contestatii

iarba verde de acasa
DeepR
Posts: 2
Joined: Mon Dec 20, 2004 11:02 am

Postby DeepR » Mon Dec 20, 2004 2:40 pm

cristian wrote:Stie careva numarul de fax de la Cluj? Pe http://www.umfcluj.ro se dau numai numerele de telefon pentru informatii: 0264-406.837, 0264-406.839, 0742-106.600



Nr de fax pentru depunerea constestatilor este

0264.597.257

Contestatiile se depun in Aula UMF Str. Pasteur nr. 6:

Duminica 19 Dec. orele: 17:00 - 20:00

Luni 20 Dec. orele:08:00 - 17:00
Last edited by DeepR on Mon Dec 20, 2004 2:45 pm, edited 1 time in total.

cristian
newbie
newbie
Posts: 21
Joined: Thu Nov 27, 2003 9:39 am
Location: cluj-napoca

Postby cristian » Mon Dec 20, 2004 2:42 pm

Multumim, DeepR!
cu ochii in monitor

darkman
newbie
newbie
Posts: 5
Joined: Wed Jul 14, 2004 2:36 pm
Location: ro

Postby darkman » Mon Dec 20, 2004 3:10 pm

Nr. de fax e sigur?
Ai intrebat de undeva oficial? Sau ai luat numai de la site-ul UMF Cluj?

DeepR
Posts: 2
Joined: Mon Dec 20, 2004 11:02 am

Postby DeepR » Mon Dec 20, 2004 3:17 pm

darkman wrote:Nr. de fax e sigur?
Ai intrebat de undeva oficial? Sau ai luat numai de la site-ul UMF Cluj?


am sunat la numerele de sunt afisate la umf cluj si am cerut un nr unde pot trimite contestatia prin fax si am primti acest Nr

User avatar
sky
senior
senior
Posts: 109
Joined: Thu Nov 20, 2003 7:39 pm

Postby sky » Mon Dec 20, 2004 4:14 pm

varianta C - 67

Peritonita prin dializa peritoneala e produsa de urmatorii germeni: ...

Totul ar fi ok pina la un punct, in carte zice ca e produsa de enterobacterii, stafilococi , candida. Deci e clar.

Problema apare cind ne uitam ce au completat domniile lor ca raspunsuri false. I-a pus naiba sa puna acolo pe Bacteroides fragilis care e ENTEROBACTERIE . Deci cam devine adevarata si varianta cu B. Fragilis, nu?

Zice in 2-3 locuri in materie ca E Coli si B. Fragilis sunt enterobacterii .

--------------------------------------------------------------------------------
Grila 88

Cind se face tratament chir. paliativ in cc.bronhopulmonar


Domnii din comisie au luat scurt de acolo titlurile de paragrafe , fara sa se si citeasca paragrafele.
La abces e ok, la hematemeza e ok. Insa la "invazia extinsa a peretelui toracic" daca ar fi citit ar fi vazut ca interventia chirurgicala in acest caz "se justifica DOAR in prezenta unui sindrom algic intens."
Deci varianta aia de raspuns ca sa fie buna ar fi trebui formulata ca "invazia masiva a peretelui toracic cu sindrom algic intens."

lupi
junior
junior
Posts: 80
Joined: Wed Oct 06, 2004 12:28 pm

Postby lupi » Mon Dec 20, 2004 4:21 pm

Tu poate ai dreptatea ta cu enterobacterii, dar sa fim seriosi ca prea le trageti de par!

bolo
newbie
newbie
Posts: 13
Joined: Mon Dec 20, 2004 4:08 pm

Postby bolo » Mon Dec 20, 2004 4:28 pm

claudia wrote:Merci mult! Esti tare draguta! Pot sa te mai deranjez cu o intrebare: cum anume se formuleaza? Eu as avea acces mai degraba la fax!

subsemnata..., cu domiciliul in..., CNP........ va rog sa... (sau ce vrei tu sa zici)

darkman
newbie
newbie
Posts: 5
Joined: Wed Jul 14, 2004 2:36 pm
Location: ro

Postby darkman » Mon Dec 20, 2004 4:35 pm

Ma subscriu. Multumim DeepR!!!

User avatar
namees
junior
junior
Posts: 36
Joined: Tue Aug 10, 2004 8:42 pm
Location: Bwukhale

Postby namees » Mon Dec 20, 2004 4:35 pm

eu din grilele astea 2 de la medicale (antitripsina si anafilaxia) am strans 5 puncte. adica 5+0. Ce poate sa insemne asta dupa recorectare?

bolo
newbie
newbie
Posts: 13
Joined: Mon Dec 20, 2004 4:08 pm

Postby bolo » Mon Dec 20, 2004 4:58 pm

cand se fac repartitiile?

User avatar
sky
senior
senior
Posts: 109
Joined: Thu Nov 20, 2003 7:39 pm

Postby sky » Mon Dec 20, 2004 8:21 pm

varianta c chirurgie INTREBAREA 34
“In soc , testele initiale de laborator nu includ … ”

Varianta “RX-ul toracic” e al doilea raspuns bun (pe linga cel dat de comisie ) pentru o intrebare cu complement simplu totusi. E evident ca un examen RADIOLOGIC PULMONAR nu este examen de laborator - deci evident ca testele initiale de laborator nu include nici chestia asta . Acest lucru face deci ca raspunsul la o grila cu complement simplu sa devina A si C , ceea ce am impresia ca nu se poate.

User avatar
doctoritz
senior
senior
Posts: 171
Joined: Mon Dec 08, 2003 10:23 am
Location: Bucuresti

contestatii

Postby doctoritz » Mon Dec 20, 2004 10:20 pm

A contestat cineva intrebarea de pe medicale cu hepatita acuta cu virus c?Ei dau raspuns corect ca hep c bine compensata da ciroza 50%.Eu am pus ca fiind corect ca pacientii cu forme asimtomatice fac rar ciroza hepatia.Gresesc eu??????
Invatati,invatati, invatati!Daca nu puteti, va ajutam.Daca nu vreti va obligam!!

User avatar
uno
senior
senior
Posts: 109
Joined: Tue Nov 25, 2003 2:23 pm

Postby uno » Mon Dec 20, 2004 10:42 pm

Nu gresesti cu nimic !
ciroza la 20 %
eu nu am apucat sa contest
"Speranta" n-a murit...dar e la A.T.I.

User avatar
doctoritz
senior
senior
Posts: 171
Joined: Mon Dec 08, 2003 10:23 am
Location: Bucuresti

contestatii

Postby doctoritz » Mon Dec 20, 2004 10:46 pm

A CONTESTAT CINEVA GRILA DE CARE VORBEAM MAI SUS????????????????
Invatati,invatati, invatati!Daca nu puteti, va ajutam.Daca nu vreti va obligam!!

karanar
newbie
newbie
Posts: 18
Joined: Mon Nov 24, 2003 1:31 pm
Contact:

Postby karanar » Tue Dec 21, 2004 12:41 am

am vazut care sunt intrebarile cu probleme dar pana la urma leá si contestat careva sau doar se face conversatie?

User avatar
Mamma-bear
junior
junior
Posts: 78
Joined: Mon Jul 12, 2004 9:59 pm

Postby Mamma-bear » Tue Dec 21, 2004 10:18 am

...eu am contestat ce am postat mai sus...
...de altfel mi se pare stupid ca sa ai chef doar de conversatie cand in joc este viitorul tau in ale medicinei...

kULA
junior
junior
Posts: 44
Joined: Mon Nov 24, 2003 2:34 am

Postby kULA » Tue Dec 21, 2004 12:44 pm

contestatia mea:


CONTESTATIE CHIRURGIE

Domnule Presedinte,
Subsemnatul ......, concurent la examenul de rezidentiat din sesiunea 19 decembrie 2004, specialitati chirurgicale, doresc sa contest urmatoarele grile :

Caiet tip A
-grila 24 – complement simplu – are doua raspunsuri corecte posibile : A si B
- comentarii : grila a fost facuta conform bibliografiei (obstetrica pagina 205), netinandu-se cont de faptul ca anterior (pagina 203) a fost definita placenta acreta ce reprezinta penetrarea vilozitatilor coriale in portiunea superficiala a miometrului, penetrand unul, doua sau mai multe cotiledoane ( acreta focala, partiala, totala). In placenta increta gasim miometrul invadat in totalitate. Logica ne da de inteles ca o penetrare in profunzimea miometrului este mult mai probabil sa duca la inversiune uterina decat implantarea superficiala (eventual a unui singur cotiledon !). La pagina 205 cand se vorbeste despre placenta acreta se face referire de fapt la aderenta placentara anormala. Daca este sa alegem un singur raspune corect il alegem pe cel mai bun care in cazul de fata este B
- cerinte : solicit comisiei sa puncteze raspunsul B ca fiind cel mai bun din cele doua sau sa anuleze grila

-grila 45 - complement simplu – are doua raspunsuri corecte posibile : A si C
comentarii : raspunsul A il deducem din pagina 1841 coloana 1 (patogenie) « …in reteaua capilara a ficatului unde este mecanic oprit in 50 – 60% din cazuri », iar raspunsul C il gasim in aceeasi pagina dar in coloana 2 (anatomie patologica) de unde aflam ca « aproximativ 70% din chisturile hidatice se localizeaza in ficat ».
cerinte : - solicit anularea intrebarii.

-grila 144 – raspunsuri corecte ABDE
comentarii : daca enuntul intrebarii era mentinut ca in bibliografie (1426) « hipovolemia rezultata poate …. »raspunsurile corecta erau doar ABD, dar candun enunt este fractionat si mai ales cand avem in acel enunt cuvantul « poate » situatia se schimba iar raspunsul E devine adevarat – hiperglicemia este un efect secundar al administrarii de diuretice tiazidice si de ansa ce poate sa apara in cazul excesului de diuretice ( ! in acelasi capitol gasim atentionarea clara asupra folosirii diureticelor la diabetici).
cerinte : solicit introducerea raspunsului E ca raspuns corect in grila definitive.

-grila 150
comentarii: grila are un enunt gresit pentru raspunsurile propuse de comisie sau are raspunsuri gresite pentru enuntul dat.- ce inseamna sugar ?, – ce inseamna copil ?
dupa enunt grila pare facuta respectand pagina 2692 dar atunci raspunsurile posibile sunt A si B
dupa raspunsurile oferita de comisie grila pare facuta respectand pagina 2689 dar enuntul se potriveste paginii 2692
cerinte : -solicit anularea intrebarii


-grila 194
comentarii: enuntul grilei este”in sarcina ectopica examenul local….” si nu « in sarcina ectopica complicata examenul local… ». Daca termenul « complicata » este exclus, atunci in SEU necomplicata gasim semnul Cullen si o anumita matitate –tumora (dar nu deplasabila-semn de inundatie peritoneala) deci raspunsurile corecte ar putea fi A si D ( pagina 3145). Dupa raspunsurile date de comisie tindem sa credem ca pagina de inspiratie a grilei a fost 3147 dar in acest caz in enunt era obligatoriu cuvantul « complicata ».
cerinte : solicit anularea grilei ca fiind ambigua

-grila 195 – raspunsuri corecte ACD
comentarii : cred ca este o greseala de completare a grilei matrita (s-a pus CDE in loc de ACD), bibliografia este clara , la pagina 3144 de unde a fost creata grila gasim » celule epiteliale mari,… »
Cerinte : considerarea ca raspunsuri corecte : ACD

In masura in care considerati ca nu este necesara prezenta mea la solutionarea prezentei contestatii, va rog sa-mi transmiteti raspunsul oficial asupra solicitarilor expuse in aceasta contestatie, in termenul prevazut de lege.
Adresa de contact :........ , tel.0722....., e-mail : .......@yahoo.com
Cu stima,


20.12.2004. Semnatura

Domnului Presedinte al Comisiei de rezidentiat Specialitatea Chirurgie,

Prof. Dr. Alexandru Vlad Ciurea

User avatar
oana voinescu
newbie
newbie
Posts: 8
Joined: Mon Jul 19, 2004 10:02 am
Contact:

contestatii

Postby oana voinescu » Tue Dec 21, 2004 3:06 pm

Pana la urma se anuleaza vreo grila? Cand aflam? :shock:
shupapitza

User avatar
Adna
junior
junior
Posts: 64
Joined: Fri Apr 02, 2004 8:15 pm

Re: contestatii

Postby Adna » Tue Dec 21, 2004 3:19 pm

oana voinescu wrote:Pana la urma se anuleaza vreo grila? Cand aflam? :shock:

Si daca se anuleaza ce sa intampla cu punctajele?
Sa spunem ca la grila pe care ei o anuleaza eu am pus raspuns gresit in comparatie cu raspunsurile din grila lor corecta initial,aia scanata prima data.Asta inseamna ca mi-au scazut o data din punctaj pentru ca nu am pus raspunsul corect.Daca se contesta si se anuleaza(elimina) grila respectiva,imi mai scade o data,nu?Daca e asa,nu mi se pare corect sa scazi de doua ori din punctaj pentru o singura grila!

User avatar
claudia
senior
senior
Posts: 171
Joined: Sat Sep 04, 2004 4:40 pm
Location: Bucuresti
Contact:

Postby claudia » Tue Dec 21, 2004 3:21 pm

Oana Voinescu wrote:
Pana la urma se anuleaza vreo grila? Cand aflam?


Daca ai citit ce scrie pe site-ul oficilal,al carui adresa banuiesc ca o stii vei vedea ca miercuri 22,dec ora 18.00, se vor anunta rezultatele,punctajele finale in urma modificarilor suferite dupa analizarea contestatiilor.
Asa ca rabdare!
claudia

Ayrt
newbie
newbie
Posts: 12
Joined: Fri Oct 22, 2004 12:13 pm

Postby Ayrt » Tue Dec 21, 2004 3:40 pm

Daca ai gresit o grila care va fi anulata nu ti se mai scade nimic. Asta daca e vorba de o grila de 4 puncte. In schimb, cei care au luat raspunsul "corect" vor scadea 4 puncte. La cele de complement multiplu e cam tot asa. De ex. daca tu ai luat 5 puncte la o grila (deci ai rezolvat-o "corect") si se anuleaza scazi 5 puncte dar daca ai luat doar 3 puncte la ea scazi doar 3. Asa ca e mai bine sa fi gresit grilele ce se vor anula. Oricum, clasamentul final nu cred ca va suferi modificari majore cu exceptia celor care sunt la limita inferioara a clasamentului. Mult succes!
Despre medicale ce se mai stie?

User avatar
oana voinescu
newbie
newbie
Posts: 8
Joined: Mon Jul 19, 2004 10:02 am
Contact:

contestatii

Postby oana voinescu » Tue Dec 21, 2004 3:58 pm

Daca ai citit ce scrie pe site-ul oficilal,al carui adresa banuiesc ca o stii vei vedea ca miercuri 22,dec ora 18.00, se vor anunta rezultatele,punctajele finale in urma modificarilor suferite dupa analizarea contestatiilor.
Asa ca rabdare!

Am citit ce scrie acolo,dar:
-rabdarea nu a fost niciodata punctul meu forte;
-ma gandeam ca aici incercam sa ne punem antenutele in functiune si sa aflam lucrurile un pic mai repede (nu numai sa ne spunem pasurile)
Multumesc pentru intelegere.
shupapitza

gabiacas
junior
junior
Posts: 33
Joined: Mon Jul 19, 2004 1:25 pm

Postby gabiacas » Tue Dec 21, 2004 4:24 pm

Alo,Medicala? Treziti-va la discutii.Examenul s-a terminat.Hai sa stam de vorba.Daca va spun ceva nu veti crede.Cititi mai departe caci merita,sper.

Deci,am fost in sala de la Boli Infectioase,langa grd.Botanica la Cluj.Prima greseala pe care am fost "teleghidati" sa o facem a fost SEMNAREA GRILEI DE CONCURS fiecare.
La sfarsit,la corectare ni se punea grila in fata:"uite,vedeti?E semnatura dvs.?Corespunde?Noi:"Daaa!".Am fost dati pe din doua,fiecare 1/2 la cate un calculator.A urmat scanarea.Eu am scos 844 pct.,iar sotia mea a avut 812 pct.
Dupa ce am ajuns ieri dimineata in Bucuresti,am avut ceva treburi de facut,pe seara am trecut pe la net sa iau variantele corecte.La ora 17.20 pe Realitatea Tv vorbea nea' florik popa despre examen.O fata a telefonat si a spus ca un coleg de-al ei pe chirurgie si-a RECORECTAT grila MANUAL si a avut un punctaj mai mare.Am fost inspirati sa ne recorectam si noi grilele MANUAL-pe medicale.SURPRIZE!!De la 844 am ajuns la 860.De la 812 s-a ajuns la 836!!!

Concluzia:AM FOST FURATI PE FATA LA SCANARE!!!

Acestia sunt Motzii si Motzatele care trebuie sa-si asume raspunderea:Centrul Universitar Cluj Napoca

1. Prof. Dr. Marius Bojita – presedinte
2. Prof. Dr. Oliviu Pascu
3. Prof. Dr. Monica Acalovschi
4. Sef lucrari Dr. Ion Marian
5. Sef lucrari Dr. Dorin Farcau
6. Conf. Dr. Aurel Bizo
7. Sef lucrari Dr. Simona Rednic
8. Sef lucrari Dr. Vasile Negrean

Oamenii acestia au fost presati sa faca grilele,dar nu prea semanau unele din cele care au fost pe net.Au fost un pic "cosmetizate"

Pe de alta parte,daca o grila se scaneaza la o rezolutie mica(de ex.
ca si o fotografie),atunci grila colorata va avea buline de un negru uniform-.(deci fotografia se va vedea pe calculator mai prost,mai incetosat)-adica ne avantajeaza pe noi toti.
Daca grila se scaneaza la o rezolutie mai mare,atunci fotografia va fi mai clara,adica bulinele din grile nu vor mai arata de un negru uniform ci va fi un negru mai "patat"-cu picatele-adica sunt ei avantajati.Totusi,grila master a fost printata la imprimanta si colorata din calculator.
Nu credeti ca ar fi fost mai bine ca grila master sa fie colorata manual cu acelasi tip de carioca Flaro pe care am avut-o si noi la examen.Pt.ca negrul cel mai negru tot imprimanta il scoate si nu o banala carioca ce scoate un negru mai deschis!In acest fel ne dadeam si noi seama ca nu am fost trasi pe sfoara si "facuti" din scanare.
Daca sunt printre voi care stiu mai bine despre ce am vorbit eu aici,ii rog sa comenteze pro/contra aceasta opinie a mea.Acum cred k e prea tarziu sa mai facem ceva?Cine stie,daca a invins Basescu,poate vom invinge si noi "la mica ciupeala".

Q:Se ia examenul pe medicale cu 812 pct.?

Le multumesc tuturor celor care mi-au citit parerea.

darkman
newbie
newbie
Posts: 5
Joined: Wed Jul 14, 2004 2:36 pm
Location: ro

Postby darkman » Tue Dec 21, 2004 6:47 pm

[quote]
A contestat cineva intrebarea de pe medicale cu hepatita acuta cu virus c?Ei dau raspuns corect ca hep c bine compensata da ciroza 50%.Eu am pus ca fiind corect ca pacientii cu forme asimtomatice fac rar ciroza hepatia.Gresesc eu??????

Da, eu am contestat pe acest principiu ( la HAV scrie 20%). Am trimis prin fax, nu stiu daca a ajuns unde trebuie.

User avatar
Gongul
senior
senior
Posts: 284
Joined: Mon Oct 06, 2003 3:14 pm
Location: Bucuresti
Contact:

contestatii

Postby Gongul » Tue Dec 21, 2004 7:46 pm

sunt peste 6000 de contestatii in final!
cocucocucocucocucocucocucocucocucocucocu

seew
junior
junior
Posts: 41
Joined: Sun Dec 12, 2004 7:20 pm

Re: contestatii

Postby seew » Tue Dec 21, 2004 8:04 pm

Gongul wrote:sunt peste 6000 de contestatii in final!

Eu am auzit la radio ca in acest an numarul de contestatii este foarte mic comparativ cu anii anteriori. 6000 inseamna aproape 100% dintre candidati au depus contestatie. Oare ce inseamna mai mult de 100%? Ca anii anteriori au depus contestaii si altii care nu au participat la concurs? Ciudat!

User avatar
ChrisP
senior
senior
Posts: 127
Joined: Thu Nov 06, 2003 1:12 pm

Postby ChrisP » Tue Dec 21, 2004 8:30 pm

gabiacas wrote:Alo,Medicala? Treziti-va la discutii.Examenul s-a terminat.Hai sa stam de vorba.Daca va spun ceva nu veti crede.Cititi mai departe caci merita,sper.
Concluzia:AM FOST FURATI PE FATA LA SCANARE!!!


Eu mi-am calculat punctajul acasa dupa grila master si am exact acelasi numar de puncte ca si cel din sala (pe medicale). Acelasi lucru am facut si anul trecut si ... la fel... acelasi rezultat.
Probabil diferentele provin din completarea bulinelor sau din transcrierea de pe caietul de examen pe teza... :roll:

User avatar
doctoritz
senior
senior
Posts: 171
Joined: Mon Dec 08, 2003 10:23 am
Location: Bucuresti

contestatii

Postby doctoritz » Tue Dec 21, 2004 8:41 pm

Chis P asta incerc si eu sa ii conving pe cei care ot zic ca au fost "furati la scanare".Nimeni nu stie ce agresit cnd a completat.
Si de unde ati scos faza ca sunt 6000de contestatii???????????Nu sunteti sanatosi????La Cluj au fost in jur de 0 de contestatii iar la Buc in jur de 200.Numai eu stiu zeci de oameni ce nu au depus nici o contestatie.
Din noi exagerati!!!!!!!Si am impresia ca exagereaza cei care sunt sub sau chiar la limita!
Nu zic ca nu se putea intampla asa ceva .....dar EXAGERATI!!!!!!!
Invatati,invatati, invatati!Daca nu puteti, va ajutam.Daca nu vreti va obligam!!

User avatar
doctoritz
senior
senior
Posts: 171
Joined: Mon Dec 08, 2003 10:23 am
Location: Bucuresti

CONTESTATII

Postby doctoritz » Tue Dec 21, 2004 8:42 pm

La Cluj au fost in jur de 60.Scuze dar am mancat o cifra.
Invatati,invatati, invatati!Daca nu puteti, va ajutam.Daca nu vreti va obligam!!

User avatar
kitty kat
junior
junior
Posts: 38
Joined: Tue Sep 14, 2004 1:29 pm
Location: Bucuresti
Contact:

Postby kitty kat » Tue Dec 21, 2004 10:00 pm

imi pare rau dar la cluj au fost mai multe contestatii. eu am fost numarul 80 si dupa mine stiu inca 5 persoane care au mai deous contestati. In legatura cu diferentele de la scanare si corectarea manuala individuala eu sunt patita: in sala am dapasit un pic la 2 grile si cand am cerut alta grila mi s-a spus ca nu este nici o problema calculatorul le va recunoaste (replica sefei de sala a fost nu faceti pictura la acest examen), si surpriza la cele 2 grile am fost furata. Asa ca........

User avatar
doctoritz
senior
senior
Posts: 171
Joined: Mon Dec 08, 2003 10:23 am
Location: Bucuresti

contestatii

Postby doctoritz » Wed Dec 22, 2004 12:23 am

Nu e vina lor ca ai pierdut 2 puncte.E vina ta ca ai crezut ceea ce ti-a spus tipa aia.Ei nu au de unde sa stie cum si ce scaneaza scannerul.
Si la mine in sala a fost o colega in situatia ta si la fel a pierdut un punct.Si eu am patit acelasi lucru cu 2 grile, dar stiam de aici de pe forum, ca scanerul nu recunoaste bulina decat daca este o anumita proportie de negru, si asa ca am lasat dor un sfert de bulina innegrita si nu mi-a fost luata in calcul deci a fost totul o.k.Conteaza si sa fi informat, nu cum mi-a spus chiar patita din sala, inainte de examen, ca ea nu isi pierde timpul pe forum.E...atunci pierzi puncte.
Imi pare rau ca am spus ca au fost in jur de 60 de contestatii.Daca tu zici ca au fost 85,te cred.Dar de aici si pana la 6000, nu credeti ca e exagerare???
Invatati,invatati, invatati!Daca nu puteti, va ajutam.Daca nu vreti va obligam!!

User avatar
dr_mihalache
elder
elder
Posts: 548
Joined: Tue Sep 21, 2004 6:27 pm
Location: Bucuresti

Postby dr_mihalache » Wed Dec 22, 2004 12:32 am

Vezi pe MS comunicat de presa ,astazi 21 dec ,despre contestatii,punctajul max etc. !
1)ataca ideea si nu persoana
2)respectandu-te pe tine,vei castiga respectul celorlalti
3)nu trebuie neaparat sa tipi/ridici tonul pt a fi convingator,e suficient sa stii cum s-o spui

User avatar
elfstone
senior
senior
Posts: 428
Joined: Sun Sep 14, 2003 3:10 pm
Location: about and aloof
Contact:

Postby elfstone » Wed Dec 22, 2004 3:26 am

WOW! http://www.rezidentiat.ro este site-ul oficial al concursului! Va dati seama ce tare e imedul?! Felicitari administratorilor nostri! (Felicitarile merg oricum, chiar si intr-un context non-glumet).
"I'd much rather be happy than right, any day" (name not important)

Get firefox

User avatar
Gongul
senior
senior
Posts: 284
Joined: Mon Oct 06, 2003 3:14 pm
Location: Bucuresti
Contact:

6000 de contestatii

Postby Gongul » Wed Dec 22, 2004 11:54 am

Eu am trimis un mail la site-ul oficial ca sa aflu de raspunsul contestatiei....daca mi-l trimite prin fax sau il afiseaza pe site!
Mi-au raspuns ca sa ma gandesc ca "sunt peste 6000 de contestatii si ce ar insemna sa le trimita fax fiecaruia. In concluzie rezultatele contestatiilor vor fii afisate pe site!"
cocucocucocucocucocucocucocucocucocucocu

User avatar
dno2000ro
newbie
newbie
Posts: 21
Joined: Wed Dec 22, 2004 2:28 pm
Contact:

Postby dno2000ro » Wed Dec 22, 2004 2:47 pm

<marquee behavior=alternate><u>care e media minima cu care se va intra la medicale</u> ?</marquee>
zambeste ca maine va fi mai rau!

User avatar
bulina
senior
senior
Posts: 180
Joined: Thu Jul 01, 2004 3:56 pm

Postby bulina » Wed Dec 22, 2004 3:16 pm


User avatar
sky
senior
senior
Posts: 109
Joined: Thu Nov 20, 2003 7:39 pm

Postby sky » Wed Dec 22, 2004 9:41 pm

Uitati ce zic ei oficial ca s-a anulat si s-a modificat la chirurgie dintre intrebari.

Eu nu mai am caietul la mine , e cineva amabil sa ne spuna pe forum care au fost grilele de la numerele cu modificari si ce raspunsuri noi au introdus? Aia cu chistul hidatic a ramas ?
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

User avatar
ChrisP
senior
senior
Posts: 127
Joined: Thu Nov 06, 2003 1:12 pm

Postby ChrisP » Wed Dec 22, 2004 10:07 pm

Spuneti-mi va rog ce s-a anulat si ce s-a modificat pe medicale, varianta D? :shock: La adresa lor nu reusesc sa vad medicalele. Vad doar chirurgia si med dentara.

User avatar
dr_mihalache
elder
elder
Posts: 548
Joined: Tue Sep 21, 2004 6:27 pm
Location: Bucuresti

Postby dr_mihalache » Wed Dec 22, 2004 10:18 pm

Varianta D medicale :
-intrebari anulate: 38 ,108, 186
-raspunsuri modificate: 59 raspuns corect BCD

Asta pt ca si tu m-ai ajutat candva ! :D
1)ataca ideea si nu persoana

2)respectandu-te pe tine,vei castiga respectul celorlalti

3)nu trebuie neaparat sa tipi/ridici tonul pt a fi convingator,e suficient sa stii cum s-o spui

User avatar
ChrisP
senior
senior
Posts: 127
Joined: Thu Nov 06, 2003 1:12 pm

Postby ChrisP » Wed Dec 22, 2004 10:22 pm

OK. :D dr_mihalache, multumesc mult ! :D


Return to “Rezidentiat 2004”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 9 guests