Anapath la Spitalul Colentina sau Cantacuzino?

Pentru ca o merit: info rezidenti; barfe din spitale
magda_mess
Posts: 1
Joined: Wed Dec 15, 2010 10:13 am

Anapath la Spitalul Colentina sau Cantacuzino?

Postby magda_mess » Wed Dec 15, 2010 10:18 am

Buna ! As avea o intrebare , si cum nu sunt din bucuresti sper sa ma ajutati :)
Ce spital sa aleg pentru anatomie patologica? Colentina sau Cantacuzino? Cred ca doar asta as prinde...
Mersi mult tuturor!

trompica
Posts: 3
Joined: Wed Oct 29, 2008 8:33 pm

Re: Anapath la Spitalul Colentina sau Cantacuzino?

Postby trompica » Wed Dec 15, 2010 5:36 pm

Buna...nu stiu cum este la spitalulCantacuzino, dar iti pot spune cum este la Colentina....multa munca,carti suficiente numai timp sa ai sa citesti, 6 ore de serviciu dar daca ai mai multa treaba stai dupa ora 14 pana mai termini....acum depinde ce iti doresti....sa faci anapat sau sa mai lipsesti....la Colentina nu prea se poate lipsi ....asa ca....spor

DarkComy
senior
senior
Posts: 417
Joined: Thu Nov 05, 2009 9:23 pm

Re: Anapath la Spitalul Colentina sau Cantacuzino?

Postby DarkComy » Wed Dec 15, 2010 6:48 pm

pai si cu program 8-14 nu e timp de citit :? ? din ce am vazut prin alte spitale, deja de pe la 13:30 se fac bagajele, iar la ora 14 se cara toti de pe la anapat. la 14:01 suna telefonul intr-o veselie fara vreun raspuns :lol:

laleaua neagra
junior
junior
Posts: 81
Joined: Thu Jan 15, 2009 12:13 pm

Re: Anapath la Spitalul Colentina sau Cantacuzino?

Postby laleaua neagra » Wed Feb 23, 2011 8:35 pm

am o intrebare pt rezidentii de anatomopat,sper sa nu para aiurea dar chiar as vrea sa ma lamuresc...ca rezi tre sa fac autopsie?sau doar diagn pe un ovar...o inima.....ca am mai auzit d unii ca st autopsieri...dci nu anatomopat..ca daca tre sa fac autopsie nu prea imi surade si as vrea sa stiu dc tai de pe lista rezi in anatomie patologik;multam anticipat :)


Return to “Viata in spital”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 71 guests