Rezidentiat 2004

iarba verde de acasa
Oana M
newbie
newbie
Posts: 23
Joined: Mon Nov 24, 2003 12:52 pm

Inca ceva!

Postby Oana M » Thu Dec 16, 2004 1:38 pm

Si inca ceva!
Pentru ca pina la urma sintem cu totii colegi, urez mult, mult succes tuturor, oriunde v-ati afla in ziua de duminica. Bafta multa tuturor.
Eu voi pleca miine in jur de ora 15.00 catre Cluj, asa ca nu stiu daca voi mai avea timp sa apar pe aici.

good sam
junior
junior
Posts: 31
Joined: Thu Jul 15, 2004 5:43 pm
Location: malul marii

Postby good sam » Thu Dec 16, 2004 1:43 pm

De sala Medicala 1 din Clinica Universitara din Cluj stie cineva daca e buna, cate locrui are, etc? Multumesc!
Cui i s-a dat mult i se va cere mult

User avatar
zinitza
junior
junior
Posts: 74
Joined: Wed Jan 14, 2004 10:39 am
Location: buc

Postby zinitza » Thu Dec 16, 2004 1:51 pm

Medicala I are aproximativ 60 de locuri (ma refer la situatia unui examen). Incalzita este. Singura "problema" e ca poti sa vezi in foaia colegului din fata ta :lol: dar daca si supraveghetorii sunt tot din clinica, nu ai nici o sansa (sa copiezi).

User avatar
Adna
junior
junior
Posts: 64
Joined: Fri Apr 02, 2004 8:15 pm

Postby Adna » Thu Dec 16, 2004 2:04 pm

zinitza wrote:Medicala I are aproximativ 60 de locuri (ma refer la situatia unui examen). Incalzita este. Singura "problema" e ca poti sa vezi in foaia colegului din fata ta :lol: dar daca si supraveghetorii sunt tot din clinica, nu ai nici o sansa (sa copiezi).


sa copiezi din fata :?: ??? pai...asta mie personal mi se pare o prostie! s-ar putea ca altul sa stie mai putin decat tine.in plus abia la 3 randuri in fata ta mai e cineva cu acelasi tip de grila ca al tau.
eu ma bazez numai pe ce stiu eu.

good sam
junior
junior
Posts: 31
Joined: Thu Jul 15, 2004 5:43 pm
Location: malul marii

Postby good sam » Thu Dec 16, 2004 2:16 pm

multumesc zinitza.
Cui i s-a dat mult i se va cere mult

User avatar
vasikita2003
Posts: 3
Joined: Wed Aug 04, 2004 11:04 am

Succes

Postby vasikita2003 » Thu Dec 16, 2004 2:39 pm

Bafta multa la toti, va urez sa aveti mintea limpede si va doresc ceea ce-mi doresc si mie - sa vi se indeplineasca toate dorintele si asteptarile. Sa auzim numa de bine si de aici incolo. :D

madaiulia
junior
junior
Posts: 36
Joined: Wed Sep 22, 2004 11:00 pm

Postby madaiulia » Thu Dec 16, 2004 2:53 pm

Gongule de unde 35 de oameni in Amf I Ase? Eu am numarat aprox 160. Am gresit eu?
"Seek freedom and become captive of your desires. Seek discipline and find your liberty."

User avatar
Berilah
junior
junior
Posts: 80
Joined: Fri Jul 11, 2003 12:12 am
Contact:

Postby Berilah » Thu Dec 16, 2004 5:13 pm

E cazul sa intreb pe cineva de Timisoara pe aici? :D
Take it or leave it...

baby
junior
junior
Posts: 48
Joined: Tue Nov 16, 2004 1:59 pm
Location: bucuresti

rezi

Postby baby » Thu Dec 16, 2004 5:57 pm

La terminarea rezi,dupa ce afli punctajul,poti depune contestatie pt. x grile.Grila corecta cu raspunsuri nu se afiseaza niciunde,decat dupa ce ,termenul de dep. a contestatiilor a expirat,asa ca daca ei dau alte raspunsuri decat e corect,poti pierde puncte bune si nu mai poti face nimic.Intrebarea e ce putem face ca la iesirea din sala grila corecta sa fie totusi afisata.Mi se pare ubios

User avatar
claudia
senior
senior
Posts: 171
Joined: Sat Sep 04, 2004 4:40 pm
Location: Bucuresti
Contact:

Postby claudia » Thu Dec 16, 2004 6:13 pm

Eventual am putea sugera subtil la inceputul ex ca am vrea sa consultam grila corecta la iesirea din sala in vederea depunerii contestatiilor!
Ca e dreptul nostru!..luand in consuderare timpul scurt care ne mai ramane la dispozitie pt a depune o eventuala contestatie!
claudia

User avatar
sky
senior
senior
Posts: 109
Joined: Thu Nov 20, 2003 7:39 pm

Postby sky » Thu Dec 16, 2004 7:34 pm

Sala de la MEDICALA 1 Cluj e foarte ciudata. E aproape pe verticala. Mai mai - ca esti urcat pe peretii salii. O sa vedeti.



Hotelul Topaz e destul de departe de centru. Asa ca nu va recomand sa umblati pe jos de acolo.

User avatar
LordSith
newbie
newbie
Posts: 20
Joined: Tue May 25, 2004 1:22 pm
Location: Bucuresti

Re: rezi

Postby LordSith » Thu Dec 16, 2004 8:02 pm

baby wrote:Grila corecta cu raspunsuri nu se afiseaza niciunde,decat dupa ce ,termenul de dep. a contestatiilor a expirat,asa ca daca ei dau alte raspunsuri decat e corect,poti pierde puncte bune si nu mai poti face nimic.Intrebarea e ce putem face ca la iesirea din sala grila corecta sa fie totusi afisata.Mi se pare ubios


Te afli in eroare prietene... Vezi http://www.rezidentiat2004.ro in seara concursului (aprox. 20.00). O sa fie afisate toate grilele master de la toate specialitatile...

E posibil ca dupa analiza contestatiilor aceasta grila master sa sufere modificari...se va afisa pe miercuri seara si aceasta grila master "finala", in cazul in care au aparut modificari.
Ceea ce nu poti termina in 30 de zile trebuie sa abandonezi...

Bondar
junior
junior
Posts: 87
Joined: Wed Jul 09, 2003 11:27 pm

rugaminte

Postby Bondar » Thu Dec 16, 2004 10:17 pm

Poate cineva din Cluj sa ne spuna si noua cum sunt salile
- E. Popper , Spatii de invatamant, str. Louis Pasteur nr.4
- A3, Univ de Stiinte Agricole si Medicina Veterinara - Spatii de invatamant, str. Manastur nr. 3?

(conditii termice ok sau mai precare, numar de locuri sau orice informatie stiti despre ele ) :)

dannna
junior
junior
Posts: 25
Joined: Sat Nov 29, 2003 12:10 am

Postby dannna » Thu Dec 16, 2004 10:43 pm

sa stiti ca eu azi mi-am cumparat o carioca neagra... pt orice eventualitate...ca am prea multa incredere in ei. v-as sfatui si pe voi sa faceti la fel. daca nu o sa am nevoie de ea...e ok, dar daca o sa am...mai bine am una de rezerva.

va doresc bafta la toti care plecati azi..sau maine.
uuuuffffff.........am un morcov maaaaaaaaaaaareeeeeeeee maaareeeee....
oare si pe familie o sa fie nebunie???? uuufff.....

seew
junior
junior
Posts: 41
Joined: Sun Dec 12, 2004 7:20 pm

Postby seew » Thu Dec 16, 2004 11:26 pm

MULTA BAFTA TUTUROR!

User avatar
Gongul
senior
senior
Posts: 284
Joined: Mon Oct 06, 2003 3:14 pm
Location: Bucuresti
Contact:

bafta

Postby Gongul » Thu Dec 16, 2004 11:32 pm

Drum bun colegilor care au plecat sau pleaca in curand, si MUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUULTA bafta!
Celorlalti ca de obicei:
Spor maxim si bafta in continuare!
cocucocucocucocucocucocucocucocucocucocu

epuruncu
newbie
newbie
Posts: 14
Joined: Sat Oct 16, 2004 3:04 pm
Location: Cluj-Napoca

Postby epuruncu » Thu Dec 16, 2004 11:50 pm

:oops:
Daca poate cineva sa-mi spuna cum e Amfiteatrul III-ASE.
Cum a ramas cu scrisoarea la Basescu. Azi tocmai a iesit Cozma din inchisoare...oare ce au de gand sa mai faca PSDisti acum la final.NU vreau sa mai traiesc examenul de anul trecut. Pentru ceea ce a fost anul trecut in Germania cadea guvernul dar la noi Nastase l-a validat.
Bafta si un examen pe cat posibil CINSTIT!!!!
Bafta la examen

And
senior
senior
Posts: 154
Joined: Mon Nov 24, 2003 12:44 am

Postby And » Fri Dec 17, 2004 12:00 am

Duminica vor fi si toate televiziunile prin preajma salilor de examen.Cei care vor avea noroc sa dea interviu sa incerce sa nu para niste mimose cum pareau cei de anul trecut.Vorbiti despre examenul de anul trecut, vorbiti de legea prepilor.Spuneti-le ca Facultatea de Medicina a ajuns o Facultate de Someri.

ginar
Posts: 2
Joined: Mon Nov 29, 2004 11:18 pm
Location: Timisoara

Postby ginar » Fri Dec 17, 2004 12:03 am

Berilah wrote:E cazul sa intreb pe cineva de Timisoara pe aici? :D


eu sunt din Timisoara. cu ce te pot ajuta?

seew
junior
junior
Posts: 41
Joined: Sun Dec 12, 2004 7:20 pm

Postby seew » Fri Dec 17, 2004 12:21 am

dupa faza cu cosma...mi-e rusine ca traiesc in Romania? imaginati-va! ce inseamna cu rezidentiat in comparatie cu asta? NIMIC! suntem un nimic pentru ei...

User avatar
C.M
senior
senior
Posts: 163
Joined: Sat Oct 18, 2003 11:47 pm
Location: Bucuresti

Postby C.M » Fri Dec 17, 2004 12:22 am

Va doresc si eu multa bafta! Tuturor! Fie ca examenul sa fie cat mai corect,pilosi cat mai putini ( daca se poate,nr lor sa tinda spre 0! :) dar slabe sperante...) si sa reveniti cu bine pe forum, cu vesti dintre cele mai bune...si sa ne povestiti si noua cum a fost,astora care vom da la anu' !
S-aveti bafta si emotii cat mai putine!
Acolo unde ignoranta e fericire,e o nebunie sa fii destept!

madaiulia
junior
junior
Posts: 36
Joined: Wed Sep 22, 2004 11:00 pm

Postby madaiulia » Fri Dec 17, 2004 12:33 am

Daca este cineva interesat, amf I Ase cladirea veche are 300 de locuri ( 160 in conditiile concursului). Sunt 3 randuri de banci lipite, fiecare banca avand cate 3 locuri.
Informatiile le-am primit pe pm de la Gongul si ii multumesc pentru ele.
Pentru cei care pleaca azi sau maine, multa bafta!
"Seek freedom and become captive of your desires. Seek discipline and find your liberty."

User avatar
ciresar1988
elder
elder
Posts: 1201
Joined: Mon Jul 28, 2003 11:58 pm
Location: Graceland, Memphis, Tennessee
Contact:

Postby ciresar1988 » Fri Dec 17, 2004 12:41 am

Pleaca cineva maine de la Bucuresti la Craiova cu rapidul 795 de la ora 17:50 ?? Ca tocmai mi-am dat seama ca voi merge singura intr-un tren de seara si mi-a cam murit curajul. :cry:
Cu prostul nescolarizat
Te lupti putin si ai scapat.
Dar duci o lupta colosala,
Cu prostul care are scoala!
(user neserios)

User avatar
Adna
junior
junior
Posts: 64
Joined: Fri Apr 02, 2004 8:15 pm

Postby Adna » Fri Dec 17, 2004 12:51 am

MULTA BAFTA TUTUROR!

good sam
junior
junior
Posts: 31
Joined: Thu Jul 15, 2004 5:43 pm
Location: malul marii

Postby good sam » Fri Dec 17, 2004 1:13 am

bineinteles ca nu mai stiu nimic ... asta e, n-oi muri din asta ... eu nu mai am un morcov, eu SUNT un morcov ... aberez ca nastase care zice ca de fapt el e presedinte. SUCCES ar fi bine sa avem toti, dar din pacate 2 din 3 nu vor avea, pt. ca sunt locuri atat de putine. BAFTA celor ce merita sa ia acest concurs! Fie ca in final pentru toti sa fie o experienta utila. Drum bun tuturor!
Cui i s-a dat mult i se va cere mult

User avatar
dezertoarea
junior
junior
Posts: 43
Joined: Fri May 28, 2004 2:07 pm
Location: bucuresti

Postby dezertoarea » Fri Dec 17, 2004 1:58 am

salutare! amf III ASE este mare si calduros!!!! sper sa te ajute...

BAFTA MULTA COPII!
sa auzim numai de bine!

User avatar
victor
elder
elder
Posts: 1761
Joined: Sun Jul 06, 2003 8:22 am
Contact:

Postby victor » Fri Dec 17, 2004 2:42 am

http://www.cotidianul.ro/index.php?a=1329&shift=1

Examen de rezidenţiat bruiat de MI
Geta Roman

Pentru a se evita situaţia de anul trecut, cînd mulţi concurenţi au obţinut punctajul maxim pentru că au reuşit să memoreze testele grilă, anul acesta s-a decis ca 60% dintre grile să fie completate la prima vedere. „Restul testelor, 40%, vor fi alese dintre cele 60.000 din toate specialităţile care au fost deja publicate pe Internet“, ne-a declarat preşedintele Comisiei naţionale de rezidenţiat (CNR), dr. Florian Popa. Specialiştii pledează pentru modelul occidental, unde toate grilele sînt cunoscute de concurenţi. „Personal, aş fi mers pe varianta în care şi la noi toate grilele să fie publice, însă anul acesta s-a considerat că nu sînt suficient de multe pentru un astfel de pas. Sper ca anul viitor să fie în jur de 100.000 de teste şi să poată fi cunoscute înainte de examen“, mai afirmă preşedintele CNR.
Poliţia păzeşte grilele

Securizarea testelor de concurs (inclusiv în tipografiile unde se publică grilele) este făcută de Ministerul de Interne. „Centrul de Perfecţionare al Medicilor şi Farmaciştilor (care este organizatorul examenului) are un contract cu MI, care se ocupă de tot ce înseamnă securizare. Nu există observatori, asociaţii ale studenţilor sau de alt gen, răspunderea pentru corectitudinea concursului revenind Comisiei naţionale de rezidenţiat şi celor din fiecare centru universitar în care se organizează concursul. Topografiile unde s-au tipărit grilele au fost alese de comisiile de rezidenţiat locale, prin concurs, şi sînt urmărite 24 de ore din 24 de forţele MI“, afirmă Oana Grigore, consilier la Biroul de presă al MS. Preşedintele CNR mai spune că în centrele unde profesorii decid care sînt grilele la prima vedere, ca şi cele cunoscute deja, există aparatură specială care nu permite comunicarea (prin telefoane) pe o rază de peste 20 km.
„Acest concurs ne costă prea mult“

Candidaţii la rezidenţiat se plîng că decalarea cu o lună a examenului a făcut ca acesta să pice prea aproape de Sărbători şi că taxele de participare şi cheltuielile conexe (cazare, masă şi transport) sînt prea mari. „Taxa de examen este de 1,8 milioane de lei, 200.000 de lei am plătit pe analize, eu dau examenul la Craiova, aşa că am închiriat o cameră la hotel, cu o colegă, ne costă 1,5 milioane pe noapte de persoană. Acest concurs ne costă prea mult, tocmai acum înainte de Sărbători“, ne-a declarat o concurentă.

Toate acestea se întîmplă în condiţiile în care veniturile medicilor rezidenţi sînt apropiate de salariul minim pe economie: 3,5 milioane de lei în medie.
Mai puţini candidaţi

Anul acesta s-au înscris la rezidenţiat 6.067 de candidaţi pe 2.210 locuri, cu 1.000 mai puţini faţă de anul trecut. Un motiv ar putea fi tocmai salariile mici ale medicilor rezidenţi. Examenul va fi susţinut în centrele universitare din Bucureşti pentru specialităţile chirurgicale şi pentru cele de medicină dentară, în Cluj-Napoca - pentru specialităţile medicale, în Craiova - pentru medicina de familie, în Tîrgu Mureş - pentru farmacie şi în Timişoara - pentru medicina de laborator. Concursul va dura 4 ore şi se va desfăşura sub formă de test grilă, cu 200 de întrebări. Candidaţii vor fi declaraţi promovaţi dacă obţin minimum 50% din punctajul maxim posibil, în limita numărului de locuri publicate la grupa respectivă. 40% dintre întrebările de examen sînt publicate pe site-ul http://www.rezidentiat.ro.


Bafta mare sa ne fie!
Last edited by victor on Fri Dec 17, 2004 2:45 am, edited 1 time in total.

User avatar
mickeygreen
senior
senior
Posts: 411
Joined: Thu Sep 23, 2004 3:45 am
Location: Bucharest ROMANIA
Contact:

Pre-rez

Postby mickeygreen » Fri Dec 17, 2004 2:43 am

Fiind ultima data cand intru pe forum pana-n examen ("maine" seara plec spre Cluj overnight 7h)...
o sa fac o urare absurda dar sincera: BAFTA TUTUROR!
Desigur, unii vor lua si altii nu... sa nu lasam asta sa ne transforme in ADVERSARI, suntem colegi after all... CONCURENTI e suficient.

Oricum sistemul trebuie schimbat radical, nu este nici just (1 an pe bara e un eveniment traumatic si am trecut prin asta) si nici nu asigura o selectie adecvata pt calitatea actului medical (cazuri clinice ar fi fost mult mai nimerit decat toceala tembela care se cere acum).

Rezu e un examen care trebuie detensionat, cei care au mai trecut prin asta stiu despre ce vorbesc... o idee ar fi organizarea lui de mai multe ori pe an si evident o sansa REALA pt fiecare de a intra in sistem.

Eh, sa lasam discutiile pt moment... BAFTA si sa ne re-vedem pe forum dupa la comentarii... am eu senzatia ca anu asta va fi interesant...

User avatar
Berilah
junior
junior
Posts: 80
Joined: Fri Jul 11, 2003 12:12 am
Contact:

Postby Berilah » Fri Dec 17, 2004 3:33 am

Urez si eu multa bafta tuturor! Sper, asa cum cred ca spera fiecare dintre noi, sa nu trec printr-un an de stagiu.

Pentru ginar, vorbim la telefon peste vreo 12 ore :)

Pe cai! Se filmeaza :)))
Take it or leave it...

User avatar
alcorsimona
senior
senior
Posts: 221
Joined: Sun Jul 18, 2004 8:18 pm

Postby alcorsimona » Fri Dec 17, 2004 9:02 am

Bafta tuturor! Stiu ca trebuie sa fie si picati la acest examen, asa ca nu-mi pot dori decat ca totul sa fie corect si toti sa ia notele pe masura efortului depus! Din pacate asta este un examen in mare parte bazat pe sansa...
Anyway eu plec la Cluj si nu cred ca o sa am prea mult acces la net, asa ca ne auzim dupa...
Be careful what you want, it may happen to you!

User avatar
Gongul
senior
senior
Posts: 284
Joined: Mon Oct 06, 2003 3:14 pm
Location: Bucuresti
Contact:

MS

Postby Gongul » Fri Dec 17, 2004 10:09 am

Am trimis un mail la MS cu privire la calitatea cariocilor care suna cam asa:
>>Buna ziua,
Numele meu este XXXXXXXXXXXXXXX, iar in calitate de absolvent al Universitatii de Medicina si Farmacie "Carol Davila" - Bucuresti(promotia septembrie 2004) si de candidat la examenul de rezidentiat as vrea sa supun atentiei dumneavoastra urmatoarea problema:
In cadrul examenului de rezidentiat, conform metodologiei de examen data de MS, fiecare absolvent va primi o carioca neagra cu care va completa raspunsurile corecte cat si datele de identitate!
Cu toate ca un singur paragraf se refera la acest lucru incepand de acum 4 ani(informatie pe care o am de la colegii mei) supraveghetorii nu permit candidatilor sa aiba altceva de scris in afara acestei carioci!
Tin sa va reamintesc ca este practic un marker, cu o grosime considerabila si care nu face prea facila scrierea!
Trebuie de asemenea sa aveti in vedere ca restul universitatilor, ca de altfel toate centrele universitare mari din lume, permit accesul in sala cu pixul/stiloul personal!
Problema, de fapt, nu este incomoditatea cu care vom scrie cu aceste carioci ci faptul ca aceste carioci sunt de o calitate indoielnica si nu sunt suficiente (in anii trecuti au fost, spre exemplu, 100 de carioci la o sala de 70 de oameni, iar colegi carora li s-a terminat carioca si nu au prins alta s-au chinuit cu o carioca care de abia mai mergea!)
Rezolvarea acestei probleme se poate face, dupa parerea mea, sub doua aspecte:
- fie se permite accesul in sala a candidatilor cu pixul/stiloul negru, dar de alta culoare decat culoarea neagra
- fie numarul si calitatea cariocilor trebuie sa creasca
Mi-am permis sa apelez TOT la dumneavoastra pentru ca in legatura cu repartitia in stagiatura ati fost foarte promta si la obiect!
Cu multumiri anticipate,
XXXXXXXXXXXXXXX<<

Si am primit si un raspuns care suna cam asa:
Buna seara,
Multumim pentru propunerea dumneavoastra. Speram ca anul acesta toti candidatii sa fie multumiti de calitatea cariocilor, care vor fi in numar sufucient si de o alta calitate.
Cu stima,
Adela Neagoe


Tin sa precizez ca dna Adela Neagoe este secretara sefa in MS si am apelat la dumneaei pentru ca in legatura cu stagiatura am trimis mail-urile acolo unde trebuia in MS, dar am primit un raspuns doar de la aceasta doamna!
Sa dea Dumneze sa fie bine!

Spor maxim si bafta in continuare!
cocucocucocucocucocucocucocucocucocucocu

User avatar
Dan
Master of Disaster
Posts: 2869
Joined: Sun Jul 06, 2003 1:59 am
Location: ...on the highway to hell...
Contact:

Postby Dan » Fri Dec 17, 2004 11:37 am

Baftau oameni buni si plecati cu ideea ca veti reusi la acest examen, indiferent ca ati citit jumate de materie, ati facut 15 grile...samd.
Si nu uitati ca, vorba catavencului:
Iuzarii nostri e mai destepti ca ai lor...
8)

Ne auzim dupa.
Eu din muntii mei...
http://www.imed.ro/forum

User avatar
brigaela
junior
junior
Posts: 78
Joined: Sun Dec 12, 2004 7:12 pm
Location: Bucuresti
Contact:

Postby brigaela » Fri Dec 17, 2004 12:18 pm

Noroc tuturor si sa dea Dumnezeu ca anul asta sa ia cei care merita.
Sa ne auzim cu bine.

User avatar
otalen
senior
senior
Posts: 331
Joined: Sun Jul 06, 2003 1:10 pm

Postby otalen » Fri Dec 17, 2004 12:58 pm

BAFTA BAFTA BAFTA 8)

ce sa mai spun in plus? Sanatosi sa fim,....si cu rezi luat :)
"Dont't just Do something, Sit there!"

User avatar
ciresar1988
elder
elder
Posts: 1201
Joined: Mon Jul 28, 2003 11:58 pm
Location: Graceland, Memphis, Tennessee
Contact:

Postby ciresar1988 » Fri Dec 17, 2004 1:29 pm

brigaela wrote:Noroc tuturor si sa dea Dumnezeu ca anul asta sa ia cei care merita.
Sa ne auzim cu bine.


ASA E! SA-L IA TOTI CEI CARE MERITA !



Nu m-ar deranja totusi sa-l iau si eu! :wink: :lol:
Cu prostul nescolarizat
Te lupti putin si ai scapat.
Dar duci o lupta colosala,
Cu prostul care are scoala!
(user neserios)

User avatar
agorima
senior
senior
Posts: 323
Joined: Wed Sep 08, 2004 12:15 pm
Location: Bucuresti
Contact:

Postby agorima » Fri Dec 17, 2004 1:32 pm

si sa ramanem cu mintea intreaga!

Jorj
senior
senior
Posts: 186
Joined: Tue Aug 10, 2004 11:44 pm

Postby Jorj » Fri Dec 17, 2004 2:26 pm

BAFTA oameni buni!

Sa speram ca macar anul asta e pe bune...

timon
newbie
newbie
Posts: 18
Joined: Fri Mar 12, 2004 8:28 am

Postby timon » Fri Dec 17, 2004 2:46 pm

Eu am exam in Aula Facultatii de chimie (specialitati medicale) Cluj! Intr-advar trebuiesc facute topicuri pt fiecare specialitate ca sa nu ne ametim! Bafta la toti si cei mai buni sa castige!
[/img]

madaiulia
junior
junior
Posts: 36
Joined: Wed Sep 22, 2004 11:00 pm

Postby madaiulia » Fri Dec 17, 2004 3:47 pm

Stie cineva daca sunt cam acelasi numar de intrebari din fiecare capitol, sau pot sa cada mai multe dintr-o tema si deloc din altele?
"Seek freedom and become captive of your desires. Seek discipline and find your liberty."

User avatar
LordSith
newbie
newbie
Posts: 20
Joined: Tue May 25, 2004 1:22 pm
Location: Bucuresti

Postby LordSith » Fri Dec 17, 2004 6:43 pm

madaiulia wrote:Stie cineva daca sunt cam acelasi numar de intrebari din fiecare capitol, sau pot sa cada mai multe dintr-o tema si deloc din altele?


Softul care extrage aleator cele 80 de intrebari din baza de date are ca parametru proportionalitatea cu nr. de teme existente. Profesorilor care vor crea celelalte 120 intrebari li s-a pus in vedere sa respecte de asemenea proportionalitatea cu nr. te teme.

BAFTA LA TOTI CEI CARE SUSTIN EXAMENUL DUMINICA!!!!
Ceea ce nu poti termina in 30 de zile trebuie sa abandonezi...


Return to “Rezidentiat 2004”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 11 guests