detalii dermatologie iasi?

iarba verde de acasa
sarrrra
newbie
newbie
Posts: 5
Joined: Wed Jan 12, 2005 12:43 pm
Location: bucuresti
Contact:

detalii dermatologie iasi?

Postby sarrrra » Wed Jan 12, 2005 1:03 pm

Buna...am ales dermatologie in Iasi...daca mai este cineva aici care vrea sa se detaseze,respectiv sa se transfere din Iasi in Bucuresti scrieti-mi si mie va rog ce ati mai auzit.Din cate am inteles pentru detasare din Iasi cel mai important lucru este acordul coordonatorului de specialitare ca daca ai asta cica cei de la Dsp Iasi iti dau siei semnatura.Cica la dermatologie ar fi o profa ticnita cu sclerodermie care face figuroi si nu vrea nici macar detasarea sa ti-o acorde..Voi ce ati mai auzit?
rrr

User avatar
arkan_ul
newbie
newbie
Posts: 24
Joined: Mon Dec 20, 2004 10:54 am

Postby arkan_ul » Wed Jan 12, 2005 1:53 pm

Da, ai dreptate o stiu pe profa desi nu am facut cu ea! Daca pici la ea ai pus-o!!!! :P Din pacate am un lapsus si nu-mi aduc aminte cum o cheama. Cand imi aduc aminte dau un reply
And the girls say
Save a horse, ride a cowboy

User avatar
md31174
senior
senior
Posts: 360
Joined: Sun Jul 06, 2003 9:05 pm
Location: Romanica....
Contact:

Postby md31174 » Wed Jan 12, 2005 3:00 pm

mda...........este madam zennaida( sau zenovia, nu mai stiu sigur) Petrescu.........
si intr-adevar e tacanita rau de tot.........
va sfatuiesc sa fugiti taaaaaaaaaaaaare de ea!
Suma inteligentei pe planeta este constanta, insa populatia se afla intr-o continua crestere.

User avatar
doctoritz
senior
senior
Posts: 171
Joined: Mon Dec 08, 2003 10:23 am
Location: Bucuresti

dermatologie Iasi?

Postby doctoritz » Wed Jan 12, 2005 4:30 pm

PENTRU DETASARE NU AI NEVOIE DE SEMNATURA INDRUMATORULUI DE REZIDENTIAT.Citeste ce am scris la "cum te muti..."
Invatati,invatati, invatati!Daca nu puteti, va ajutam.Daca nu vreti va obligam!!

medstud
senior
senior
Posts: 269
Joined: Sat Jan 24, 2004 11:58 pm

Postby medstud » Wed Jan 12, 2005 6:42 pm

nu i chiar asa tacnita cum ziceti...am dat ex cu ea...e destul de calma si a inghitit multe perle...multi alti profi ar fi picat la greu...ce i drept insa am stat vreo 10 ore la examen

User avatar
Carpantier
senior
senior
Posts: 174
Joined: Tue Jul 08, 2003 10:44 pm

Postby Carpantier » Wed Jan 12, 2005 6:54 pm

Chiar trebuie un topic pt ticnita din Iasi?
Omu vrea informatii mai clare nu cat de ticnita e femeia aia.

sarrrra
newbie
newbie
Posts: 5
Joined: Wed Jan 12, 2005 12:43 pm
Location: bucuresti
Contact:

Postby sarrrra » Thu Jan 13, 2005 1:26 am

:?: am auzit un zvon...nu stiu daca e adevaRAT,,,CICA ar fi spus CINTEZA ca anul acesta nu o sa mai acorde chiar asa de usor transferurile..voi stiti ceva,,ca eu m-am cam panicat,,,?
rrr

sarrrra
newbie
newbie
Posts: 5
Joined: Wed Jan 12, 2005 12:43 pm
Location: bucuresti
Contact:

Postby sarrrra » Thu Jan 13, 2005 1:29 am

cica in Iasi din cauza autonomioei universitare cei de la dsp nu-ti acorda detasarea pana nu ai acordul medicului indrumator,,ceea ce este o prostie,,dar asa e la Iasi,,,si de obicei indrumatorul de acolo nu este de acord cu detasaresa
rrr

User avatar
Carpantier
senior
senior
Posts: 174
Joined: Tue Jul 08, 2003 10:44 pm

Postby Carpantier » Thu Jan 13, 2005 2:42 am

fara zvonuri!
Daca stii ceva sigur postezi,daca nu astepti,nu bagi spaima in oameni asa fara rost.
Ai auzit cumva ca domnu ministru Cinteza la cafeaua de dimineata cu secretara ar fi spus ca e musculos si nu mai da liber la transfer?

User avatar
doctoritz
senior
senior
Posts: 171
Joined: Mon Dec 08, 2003 10:23 am
Location: Bucuresti

detalii dermatlogie

Postby doctoritz » Tue Jan 18, 2005 4:22 pm

Fratilor ,sunt la Iesi si nu e deloc un zvon ci e o realitate.NU DAU TRANSFERURI!!!!!!!!!SUNT IDIO....(n-am voie sa scriu tot).VOR SEMNATURA RECTORULUI CARE NU VREA SA AUDA.Recrtorul este nimeni altul decat nenea ala care acum 3-4 ani era la televizor in prim plan ca facuse diplome false de medici.
Sunt disperata!
Invatati,invatati, invatati!Daca nu puteti, va ajutam.Daca nu vreti va obligam!!

User avatar
lady galadriel
senior
senior
Posts: 233
Joined: Mon Dec 08, 2003 7:21 pm
Location: acasa

Postby lady galadriel » Tue Jan 18, 2005 5:16 pm

Curaj!Nu te speria,incearca sa te linistesti...in cateva luni se calmeaza apele si se rezolva,stai linistita,acum e normal sa faca si ei pe durii...poate le pica ceva,dar mai incolo poate va fi bine.Succes!

anyu
newbie
newbie
Posts: 18
Joined: Tue Jan 11, 2005 9:51 pm
Location: hr

Postby anyu » Tue Jan 18, 2005 5:17 pm

cso!
doctoritz,eu nu mai inteleg.si-n alte centre vor semnatura rectorului?cine e rectorul? oare daca ma tine acolo are el grija de bebe al meu?de sotul meu?

Pickv
newbie
newbie
Posts: 15
Joined: Sat Jan 08, 2005 8:33 pm

Postby Pickv » Wed Jan 19, 2005 4:42 pm

Ce legatura are rectorul Facultatii de Medicina cu rezidentii ? In Romania nu suntem incadrati in ciclul 3 de invatamant. Poate ar fi mai bine sa va interesati la Ministerul Sanatatii, la resurse umane.

User avatar
Con
newbie
newbie
Posts: 13
Joined: Mon Nov 24, 2003 4:51 pm

Postby Con » Wed Jan 19, 2005 9:55 pm

In Iasi intr-adevar rectorul Burlui nu e de acord cu transferurile nici macar daca ai familia intr-o parte si trebuie sa-ti semneze pentru un modul amarat. Dar se poate merge la prorectori care sunt ok : Dr. Burlea de la pediatrie, Dr. Tarcoveanu de la clinica I Chirurgie, Dr. Onofriescu de la maternitatea Cuza- Voda. Ei va semneaza si mi se pare ca aveti nevoie doar de 2 semnaturi sau una, nu mai stiu. Incercati acolo.
Bafta!
Nihil Sine Dio!...adica intoxicat de posibil!

User avatar
md31174
senior
senior
Posts: 360
Joined: Sun Jul 06, 2003 9:05 pm
Location: Romanica....
Contact:

Postby md31174 » Thu Jan 20, 2005 8:13 am

din nefericire se pare ca nu se dau chiar asa usor transferurile.........la iasi cer rezident contra rezident ( adica pleaca unul vine altul, la schimb)
pe med fam e ceva mai usor......dar si aici cica numai la max 5 ( din 100)
ce sa zic?! bafta la toti!
Suma inteligentei pe planeta este constanta, insa populatia se afla intr-o continua crestere.


Return to “Rezidentiat 2004”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 18 guests