radiologie imagistica medicala

Pentru ca o merit: info rezidenti; barfe din spitale
skizo
Posts: 3
Joined: Thu Apr 07, 2011 8:15 pm

radiologie imagistica medicala

Postby skizo » Fri Apr 08, 2011 10:51 am

Sal,m-ar interesa pareri,plusuri,minusuri....cam cu ce se mananca RIM...

lebada_calatoare
elder
elder
Posts: 1396
Joined: Tue Mar 29, 2011 10:29 pm

Re: radiologie imagistica medicala

Postby lebada_calatoare » Sun Apr 10, 2011 10:10 am

+: scapi de stressul pacientilor ; ai si un % spor la salariu

_: nu esti doctor adevarat :mrgreen:

User avatar
ciresar1988
elder
elder
Posts: 1201
Joined: Mon Jul 28, 2003 11:58 pm
Location: Graceland, Memphis, Tennessee
Contact:

Re: radiologie imagistica medicala

Postby ciresar1988 » Sun Apr 10, 2011 11:23 am

lebada_calatoare wrote:
_: nu esti doctor adevarat :mrgreen:


Nu, nu esti doctor adevarat, esti un fel de fotograf specializat in conditii speciale de luminozitate. Partea misto e ca te primesc aia de la National Geographic in sindicatul lor de wild photo.


Jesus ! Nu pot sa cred ca sunt colegi atat de ingusti la minte ! Jura-te ca esti clona, sa imi treaca dracii !
Cu prostul nescolarizat
Te lupti putin si ai scapat.
Dar duci o lupta colosala,
Cu prostul care are scoala!
(user neserios)

lebada_calatoare
elder
elder
Posts: 1396
Joined: Tue Mar 29, 2011 10:29 pm

Re: radiologie imagistica medicala

Postby lebada_calatoare » Sun Apr 10, 2011 11:30 am

ciresar1988 wrote:
lebada_calatoare wrote:
_: nu esti doctor adevarat :mrgreen:



Jesus ! Nu pot sa cred ca sunt colegi atat de ingusti la minte ! Jura-te ca esti clona, sa imi treaca dracii !



eh, nu mai lua si tu in seama toate rautatile! :D

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Re: radiologie imagistica medicala

Postby Chingachgook » Sun Apr 10, 2011 11:32 am

:D

mi se pare total neadecvata atitudinea colegului ciresar. dupa definitia mea medic e ala care trateaza niste oameni. adica ii ia din starea de bolnav si ii duce in aia de sanatos. radiologul e doar o veriga. esentiala e adevarat. dar nu ii putem numi medici pe toti implicati in proces. asa ar trebui sa fie si soferul ambulantei, si personalul tesa. cred ca discutia alunca spre punctul in care analizam care din absolventii facultatii de medicina sunt intradevar medici. si am fi ajuns si la psihiatri...
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

lebada_calatoare
elder
elder
Posts: 1396
Joined: Tue Mar 29, 2011 10:29 pm

Re: radiologie imagistica medicala

Postby lebada_calatoare » Sun Apr 10, 2011 11:36 am

skizo, am uitat sa precizez ca eu sunt pe radiologie :mrgreen:

User avatar
ciresar1988
elder
elder
Posts: 1201
Joined: Mon Jul 28, 2003 11:58 pm
Location: Graceland, Memphis, Tennessee
Contact:

Re: radiologie imagistica medicala

Postby ciresar1988 » Sun Apr 10, 2011 11:40 am

Colega (la domnul kooksee ma refer), nu e prima data cand purtam aceasta discutie, si, desi urasc sa repet, consider ca replica mea din trecut insumeaza inca toate argumentele pe care le-as putea folosi: :respect:
Cu prostul nescolarizat
Te lupti putin si ai scapat.
Dar duci o lupta colosala,
Cu prostul care are scoala!
(user neserios)

skizo
Posts: 3
Joined: Thu Apr 07, 2011 8:15 pm

Re: radiologie imagistica medicala

Postby skizo » Sun Apr 10, 2011 11:48 am

nu stiu ce sa zic...dar nu prea sunt de acord ca radiologii sa nu fie considerati medici,adica la procesul despre care vb kooksee 'ia din starea de bolnav si ii duce in starea de sanatos' participa mai multa lume decat medicul care ii scrie reteta...sau chirurgul care il opereaza cum ar fii medici de laborator...radiologi etc...cel putin asa vad eu lucrurile

lebada_calatoare
elder
elder
Posts: 1396
Joined: Tue Mar 29, 2011 10:29 pm

Re: radiologie imagistica medicala

Postby lebada_calatoare » Sun Apr 10, 2011 11:49 am

skizo wrote:Sal,m-ar interesa pareri,plusuri,minusuri....cam cu ce se mananca RIM...


in rest, se haleste cu multe radiografii, CTuri, MRTuri; cu foarte foarte putine medicamente, dar cu multa cafea si prajituri :D

mai depinde si pe unde o faci! Ro, De sau SUA :)

lebada_calatoare
elder
elder
Posts: 1396
Joined: Tue Mar 29, 2011 10:29 pm

Re: radiologie imagistica medicala

Postby lebada_calatoare » Sun Apr 10, 2011 12:05 pm

kooksee wrote::D

radiologul e doar o veriga. esentiala e adevarat.


tu vorbesti acum din perspectiva dr din De, nu? adica ai ceva pretentii de la un radiolog, nu?

ca in Ro nici macar veriga esentiala nu e

skizo
Posts: 3
Joined: Thu Apr 07, 2011 8:15 pm

Re: radiologie imagistica medicala

Postby skizo » Sun Apr 10, 2011 12:15 pm

nu e o veriga esentiala ptr ca e desconsiderata de celelalte specialitati? sau la ce te referi?

lebada_calatoare
elder
elder
Posts: 1396
Joined: Tue Mar 29, 2011 10:29 pm

Re: radiologie imagistica medicala

Postby lebada_calatoare » Sun Apr 10, 2011 12:20 pm

si la asta, dar si la faptul ca exista mult mai putina aparatura pt investigatii (MRT, radiologie interventionala, chiar si CTuri sunt putine)

un internist din Bailesti nu cred ca se bazeaza pe un CT/MRT

lebada_calatoare
elder
elder
Posts: 1396
Joined: Tue Mar 29, 2011 10:29 pm

Re: radiologie imagistica medicala

Postby lebada_calatoare » Sun Apr 10, 2011 12:25 pm

iar un radiolog care face radiologie interventionala ia putin din painea chirurgului :) ; bineinteles, nu vorbim de Ro aici

User avatar
cezarion
junior
junior
Posts: 45
Joined: Sun May 07, 2006 10:38 am
Location: aici inca

Re: radiologie imagistica medicala

Postby cezarion » Sun Nov 27, 2011 12:42 pm

Pentru cei care vor alege anul acesta specialitatea Radiologie in Bucuresti va recomand cu caldura sa nu alegeti Fundeni. Lucrurie s-au inrautatit profund in ultima vreme pe aici. Este un soi de sclavie moderna (practic rezidentul nu are nici un cuvant de spus si face toata treaba pe sectie de dimineata pana seara, esti hartuit mereu de aproape toti "seniorii" sectiei in special "de capul familiei ") Mai bine va alegeti spitalul indrumator in alta parte si va luati cate un stagiu aici sa va convingeti singurei. Multa bafta!
"Imi e destul sa stiu ca pot."

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Re: radiologie imagistica medicala

Postby Chingachgook » Sun Nov 27, 2011 2:28 pm

Cine mai e capitan la radio la fundeni?
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

MedRx
senior
senior
Posts: 330
Joined: Wed Dec 01, 2010 12:49 pm

Re: radiologie imagistica medicala

Postby MedRx » Sun Nov 27, 2011 3:10 pm

Oriunde te ai duce in Bucuresti in acest moment nu se mai ocupa nimeni de tine!
Munca e peste tot,garzi,tura de dupa amiaza ,insa daca nu stii medicina vai de viata ta, mai ales in RIM,sa nu crezi ca in calitate de rzezident, te ar ivata careva anatomie,oase,SNC,fiziopatologie,hemodinamica sau anatomopatologie!!Am avut multi colegi care au renuntat la radiologie.Unii au ramas caci sunt pe post si nici pana ziua de azi habar nu au sa interpretze un ex cp.acum fiecare cu ce poate!

ariadna20012001
newbie
newbie
Posts: 7
Joined: Mon Jan 11, 2010 1:51 am

Re: radiologie imagistica medicala

Postby ariadna20012001 » Sun Nov 27, 2011 11:50 pm

cezarion wrote:Pentru cei care vor alege anul acesta specialitatea Radiologie in Bucuresti va recomand cu caldura sa nu alegeti Fundeni. Lucrurie s-au inrautatit profund in ultima vreme pe aici. Este un soi de sclavie moderna (practic rezidentul nu are nici un cuvant de spus si face toata treaba pe sectie de dimineata pana seara, esti hartuit mereu de aproape toti "seniorii" sectiei in special "de capul familiei ") Mai bine va alegeti spitalul indrumator in alta parte si va luati cate un stagiu aici sa va convingeti singurei. Multa bafta!

Si cam ce spitale indrumatoare ne recomandati? Eu am facut stagiul din facultate la Coltea si am fost foarte incantata , ca si colegii mei care au facut la Fundeni de altfel.

Harapu
junior
junior
Posts: 66
Joined: Fri Nov 25, 2011 3:21 pm

Re: radiologie imagistica medicala

Postby Harapu » Mon Nov 28, 2011 2:51 pm

LUI kooksee si celoar care nu-i considera pe radiologi medici adevaratti,,,,,,si care auzi definitie medicul e persoana care ia omul din stare de bolnav si-l aduce in starea de sanatos.........HAHA!.....Dar oncologii care i-au 90% din pacienti din starea de bolnavi si duc in starea de morti in cele din urma in ciuda tuturor eforturilor ce sunt? Nu sunt medici?.....Sau moasele alea fara nicio scoala care iau gravida (cu ghilimele de rigoare sarcina ar putea fi numita boala) si o ajuta sa nasca alea tot medici e?,,,,,Medici sunt toti nu va mai mancati intre voi.....!Cu infatilitati de genul eu sunt medic mai adevarat ca tine ha! ha!.....

Harapu
junior
junior
Posts: 66
Joined: Fri Nov 25, 2011 3:21 pm

Re: radiologie imagistica medicala

Postby Harapu » Mon Nov 28, 2011 2:58 pm

skizo wrote:Sal,m-ar interesa pareri,plusuri,minusuri....cam cu ce se mananca RIM...

Draga skizo,
Radiologia presupune un program draconic la fundeni si unul mai lax la suub, coltea sau sf ioan. (vii la 9.00 pleci la 13.30)
Din a doua luna faci si garzi cate una pe luna. Nu vor fi platite nici macar din anul 3.
Presupune foarte mult studiu individual.
Ca si pregatire exista cam in fiecare centru cate un medic foarte bun dela care ai cat de cat ce invata.
Aparatele sunt moderne dar la capitolul radioprotectie (a pacientilor) sorturi din plumb, protectia organelor genitale la copii, a sanilor la CT etc.-----lucruri in voga prin occident suntem repetenti. Nu se face mai pe nicaieri.

User avatar
Jerome
elite
elite
Posts: 5383
Joined: Mon Sep 12, 2011 6:55 pm

Re: radiologie imagistica medicala

Postby Jerome » Mon Nov 28, 2011 4:03 pm

Harapu wrote:Dar oncologii care i-au 90% din pacienti din starea de bolnavi si duc in starea de morti in cele din urma in ciuda tuturor eforturilor ce sunt? Nu sunt medici?.....


recunosc ca am probleme cu intelegerea acestei fraze... :roll:

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Re: radiologie imagistica medicala

Postby Chingachgook » Mon Nov 28, 2011 7:59 pm

mie mi-a placut aia cu moasele care sunt si ele un fel de doctori
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

Harapu
junior
junior
Posts: 66
Joined: Fri Nov 25, 2011 3:21 pm

Re: radiologie imagistica medicala

Postby Harapu » Tue Nov 29, 2011 12:42 am

kooksee wrote:mie mi-a placut aia cu moasele care sunt si ele un fel de doctori

Dupa definitia data de tine ,,, asa ar reiesi,,,,,Doar ca tu aiurezi ca de obicei. Multa sanatate si succes in a-ti gasi o ocupatie,,,,,,

Harapu
junior
junior
Posts: 66
Joined: Fri Nov 25, 2011 3:21 pm

Re: radiologie imagistica medicala

Postby Harapu » Tue Nov 29, 2011 12:44 am

Jerome wrote:
Harapu wrote:Dar oncologii care i-au 90% din pacienti din starea de bolnavi si duc in starea de morti in cele din urma in ciuda tuturor eforturilor ce sunt? Nu sunt medici?.....


recunosc ca am probleme cu intelegerea acestei fraze... :roll:



Recunosc lipsa corectitudinii gramaticale. Criticam ratiunea stramba a lui kooksee care definea medicul ca persoana care ia bolnavul si-l face sanatos. Total aiurea. Dadeam exemplu cu oncologii care nu vindeca foarte multi bolnavi dar tot medici sunt.

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Re: radiologie imagistica medicala

Postby Chingachgook » Tue Nov 29, 2011 1:02 am

tu nu stii sa conjugi verbul a lua si te consideri in stare sa critici ceva?
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

Harapu
junior
junior
Posts: 66
Joined: Fri Nov 25, 2011 3:21 pm

Re: radiologie imagistica medicala

Postby Harapu » Tue Nov 29, 2011 1:29 pm

kooksee wrote:tu nu stii sa conjugi verbul a lua si te consideri in stare sa critici ceva?

Dar tu care habar nu ai sa incepi o fraza cu majuscula si sa folosesti ghilimele acolo unde e cazul? Esti la fel de agramata dar TE CREZI IN STARE SA_TI DAI AIUREA CU PAREREA..........
Ce treaba are sula cu prefectura? Adica greselile gramaticale cu nivelul de inteligenta?.......

User avatar
Im
elite
elite
Posts: 3643
Joined: Fri Nov 28, 2003 3:42 pm

Postby Im » Tue Nov 29, 2011 1:47 pm

Harapu wrote:Ce treaba are sula cu prefectura? Adica greselile gramaticale cu nivelul de inteligenta?.......

Daca la terminarea unei facultati nu esti în stare sa scrii corect în limba materna, la nivel de clasa a V-a, pentru tine e un indiciu de inteligenta
a) mare
b) mica
?

Si eu ador userii care se sparg în figuri cu scheme filozofice despre cum e de fapt viata, sistemul, despica subiectul în 16, îti arata ei tie, numai chestii de finete, ce pot fi întelese doar de catre initiati, dar scriu ca niste semi-analfabeti. Ah si evident ca fac scandal daca îi tragi de mâneca si pui la îndoiala aptitudinile lor.
(jigniti din nastere)
Singura durere suportabilă e durerea altora.

User avatar
cezarion
junior
junior
Posts: 45
Joined: Sun May 07, 2006 10:38 am
Location: aici inca

Re: radiologie imagistica medicala

Postby cezarion » Fri Dec 02, 2011 9:19 pm

ariadna20012001 wrote:
cezarion wrote:Pentru cei care vor alege anul acesta specialitatea Radiologie in Bucuresti va recomand cu caldura sa nu alegeti Fundeni. Lucrurie s-au inrautatit profund in ultima vreme pe aici. Este un soi de sclavie moderna (practic rezidentul nu are nici un cuvant de spus si face toata treaba pe sectie de dimineata pana seara, esti hartuit mereu de aproape toti "seniorii" sectiei in special "de capul familiei ") Mai bine va alegeti spitalul indrumator in alta parte si va luati cate un stagiu aici sa va convingeti singurei. Multa bafta!

Si cam ce spitale indrumatoare ne recomandati? Eu am facut stagiul din facultate la Coltea si am fost foarte incantata , ca si colegii mei care au facut la Fundeni de altfel.

Acum, catedre de radiologie, in afara de Fundeni mai sunt la Municipal si la Coltea. Eu cred ca orice ai alege dintre ultimele doua este bine. Ideea este sa ai timp si de citit si de lucrat in privat. In definitiv este alegerea ta. Fundeni-ul este un mare mancator de timp, fara sa inveti ceva in schimbul timpului pierdut (asta pe langa ceea ce am scris mai sus).
"Imi e destul sa stiu ca pot."

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Re: radiologie imagistica medicala

Postby Chingachgook » Fri Dec 02, 2011 9:21 pm

dupa cat timp interpreteaza rezidentii rmn-uri?
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

Harapu
junior
junior
Posts: 66
Joined: Fri Nov 25, 2011 3:21 pm

Re:

Postby Harapu » Fri Dec 02, 2011 11:06 pm

Im wrote:
Harapu wrote:Ce treaba are sula cu prefectura? Adica greselile gramaticale cu nivelul de inteligenta?.......

Daca la terminarea unei facultati nu esti în stare sa scrii corect în limba materna, la nivel de clasa a V-a, pentru tine e un indiciu de inteligenta
a) mare
b) mica
?

Si eu ador userii care se sparg în figuri cu scheme filozofice despre cum e de fapt viata, sistemul, despica subiectul în 16, îti arata ei tie, numai chestii de finete, ce pot fi întelese doar de catre initiati, dar scriu ca niste semi-analfabeti. Ah si evident ca fac scandal daca îi tragi de mâneca si pui la îndoiala aptitudinile lor.
(jigniti din nastere)



Ai foarte mare dreptate daca nu iei in considerare doua lucruri:
1) Stresul momentului asa cat e el si viteza
2) Mediul in care ne aflam si anume pe un forum/pe internet care vrem nu vrem, ne place nu ne place,,,,,isi cam face noi norme si reguli.

P.S. Se scrie corect semianalfabeti ca si hemipareza, hemiplegie, etc.Fara liniuta.

Harapu
junior
junior
Posts: 66
Joined: Fri Nov 25, 2011 3:21 pm

Re:

Postby Harapu » Fri Dec 02, 2011 11:11 pm

Im wrote:
Harapu wrote:Ce treaba are sula cu prefectura? Adica greselile gramaticale cu nivelul de inteligenta?.......

Daca la terminarea unei facultati nu esti în stare sa scrii corect în limba materna, la nivel de clasa a V-a, pentru tine e un indiciu de inteligenta
a) mare
b) mica
?

Si eu ador userii care se sparg în figuri cu scheme filozofice despre cum e de fapt viata, sistemul, despica subiectul în 16, îti arata ei tie, numai chestii de finete, ce pot fi întelese doar de catre initiati, dar scriu ca niste semi-analfabeti. Ah si evident ca fac scandal daca îi tragi de mâneca si pui la îndoiala aptitudinile lor.
(jigniti din nastere)


Eu ador insa mult mai mult userii si oamenii in general care apreciaza enorm forma (a se citi corectitudinea gramaticala in cazul de fata) si desconsidera la fel de puternic fondul problemei. :lol:

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Re: radiologie imagistica medicala

Postby Chingachgook » Fri Dec 02, 2011 11:21 pm

sigur

toti semi-analfabetii au pretentii sa vedem intelepciunea din mesajul lor.
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

User avatar
Fritz
senior
senior
Posts: 221
Joined: Sun Nov 27, 2011 2:01 pm
Location: Bucuresti

Re: radiologie imagistica medicala

Postby Fritz » Sat Dec 03, 2011 1:59 am

mie mi-a placut aia cu programul draconic, nu stiu daca ati sesizat-o:

de la 9 la 13.30.

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:





stati sa respir


:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
“Great spirits have always encountered violent opposition from mediocre minds.”
― Albert Einstein

User avatar
Calico
addicted
addicted
Posts: 42412
Joined: Tue Mar 16, 2004 12:27 pm

Re: radiologie imagistica medicala

Postby Calico » Sat Dec 03, 2011 4:30 am

Ala era cel lax.

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Re: radiologie imagistica medicala

Postby Chingachgook » Sat Dec 03, 2011 4:34 am

cel draconic era ala cu o garda pe luna
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

User avatar
marmotul
elite
elite
Posts: 8640
Joined: Wed Apr 23, 2008 12:22 pm

Re: radiologie imagistica medicala

Postby marmotul » Sat Dec 03, 2011 2:24 pm

totusi ce medicina e asta cind incepi lucrul la 9?
vii la 9, te scobesti in...se face 9.30, raportul de garda pe la 10, vizita, etc se face 11.
cind mai tratezi?
qpepsi.gif

User avatar
187.92a
addicted
addicted
Posts: 47429
Joined: Fri Dec 10, 2004 7:59 pm

Re: radiologie imagistica medicala

Postby 187.92a » Sat Dec 03, 2011 4:44 pm

Ala era cel lax, nu cel draconic

User avatar
Jerome
elite
elite
Posts: 5383
Joined: Mon Sep 12, 2011 6:55 pm

Re: radiologie imagistica medicala

Postby Jerome » Sun Dec 04, 2011 1:56 pm

lax, vax. Fiecare specialitate medicala isi are rostul ei si ar trebui respectata atata vreme cat e facuta cu profesionalism. Restul e doar conversatie.

User avatar
dr_anca
senior
senior
Posts: 120
Joined: Sat Sep 02, 2006 3:54 pm
Location: bucuresti

Re: radiologie imagistica medicala

Postby dr_anca » Sun Feb 26, 2012 8:32 pm

BUNA. ESTE CINEVA REZIDENT PE RADIOLOGIE LA SP BAGDASRA? VA ROG FRUMOS, CA AS DORI SA IAU LEGATURA CU EL/EA (AM 1 LUNA ACESTE STAGIU)

sms_mihai
senior
senior
Posts: 402
Joined: Sun Sep 18, 2011 3:29 pm

Re:

Postby sms_mihai » Sun Mar 04, 2012 1:22 pm

Im wrote:
Harapu wrote:Ce treaba are sula cu prefectura? Adica greselile gramaticale cu nivelul de inteligenta?.......

Daca la terminarea unei facultati nu esti în stare sa scrii corect în limba materna, la nivel de clasa a V-a, pentru tine e un indiciu de inteligenta
a) mare
b) mica
?

Si eu ador userii care se sparg în figuri cu scheme filozofice despre cum e de fapt viata, sistemul, despica subiectul în 16, îti arata ei tie, numai chestii de finete, ce pot fi întelese doar de catre initiati, dar scriu ca niste semi-analfabeti. Ah si evident ca fac scandal daca îi tragi de mâneca si pui la îndoiala aptitudinile lor.
(jigniti din nastere)


Si daca in AD 2012 inca mai pot exista oameni care termina o facultate (si inca una cu staif, deci nu FF, colegiu a 2-a pe stanga etc) care nu stiu sa scrie corect, inseamna ca ceva pute rau:
a. in Romania
b. printre romani
c. in sistemul universitar romanesc
d. "ambele toate 3"
e. "ambele toate 3" cat si in alte parti

Nota bene: acum 15 ani nu vedeai in liceu asa ceva, necum in facultate. Astea le mai vedeai prin clasa a 5-a, a 6-a, deja erai de rasul clasei in calasa a VIII-a sis e stia clar ca ajungeai la profesionala, nici nu incercai sa dai la liceu.

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Re: Re:

Postby Chingachgook » Sun Mar 04, 2012 8:38 pm

sms_mihai wrote:
Nota bene: acum 15 ani nu vedeai in liceu asa ceva, necum in facultate. Astea le mai vedeai prin clasa a 5-a, a 6-a, deja erai de rasul clasei in calasa a VIII-a sis e stia clar ca ajungeai la profesionala, nici nu incercai sa dai la liceu.


acum 15 ani tu aveai 10 ani si te uitai la tom si jerry, nu aveai de unde sa stii ce e pe la facultati.

prosti au fost dintotdeauna, internetul doar ii popularizeaza.
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...


Return to “Viata in spital”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 26 guests