dosar de incadrare?

Pentru ca o merit: info rezidenti; barfe din spitale
User avatar
maya
junior
junior
Posts: 62
Joined: Sun Mar 13, 2005 8:35 pm
Location: somewhere...anywhere...

Postby maya » Mon Dec 11, 2006 6:18 pm

Pt radu_medic :

In SUUB analizele ti le fac ei si nu platesti nimic pentru ele. Dupa ce rezolvi totul la resurse umane (contractul de munca - aici trebuie sa platesti 60.000 lei pt cartea de munca) te trimit ei la medicina muncii. Te intreaba acolo cateva chestii si apoi te trimit la analize (RPR, HIV, AgHBS, Ac HCV) si la rx pulmonar.

Asta e tot...
"Don't walk behind me i will not lead, don't walk in front of me i will not follow, just walk beside me and be my friend."

User avatar
cristianlica
senior
senior
Posts: 175
Joined: Wed Oct 12, 2005 2:21 pm

Postby cristianlica » Mon Dec 11, 2006 6:37 pm

nu pot sa iau diploma de bac de la faculta pt ca zic ei este la rectorat ....si nu am cum sa-mi fac copie...am facut cerere la rectorat dar degeaba ...cica le trebe ca sa ne scoata diplomele de licenta...dar io stiam ca diplomele dureaza pana sa fie gata...din pacate nu am o copie acasa...stie cineva sa-mi dea un sfat?nu cred sa imi dea diploma pana pe 22...pls somebody...
Decat mult si fara rost, mai bine putin si prost

Lolitaa
newbie
newbie
Posts: 21
Joined: Mon Sep 11, 2006 5:08 pm
Location: Bucuresti
Contact:

Postby Lolitaa » Mon Dec 11, 2006 6:41 pm

Si totusi, pt Floreasca ce ne trebuie pt incadrare?

mica sirena
senior
senior
Posts: 149
Joined: Mon Nov 20, 2006 6:34 pm

Postby mica sirena » Mon Dec 11, 2006 6:59 pm

Uita-te la rezidentiat 2006, la "..spitale platitoare " . Sunt trecute actele necesare de angajare pentru toate spitalele, cred ca pe la pagina 4 sau 5

User avatar
terry
senior
senior
Posts: 230
Joined: Mon Aug 22, 2005 11:19 pm

Postby terry » Mon Dec 11, 2006 7:23 pm

Da unde iti cere diploma de bac pt ca mie anu' trecut nu mi-au cerut-o.... stiu sigur pt ca asta e acasa, in dosarul mamei (deci in provincie).... in mod normal la angajare se cere diploma ultimelor studii absolvite....
"For my dreams I hold my life/For wishes I behold my night/The truth at the end of time/Losing faith makes a crime".....
"For this gift of dream I must pay the price
with the loss of lïfe's pleasures"

myky_med
junior
junior
Posts: 26
Joined: Mon Aug 30, 2004 11:50 am

dosar incadrare

Postby myky_med » Mon Dec 11, 2006 9:11 pm

Daca este cineva din Craiova pe forum si vreti sa stiti actele necesare va spun eu ca am fost azi:
-va duceti la dsp(d-na Olaru sa va scrie pe adeverinta de la repartitie Spitalul Angajator)
-apoi jos la resurse umane(unde este filtrul obstetrica )va trebuie un dosar , o copie dupa buletin si completati un formular pt un dosar fiscal
-in policlinica ,la resurse umane, duceti dosarul final cu:
-copie buletin
-copie certificat nastere(si casatorie daca e cazul)
-cazier judiciar
-copie diploma licenta
-carnet munca(daca aveti)
-1 fotografie pt legitimatie
-fisa medicala:luati un formular de la medicina muncii din policlinica,
apoi faceti urmat analize:atg hep B, C,VDRL,HIVsi cu rezultatele va duceti la medicina muncii pt incheiere fisa(la centrul de transfuzii de linga policlinica fac reducere pt rezidenti)
Bafta!

User avatar
cristianlica
senior
senior
Posts: 175
Joined: Wed Oct 12, 2005 2:21 pm

Postby cristianlica » Mon Dec 11, 2006 11:42 pm

pai asa am citit ...eu am luat sf ioan si iti tb si copie dupa diploma de bac si adev de la faculta...si cd am fost la faculta sa iau adev am vrut sa fac copie dupa diploma de bac si mi-au zis ca nu se poate ca e la rectorat...bla bla...in fine incerc sa merg la spital cu actele astea sa vedem ce o sa imi zica aia...
Decat mult si fara rost, mai bine putin si prost

Lolitaa
newbie
newbie
Posts: 21
Joined: Mon Sep 11, 2006 5:08 pm
Location: Bucuresti
Contact:

Postby Lolitaa » Tue Dec 12, 2006 12:03 am

Am gasit, mersi mica_sirena! Inca o intrebare...ce inseamna "dosar SINA"?

User avatar
Lady-bug
senior
senior
Posts: 279
Joined: Wed Apr 19, 2006 11:59 pm

Postby Lady-bug » Tue Dec 12, 2006 12:05 am

Am inteles ca te primeste. eu nu am fost, dar din ce am auzit nu vei avea probleme. Semnezi contractul si poti adauga actele care-ti lipsesc ulterior. Nu sunt ca doamnele de la DSP. Mai si gandesc un pic ...
"Numai in dictionar reusita vine inaintea sarguintei"

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Postby Chingachgook » Tue Dec 12, 2006 12:16 am

Lolitaa wrote:Am gasit, mersi mica_sirena! Inca o intrebare...ce inseamna "dosar SINA"?


dosar cu shina.
adica nu plic
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

Lolitaa
newbie
newbie
Posts: 21
Joined: Mon Sep 11, 2006 5:08 pm
Location: Bucuresti
Contact:

Postby Lolitaa » Tue Dec 12, 2006 12:36 am

:lol: :lol: :lol: Stupid me! :lol: :lol: :lol: :lol:

User avatar
lyra
junior
junior
Posts: 75
Joined: Fri Nov 03, 2006 6:48 pm

Postby lyra » Thu Dec 14, 2006 1:13 pm

Pentru Spitalul Clinic Judetean Cluj trebuie toate hartzoagele care apar in poza din postul lui evo (daca nu aveti diploma e ok copie xerox dupa adeverinta de la facultate) plus adeverinta de la medicul de familie (daca o aveti pe aia de la rezi bine, daca nu cereti una noua) si 51000 pentru cartea de munca. Nu trebuie nici o analiza medicala, totul merge foarte repede. Pentru carduri am inteles ca sau BT sau Raiffeisen.

User avatar
ama_f
senior
senior
Posts: 124
Joined: Sun Jun 18, 2006 8:30 pm
Location: Cluj

Postby ama_f » Mon Dec 18, 2006 10:00 pm

exista asa cum a zis evo 2 spitale judetene de urgenta: spitalul clinic judetean de urgenta (pe str clinicilor) si spitalul de urgenta O.Fodor pe str. constanta
la primul nu trebuie decat adev de la medicul de familie, la celalalt trebuie toate analizele
pt cel de pe clinicilor:BT, Raiffeisen, Tiriac, Banc Post

User avatar
corcodusa
senior
senior
Posts: 254
Joined: Tue Jun 13, 2006 7:16 pm
Location: din ianuarie iasi

Postby corcodusa » Mon Dec 18, 2006 10:18 pm

pana cand se depun dosarul ptr incadrare la sf spiridon iasi?
astept un raspuns urgent
inca un macelar in spitale

User avatar
anomii
Posts: 4
Joined: Wed Sep 27, 2006 10:16 pm

Postby anomii » Wed Dec 20, 2006 1:40 am

[quote="corcodusa"]pana cand se depun dosarul ptr incadrare la sf spiridon iasi?


a intrebat ieri o colega la personal si i-au spus ca se pot depune pana pe 15 ian.

User avatar
corcodusa
senior
senior
Posts: 254
Joined: Tue Jun 13, 2006 7:16 pm
Location: din ianuarie iasi

Postby corcodusa » Wed Dec 20, 2006 4:33 pm

multam
mie mia spus o colega ca ar fi zis cineva de acolo ca e obligatoriu pana la sf lunii.si eu la fel stiam, ca sa le aducem pana se incepe munca
mai linistit ca vroiam sa plec din tara pana pe 10
:D :D :D
inca un macelar in spitale


Return to “Viata in spital”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 5 guests