pacientii nostri stapanii nostri?

Pentru ca o merit: info rezidenti; barfe din spitale
User avatar
jomil
elite
elite
Posts: 12076
Joined: Tue Apr 23, 2013 12:49 pm

Re: pacientii nostri stapanii nostri?

Postby jomil » Fri Feb 19, 2016 12:58 pm

yep

Ia spuneti si mie, asa e si in Spania?

Intri in salon sa-ti vezi noul pacient si sa il examinezi. Vecinului i-au venit copiii si nepotii in vizita. Urlete peste urlete. Televizorul e la maxim. Nu se simte nimeni sa paraseasca salonul sau sa incerce sa faca liniste.
Asa era si in Elvetia, asa e si aici.
Acum mi se pare normal.
A friend told me i was delusional. I almost fell off my unicorn.

https://www.youtube.com/watch?v=YUaxVQPohlU

User avatar
alimori
elite
elite
Posts: 7706
Joined: Sat Jul 12, 2003 11:21 pm

Re: pacientii nostri stapanii nostri?

Postby alimori » Fri Feb 19, 2016 1:12 pm

mie nu, nu suport zgomotul si haosul. le spun sa stinga televizorul si sa astepte pe hol, iar daca aia care fac galagie sunt infirmieri, le zic sa vorbeasca mai incet. nu mi-e jena sa dau oamenii afara, se intelege ca-s o simpatica si toata lumea ma adora, ce pana mea.

apoi mai e vorba si de drepturile pacientului; aici stau cate 2 in salon, asa ca apartinatorii unuia dintre ei trebuie sa astepte pe hol cand vorbesc cu celalalt.

User avatar
Phat Skidz
dɥɐʇ sʞıpz
Posts: 17766
Joined: Sun Jul 06, 2003 9:51 am

Re: pacientii nostri stapanii nostri?

Postby Phat Skidz » Fri Feb 19, 2016 1:19 pm

Femeilor care au copii care fac kk ar trebui să li se retragă alocația. De asemenea, ar trebui să existe publicații în care aceste femei să fie sistematic criticate, în numele libertății presei. De asemenea, rudele pacienților trebuie să audă tot ce le zici pacienților, tot în numele libertății de expresie.
SUNT BOȘOROGUL IMEDULUI

User avatar
alimori
elite
elite
Posts: 7706
Joined: Sat Jul 12, 2003 11:21 pm

Re: pacientii nostri stapanii nostri?

Postby alimori » Fri Feb 19, 2016 1:29 pm

auzi, la miting te duci?

User avatar
Calico
addicted
addicted
Posts: 42413
Joined: Tue Mar 16, 2004 12:27 pm

Re: pacientii nostri stapanii nostri?

Postby Calico » Fri Feb 19, 2016 1:52 pm

Se intampla si-n Spania, jomil. Desigur, in cazul asta nu am nicio problema sa le spun sa iasa afara sau sa stinga televizorul, atata timp cat sunt mai multi pacienti in camera. De altfel, o fac indiferent daca sunt galagiosi sau nu, iar televizorul il sting indiferent cati pacienti sunt in camera.
Vorbesc despre trecut, ca n-am mai vizitat un pacient in spital de vreo doi ani. Din cand in cand mai fac cate-o vizita la cate-un pacient internat in clinica, dar astia au toti rezerve.


Return to “Viata in spital”

Who is online

Users browsing this forum: Google [Bot] and 25 guests