Stagiu de medicina interna de unde poti chiuli/pleca devreme

Pentru ca o merit: info rezidenti; barfe din spitale
loreleiii
junior
junior
Posts: 97
Joined: Thu Nov 17, 2005 5:34 pm

Stagiu de medicina interna de unde poti chiuli/pleca devreme

Postby loreleiii » Thu Jan 05, 2006 3:53 pm

Salut tuturor! Mi-am ales stagiul de medicina interna la Fundeni in necunostinta de cauza, dorinta mea fiind sa stau la spital pana la un 12-13 si preferabil sa si invat ceva in timpul asta. Dupa ce am constatat ca asta este un deziderat de domeniul fantasticului la Fundeni, am hotarat sa ma mut cat mai repede si apreciez orice informatii in legatura cu ce spital sa imi aleg in continuare.

Jorj
senior
senior
Posts: 186
Joined: Tue Aug 10, 2004 11:44 pm

Postby Jorj » Fri Jan 06, 2006 12:27 pm

La Pantelimon se poate pleca rezonabil de devreme (in jur de 12), dar ai 2-3 garzi pe luna (evident neplatite...).
Si pe mine ma intereseaza o sectie de interne unde sa pot sa nu ma duc.
Pliz help!

User avatar
C.M
senior
senior
Posts: 163
Joined: Sat Oct 18, 2003 11:47 pm
Location: Bucuresti

Postby C.M » Wed Jan 18, 2006 1:57 am

Ajutati-ma si pe mine ....va rog....cu un sfat....eu sunt pe stagiu de interne la Sf.Ioan....e fain...dar e al naibii de departe 1,5 ore dus si respectiv la fel la intors.... :lol: as fi vrut sa merg undeva mai aproape cand imi expira detasarea...la Colentina,de ex....dar nu stiu cum este....cum sunt medicii....cum e cu garzile (aici sunt 1-2...linia 2)...se face treaba sau faci numai hartogaraie?
Sau as da din lac in put....si sa nu dau vrabia din mana cu aia de pe gard....ce ziceti....ma ajutati cu o informatie...ceva?!........orice :wink:
Multam mult........
Acolo unde ignoranta e fericire,e o nebunie sa fii destept!

User avatar
C.M
senior
senior
Posts: 163
Joined: Sat Oct 18, 2003 11:47 pm
Location: Bucuresti

Postby C.M » Sat Jan 21, 2006 5:13 pm

Of...chiar nimeni nu stie? Sau nu prea aveti chef de dat sfaturi? ...Poate totusi....
PLZ....
Mersi anticipat!
Acolo unde ignoranta e fericire,e o nebunie sa fii destept!

User avatar
187.92a
addicted
addicted
Posts: 47429
Joined: Fri Dec 10, 2004 7:59 pm

Postby 187.92a » Tue Jan 24, 2006 8:19 pm

vino in colentina, da mai repede ca se umple.
pt ce doctori si care cum iti face viatza da-mi un tel

User avatar
andy
elder
elder
Posts: 699
Joined: Sat May 29, 2004 9:56 pm
Location: Bucuresti

Postby andy » Fri Mar 03, 2006 12:02 am

pana la urma la care din cele 10 spitale din lista este cel mai lejer stagiu (sa poti sa nu te duci)?
va rog ajutor, cei care ati facut stagiu de medicina interna :roll:
Not kennt kein Gebot.

User avatar
fluxsireflux
newbie
newbie
Posts: 19
Joined: Wed Feb 22, 2006 6:41 pm
Location: Bucuresti
Contact:

Postby fluxsireflux » Wed Mar 08, 2006 12:15 pm

La spitalul Militar, se face treaba asa ca nu v-as sfatiu sa pierdeti vremea...si garzi, la fel neplatite, in rest program pana la 3.
Ce nu te doboara te face mai puternic.

trichinelutu
newbie
newbie
Posts: 22
Joined: Sun Dec 19, 2004 10:17 pm

please ajutor cu stagiul de med interna

Postby trichinelutu » Thu Mar 16, 2006 1:10 pm

Imi poate spune si mie cineva cum se fac garziile prin spitalele pe unde facem med int cei de la mf.Adica...tu stai in camera de garda jos vezi pacientul ii faci foaia si ii scrii tratamentul pe care o sa sstea pana o sa-l vada un medic de pe sectie(eventual a 2-zi) si asta singur(bineneteles ca poti suna pe medicul care e linia 1 dar daca e seara omul doarme sau face scandal deci stai singur prin camera de garda SAU varianta buna stai pe sectie si de vazut si scris medicatia se ocupa medicul din linia 1 si tu doar mai vezi ce e de facut pe etaj?
Acum imi puteti spune cum e privitor la ceea ce am scris mai sus in urmatoarele spitale:
Pantelimon,Municipal,Colentina,Elias,Cantacuzino,Caritas???
Va rog pt cei ce au facut med int in ac spitale sa spuna si ei ceva.
La spit minist de interne Gerota parca a facut cineva vreodata med int????

doctorD
junior
junior
Posts: 30
Joined: Wed Nov 22, 2006 11:45 am
Location: New York
Contact:

Postby doctorD » Wed Nov 22, 2006 4:01 pm

Si eu as avea cam aceleasi intrebari de la cest topic:daca imi aleg medicina interna/cardio/penumo... la ce spital(eventual sectie,doctor) pot sa ma eschivez,sa chiulesc in stagiu de medicina interna,macar pt primele 6 luni?
medicina se face cu pasiune

mazurca
junior
junior
Posts: 42
Joined: Mon Nov 25, 2013 2:34 pm

Re: Stagiu de medicina interna de unde poti chiuli/pleca dev

Postby mazurca » Mon Apr 27, 2015 8:24 pm

Mai exista astfel de spital, unde se poate chiuli pe medicina interna? Eu sunt pe psihiatrie si am doar o luna de MI. Am inteles ca la Sf. Ioan e condica, la Militar faci garzi multe. Stie cineva cum e la Panduri?


Return to “Viata in spital”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 15 guests