Echivalari de stagii

Pentru ca o merit: info rezidenti; barfe din spitale
sweet katy
junior
junior
Posts: 93
Joined: Sun Nov 16, 2008 6:11 pm

Echivalari de stagii

Postby sweet katy » Wed Jun 08, 2011 11:45 am

astazi doamnele de la centru m au pasat la minister,stie cineva exact unde se echivaleaza si cine se ocupa de treaba asta?multumesc anticipat de raspuns

User avatar
ndsimona
elder
elder
Posts: 745
Joined: Tue Mar 16, 2004 8:25 pm
Location: Bucuresti

Re: Echivalari de stagii

Postby ndsimona » Wed Jun 08, 2011 12:07 pm

Se ocupa cei de la Runos la Minister, mergi si vorbeste cu dna Chivu
" Deschide cartea ca sa inveti ce au gandit altii; inchide cartea ca sa gandesti tu insuti." Heyde

sweet katy
junior
junior
Posts: 93
Joined: Sun Nov 16, 2008 6:11 pm

Re: Echivalari de stagii

Postby sweet katy » Wed Jun 08, 2011 3:30 pm

multumesc,asa fac

nera80
newbie
newbie
Posts: 23
Joined: Sun Jul 17, 2005 9:08 pm

Re: Echivalari de stagii

Postby nera80 » Wed Jul 20, 2011 5:55 pm

Apropos de echivalarile stagiilor facute in afara....eu sunt intr-o situatioe de-a dreptul hilaroida...
desi mai am cateva luni pana la examen...ministerul inca nu are un raspuns in ce priveste dosarul meu.
Am despus adeverinte sau ma rog, certificate cu stagiile efectuate, am respectat intocmai curicula.....dosarul pt echivalari l-am depus o data in octombrie 2010 si ultima data in aprilie 2011....

la minister apare ca inregistrat si trimis catre prof pt echivalare....numai ca la retur nu apare nimic.
Am contactat proful responsabil cu echivalarile si el zice ca tot ce a primit de semnat a semnat....
Acu, ce-as mai putea sa fac?

Eventual sa mai trimit o data actele........numai ca profu e in concediu pana pe 16 august.....chiar si asa, ar putea sa se rezolve lucrurile?
sa zicem ca la minister as cunoaste pe cineva, care ar putea sa faca repede actele.....trebuie doar semnatura profului.....
daca aveti sugestii, nu ezitati..
Multumesc

medpsy
newbie
newbie
Posts: 12
Joined: Sat Dec 05, 2009 11:34 pm

Re: Echivalari de stagii

Postby medpsy » Sat Aug 06, 2011 7:11 pm

nera80 wrote:Apropos de echivalarile stagiilor facute in afara....eu sunt intr-o situatioe de-a dreptul hilaroida...
desi mai am cateva luni pana la examen...ministerul inca nu are un raspuns in ce priveste dosarul meu.
Am despus adeverinte sau ma rog, certificate cu stagiile efectuate, am respectat intocmai curicula.....dosarul pt echivalari l-am depus o data in octombrie 2010 si ultima data in aprilie 2011....

la minister apare ca inregistrat si trimis catre prof pt echivalare....numai ca la retur nu apare nimic.
Am contactat proful responsabil cu echivalarile si el zice ca tot ce a primit de semnat a semnat....
Acu, ce-as mai putea sa fac?

Eventual sa mai trimit o data actele........numai ca profu e in concediu pana pe 16 august.....chiar si asa, ar putea sa se rezolve lucrurile?
sa zicem ca la minister as cunoaste pe cineva, care ar putea sa faca repede actele.....trebuie doar semnatura profului.....
daca aveti sugestii, nu ezitati..
Multumesc


Nera80, pe ce specialitate esti? te intreb pt ca se pare ca pe psihiatrie adulti se intampla multora sa astepte in van raspuns la solicitarile de recunoastere a stagiilor efectuate in strainatate...

sper totusi ca situatia ta s-a rezolvat pana acum... spor la invatat si bafta multa!

User avatar
Jerome
elite
elite
Posts: 5383
Joined: Mon Sep 12, 2011 6:55 pm

Re: Echivalari de stagii

Postby Jerome » Mon Sep 12, 2011 7:01 pm

Aveti idee daca se pot echivala stagiile facute in afara (Anglia), ca sa poti da examenul de specialitate si in Romania, chiar daca nu te mai intorci sa reiei rezidentiatul de unde l-ai lasat in tara?
Are cineva experienta pe asa ceva?
Multzam fain!

xblc
newbie
newbie
Posts: 15
Joined: Mon Dec 12, 2011 6:06 pm

Re: Echivalari de stagii

Postby xblc » Sun Dec 18, 2011 9:16 pm

se pare ca au aparut curriculele, le-am gasit cu un seach pe google


Return to “Viata in spital”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 86 guests