poze radiologie

Pentru ca o merit: info rezidenti; barfe din spitale
User avatar
Iepurita
elite
elite
Posts: 3692
Joined: Sat Dec 12, 2009 1:28 pm

Re: poze radiologie

Postby Iepurita » Fri Dec 21, 2012 8:06 pm

bai medrx, ce ar fi sa lasi aroganta aia la logare, ca nu ai motive. Si daca nu ai chf sa te joci lasa topicul asta in pace ca pana sa intervii tu a mers frumos.
obstetrix wrote:in anul I nu poti face cezariana mana 1, sunt multe care trebuie sa le stii:tipuri de incizii, cum sa tii pensele, cum sa le desfaci, sa iti folosesti ambele maini in orice mom, sa stii nodurile in orice conditii, ce sa ceri de la instrumentara

MedRx
senior
senior
Posts: 330
Joined: Wed Dec 01, 2010 12:49 pm

Re: poze radiologie

Postby MedRx » Fri Dec 21, 2012 8:11 pm

hai sictir !

User avatar
Iepurita
elite
elite
Posts: 3692
Joined: Sat Dec 12, 2009 1:28 pm

Re: poze radiologie

Postby Iepurita » Fri Dec 21, 2012 8:16 pm

dovada nivelului.
obstetrix wrote:in anul I nu poti face cezariana mana 1, sunt multe care trebuie sa le stii:tipuri de incizii, cum sa tii pensele, cum sa le desfaci, sa iti folosesti ambele maini in orice mom, sa stii nodurile in orice conditii, ce sa ceri de la instrumentara

User avatar
andy gavrilescu
cel mai imedist din 2013
cel mai imedist din 2013
Posts: 30360
Joined: Sun Feb 25, 2007 1:03 pm
Location: no location

Re: poze radiologie

Postby andy gavrilescu » Fri Dec 21, 2012 10:36 pm

pericardita, niste osteoliza, galci prin mediastin.
acum puteti sa spuneti si voi. mai rau de atat nu puteti raspunde.
We don't have to dance
https://www.youtube.com/watch?v=8fEoWA9Vz3A

De profesie optometrist
*nu exista lentile antiaburire!!!

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Re: poze radiologie

Postby Chingachgook » Fri Dec 21, 2012 11:11 pm

mdrx iti scapa ideea topicului..


dar

ai spus ca pacientul este cunoscut cu sferocitoza. asta inseamna ca de la radiologi se asteapta date despre evolutie. tu ne dai 2 poze chioare. poza aia de torace poate sa semnifice 3500 de diagostice diferite. pune si 2 3 poze de dinainte sa vedem in dinamica.
eu nu am vazut prea multe sferocitoze dar din cate stiu primul lucru e evaluarea splinei. organ pe care nu il vad pe ct.

raportul pe care l-as da eu si l-as semna ar fi
"Röntgen: avand in vedere lipsa radiografiilor anterioare, masa mediastinala inalt-suspecta, recomadam CT-Torace. Cardiomegalie (varsta? clinica anterioara?), marginea inimii nu atinge peretele toracelui. fara semne de reversat pleural. fara semne de staza.
Ct-Torace (sub rezerva unei singure imagini disponibile) proces inlocuitor de spatiu paravertebral bilateral (dracu stie la ce nivel- nota redactiei), cu posibile striatii grasoase, fara imbogatire cu substanat de contrast. DD Limfom. Calibrul aortei nu este afectat. Fara dovezi de condensari, respectiv tumori in parechimul pulmonar.
Pentru un raport exhaustiv rog prezentarea si celorlalte sectiuni si eventual a Ct-urilor anterioare.
cu salatari colegiale,
dr x"


pozele alea de le-am pus eu erau extrase direct din practica clinica, respectiv ce am scris aici erau rezultatele mele. e plin netul de cazuri cretine (ca si asta pe care l-ai pus tu aici) si care nu sunt decat motive ca sa ne arate postatorul ce destept e el. tu ai semnat pentru sferocitoza asta? ai avut vreun aport in diagnostic? ai apasat macar pe butonul de la aparatul de CT?

pot si eu sa ma sparg in figuri sa aduc cazuri grele de la raport dar aia nu inseamna nimic.


Andi eu nu am Eizo acasa dar nu vad pericardita
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

MedRx
senior
senior
Posts: 330
Joined: Wed Dec 01, 2010 12:49 pm

Re: poze radiologie

Postby MedRx » Fri Dec 21, 2012 11:39 pm

ce are?
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Re: poze radiologie

Postby Chingachgook » Fri Dec 21, 2012 11:41 pm

cati ani are? tuseste? auscultator? crp?
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

User avatar
andy gavrilescu
cel mai imedist din 2013
cel mai imedist din 2013
Posts: 30360
Joined: Sun Feb 25, 2007 1:03 pm
Location: no location

Re: poze radiologie

Postby andy gavrilescu » Fri Dec 21, 2012 11:42 pm

stai putin, pe ala dinainte il rezolvaram? care-i rasp tau?
kooksee, crezi ca daac aveam eizo din ala as fi stiut ca-l am?
We don't have to dance
https://www.youtube.com/watch?v=8fEoWA9Vz3A

De profesie optometrist
*nu exista lentile antiaburire!!!

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Re: poze radiologie

Postby Chingachgook » Fri Dec 21, 2012 11:45 pm

ai fi stiut ca e o carutza de bani.
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

MedRx
senior
senior
Posts: 330
Joined: Wed Dec 01, 2010 12:49 pm

Re: poze radiologie

Postby MedRx » Fri Dec 21, 2012 11:46 pm

imaginea rg este absolut sugetiva,nici nu ai nevoie sa vezi pacientul!

MedRx
senior
senior
Posts: 330
Joined: Wed Dec 01, 2010 12:49 pm

Re: poze radiologie

Postby MedRx » Fri Dec 21, 2012 11:47 pm

imaginea rg este absolut sugetiva,nici nu ai nevoie sa vezi pacientul! ai fata si profil !

MedRx
senior
senior
Posts: 330
Joined: Wed Dec 01, 2010 12:49 pm

Re: poze radiologie

Postby MedRx » Fri Dec 21, 2012 11:51 pm

daca ai fata si profil,de ce ar mai fi nevoi? e dramatic! In cazul asta chiar ma retrag de la banalitati!
Last edited by MedRx on Sat Dec 22, 2012 12:00 am, edited 1 time in total.

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Re: poze radiologie

Postby Chingachgook » Fri Dec 21, 2012 11:55 pm

e sugestiva o penis. mdrx cu toata colegialitatea aci pe imed ne amuzam dar sper ca nu faci din astea cu aia prin spital.

tu ca radiolog chiar daca vezi din avion diagnosticul trebuie sa intrebi.
poate fi pneumonie de segment anterobazal stang. fara revarsat pleural adiacent. are o artera pulmonara zdravana pe dreapta (eu personal banuiesc ca e tanar si sportiv)

later edit vad ca nu se poate discuta cu tine.
o sa vorbesc cu dan sa spliteze topicul si iti pui singura poze unde vrei.
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

User avatar
Iepurita
elite
elite
Posts: 3692
Joined: Sat Dec 12, 2009 1:28 pm

Re: poze radiologie

Postby Iepurita » Sat Dec 22, 2012 12:27 am

medrx, taci ca si asa ai scos porumbei. Kooks, mai pune ceva. :D
obstetrix wrote:in anul I nu poti face cezariana mana 1, sunt multe care trebuie sa le stii:tipuri de incizii, cum sa tii pensele, cum sa le desfaci, sa iti folosesti ambele maini in orice mom, sa stii nodurile in orice conditii, ce sa ceri de la instrumentara

alexxxandru
senior
senior
Posts: 106
Joined: Tue Jul 29, 2003 6:00 pm

Re: poze radiologie

Postby alexxxandru » Sat Dec 22, 2012 3:42 am

MedRx wrote:pacient cu sferocitoza,imagistica ce spune?


- rg torace: opacitate masiva, ovalara, intensitate crescuta, neomogena, cel mai probabil de mediastin posterior; ca tehnica rg a fost facuta cu celula iontomatului pe mijloc ca sa-i evaluezi mediastinul, sigur si-a luat 10-15 mAs, ptr plaman mai faci una cu celulele iontomatului stg-dr, desi oricum faci ct.
- ct: mase paraspinale bilateral, iodofile, neomogene - pe sectiunea asta esti cam la t7-t8; tinand cont ca are sferocitoza posibil sa fie hematopoieza extramedulara; dd: adenopatii, tumori neurogene.

chiar daca nu ti se precizeaza ce sectiune e asta nu insemana ca nu poti afla f usor mai ales ca ai si rx torace: esti sub carina si vezi AS cu venele pulmonare, Ao asc si desc, etc

alexxxandru
senior
senior
Posts: 106
Joined: Tue Jul 29, 2003 6:00 pm

Re: poze radiologie

Postby alexxxandru » Sat Dec 22, 2012 3:59 am

kooksee wrote:mdrx iti scapa ideea topicului..
raportul pe care l-as da eu si l-as semna ar fi
"Röntgen: avand in vedere lipsa radiografiilor anterioare, masa mediastinala inalt-suspecta, recomadam CT-Torace. Cardiomegalie (varsta? clinica anterioara?), marginea inimii nu atinge peretele toracelui. fara semne de reversat pleural. fara semne de staza.
Ct-Torace (sub rezerva unei singure imagini disponibile) proces inlocuitor de spatiu paravertebral bilateral (dracu stie la ce nivel- nota redactiei), cu posibile striatii grasoase, fara imbogatire cu substanat de contrast. DD Limfom. Calibrul aortei nu este afectat. Fara dovezi de condensari, respectiv tumori in parechimul pulmonar.


nu poti spune ca nu are semne de staza ptr ca nu poti evalua plamanul si circulatia pulmonara ptr ca rg e arsa (supraexpusa); nivelul am scris mai sus, densitatile (3) le ai ma jos in imagine; limfom mai greu sa fie acolo, apare frecvent in mediast mij; la fel nu poti spune nimic de plaman pe fereastra mediastinala, faci reconstructie ptr plaman.

alexxxandru
senior
senior
Posts: 106
Joined: Tue Jul 29, 2003 6:00 pm

Re: poze radiologie

Postby alexxxandru » Sat Dec 22, 2012 4:18 am

kooksee wrote:poate fi pneumonie de segment anterobazal stang.


acolo unde ai opacitatea aia esti in lobul superior, segmente lingulare, vezi delimitarea cu scizura oblica.

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Re: poze radiologie

Postby Chingachgook » Sat Dec 22, 2012 4:43 am

da, la a doua vedere cred ca e lingula
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

MedRx
senior
senior
Posts: 330
Joined: Wed Dec 01, 2010 12:49 pm

Re: poze radiologie

Postby MedRx » Sat Dec 22, 2012 7:03 pm

alexxxandru wrote:
MedRx wrote:pacient cu sferocitoza,imagistica ce spune?


- rg torace: opacitate masiva, ovalara, intensitate crescuta, neomogena, cel mai probabil de mediastin posterior; ca tehnica rg a fost facuta cu celula iontomatului pe mijloc ca sa-i evaluezi mediastinul, sigur si-a luat 10-15 mAs, ptr plaman mai faci una cu celulele iontomatului stg-dr, desi oricum faci ct.
- ct: mase paraspinale bilateral, iodofile, neomogene - pe sectiunea asta esti cam la t7-t8; tinand cont ca are sferocitoza posibil sa fie hematopoieza extramedulara; dd: adenopatii, tumori neurogene.

chiar daca nu ti se precizeaza ce sectiune e asta nu insemana ca nu poti afla f usor mai ales ca ai si rx torace: esti sub carina si vezi AS cu venele pulmonare, Ao asc si desc, etc

Este un raspuns gandit bine si logic,da,este HPE. ai un limbaj de Coltea ! ZC !

User avatar
andy gavrilescu
cel mai imedist din 2013
cel mai imedist din 2013
Posts: 30360
Joined: Sun Feb 25, 2007 1:03 pm
Location: no location

Re: poze radiologie

Postby andy gavrilescu » Sat Dec 22, 2012 7:07 pm

a mai zis cineva hematopoieza extramedulara si nu ti-a convenit.
esti ciudata.
We don't have to dance
https://www.youtube.com/watch?v=8fEoWA9Vz3A

De profesie optometrist
*nu exista lentile antiaburire!!!

MedRx
senior
senior
Posts: 330
Joined: Wed Dec 01, 2010 12:49 pm

Re: poze radiologie

Postby MedRx » Sat Dec 22, 2012 7:40 pm

MedRx wrote:
alexxxandru wrote:
MedRx wrote:pacient cu sferocitoza,imagistica ce spune?


- rg torace: opacitate masiva, ovalara, intensitate crescuta, neomogena, cel mai probabil de mediastin posterior; ca tehnica rg a fost facuta cu celula iontomatului pe mijloc ca sa-i evaluezi mediastinul, sigur si-a luat 10-15 mAs, ptr plaman mai faci una cu celulele iontomatului stg-dr, desi oricum faci ct.
- ct: mase paraspinale bilateral, iodofile, neomogene - pe sectiunea asta esti cam la t7-t8; tinand cont ca are sferocitoza posibil sa fie hematopoieza extramedulara; dd: adenopatii, tumori neurogene.

chiar daca nu ti se precizeaza ce sectiune e asta nu insemana ca nu poti afla f usor mai ales ca ai si rx torace: esti sub carina si vezi AS cu venele pulmonare, Ao asc si desc, etc

Este un raspuns gandit bine si logic,da,este HPE. ai un limbaj de Coltea ! ZC !
,dar ai spus vrute si nevrute !

User avatar
alimori
elite
elite
Posts: 7706
Joined: Sat Jul 12, 2003 11:21 pm

Re: poze radiologie

Postby alimori » Sun Dec 23, 2012 12:55 pm

kooksee mai vedem si noi o poza, ceva?
(schelet, daca se poa')

User avatar
Doftoroiu`
senior
senior
Posts: 436
Joined: Tue Jul 08, 2003 11:57 am
Location: Orasul minerilor

Re: poze radiologie

Postby Doftoroiu` » Sun Dec 23, 2012 7:24 pm

Ce e asta?F,55,o cam jeneaza genunchiu´de vreo 2 ani.
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

User avatar
Doftoroiu`
senior
senior
Posts: 436
Joined: Tue Jul 08, 2003 11:57 am
Location: Orasul minerilor

Re: poze radiologie

Postby Doftoroiu` » Sun Dec 23, 2012 8:51 pm

M-ar fi interesat un diagnostic.....alte pareri?
Mai precis, gonartroza intra la diagnosticul diferential al acestei afectiuni.

User avatar
andy gavrilescu
cel mai imedist din 2013
cel mai imedist din 2013
Posts: 30360
Joined: Sun Feb 25, 2007 1:03 pm
Location: no location

Re: poze radiologie

Postby andy gavrilescu » Sun Dec 23, 2012 9:03 pm

medrx e radiolog terapeut, nu se ocupa cu diagnosticele, in schimb straluce la tratamente.
We don't have to dance
https://www.youtube.com/watch?v=8fEoWA9Vz3A

De profesie optometrist
*nu exista lentile antiaburire!!!

MedRx
senior
senior
Posts: 330
Joined: Wed Dec 01, 2010 12:49 pm

Re: poze radiologie

Postby MedRx » Sun Dec 23, 2012 9:24 pm

de astea de clasa I nu ma ocup ! apoi diagnosticul rezulta din tratamentul sus mentionat ! treb sa stii doar putina medicina pt asta!

User avatar
Doftoroiu`
senior
senior
Posts: 436
Joined: Tue Jul 08, 2003 11:57 am
Location: Orasul minerilor

Re: poze radiologie

Postby Doftoroiu` » Sun Dec 23, 2012 10:20 pm

Si totusi n-am aflat nici un diagnostic.....cu fizioterapie nu ar merge deloc, dar deloc.....andy, kooksee? Ce ati intreba pe clinician?

User avatar
Iepurita
elite
elite
Posts: 3692
Joined: Sat Dec 12, 2009 1:28 pm

Re: poze radiologie

Postby Iepurita » Sun Dec 23, 2012 11:07 pm

nu pot sa fac poza mare dar patela nu pare ok. retinaculum rupt? ca e can lateralizata si fracturata?
Eu as cere si un genunchi lat. si o patela sa vedem.
obstetrix wrote:in anul I nu poti face cezariana mana 1, sunt multe care trebuie sa le stii:tipuri de incizii, cum sa tii pensele, cum sa le desfaci, sa iti folosesti ambele maini in orice mom, sa stii nodurile in orice conditii, ce sa ceri de la instrumentara

User avatar
Doftoroiu`
senior
senior
Posts: 436
Joined: Tue Jul 08, 2003 11:57 am
Location: Orasul minerilor

Re: poze radiologie

Postby Doftoroiu` » Sun Dec 23, 2012 11:32 pm

Patela e ok. E vina mea ca n-am pus un profil, dar nu e o modificare acuta. Iar anomalia esentiala se vede si pe AP.Am putea intalni leziunea respectiva si la o persoana tanara (lasand la o parte modificarile degenerative minime)?

Eebee
junior
junior
Posts: 36
Joined: Fri Nov 24, 2006 11:31 pm
Location: Bucharest

Re: poze radiologie

Postby Eebee » Mon Dec 24, 2012 1:18 am

poate sa fie un focar mic de osteonecroza la niv. condilului fem med.? si intrebam clinicianul de raloxifen ca tot e la menopauza. hm, da' cred ca aia n-ar da doar jena

User avatar
Doftoroiu`
senior
senior
Posts: 436
Joined: Tue Jul 08, 2003 11:57 am
Location: Orasul minerilor

Re: poze radiologie

Postby Doftoroiu` » Mon Dec 24, 2012 1:38 am

Iegzact! Osteonecroza aseptica la nivelul condilului femural medial, localizare tipica pentru leziunile produse ca urmare a corticoterapiei de lunga durata (Ahlbäck).La un adolescent n-ar fi fost iatrogena si s-ar fi manifestat la nivelul tuberozitatii tibiale.

User avatar
187.92a
addicted
addicted
Posts: 47429
Joined: Fri Dec 10, 2004 7:59 pm

Re: poze radiologie

Postby 187.92a » Mon Jan 07, 2013 12:04 am

alexxxandru wrote:
kooksee wrote:poate fi pneumonie de segment anterobazal stang.


acolo unde ai opacitatea aia esti in lobul superior, segmente lingulare, vezi delimitarea cu scizura oblica.


:D
nu inteleg de ce s-a oprit topicul asta dupa ce aparut unul care i-a umilit pe ceilalti radiologi care tocmai se dedeau in stamba :) - e doar o intamplare? nu diferenta de nivel profesional, aia nu, ci oprirea topicului....
mai puneti poze
chiar era un topic dragut

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Re: poze radiologie

Postby Chingachgook » Tue Jan 08, 2013 1:14 am

Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

User avatar
187.92a
addicted
addicted
Posts: 47429
Joined: Fri Dec 10, 2004 7:59 pm

Re: poze radiologie

Postby 187.92a » Tue Jan 08, 2013 2:06 am

ce traiect are matzul ala!
altfel, are consolidari si intr-o parte are plamanii mai negri decat in partea ailalta, adica ar trebui sa fie mai negru plamanul in celalata parte.
sper ca e ceva din asta, clasic, nu "daca v-ati uita dupa ce sutneti radiologi, pe un ecran Blablahmatze de 5000 de E ati vedea un fragment mic etc", ca data trecuta

User avatar
Doftoroiu`
senior
senior
Posts: 436
Joined: Tue Jul 08, 2003 11:57 am
Location: Orasul minerilor

Re: poze radiologie

Postby Doftoroiu` » Tue Jan 08, 2013 10:38 am

Kooksee,te ai rau cu anestezistii/internistii este?

User avatar
andy gavrilescu
cel mai imedist din 2013
cel mai imedist din 2013
Posts: 30360
Joined: Sun Feb 25, 2007 1:03 pm
Location: no location

Re: poze radiologie

Postby andy gavrilescu » Tue Jan 08, 2013 1:23 pm

De ce zici asta?
We don't have to dance
https://www.youtube.com/watch?v=8fEoWA9Vz3A

De profesie optometrist
*nu exista lentile antiaburire!!!

User avatar
ghi
junior
junior
Posts: 34
Joined: Fri Jan 04, 2013 12:21 am

Re: poze radiologie

Postby ghi » Tue Jan 08, 2013 5:34 pm

gheboasa si mai decompensata inimos , posibila fumatoare de malboro , suspiciune de obezitate tronculara , nu ma pricep ce are in hilul stg .

trident, daca era cu 30 de ani mai tanara , ce crezi ca ar fi putut avea in conglomeratele alea 2 opace dispuse frontal anatomic ? :D

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Re: poze radiologie

Postby Chingachgook » Tue Jan 08, 2013 7:53 pm

Doftoroiu` wrote:Kooksee,te ai rau cu anestezistii/internistii este?



micile rautatzi care ne fac viata mai frumoasa.
deci? internistii de pe acia?
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

Schwartz Bartter
senior
senior
Posts: 103
Joined: Sun Oct 14, 2012 4:27 pm

Re: poze radiologie

Postby Schwartz Bartter » Tue Jan 08, 2013 10:25 pm

parerea mea de internist e atelectazie de lingula=> opacitate fara bronhograma aerica, deci exclude diag. de pneumonie.
Cer ca ex suplimentar o broncosopie

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Re: poze radiologie

Postby Chingachgook » Tue Jan 08, 2013 10:35 pm

furtunul ala care se duce in subclavie e principala problema.
a incercat sa ii bage un cateter prin jugulara interna si o luat-o prost. schwarz voi cateterizati acolo? ca am o intrebare.
in rest eu am zis ca are ca orice om de 60 de ani o insuficienta cardiaca stanga compensata. nici eu nu am vazut pneumonie sau revarsat pleural.
are careva idee de un hosting de poze mai de doamne ajuta? imageshack asta e de toata jena.
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...


Return to “Viata in spital”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 25 guests