 2009 3:51 pm

kooksee wrote:el e REZIDENTUL pe post

nu. eu sunt o marmota mascul :D :D :D :D
qpepsi.gif

User avatar
marmotul
elite
elite
Posts: 8640
Joined: Wed Apr 23, 2008 12:22 pm

Re: Bonuri pentru rezidentii pe post

Postby marmotul » Tue Feb 17, 2009 3:59 pm

andra_ wrote:
marmotul wrote:mi-au dat si mie bonurile. pe ianuarie.

esti rezident pe post?

da. le-am primit acasa la parinti, deci nu le-am vazut personal. maica-mea mi-a spus ca nu scrie luna pe ele, dar au valabilitate de la 1 ian 2009 pina in dec 2009, deci nu prea pot fi pe decembrie
qpepsi.gif

andra_
junior
junior
Posts: 67
Joined: Fri Nov 21, 2008 10:08 am

Re: Bonuri pentru rezidentii pe post

Postby andra_ » Tue Feb 17, 2009 4:06 pm

ma bucur ca voi primiti, asta inseamna ca mie mi le retin ori pt ca-s incompetenti, ori pt ca nu le pasa, dar macar stiu ca am dreptul la ele

User avatar
AvLee
elder
elder
Posts: 2172
Joined: Mon Dec 20, 2004 1:53 am
Location: Craiova
Contact:

Re: Bonuri pentru rezidentii pe post

Postby AvLee » Tue Feb 17, 2009 4:09 pm

Uitai sa sun. Marmotul si Ares sunt rezidenti pe post inaintea noastra, spitalele lor au avut timp sa se obisnuiasca cu harababura asta. Ai nostri probabil ca nu.
AvLee : philosopher, warrior , poet and lover.


I am not like the other lumbering trolls, I am a gracefull elf

De ce sa ne plangem ca suntem nedreptatiti atat timp cat avem arme si libertatea de a le folosi - Leto Atreides

User avatar
marmotul
elite
elite
Posts: 8640
Joined: Wed Apr 23, 2008 12:22 pm

Re: Bonuri pentru rezidentii pe post

Postby marmotul » Tue Feb 17, 2009 4:37 pm

mda, noi suntem de aia din vara. am mai primit citeva riduri de bonuri pina acum.
qpepsi.gif

User avatar
ares/tm
elder
elder
Posts: 949
Joined: Tue May 09, 2006 8:13 am
Location: timishoara

Re: Bonuri pentru rezidentii pe post

Postby ares/tm » Tue Feb 17, 2009 5:21 pm

io nu sunt rezident pe post, is din garda veche
anu 4 mai exact
i can resist everything except temptation

User avatar
marmotul
elite
elite
Posts: 8640
Joined: Wed Apr 23, 2008 12:22 pm

Re: Bonuri pentru rezidentii pe post

Postby marmotul » Tue Feb 17, 2009 7:00 pm

ares, stii ca de da si bere pe bonuri? secretul e sa mai iei si ceva mincare pe linga :D :D
qpepsi.gif

User avatar
ares/tm
elder
elder
Posts: 949
Joined: Tue May 09, 2006 8:13 am
Location: timishoara

Re: Bonuri pentru rezidentii pe post

Postby ares/tm » Tue Feb 17, 2009 7:16 pm

evident, si fara mancare imi da, ca ma stie tipa de la magazin
ms de pont oricum
i can resist everything except temptation

andra_
junior
junior
Posts: 67
Joined: Fri Nov 21, 2008 10:08 am

Re: Bonuri pentru rezidentii pe post

Postby andra_ » Wed Feb 18, 2009 3:53 pm

Am facut o copie dupa hartia de care vorbeam mai sus:
"Avand in vedere necesitatea luarii unor masuri imediate pentru a inlatura riscul cresterii cheltuielilor bugetare, motivate de actuala criza economico-financiara, cu implicari asupra deficitului bugetului general consolidat, va solicit ca pana la aprobarea bugetului de stat pe anul 2009, din drepturile de personal ala lunii ianuarie 2009 sa fie excluse plata premiilor, a orelor suplimentare, a salariilor de merit, a platilor cu ora si a altor drepturi acordate personalului angajat in cadrul unitatilor subordonate Ministerului Sanatatii, finantate integral de la bugetul de stat.
MINISTRU ION BAZAC"
Ca urmare, din salariul de luna viitoare imi vor fi retinute sporurile acordate luna aceasta.Viitorul suna promitator!

User avatar
AvLee
elder
elder
Posts: 2172
Joined: Mon Dec 20, 2004 1:53 am
Location: Craiova
Contact:

Re: Bonuri pentru rezidentii pe post

Postby AvLee » Wed Feb 18, 2009 3:56 pm

andra_ wrote:Am facut o copie dupa hartia de care vorbeam mai sus:
"Avand in vedere necesitatea luarii unor masuri imediate pentru a inlatura riscul cresterii cheltuielilor bugetare, motivate de actuala criza economico-financiara, cu implicari asupra deficitului bugetului general consolidat, va solicit ca pana la aprobarea bugetului de stat pe anul 2009, din drepturile de personal ala lunii ianuarie 2009 sa fie excluse plata premiilor, a orelor suplimentare, a salariilor de merit, a platilor cu ora si a altor drepturi acordate personalului angajat in cadrul unitatilor subordonate Ministerului Sanatatii, finantate integral de la bugetul de stat.
MINISTRU ION BAZAC"
Ca urmare, din salariul de luna viitoare imi vor fi retinute sporurile acordate luna aceasta.Viitorul suna promitator!



Te rog mult de tot scaneaza sau fotgrafiaza respectivul document.
AvLee : philosopher, warrior , poet and lover.


I am not like the other lumbering trolls, I am a gracefull elf

De ce sa ne plangem ca suntem nedreptatiti atat timp cat avem arme si libertatea de a le folosi - Leto Atreides

User avatar
dr.rezidentx1
senior
senior
Posts: 341
Joined: Sat Jun 23, 2007 11:08 pm
Location: France

Re: Bonuri pentru rezidentii pe post

Postby dr.rezidentx1 » Wed Feb 18, 2009 3:59 pm

marmotul wrote:ares, stii ca de da si bere pe bonuri? secretul e sa mai iei si ceva mincare pe linga :D :D

da...mi se pare normal...tocmai ca sa nu intri in sevraj de la atata bere...mancarea creste glicemia

andra_
junior
junior
Posts: 67
Joined: Fri Nov 21, 2008 10:08 am

Re: Bonuri pentru rezidentii pe post

Postby andra_ » Wed Feb 18, 2009 4:00 pm

nu reusesc sa-l inser aici, de aceea l-am copiat.Mai incerc

User avatar
AvLee
elder
elder
Posts: 2172
Joined: Mon Dec 20, 2004 1:53 am
Location: Craiova
Contact:

Re: Bonuri pentru rezidentii pe post

Postby AvLee » Wed Feb 18, 2009 4:02 pm

andra_ wrote:nu reusesc sa-l inser aici, de aceea l-am copiat.Mai incerc



www.rapidshare.com Incearca acolo
AvLee : philosopher, warrior , poet and lover.


I am not like the other lumbering trolls, I am a gracefull elf

De ce sa ne plangem ca suntem nedreptatiti atat timp cat avem arme si libertatea de a le folosi - Leto Atreides

User avatar
dr.rezidentx1
senior
senior
Posts: 341
Joined: Sat Jun 23, 2007 11:08 pm
Location: France

Re: Bonuri pentru rezidentii pe post

Postby dr.rezidentx1 » Wed Feb 18, 2009 4:04 pm

andra_ wrote:Am facut o copie dupa hartia de care vorbeam mai sus:
"Avand in vedere necesitatea luarii unor masuri imediate pentru a inlatura riscul cresterii cheltuielilor bugetare, motivate de actuala criza economico-financiara, cu implicari asupra deficitului bugetului general consolidat, va solicit ca pana la aprobarea bugetului de stat pe anul 2009, din drepturile de personal ala lunii ianuarie 2009 sa fie excluse plata premiilor, a orelor suplimentare, a salariilor de merit, a platilor cu ora si a altor drepturi acordate personalului angajat in cadrul unitatilor subordonate Ministerului Sanatatii, finantate integral de la bugetul de stat.
MINISTRU ION BAZAC"
Ca urmare, din salariul de luna viitoare imi vor fi retinute sporurile acordate luna aceasta.Viitorul suna promitator!

User avatar
AvLee
elder
elder
Posts: 2172
Joined: Mon Dec 20, 2004 1:53 am
Location: Craiova
Contact:

Re: Bonuri pentru rezidentii pe post

Postby AvLee » Wed Feb 18, 2009 4:31 pm

Serios chiar vreau si eu foaia aia. Deja incep un dosarel frumos cu care sa le dau in cap, cand imi vor pune in fata actul ala aditional.
AvLee : philosopher, warrior , poet and lover.


I am not like the other lumbering trolls, I am a gracefull elf

De ce sa ne plangem ca suntem nedreptatiti atat timp cat avem arme si libertatea de a le folosi - Leto Atreides

User avatar
AvLee
elder
elder
Posts: 2172
Joined: Mon Dec 20, 2004 1:53 am
Location: Craiova
Contact:

Re: Bonuri pentru rezidentii pe post

Postby AvLee » Wed Feb 18, 2009 4:33 pm

Documentul
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
AvLee : philosopher, warrior , poet and lover.


I am not like the other lumbering trolls, I am a gracefull elf

De ce sa ne plangem ca suntem nedreptatiti atat timp cat avem arme si libertatea de a le folosi - Leto Atreides

andra_
junior
junior
Posts: 67
Joined: Fri Nov 21, 2008 10:08 am

Re: Bonuri pentru rezidentii pe post

Postby andra_ » Wed Feb 18, 2009 4:33 pm

ti-am trimis-o pe mail.Sper ca ai primit-o

andra_
junior
junior
Posts: 67
Joined: Fri Nov 21, 2008 10:08 am

Re: Bonuri pentru rezidentii pe post

Postby andra_ » Wed Feb 18, 2009 4:39 pm

am cerut fluturasul, desi banii n-au fost virati. Pe el apare sporul de preventie si un spor de 15% de conditii grele, dar nu si cel de medicina interna de 15%. Ma intreb acum daca eu am dreptul la acel spor de conditii grele?

User avatar
Gabs
newbie
newbie
Posts: 24
Joined: Fri Nov 19, 2004 11:37 am

Re: Bonuri pentru rezidentii pe post

Postby Gabs » Mon Feb 23, 2009 2:34 pm

Buna,
Si eu sunt pe post, la spitalul orasenesc Hateg.

Mie pe luna ianuarie doamnele de la runos mi-au zis ca nu au primit bani de bonuri, asa ca nu dau bonuri, iar salariul mi-a intrat pe 20 ianuarie si nu continea sporuri. Le-am sunat si mi-au zis ca deabia in februarie o sa vada daca au bani de sporuri, si atunci o sa imi dea retroactiv, asta dc este cazul.

Asta trecand peste faptul ca au refuzat sa imi trimita la cateva luni prin posta bonurile, ca sa nu se piarda prin posta si sa le acuz pe ele ca le-au pierdut/furat,asa ca mi-au zis ca trebuie sa vin eu sa le iau (intre bucuresti si hateg nu sunt decat 330 km!!!!), iar cand le-am cerut sa imi trimita macar fluturasii prin fax mi-au zis ca nu au cum.

User avatar
ares/tm
elder
elder
Posts: 949
Joined: Tue May 09, 2006 8:13 am
Location: timishoara

Re: Bonuri pentru rezidentii pe post

Postby ares/tm » Mon Feb 23, 2009 2:49 pm

retardati, ce mai...oligo....
toti au primit, voi de ce nu????
faceti scandal
i can resist everything except temptation

maria1979
junior
junior
Posts: 39
Joined: Tue Jun 24, 2008 10:36 pm

Re: Bonuri pentru rezidentii pe post

Postby maria1979 » Mon Feb 23, 2009 5:53 pm

Aceleeasi probleme le-am avut si eu cu spitalul platitor(sunt rezidenta pe post din octombrie). La inceput mi-au spus ca nu au bani pt bonuri,pt spor......si nici pt prima de stabilitate si dupa ce i-am sunat aproape in fiecare zi, timp de o luna mi-am primit in ianuarie bonurile pe oct, noi si decembrie.Iar sporul de 15% pt Med Interna l-am primit retroactiv abia acum.
trebuie sa suni sa-ti argumentezi off-urile, sa faci cereri la manager, la serviciul juridic.......etc.....:
-pt bonuri Ordonanta nr. 23/2007 din 31.01.2007
-pt sporul de med interna Ordin nr.1068 din 28.05.2008
-pt prima de stabilitate H.G nr.578/2008(prima eu inca nu am primit-o dar nu ii las in pace pana nu o primesc)
Avand in vedere ca suntem platiti de minister, toti rezidentii, spitalul platitor nu poate spune ca nu au bani...................dar........................traim in ROMANIA :help:

andra_
junior
junior
Posts: 67
Joined: Fri Nov 21, 2008 10:08 am

Re: Bonuri pentru rezidentii pe post

Postby andra_ » Wed Feb 25, 2009 6:35 pm

maria1979 wrote:Aceleeasi probleme le-am avut si eu cu spitalul platitor(sunt rezidenta pe post din octombrie). La inceput mi-au spus ca nu au bani pt bonuri,pt spor......si nici pt prima de stabilitate si dupa ce i-am sunat aproape in fiecare zi, timp de o luna mi-am primit in ianuarie bonurile pe oct, noi si decembrie.Iar sporul de 15% pt Med Interna l-am primit retroactiv abia acum.
trebuie sa suni sa-ti argumentezi off-urile, sa faci cereri la manager, la serviciul juridic.......etc.....:
-pt bonuri Ordonanta nr. 23/2007 din 31.01.2007
-pt sporul de med interna Ordin nr.1068 din 28.05.2008
-pt prima de stabilitate H.G nr.578/2008(prima eu inca nu am primit-o dar nu ii las in pace pana nu o primesc)
Avand in vedere ca suntem platiti de minister, toti rezidentii, spitalul platitor nu poate spune ca nu au bani...................dar........................traim in ROMANIA :help:


Bonuri n-am primit...salariul pe ianuarie nu..... sunand la spitalul platitor n-am rezolvat nimic.Or exista legi, dar nu se respecta!

danoni
newbie
newbie
Posts: 9
Joined: Mon Jul 14, 2008 11:57 am

Re: Bonuri pentru rezidentii pe post

Postby danoni » Fri Sep 18, 2009 11:01 am

eu stiu ca in primii 2 ani rezidentii sunt platiti de ministerul educatiei. eu daca sunt rezidenta pe post si platita de un dsp de ce nu primesc bonuri de cand m-am angajat ( 1 an ) si mai nou mi-au taiat si toate sporurile de 3 luni. cum as putea sa fac sa rezolv problema?

User avatar
d'Arc
elder
elder
Posts: 1377
Joined: Tue Oct 07, 2008 1:18 am

Re: Bonuri pentru rezidentii pe post

Postby d'Arc » Sat Sep 19, 2009 2:26 am

Gabs wrote:Buna,
Si eu sunt pe post, la spitalul orasenesc Hateg.

Mie pe luna ianuarie doamnele de la runos mi-au zis ca nu au primit bani de bonuri, asa ca nu dau bonuri, iar salariul mi-a intrat pe 20 ianuarie si nu continea sporuri. Le-am sunat si mi-au zis ca deabia in februarie o sa vada daca au bani de sporuri, si atunci o sa imi dea retroactiv, asta dc este cazul.

Asta trecand peste faptul ca au refuzat sa imi trimita la cateva luni prin posta bonurile, ca sa nu se piarda prin posta si sa le acuz pe ele ca le-au pierdut/furat,asa ca mi-au zis ca trebuie sa vin eu sa le iau (intre bucuresti si hateg nu sunt decat 330 km!!!!), iar cand le-am cerut sa imi trimita macar fluturasii prin fax mi-au zis ca nu au cum.


barem tu ai fluturasi

danoni
newbie
newbie
Posts: 9
Joined: Mon Jul 14, 2008 11:57 am

Re: Bonuri pentru rezidentii pe post

Postby danoni » Sat Dec 12, 2009 12:24 am

dragi colegi, se pare ca fiecare spital sau dsp unde avem posturile isi face propriile reguli iar noi ori nu primim sporuri, ori prime, ori bonuri. nu exista o lege valabila pentru toti rezidentii? e dreptul nostru. trebuie sa tinem cont ca acum intra iar o generatie de rezidenti pe post. vrem sa perpetuam starea asta? rezidentilor pe loc li se respecta drepturile. eu doresc sa ni se respecte si noua mai ales ca eu cel putin chiar vreau sa merg acolo unde am post sa lucrez.

User avatar
simonikm
junior
junior
Posts: 76
Joined: Wed Jul 02, 2008 11:58 am

Re: Bonuri pentru rezidentii pe post

Postby simonikm » Mon Mar 14, 2011 8:46 am

buna si eu sunt rezi pe post deja anul 2 si nu am luat bonuri niciodata pe motiv ca nu s-au aprobat pt mine ca si rezi ...cei care sunteti in aceasta situatie (daca mai e cineva ) cum ati procedat ? ati reusit ceva pana acum ?

User avatar
Iepurita
elite
elite
Posts: 3692
Joined: Sat Dec 12, 2009 1:28 pm

Re: Bonuri pentru rezidentii pe post

Postby Iepurita » Mon Mar 14, 2011 8:55 am

danoni wrote:dragi colegi, se pare ca fiecare spital sau dsp unde avem posturile isi face propriile reguli iar noi ori nu primim sporuri, ori prime, ori bonuri. nu exista o lege valabila pentru toti rezidentii? e dreptul nostru. trebuie sa tinem cont ca acum intra iar o generatie de rezidenti pe post. vrem sa perpetuam starea asta? rezidentilor pe loc li se respecta drepturile. eu doresc sa ni se respecte si noua mai ales ca eu cel putin chiar vreau sa merg acolo unde am post sa lucrez.



Din cate am inteles eu, rezidentii rimesc bonurile de la stat, nu de la spitalul la care sunt repartizati.
obstetrix wrote:in anul I nu poti face cezariana mana 1, sunt multe care trebuie sa le stii:tipuri de incizii, cum sa tii pensele, cum sa le desfaci, sa iti folosesti ambele maini in orice mom, sa stii nodurile in orice conditii, ce sa ceri de la instrumentara

andra_
junior
junior
Posts: 67
Joined: Fri Nov 21, 2008 10:08 am

Re: Bonuri pentru rezidentii pe post

Postby andra_ » Mon Mar 14, 2011 6:14 pm

simonikm wrote:buna si eu sunt rezi pe post deja anul 2 si nu am luat bonuri niciodata pe motiv ca nu s-au aprobat pt mine ca si rezi ...cei care sunteti in aceasta situatie (daca mai e cineva ) cum ati procedat ? ati reusit ceva pana acum ?



Buna! DA, am luat bonurile de masa, sunt rezi anul 3, pe post. Doar ca la inceput de an ni le dau cu intarziere. Se pare ca e decizia spitalului daca ni le acorda ori ba, mie asa mi-au raspuns cei de la minister. Am avut cateva discutii mai aprinse cu managerul spitalului la inceput de rezi :)

User avatar
pc7
elite
elite
Posts: 11019
Joined: Fri Apr 01, 2005 8:07 pm

Re: Bonuri pentru rezidentii pe post

Postby pc7 » Mon Mar 14, 2011 7:19 pm

ne poti arata si noua raspunsul ministerului? pt ca legea zice altceva:

Art. 12
(1) Cheltuielile de personal ale rezidentilor pe perioada pregatirii in rezidentiat se suporta in totalitate de la bugetul de stat, cu exceptia rezidentiatului cu timp partial.


http://www.dreptonline.ro/legislatie/or ... 2_2008.php
Life's not fair, get used to it

User avatar
Iepurita
elite
elite
Posts: 3692
Joined: Sat Dec 12, 2009 1:28 pm

Re: Bonuri pentru rezidentii pe post

Postby Iepurita » Mon Mar 14, 2011 8:14 pm

De la spital ni s-a spus ca noi nu primim bonuri de masa pt. ca nu are spitalul fonduri (asta in ianuarie), dar acum in luna februarie am primit bonurile pe 2 luni pt. ca noi, rezidentii, suntem platiti de stat, nu de spital.
obstetrix wrote:in anul I nu poti face cezariana mana 1, sunt multe care trebuie sa le stii:tipuri de incizii, cum sa tii pensele, cum sa le desfaci, sa iti folosesti ambele maini in orice mom, sa stii nodurile in orice conditii, ce sa ceri de la instrumentara

andra_
junior
junior
Posts: 67
Joined: Fri Nov 21, 2008 10:08 am

Re: Bonuri pentru rezidentii pe post

Postby andra_ » Tue Mar 15, 2011 2:16 pm

Suntem platiti de minister, dar bonurile se acorda la nivel local. Mai am pe undeva hartia primita de la minister, acolo scria clar ca decizia e a managerului spitalului. Am auzit ca sunt rezidenti pe post care nu primesc bonurile.

User avatar
pc7
elite
elite
Posts: 11019
Joined: Fri Apr 01, 2005 8:07 pm

Re: Bonuri pentru rezidentii pe post

Postby pc7 » Tue Mar 15, 2011 4:38 pm

io am auzit ac sunt ozn-uri in ro. In lege, dupa cum citesti, scrie clar de unde vin toti banii, nu stiu la ce va palngeti pe imed, daca sunteti multumiti cu ce auziti dintr-o parte sau alta
Life's not fair, get used to it


Return to “Viata in spital”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 40 guests