Diabet zaharat - Bucuresti

Pentru ca o merit: info rezidenti; barfe din spitale
User avatar
Iepurita
elite
elite
Posts: 3692
Joined: Sat Dec 12, 2009 1:28 pm

Re: Rezidentiat pe diabet??

Postby Iepurita » Sun Dec 12, 2010 5:20 pm

optimus wrote:Poate sa spuna cineva cum e rezi pe diabet la profu serban in timisoara?? Garzi nasoale?
Mersi anticipat.



Inveti multe de la dr Serban. Ei nu face garzi asa ca le vei face cu altcineva, ti-as sugera sa stai pe langa Alin Albai, Laura Diaconu, Adrian Vlad, Dr. Timar, sunt oameni care se pricep foarte bine la ce fac si predau foarte bine.

Pt. cei care asociaza Diabetul doar cu diabet, insulina si ajustare doze imi vien sa ii intreb ce au facut in stagiul de DZ din timpul facultatii, ca la spital sigur nu au fost.
obstetrix wrote:in anul I nu poti face cezariana mana 1, sunt multe care trebuie sa le stii:tipuri de incizii, cum sa tii pensele, cum sa le desfaci, sa iti folosesti ambele maini in orice mom, sa stii nodurile in orice conditii, ce sa ceri de la instrumentara

DarkComy
senior
senior
Posts: 417
Joined: Thu Nov 05, 2009 9:23 pm

Re: Diabet zaharat - Bucuresti

Postby DarkComy » Sun Dec 12, 2010 8:13 pm

am fost ... la examen :D

User avatar
Iepurita
elite
elite
Posts: 3692
Joined: Sat Dec 12, 2009 1:28 pm

Re: Diabet zaharat - Bucuresti

Postby Iepurita » Sun Dec 12, 2010 10:00 pm

DarkComy wrote:am fost ... la examen :D

:mrgreen:
obstetrix wrote:in anul I nu poti face cezariana mana 1, sunt multe care trebuie sa le stii:tipuri de incizii, cum sa tii pensele, cum sa le desfaci, sa iti folosesti ambele maini in orice mom, sa stii nodurile in orice conditii, ce sa ceri de la instrumentara

taurusx
newbie
newbie
Posts: 10
Joined: Sat Nov 27, 2010 9:47 pm

Re: Diabet zaharat - Bucuresti

Postby taurusx » Mon Dec 13, 2010 5:03 pm

Cei care ma pot ajuta cu ceva nume de medici de pe diabet pe implicarea carora te poti baza in anii de rezidentiat sunt rugati sa posteze. Pe Bucuresti. Multumesc

taurusx
newbie
newbie
Posts: 10
Joined: Sat Nov 27, 2010 9:47 pm

Re: Diabet zaharat - Bucuresti

Postby taurusx » Tue Dec 14, 2010 7:56 pm

Unde este mai ok pentru rezidenti, la Institut sau la Elias? Adica sa faci ceva si sa fie si un mediu ok, doctori, intelegere,etc. Avantaje, dezavantaje ale celor 2 spitale. Multumesc in numele tuturor noilor rezidenti pe diabet

dr.X
junior
junior
Posts: 40
Joined: Sat Apr 12, 2008 10:13 pm

Re: Diabet zaharat - Bucuresti

Postby dr.X » Wed Apr 06, 2011 3:32 pm

Buna! As vrea sa stiu daca exista carti/tratate/manuale de nutritie publicate in Ro.
Daca da, mi le puteti trimite si mie in format *pdf, daca le aveti in format electronic, sau daca nu, imi puteti scrie si mie cum sa fac rost de acestea? (astept eventual si pm). Multumesc mult.

taurusx
newbie
newbie
Posts: 10
Joined: Sat Nov 27, 2010 9:47 pm

Re: Diabet zaharat - Bucuresti

Postby taurusx » Tue May 24, 2011 9:20 am

Stie cineva noutati despre noua curicula pe diabet? Daca se publica intre timp si aflati, dati de veste si aici.

hmm
junior
junior
Posts: 48
Joined: Sat Sep 11, 2010 2:58 pm

Re: Diabet zaharat - Bucuresti

Postby hmm » Tue Nov 29, 2011 1:20 pm

se pare ca diabetologii nu prea stau pe imed!
am citit o gramada de intrebari fara raspuns. si pe mine m-ar fi interesat...
Ca sa ajungi cineva trebuie sa incepi prin a fi nimic.

Lizz22
elder
elder
Posts: 552
Joined: Thu Aug 09, 2007 11:55 am
Contact:

Re: Diabet zaharat - Bucuresti

Postby Lizz22 » Tue Nov 29, 2011 10:15 pm

taurusx wrote:Stie cineva noutati despre noua curicula pe diabet? Daca se publica intre timp si aflati, dati de veste si aici.


http://www.umfiasi.ro/Rezidenti/Traseu% ... diabet.pdf


Return to “Viata in spital”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 50 guests