Adeverinta primul stagiu

iarba verde de acasa
User avatar
uno
senior
senior
Posts: 109
Joined: Tue Nov 25, 2003 2:23 pm

Adeverinta primul stagiu

Postby uno » Tue Jan 25, 2005 10:42 am

Am fost ieri la Spitalul Coltea sa las adeverinta precum ca efectuez primul stagiu(medicina interna) la ei. Foarte amabila secretara m-a trimis acasa ca cica trebuie vin dimineata si sa vorbesc cu domnul profesor sa ma treaca pe nu stiu ce lista! Voi cum ati procedat pentru primul stagiu? Mentionez ca sunt rezident pe neurologie, am spital platitor Municipalul, clinica mama V Voiculescu si primul stagiu(medicina interna) la Spitalul Coltea.
"Speranta" n-a murit...dar e la A.T.I.

User avatar
Nordica
newbie
newbie
Posts: 19
Joined: Thu Jan 20, 2005 9:05 pm
Location: ...the outter limits...

Postby Nordica » Tue Jan 25, 2005 12:06 pm

E o intrebare buna. Eu am primul stagiu chirurgie generala la Sf. Ioan si ma intrebam si eu cum trebuie procedat. Trebuie sa ne ducem inainte de 1 feb. cu adeverinta la secretara? Trebuie sa ne prezentam profului? Banuiesc ca e diferit pentru fiecare spital. Daca mai e cineva care are primul stagiu chirurgie generala la Sf. Ioan si poate sa-mi spuna si mie cum a procedat, ii multumesc mult.
What we do is not who we are!
What defines us is how we rise after falling!

gabiacas
junior
junior
Posts: 33
Joined: Mon Jul 19, 2004 1:25 pm

Postby gabiacas » Tue Jan 25, 2005 4:32 pm

Eu am ales ATI TM dar am reusit sm detasez in Buc.la Fundeni-ATI.Din TM mi-au dat primul stagiu pneumologie-3luni.Ce trebuie sa fac pe 1feb.:ma duc la pneumologie acolo unde ma vor trimite(unde e mai bine?) sau sa ma prezint la Fundeni la ATI? Voi,cei care ati luat ATI pe Bucuresti cum ati procedat la repartitia pe spitale si stagii pe data de 19ian.?Va multumesc. :)

Pickv
newbie
newbie
Posts: 15
Joined: Sat Jan 08, 2005 8:33 pm

Postby Pickv » Tue Jan 25, 2005 7:45 pm

Am fost astazi la Coltea si am vorbit cu secretara domnului profesor, care m-a indrumat foarte politicos catre secretariatul clinicii. Doamnele de la secretariat m-au expediat extrem de neceremonios acasa pentru ca ele au treaba la calculator si nu au timp de mine! Mi-au spus sa vin direct pe intai februarie. E drept ca eu veam acordul profesorului inca dinainte de repartitie. Oricum cred ca nu strica sa treci pe la profesor inainte, sa stie si el cu cine urmeaza sa-i vina in clinica.Cred ca il gasesti pana in ora 12 am.

User avatar
Phat Skidz
dɥɐʇ sʞıpz
Posts: 17766
Joined: Sun Jul 06, 2003 9:51 am

Postby Phat Skidz » Mon Jan 31, 2005 8:21 am

Eu am primul stagiu de psihiatrie, la psihiatrie. Mi-au oprit ambele adrese la personal, ca sa aflu ca de cea pentru stagiu aveam nevoie pe sectie...Ma duc azi sa vaz daca nu mi le-a pierdutara.
SUNT BOȘOROGUL IMEDULUI

tania
newbie
newbie
Posts: 18
Joined: Wed Dec 10, 2003 6:05 pm

Postby tania » Mon Jan 31, 2005 4:04 pm

Vlad, spune-mi te rog, unde anume la personal ai dus adeverintele de repartitie de la CNPP... ptr. Obregia (si eu am stagiu de psihiatrie), ma refer mai ales la repartitia privind pregatirea in specialitate, nu cea de stagiu care e necesara pe sectie.Multumiri anticipate ptr raspuns.

Bondar
junior
junior
Posts: 87
Joined: Wed Jul 09, 2003 11:27 pm

Postby Bondar » Mon Jan 31, 2005 10:28 pm

Si eu am lasat ambele foite la personal, una dintre ele cu semnatura si stampila profului pt sectia in care voi lucra.
Vlad, te rog spune-mi si mie care dintre ele trebuie recuperata si dusa cui anume de pe sectie? Secretarei? Asistentului care imi este indrumatorul?


Return to “Rezidentiat 2004”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 16 guests