Rezultate

iarba verde de acasa
User avatar
dr_mihalache
elder
elder
Posts: 548
Joined: Tue Sep 21, 2004 6:27 pm
Location: Bucuresti

Re: INTREBARE

Postby dr_mihalache » Fri Dec 24, 2004 3:42 pm

tudor wrote:Anul trecut s-a suplimentat substantial nr. locuri la chirurgie, exista sanse ca lucrul acesta sa se intample anul asta?
Daca da, cu cat?


Eu astept sa fiarba sarmalutzele,asa ca intre-timp mai stau cu ochiul pe calc ! :D

Anul trecut ,pt ca nu s-au ocupat locurile pe MF si punctajele au fost f. stanse pe chir si pe medicale,au dat locurile de la MF pt chirurgie (daca gresesc sa ma corectati !) ,desi, nu prea are nimic " s**a cu prefectura" ,vorba proverbului ;adica mi se parea mai natural sa ia aceste locuri cei de pe medicala ,pt ca materia este in mare parte comuna ,dar ma rog.
Anul acesta s-au completat toate locurile ,iar punctajele au fost "normale" pt toate specialitatile ,asa ca, nu prea cred sa mai suplimenteze ceva.
Dar, asa cum am mai scris pe undeva pe aici,daca esti mai aproape sub linie ,vino la repartitii ,caci o parte din cei care figureaza acum pe locurile "luate", renuntza, daca nu le convine ce au prins / sunt doctoranzi etc !
1)ataca ideea si nu persoana
2)respectandu-te pe tine,vei castiga respectul celorlalti
3)nu trebuie neaparat sa tipi/ridici tonul pt a fi convingator,e suficient sa stii cum s-o spui

ardt
newbie
newbie
Posts: 24
Joined: Wed Dec 22, 2004 3:08 pm
Location: in fata cartilor de un an si ..fara folos

Postby ardt » Fri Dec 24, 2004 4:57 pm

:( Am 808 pe medicala si va rog sa-mi dati sugestii:ce specialitate as putea sa prind? Multumesc anticipat! :what:

Craciun fericit !

User avatar
sky
senior
senior
Posts: 109
Joined: Thu Nov 20, 2003 7:39 pm

Postby sky » Fri Dec 24, 2004 10:46 pm

Ce sa alegi ? Asta numai tu stii ce tzi se potriveste.

In primul rand ce iti ajunge media. In al doilea rand parerea mea: eu asa alege o specialitate care sa imi permita atit sa lucrez in clinica cit si la un eventual cabinet particular personal.

Ce o sa ramina? Pai cam asa ceva: epidemiologie , radiologie, radioterapie , poate MM , poate urgente.


Return to “Rezidentiat 2004”

Who is online

Users browsing this forum: Google [Bot] and 10 guests