cum s-au prezentat la rezi "forum-istii"

iarba verde de acasa
clau
junior
junior
Posts: 67
Joined: Tue Dec 28, 2004 12:46 pm

Postby clau » Sun Jan 09, 2005 11:08 pm

Pt Boo :ce punctaj ai avut?(daca nu e cu suparare)mersi frumos!

ardt
newbie
newbie
Posts: 24
Joined: Wed Dec 22, 2004 3:08 pm
Location: in fata cartilor de un an si ..fara folos

Postby ardt » Sun Jan 09, 2005 11:12 pm

Radiologie si tehnici..la Bucuresti-va rog ajutti-ma cu info despre clinici si profesori.Multumesc!

User avatar
alcorsimona
senior
senior
Posts: 221
Joined: Sun Jul 18, 2004 8:18 pm

Postby alcorsimona » Mon Jan 10, 2005 12:42 am

Boli infectioase Bucuresti
Be careful what you want, it may happen to you!

psiho
newbie
newbie
Posts: 6
Joined: Sat Aug 21, 2004 1:27 am

Postby psiho » Mon Jan 10, 2005 2:29 am

psihiatrie bucuresti.ceva despre spitale si profesori?

User avatar
doctoritz
senior
senior
Posts: 171
Joined: Mon Dec 08, 2003 10:23 am
Location: Bucuresti

cum s-au prezentat forumistii

Postby doctoritz » Mon Jan 10, 2005 9:28 am

Gastroenterologie la IASI!!!!!Help...Nu am fost in viata mea acolo, nu cunosc pe aproape nimeni de acolo dar pt gastro m-as fi dus si la ...Honolulu... :lol:
Invatati,invatati, invatati!Daca nu puteti, va ajutam.Daca nu vreti va obligam!!

User avatar
zinitza
junior
junior
Posts: 74
Joined: Wed Jan 14, 2004 10:39 am
Location: buc

Postby zinitza » Mon Jan 10, 2005 1:15 pm

ATI Bucuresti.......intreb si eu...Floreasca sau Fundeni? (ca si spital pregatitor) unde se face mai bine?

User avatar
Carpantier
senior
senior
Posts: 174
Joined: Tue Jul 08, 2003 10:44 pm

Postby Carpantier » Mon Jan 10, 2005 3:39 pm

Chirurgie generala Bucuresti

User avatar
lady galadriel
senior
senior
Posts: 233
Joined: Mon Dec 08, 2003 7:21 pm
Location: acasa

Postby lady galadriel » Mon Jan 10, 2005 4:53 pm

am auzit ca in fundeni muncesti muuuuuuuuuuuuuuuuuuult

User avatar
boo
junior
junior
Posts: 61
Joined: Fri Jul 16, 2004 1:22 pm

Postby boo » Mon Jan 10, 2005 6:21 pm

clau wrote:Pt Boo :ce punctaj ai avut?(daca nu e cu suparare)mersi frumos!


876 cred ca puteam sa iau cam orice (in afara de plastica) in diferite centre dar am vrut neaparat gine si acum tre sa umblu sa ma transfer la Cj. sper sa reusesc!

clau
junior
junior
Posts: 67
Joined: Tue Dec 28, 2004 12:46 pm

Postby clau » Mon Jan 10, 2005 6:38 pm

Felicitari boo!Vei reusi cu siguranta,multa bafta!

User avatar
arkan_ul
newbie
newbie
Posts: 24
Joined: Mon Dec 20, 2004 10:54 am

Postby arkan_ul » Mon Jan 10, 2005 7:07 pm

Eu am luat printre primii 200 pe medicala! Am intrat de multe ori pe forum dar am postat mai putin. Oricum sfatul meu este ca trebuie nevoie de mult timp si de multa rabdare pentru a reusi. Anul trecut am picat desi am luat exact acelasi punctaj ca si anul acesta. Nu mi-am inchipuit ca o sa fie aceleasi grile ca cele de pe net ....am luat teapa. Dar nu mi-a parut rau deoarece imi cunosc valoarea. TOP 200 FOREVER. Asta e!
And the girls say
Save a horse, ride a cowboy

pesimista
junior
junior
Posts: 47
Joined: Wed Oct 13, 2004 12:49 pm
Location: cluj

Postby pesimista » Mon Jan 10, 2005 11:12 pm

Medicina interna si sa nu-mi spuneti ca nu-i bine ca mie asta-mi place desi mai erau multe alte posibilitati.
mimoza

User avatar
Khaos
senior
senior
Posts: 272
Joined: Tue Aug 26, 2003 1:16 pm
Contact:

Postby Khaos » Mon Jan 10, 2005 11:33 pm

ATI la Iasi.....dar ......revin eu.
כי העולם הוא רק תחנה של זמן
את מחפשת סודותיו בכל פינה
ומתפללת שתגלי אותם
רק שיהיה מי שישמע
רק שיהיה מי שישמע.

User avatar
Gongul
senior
senior
Posts: 284
Joined: Mon Oct 06, 2003 3:14 pm
Location: Bucuresti
Contact:

salut!

Postby Gongul » Tue Jan 11, 2005 12:44 am

Salut in primul rand ideea acestui topic!
Acum am sa le iau pe rand dupa ce am citit toate posturile:
-eu nu am luat pe chirurgie(701 dupa contestatii)...vina e a mea...nu am alocat atat timp cat ar trebui si nu am invatat destul de serios...am pierdut timp cu diferite chestii...am fost cam prea degajat...inainte de rezi am dormit 2 ore ca am stat sa fac grile(mi s-a spus ca asta e o greseala, dar eu am mers pe premiza: ce citesc astazi stiu sigur maine)...am trecut greu de moment mai ales pentru ca majoritatea colegilor mei au luat si pentru ca ai mei, dupa, mi-au facut viata un calvar...E VINA MEA SI-MI ASUM CONSECINTELE IN INTREGIME!
-despre lipsa de respect a colegilor care au luat:...EU NU LE PERMIT FRATILOR, mai ales pe chirurgie unde chiar ma pricep(ex: i-am zis rezidentei la care sunt repartizat la stagiu in colentina ca stiu sa apreciez un TR...mi-a zis ca am tupeu ca ea a zis ca stie sa aprecieze dupa 2 ani de rezi...am facut amandoi un TR la un bolnav ca asa avrut ea si le-am scris pe foaie...eu simtisem in plus ca are santul median la prostata sters...ea mi-a zis ca nu e adevarat si i-am cerut parerea unui alt doctor care mi-a dat dreptate...e rezi an 5...cu ce e mai presus de mine???)...cu ce sunt mai presus de mine...sa ma trateze cu respect asa cum ii tratez eu si totul e ok ca daca nu ma fac ca nu stiu sa fac o foaie si o pun sa stea langa mine sa vedem daca ii convine(ca eu momentan am timp sa stau cat vrea ea in spital...sa nu credeti ca asta e singurul exemplu pe care vi-l pot da...nu degeaba am stat 4 ani prin spitale la chirurgie si am facut garzi si am invatat multe lucruri practice)...in concluzie: medicii cu care am avut o relatie buna inainte nu si-au schimbat atitudinea fata de mine dupa rezi chiar daca nu am luat si ii respect si mai mult pentru asta!
-psihic e greu sa te apuci de invatat pentru rezi si dupa mine asta cred ca a contat enorm...e greu pentru ca daca ma ocup cu una alta ajung undeva la 100euro/sapt si am trecut greu peste asta...am sa trec si acum pentru ca chirurgia generala este viata mea;nu vreau altceva si nu ma multumeste altceva
-pentru cei ce nu au luat: nu disperati...nu sunteti nici primii si nici ultimii...ganditi-va ca medicii mai batrani faceau 3 ani de stagiu, ceilalti 1 an...gasiti-va ritmul si o sa reusiti/reusim!
-N.B. pentru colegi care au terminat anul acesta si nu au luat: feriti-va de "mirajul spitalului"...cand o sa ajungeti si o sa vaplaca o sa va vina sa nu mai plecati...va spun din experienta pentru ca asa am patit in anul 3 cand am inceput sa merg la greu in spitale la chirurgie bineinteles...REZIDENTIATUL CONTEAZA SI VA DEFINESTE CA MEDICI IN SISTEMUL DIN TARA ASTA!!!....nu uitati asta si aveti grija sa nu pierdeti farte mult prin spitale!

E hai ca mai scriu si altadata!
Va salut cu respect pe toti...si asa cum v-am obisnuit:
Spor maxim in continuare!
cocucocucocucocucocucocucocucocucocucocu

User avatar
boo
junior
junior
Posts: 61
Joined: Fri Jul 16, 2004 1:22 pm

Postby boo » Tue Jan 11, 2005 11:11 am

GONGULE Imi pare foarte rau ptr tine si cred ca multi care au intrat anul asta la rezi trebuie sa iti multumeasca pentru tot ce ai facut in perioada de contestare a grilelor gresite(si nu numai)

cred ca tu ai contestat cele mai multe grile si ne-ai usurat munca la toti ceilalti....iar tabelul acela cu grile scoase in ordine pe capitole mi-a fost tare util

as vrea sa intalnesc colegi ca tine in cariera!!!

SPOR SI BAFTA MAXIMA LA ANUL!!!!

tai
junior
junior
Posts: 41
Joined: Sun Dec 19, 2004 6:02 pm
Location: iasi

Postby tai » Tue Jan 11, 2005 1:14 pm

daca imi poate spune cineva care a fost ultima medie la ortopedie pe tara
multumesc anticipat

User avatar
Mariusica
newbie
newbie
Posts: 5
Joined: Wed Dec 22, 2004 11:38 pm
Location: Cluj

Re: cum s-au prezentat forumistii

Postby Mariusica » Tue Jan 11, 2005 1:37 pm

Hematologie la Bucuresti, chiar daca as fi dorit Cluj. Astept cu mare placere orice recomandare despre spitalele platitoare si pregatitoare pt. mine. Se poate obtine loc de cazare in campusul universitar?
Azi e prima zi din restul vietii tale!

Jorj
senior
senior
Posts: 186
Joined: Tue Aug 10, 2004 11:44 pm

Postby Jorj » Tue Jan 11, 2005 2:10 pm

tai wrote:daca imi poate spune cineva care a fost ultima medie la ortopedie pe tara
multumesc anticipat


sper sa nu ma insel, dar din ce am vazut eu, ultimul a ales chiar ortopedie.
oricum, s-a luat printre ultimele, impreuna cu neurochirurgia.

Blonda
junior
junior
Posts: 25
Joined: Sat Feb 28, 2004 3:24 pm

Postby Blonda » Tue Jan 11, 2005 2:20 pm

Ginecologie Cluj. La asta am visat de cand am intrat la facultate si nu m-am vazut facand altceva. Scriu asta mai ales pt Gongul la care am vazut aceeasi dorinta si pasiune de a face chirurgie generala. Sa stii ca nu e doar o lozinca dar eu sunt convinsa ca pana la urma valoare este recunoscuta, poate nu chiar atunci cand vrei tu (cel putin de-a lungul vietii mele asa s-a intamplat).
Spor maxim TIE in continuare, ca a venit vremea ca noi cei care am intrat sa iti uram asta.

User avatar
arkan_ul
newbie
newbie
Posts: 24
Joined: Mon Dec 20, 2004 10:54 am

Postby arkan_ul » Tue Jan 11, 2005 3:23 pm

DOAR PENTRU GONGUL! Fratele meu cel bun am citit cu atentie ce ai scris si crede-ma ca am lacrimat pentru tine. Cu sinceritate iti dau un sfat pe care mi l-a dat si mie altii. Inainte de a intra la facultate am facut pregatire la fizica. Am intrat la Iasi in 1994 si erau 5 pe loc. Ei bine profu cu care faceam fizica ni-a zis noua celor 6 care faceam impreuna: "...aici nu invatam fizica ci invatam sa intram la facultate". Am intrat cu totii 6 cu care faceam cu nota maxima la fizica. Ideea este sa te abtii de la spital si sa inveti avand in minte scopul si nu mijloacele.
Stiu ca este f. f. greu dar eu asa am reusit. In plus pe chirurgie este si mai greu deoarece orice intrebare gresita costa. Si incearca ca in ziua examenului sa mergi odihnic si cat mai lucid. In plus iti mai dau un sfat sincer: citeste si tu de cateva ori inainte de examen macar un acatist ....de exemplu al Maicii Domnului. Stiu ca multi au inceput deja sa zambeasca dar crede-ma ca ajuta....au fost 3 intrebari la care a bigat altcineva in locul meu. SUCCES si NU BAFTA pentru ca bafta este a norocosilor iar SUCCESUL este doar al PROFESIONISTILOR. :!:
And the girls say

Save a horse, ride a cowboy

User avatar
boo
junior
junior
Posts: 61
Joined: Fri Jul 16, 2004 1:22 pm

Postby boo » Tue Jan 11, 2005 3:32 pm

info de la CLUJ

incadrarea in data de 10.01.2005 la sediul DSP care nu e greu de gasit (in spatele pietei Mihai Viteazu din centru)...orice taximetrist de firma va duce acolo

medicale 9-11
chirurgicale 11.15-12.15
familia 12.30-13.30
dentara 13.45-14.15
farma 14.30-14.40
laborator 14.45-15.00


astept in continuare info despre Timisoara!!!
sunt mai multe clinici de Ginecologie? care iti da drumul sa pleci mai usor?
can si la ce ora este incadrarea ?

salutari de la Cluj

User avatar
boo
junior
junior
Posts: 61
Joined: Fri Jul 16, 2004 1:22 pm

Postby boo » Tue Jan 11, 2005 3:35 pm

scuzati

data este 19.01.2005

dactilografia nu am studiat-o in fac asta :D

Inca ceva: sa aveti chitanta cum ca ati platit 420.000 lei la contul CNPP...pe care nu il mai gasesc acum :shock:

User avatar
Phat Skidz
dɥɐʇ sʞıpz
Posts: 17766
Joined: Sun Jul 06, 2003 9:51 am

Postby Phat Skidz » Tue Jan 11, 2005 6:13 pm

Am luat psihiatria in Bucuresti. Sunt deschis oricarui dialog in aceasta privinta, in limita netului pe care nu prea il am.
SUNT BOȘOROGUL IMEDULUI

tania
newbie
newbie
Posts: 18
Joined: Wed Dec 10, 2003 6:05 pm

Postby tania » Tue Jan 11, 2005 6:46 pm

Salut, Vlad, si eu am luat psihiatrie in bucuresti,dar nu sunt din buc si nici nu am facut facultatea in buc, deci sunt cam pe dinafara psihiatriei din capitala.Daca m-ai putea ajuta cu ceva informatii, ti-as fi profund recunoscatoare! :help:

Mishale
newbie
newbie
Posts: 14
Joined: Thu Nov 13, 2003 3:20 pm
Location: Bacau
Contact:

Re: cum s-au prezentat forumistii

Postby Mishale » Tue Jan 11, 2005 9:55 pm

doctoritz wrote:Gastroenterologie la IASI!!!!!Help...Nu am fost in viata mea acolo, nu cunosc pe aproape nimeni de acolo dar pt gastro m-as fi dus si la ...Honolulu... :lol:


Daca ai posibilitatea, incearca un transfer in alta parte (Buc.,Cluj...). Eu am facut facultatea la Iasi,un an de medicala plus garzi (din placere) chiar la Gastroenterologie (si nu numai), asa ca ii cam stiu pe medici. Clinica (mai nou, Institutul de gastro, creat de prof. Stanciu) este renovata, dotata modern; cazuistica, bogata (vin cam toate cazurile din Moldova); medici (putini cei primari) f. bine pregatiti. Insa e atat de full de doctoranzi, preparatori, cursanti s.a. si este o retea atat de stransa de rubedenii , ca te ingrozesti si te gandesti, in perspectiva, daca ai sa poti razbate vreodata. Iasiul este inchis ca posturi dupa efectuarea rezidentiatului; in situatiile rare cand se scoate vreun post si ai norocul sa auzi despre asta (si ma repet: ai norocul, caci se cam ascunde ori afli in ultimul moment cand n-ai timp sa te inscrii ori sa inveti) se cam stie pentru cine e postul respectiv si doar daca esti mai bun decat "preferatul" comisiei iar aceasta nu incearca sa-ti puna bete in roate, atunci primesti post in clinica. Sau, mai simplu: te inrudesti cu un membru al "familiei" si continui sa faci parte din "sistem".
Nepotismul asta "strong", din pacate, se intalneste in mai toate clinicile si spitalele din Iasi. Nu vreau sa demoralizez pe nimeni. Si nici nu generalizez, am avut sansa sa cunosc si doctori care isi merita din plin locul in spitale, oameni deosebiti, cu vocatie de indrumator (de care avem atata nevoie, si ca student, si ca rezident, si mai departe -apropo si de "mancatorimea intre doctori" care exista si ia nastere inca de pe vremea studentiei...). Dar sunt atat de rari... Pacat ca Iasiul a inceput sa piarda teren din cauza asta.
Sunt convinsa ca si in alte centre universitare se intampla nedreptati, favoritisme s.a., dar parca niciunde mai "progresiv-ireversibil". Colegii mei ieseni cred ca sunt de acord cu mine.
Eu am ales ca nu vreau sa ma lupt toata viata cu "morile in vant".Asadar, am decis ca rezidentiatul sa-l fac in alta parte. Am dat pe chirurgie si am prins ortopedie la Cluj (nu se numara printre specialitatile mele favorite, dar ma bucur ca voi ajunge la Cluj); la anul poate voi incerca sa dau din nou rezi. pe chirurgie pentru a alege ce-mi place. Cu siguranta nu voi alege Iasiul.
Imi pare rau pentru reclama negativa, dar poate va ajuta pe cineva (gandind in perspectiva).
Multumesc mult daca cineva imi poate oferi informatii despre rezi. pe ortopedie.

baby
junior
junior
Posts: 48
Joined: Tue Nov 16, 2004 1:59 pm
Location: bucuresti

rez

Postby baby » Tue Jan 11, 2005 10:32 pm

Ce e cu 420 000,ca acum aud de asa ceva.Pt. ce?Care e nr. de cont

User avatar
octavia
junior
junior
Posts: 72
Joined: Wed Dec 03, 2003 1:56 pm
Location: cluj

Postby octavia » Wed Jan 12, 2005 12:07 pm

Am luat medicina interna la Cluj. Asta mi-am dorit si asta am luat, desi as fi putut prinde orice specialitate inafara de endo. Sper sa fie cea mai buna alegere pentru mine.
lalala lala laaaaaa......

mezzo
junior
junior
Posts: 71
Joined: Tue Jan 11, 2005 4:33 pm

Postby mezzo » Wed Jan 12, 2005 4:31 pm

In 2004 eu am "profitat" decat de pe urma discutiilor "forumistilor" si le multumesc frumos.
Am mai spus in alt topic despre esecul meu la acest examen.
Am in continuare o nedumerire...chiar toti concurentii pe chirurgie au fost lamuriti si multumiti de situatia de dupa contestatii? Eu sunt singura persoana care se agatza nejustificat de unele "amanunte"?...
Stiti ce mi-a zis Popa cand l-am intrebat daca trombocitopenia este manifestare CLINICA ? (v. o intrebare ramasa "buna", pe langa altele "bune") ...Ca "asta e treaba Comisiei" si ca "asta e sistemul;de noi depinde sa-l schimbam" . Am ramas :shock: si i-am spus ca mi s-ar parea firesc sa inceapa ei, "mai-marii" nostri, sa lamureasca lucrurile. etc. etc...
Ce parere aveti despre un "conducator", fie el director, sef de sectie sau rector...daca va vorbeste duhnind a alcool si se lasa vazut doar cand vine (surprise!) tv-ul ?
...una dintre cele mai importante legi ce trebuie cunoscuta este aceea ca,destinul oamenilor depinde de felul cum isi folosesc propriile energii,in ce directie si le indreapta...

User avatar
dezertoarea
junior
junior
Posts: 43
Joined: Fri May 28, 2004 2:07 pm
Location: bucuresti

Postby dezertoarea » Wed Jan 12, 2005 8:38 pm

Salut! Am luat pediatrie in Bucuresti. Ma puteti sfatui in legatura cu spitalul la care ar trebui sa fac stagiul???????? Multumesc frumos.

slidy
junior
junior
Posts: 29
Joined: Sun Sep 05, 2004 11:39 am

Postby slidy » Wed Jan 12, 2005 9:07 pm

Cei 420000 lei se depun prin mandat postal pe adresa:
CNPPMFAPSSAM
Trezoreria sectorului 2, Bucuresti
Str. Bodesti, nr. 1, sect. 2, Bucuresti.
Contul este: Ro 72 TREZ 7025025XXX000266

User avatar
Carpantier
senior
senior
Posts: 174
Joined: Tue Jul 08, 2003 10:44 pm

Postby Carpantier » Wed Jan 12, 2005 9:11 pm

Si ce reprezinta initialele,ca parca trebuie scris tot numele pe mandatul postal,nu numai initialele.

User avatar
Carpantier
senior
senior
Posts: 174
Joined: Tue Jul 08, 2003 10:44 pm

Postby Carpantier » Wed Jan 12, 2005 9:11 pm

Si ce reprezinta initialele,ca parca trebuie scris tot numele pe mandatul postal,nu numai initialele.

User avatar
doctoritz
senior
senior
Posts: 171
Joined: Mon Dec 08, 2003 10:23 am
Location: Bucuresti

cum s-au prezentat

Postby doctoritz » Wed Jan 12, 2005 9:38 pm

Centrul National de Perfectionare Pstuniversitara, a Medicilor, a Farmacistilor...si nu mai stiu.
Invatati,invatati, invatati!Daca nu puteti, va ajutam.Daca nu vreti va obligam!!

timon
newbie
newbie
Posts: 18
Joined: Fri Mar 12, 2004 8:28 am

Postby timon » Wed Jan 12, 2005 9:42 pm

trebuiesc numai initialele pe mandat nu shi explicarea lor (oricum nu ai loc unde sa scrii). Daca postarita tine cu tot dinadinsu scrieti: Centrul National de Pregatire si Perfectionare a Medicilor, Farmacistilor, Altui Personal cu Studii Superioare si Asistentilor Medicali!

ilsa
junior
junior
Posts: 27
Joined: Wed Jul 28, 2004 10:21 pm

Postby ilsa » Wed Jan 12, 2005 11:45 pm

Eu am luat ATI, Bucuresti.

PT GONGUL:Si eu in timpul facultatii am facut garzi la UPU la Floreasca, in anu 1 si 2 ca apoi m-am lenevit si am observat aceeasi atitudine ciudata a rezidentilor, ca si cum ei din anul 1 au sarit in rezidentiat. Si m-a uimit. apoi in timpul facultatii am fost facuta nesimtita de o rezidenta ca nu m-am ridicat de pe scaun sa stea ea. Si m-a scarbit. Si de atunci am avut o mega dorinta sa nu fiu asa cand voi fi rezidenta, cu studentii sau cu stagiarii.Eu sper ca sa treci peste momentul cu nereusita la rezi, sa poti sa o iei iar de la capat. Bafta multa, si mai vb. pe forum

User avatar
Mamma-bear
junior
junior
Posts: 78
Joined: Mon Jul 12, 2004 9:59 pm

Postby Mamma-bear » Thu Jan 13, 2005 10:16 am

Pt DEZERTOAREA:
Daca chiar vrei sa inveti pediatrie si esti dispusa sa stai in spital cat e nevoie, caut-o pe dr. Ciomartan Tatiana la IOMC ( sp.de copii Emilia Irza). O sa ma pomenesti...daca n-ai chef de teaba, de asemenea o sa ma pomenesti, ca nu e prea comoda pentru cei comozi....

gabiacas
junior
junior
Posts: 33
Joined: Mon Jul 19, 2004 1:25 pm

Postby gabiacas » Thu Jan 13, 2005 12:30 pm

[quote="ilsa"]Eu am luat ATI, Bucuresti.



Sunt pe ATI-TM,da' vin in Buc.unde am locuinta.Ce stagii ai facut in primul an?Cu ce e mai bine sa-ncep?

User avatar
dezertoarea
junior
junior
Posts: 43
Joined: Fri May 28, 2004 2:07 pm
Location: bucuresti

Postby dezertoarea » Thu Jan 13, 2005 2:39 pm

pt Mamma-bear: multumesc mult!!! chiar vreau sa invat pediatrie. :D

lupi
junior
junior
Posts: 80
Joined: Wed Oct 06, 2004 12:28 pm

Postby lupi » Thu Jan 13, 2005 3:01 pm

Stie cineva pe chirurgie plastica unde se face treaba si e mai bine?
Merci

laurad
junior
junior
Posts: 38
Joined: Fri Aug 13, 2004 1:24 pm

Postby laurad » Thu Jan 13, 2005 3:53 pm

Doctoritz
asculta sfatul si fugi mancand pamantul de la Iasi!
Transferul nu era o problema candva, mai ales ca inteleg ca nu esti din Iasi. Daca nu vei regreta in primii 2 ani, ca vei avea alte dominante, o sa regreti dupa aceea, cand te vei duce la congrese si ai sa vezi ca orice alt centru universitar e mai breaz decat al tau.
Nu vreau sa te sperii, dar orice om merita ce e mai bun.....


Return to “Rezidentiat 2004”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 9 guests