BBBUUUMMM

iarba verde de acasa
User avatar
doctoritz
senior
senior
Posts: 171
Joined: Mon Dec 08, 2003 10:23 am
Location: Bucuresti

bummm

Postby doctoritz » Mon Dec 06, 2004 5:57 pm

Octavia,si u am terminat in Cluj.Si cred ca ne si cunoastem.Am facut cu seria ta modulul de Medicina de familie.Si vreau sa spun ca noi cei din Cluj care am fost luati de val ,a propos de subiecte la licenta, am fost fericiti ca nu am dat si bani pentru asta.Un coleg din Buc a dat si 30$ pt "asa zisele" sub.:))))) Mie mi-a placut gluma, mai ales ca ne-am inatlnit foarte multi colegi de serie in fata caminelor, colegi pe care nu ii vazisem de la banchet.:)))Spor.
Invatati,invatati, invatati!Daca nu puteti, va ajutam.Daca nu vreti va obligam!!

mihaiion2
junior
junior
Posts: 45
Joined: Tue Nov 25, 2003 8:59 pm
Location: Bucuresti
Contact:

Postby mihaiion2 » Mon Dec 06, 2004 11:27 pm

Lista nu era nici la DSP

User avatar
Gongul
senior
senior
Posts: 284
Joined: Mon Oct 06, 2003 3:14 pm
Location: Bucuresti
Contact:

?????????????

Postby Gongul » Tue Dec 07, 2004 9:55 am

De unde putem afla lista celor 5(?) spitale platitoare?
Va multumesc anticipat pentru raspuns!
Spor maxim in continuare!
cocucocucocucocucocucocucocucocucocucocu

madutza
newbie
newbie
Posts: 11
Joined: Sat Jul 12, 2003 7:17 pm

Postby madutza » Tue Dec 07, 2004 10:38 am

imi spune si mie cineva ,trebuie sa mergem noi sa luam adeverinta de la directorul spitalului ca e de acord sa plateasca stagiul sau cum se procedeaza?multumesc

User avatar
doctoritz
senior
senior
Posts: 171
Joined: Mon Dec 08, 2003 10:23 am
Location: Bucuresti

buuummm

Postby doctoritz » Tue Dec 07, 2004 2:22 pm

Fratilor,am inteles eu bine ca s-au ocupat toate locurile la stagiatura din municipiul Bucuresti?????Adica cele 360??????
Invatati,invatati, invatati!Daca nu puteti, va ajutam.Daca nu vreti va obligam!!

User avatar
Gongul
senior
senior
Posts: 284
Joined: Mon Oct 06, 2003 3:14 pm
Location: Bucuresti
Contact:

locurile la stagiatura pe Bucuresti

Postby Gongul » Tue Dec 07, 2004 3:22 pm

Spit. Sf. Maria - 4
Spit. Gr. Alexandrescu - 17
Spit. Ortopedie Foisor - 3
Spit. Clinic de Urgenta Bucuresti - 35
Spit. Dr. C. Davila - 5
Spit. Sf. Pantelimon - 15
Spit. Colentina - 34
Spit. Coltea - 14
Spit. Caritas - 20
Spit. Malaxa - 10
Spit. Dr. V. Babes - 20
Spit. Dr. V. Gomoiu - 3
Spit. Sf. Ioan - 50
Spit. Dr. Al. Obregia - 5
Spit. M. Curie - 10
Spit. Th. Burghele - 5
Spit. Univ Buc. - 100
Spit. Pneumoftiziologie - 0
Spit. Obstretica P. Sarbu - 3
Spit. Psihiatrie Titan Gorgos - 4
Spit. boli dermatovenerice S. Login - 0
Spit. boli reumatice Dr. I. Stoica - 6

TOTAL 363
cocucocucocucocucocucocucocucocucocucocu

User avatar
Madi
elder
elder
Posts: 666
Joined: Sun Jul 06, 2003 11:16 am
Location: Tei
Contact:

Postby Madi » Wed Dec 08, 2004 2:03 am

:shock: Asta ar fi celebra lista cu spitale platitoare? Sau locurile propriu-zise unde putem face stagiatura? Astea s-au dat sau s-au luat?
Dagli amici mi guardi Dio, dai nemici mi guardo io!

madutza
newbie
newbie
Posts: 11
Joined: Sat Jul 12, 2003 7:17 pm

Postby madutza » Wed Dec 08, 2004 10:50 am

madi,plec vineri dimineata.nu am avut cum sa te sun.scuze.tu stii,pentru luni trebuie sa mearga fiecare la spital sa ceara adeverinta,sau mergem direct luni si alegem spitalul?mersi

User avatar
doctoritz
senior
senior
Posts: 171
Joined: Mon Dec 08, 2003 10:23 am
Location: Bucuresti

buummm

Postby doctoritz » Wed Dec 08, 2004 11:50 am

Sa va luati bilete dus intors caci va fi haos luni pe trenurile ce pleaca din Cluj.
Invatati,invatati, invatati!Daca nu puteti, va ajutam.Daca nu vreti va obligam!!

User avatar
adh2004
junior
junior
Posts: 78
Joined: Thu Sep 23, 2004 7:29 pm
Location: Bucuresti

Postby adh2004 » Wed Dec 08, 2004 4:19 pm

Daca stie cineva...si mai ales daca este dispus sa-mi spuna...as vrea sa stiu daca exista diferente de plata sau de alta natura (inafara localizarii in spatiu) intre Colentina-Infectioase si Babes...
...si daca aceste doua optiuni pentru stagiu sunt cele mai bune pentru alegerea de luni, 13 decembrie

Multumesc!

User avatar
Madi
elder
elder
Posts: 666
Joined: Sun Jul 06, 2003 11:16 am
Location: Tei
Contact:

Postby Madi » Wed Dec 08, 2004 4:28 pm

O diferenta importanta ar fi ca Institutul de Boli Infectioase Prof Dr Matei Bals nu se afla pe lista spitalelor platitoare...
Dagli amici mi guardi Dio, dai nemici mi guardo io!

User avatar
adh2004
junior
junior
Posts: 78
Joined: Thu Sep 23, 2004 7:29 pm
Location: Bucuresti

Postby adh2004 » Wed Dec 08, 2004 4:30 pm

Madi wrote:O diferenta importanta ar fi ca Institutul de Boli Infectioase Prof Dr Matei Bals nu se afla pe lista spitalelor platitoare...


Mersi
Merita sa aleg Babes?

User avatar
Carpantier
senior
senior
Posts: 174
Joined: Tue Jul 08, 2003 10:44 pm

Postby Carpantier » Wed Dec 08, 2004 4:31 pm

Distributia se face dupa medii sau tre sa ai aprobare de la spital?
Parca era vorba ca se face dupa medii,ca sa nu se mai ia adeverinte de la diectori,ca lumea s-a plans.....
Deci cum ramane?

User avatar
arsena
senior
senior
Posts: 151
Joined: Fri Mar 12, 2004 10:34 am
Location: la nemtzi
Contact:

Postby arsena » Thu Dec 09, 2004 12:07 am

E careva din absolventii de anul asta care a obtinut somajul?
Mamelor din lumea-ntreaga
Eu va dau un singur sfat:
"Nu mai bateti copilasii
C-au baut si c-au fumat".

User avatar
Carpantier
senior
senior
Posts: 174
Joined: Tue Jul 08, 2003 10:44 pm

Postby Carpantier » Thu Dec 09, 2004 1:32 am

Alooooooooooooo!
Da chiar nu raspunde nimeni si la intrebarea mea?

User avatar
sixtyne
senior
senior
Posts: 162
Joined: Fri Jun 11, 2004 11:01 pm

Postby sixtyne » Thu Dec 09, 2004 1:54 am

Pai daca nu stie nimeni, cine sa raspunda? Eu una am intrebat luni pe doua dintre doamnele de la DSP... raspunsul nu l-am inteles nici eu, nici o alta colega care le-a adresat aceeasi intrebare.In plus una dintre ele mi-a spus ca directorul spitalului Victor Babes nu vrea stagiari... :?:
Eu ma intreb ce o sa se intample dupa rezidentiat...cand multi dintre cei cu medii mari care au intaietate la alegerea locurilor de stagiatura vor lua rezidentiatul si vor renunta la aceste locuri.Se va face o noua repartitie in stagiatura? Sau spitalele cautate vor ramane fara stagiari (desi nu cred ca ar fi o mare pierdere pentru ele)...

User avatar
sixtyne
senior
senior
Posts: 162
Joined: Fri Jun 11, 2004 11:01 pm

Postby sixtyne » Thu Dec 09, 2004 1:59 am

Si am uitat sa mentionez ca probabil e adevarat ca la Babes nu mai sunt doriti stagiari din moment ce anul asta sunt 20 de locuri, iar secretara de la spital mi-a spus ca anul trecut au avut 40 de cereri si in final le-au venit 80 de stagiari.

User avatar
doctoritz
senior
senior
Posts: 171
Joined: Mon Dec 08, 2003 10:23 am
Location: Bucuresti

buummm

Postby doctoritz » Thu Dec 09, 2004 9:29 am

Dar ce e fratilor in Babes de vor atatia sa faca stagiatura acolo?Nu se face nimic sau de ce?
Invatati,invatati, invatati!Daca nu puteti, va ajutam.Daca nu vreti va obligam!!

User avatar
Carpantier
senior
senior
Posts: 174
Joined: Tue Jul 08, 2003 10:44 pm

Postby Carpantier » Thu Dec 09, 2004 11:11 am

Nu se face nimic,iar salariu e baban(sporuri la greu ca e mediu cu bacterii si virusi,foarte periculos mai ales daca stai acasa si mergi doar sa iei salariu)

And
senior
senior
Posts: 154
Joined: Mon Nov 24, 2003 12:44 am

Postby And » Thu Dec 09, 2004 11:44 am

Sa facem o mica diferentiere.Salariul de baza al unui stagiar este acelasi de la un capat la altul al tarii.Ceea ce face diferenta si umfla salariul este SPORUL la salariu si care este diferit in functie de specialitatile medicale.De exemplu pediatria are un spor de 10%.Infectioasele au cele mai mari sporuri(nu stiu cat: 25-50%?).Chirurgia Generala are un spor de 0%.

User avatar
kitty kat
junior
junior
Posts: 38
Joined: Tue Sep 14, 2004 1:29 pm
Location: Bucuresti
Contact:

Postby kitty kat » Thu Dec 09, 2004 12:15 pm

Am urmarit cu interes discutiile. Anul trecut a fost bataie pe infectioase dar pacaleala nu au luat nici un spor pt ca nu au mai fost bani. Si in legatura cu somajul eu am intrat in legalitate: in ianuarie voi lua 1400000 de lei (indemnizatia pe decembrie).

User avatar
Prichindel
Posts: 4
Joined: Sun Mar 07, 2004 1:46 am

cerere inscriere stagiatura - IMPORTANT

Postby Prichindel » Thu Dec 09, 2004 12:18 pm

Salutare natiune!

Astazi am aflat un lucru important de la dsp bucuresti legat de acea faimoasa cerere pentru inscriere la stagiatura: cererea care va avea ca formulare "Subsemnata ... absoventa...va rog sa-mi aprobati EFECTUAREA ANULUI DE STAGIU IN PERIOADA.... " E FOARTE POSIBIL SA FIE RESPINSA DE CATRE CEI DE LA DSP!!! ( SE CONSIDERA CA NU E LEGAL CORECT, o asemenea formulare NU implica un contract ferm in spital si stagiar). Se considera ca stagiul ti-l poti face oricunde dar nu neaparat cu plata (ceea ce legal NU inseamna un salariu obligatoriu lunar)..si spitalul semneaza bineinteles daca e pe gratis...Cu alte cuvinte formularea agreata este: "INSCRIEREA CA MEDIC STAGIAR INCEPAND CU 01.01.2005" . Aceeasi doamna mi-a mai spus ca formularea "inscrierea ca medic stagiar" inseamna un contract platit de spital pe un an de zile, deci ceva foarte legal. Aceleasi idei i-au fost confirmate si unei alte colege de a mea, tot de catre DSP Buc.
Eu am facut deja cerere cu vechea formulare si azi ma duc sa fac o noua cerere ca sa fiu sigura de un loc in stagiu...m-am gandit ca e important sa stiti si acest mic detaliu.. :!:

Spor la invatat! :shock:

User avatar
Pisica_den_Cheshire
senior
senior
Posts: 316
Joined: Sun Jul 06, 2003 11:13 pm
Location: eternal pits of doom
Contact:

Postby Pisica_den_Cheshire » Thu Dec 09, 2004 2:16 pm

din cate shtiu eu merge shi cu anul de stagiu, atata timp cat mentionezi "cu carte de munca". in fond, formularile sunt echivalente, dar cartea de munca e cea importanta. noua ni s-a spus chestia asta cand am facut cererea.
restul sunt chichite idioate de birocrati. oricum, daca imi respinge cererea mea aprobata doamna de la DSP, ii dau cu ea in cap. :lol:
Cats kick ass. Says so on the t-shirt.
ImageThis is my sig. Worship my sig.Image

adiam
newbie
newbie
Posts: 5
Joined: Thu Dec 09, 2004 2:52 pm

buuumm

Postby adiam » Thu Dec 09, 2004 2:56 pm

Voi cei care ati facut cererea cu "a-mi aproba efectuarea stagiului..." mergeti din nou la directorii spitalelor ca sa va semneze o alta cerere formulata corect?????Va intreb ca si eu sunt in aceeasi situatie si mi-e teama ca da afara pe usa ca am gresit cererea.

User avatar
Prichindel
Posts: 4
Joined: Sun Mar 07, 2004 1:46 am

inscriere stagiu

Postby Prichindel » Thu Dec 09, 2004 3:26 pm

Salut din nou!

Ai putea sa zici (cum am facut eu) ca domnii si doamnele de la DSP ti-au spus de-abia astazi ca aceasta e formularea agreata de ei...si ca e foarte posibil sa ti-o respinga...si ca ai prefera sa mai faci o cerere pentru ca sa fii sigura ca nu vei avea probleme...mie de exemplu mi-au acceptat noua cerere si i-au dat acelasi numar ca celei vechi...si a fost ok, maine ma duc sa o iau aprobata...sper sa fie totul in regula.

Daca esti in orasul in care iti vei face stagiatura aiputea sa faci un drum la spitalul cu pricina sau eventual sa inercci cuun telefon , dar impresie mai buna faci personal, as zice eu..sau pe cerere ar putea sa scrie : se aproba inscrierea in stagiatura cu carte de munca sau ceva similar...ideea e sa nu fie "indusi in eroare" cei de la DSP...
Cum crezi tu...ieu nu cred ca vor fi asa de stricti dar ..nu se stie niciodata cu birocratia in Romania...

Spor la invatat..daca mai aveti timp si mai puteti...

User avatar
ovimar
newbie
newbie
Posts: 15
Joined: Fri Mar 19, 2004 2:46 pm

Postby ovimar » Thu Dec 09, 2004 4:03 pm

Am si eu mai multe nelamuriri:
- pe data de 6 dec am obtinut adeverinta de la DSP (Constanta) specifigand intetia de a efectua stagiu in Bucuresti.
- cand tb sa ma duc la DSP (Bucuresti) pt a depune acea hartie si a fi repartizat la un spital (pe 13 dec?).(am pus aceasta intrebare deoarece am urmarit o discutie pe acest forum in care se spunea ca a fost cu o cerere catre directorul spitalului...)(eu momentan nu mai inteleg nimic).
Multumesc! :cry: :cry: :cry:
O.M.

User avatar
Pisica_den_Cheshire
senior
senior
Posts: 316
Joined: Sun Jul 06, 2003 11:13 pm
Location: eternal pits of doom
Contact:

Postby Pisica_den_Cheshire » Thu Dec 09, 2004 4:13 pm

adiam, eu una nu ma mai duc. daca fac scandal luni, fac shi eu shi daca insista, ma voi duce marti. in nici un caz maine, nu de altceva, da e vineri shi e foarte posibil sa-mi pierd timpul.

Prichindel, tu aveai specificat pe cerere chestia cu cartea de munca? daca nu e secret, despre ce spital e vorba?

ovimar, nu-mi aduc aminte sa fi zis nimic de situatii ca a ta lunea trecuta. parerea mea este ca ar trebui sa dai telefon la DSP Bucuresti sa intrebi.
Cats kick ass. Says so on the t-shirt.

ImageThis is my sig. Worship my sig.Image

User avatar
Prichindel
Posts: 4
Joined: Sun Mar 07, 2004 1:46 am

stagiatura -cerere-lamuriri

Postby Prichindel » Thu Dec 09, 2004 6:37 pm

Salutare!

Eu nu am specificat nimic despre cartea de munca, am scris doar inscriere ca medic stagiar si atat. Nici nu stiam ca trebuie scris si cu carte de munca . Din cate am inteles eu pe 13 se ia repartitia pentru un spital ( si eu am banuiala ca vom merge tot la farmacie) .Dar oricum un tel la dsp nu strica.La centrala ceri cu dl dr Pintilie sau suni la 252.79.78 si ceri cu camera 6 ( sau acolo iti va raspunde camera 6) si explici exact situatia ta. Ideea e ca ar fi bine sa fie acea noua formulare pe cerere conform ceor de la DSP..dar mai bine intreaba si pt Pisica_den_Cheshire si da si tu un mesaj pe forum...dar avand in vedere ca maine e vineri...nu stiu cum sa iti zic ca e mai bine...oricum cred ca vor fi multe cereri cu vechea formulare ..asa ca sper ca nu se vor lua in considerare prea mult acest amanunt..

Din cate am inteles repartitia se face pe baza mediilor atat la DSP cat si in cadrul spitalului daca sunt mai multe cereri decat locuri , dar nu sunt foarte sigura de ce se intampla in cadrul spitalului...Pentru ca sunt unele spitala care nu au acceptat oficial cereri si sunt spitale care au acceptat. Pentru care nu au acceptat mie o doamna de la DSP mi-a spus ca vor primi stagiari conform criteriilor DSP, respectiv mediilor si celorlalte criterii.


Daca voi afla mai multe va voi spune...

User avatar
Prichindel
Posts: 4
Joined: Sun Mar 07, 2004 1:46 am

ceva nou..

Postby Prichindel » Thu Dec 09, 2004 6:46 pm

acuma cica nu inscrierea ci incadrarea ca medic stagiar ..asa mi-au zis niste colegi ca le-ar fi zis cei de la dsp...de parca nu e tot aia...

ce-o fi o fi...

User avatar
elfstone
senior
senior
Posts: 428
Joined: Sun Sep 14, 2003 3:10 pm
Location: about and aloof
Contact:

Postby elfstone » Thu Dec 09, 2004 9:12 pm

I don't give a rat's arse... Inainte sa ma duc la spital sa imi iau aia (i.e. marti) am sunat la DSP. I-am intrebat fix asta: cum tre` sa fie dracia aia de aprobare, exista un format tip, trebuie sa respecte ceva norme... mi-au zis "sa fie aprobarea si sa aiba stampila rotunda, vedeti dumneavoastra acolo, la unitatea unde mergeti"... Am zis bine-bine, dar textul? Il scriu eu, sub forma de cerere, il scriu ei sub forma de adeverinta? "Da, faceti cerere... sau cum au dansii la unitatea respectiva, nu conteaza prea mult... sa fie aprobat de director, nu de altcineva, asta e important"... . Deci marti nu ii apucase pasiunea pentru semantica. Dracu` sa-i pieptene, eu nu imi permit sa ma mai duc o data la omul ala, mi-e jena... .
"I'd much rather be happy than right, any day" (name not important)

Get firefox

User avatar
Gongul
senior
senior
Posts: 284
Joined: Mon Oct 06, 2003 3:14 pm
Location: Bucuresti
Contact:

asa e bine???

Postby Gongul » Thu Dec 09, 2004 9:15 pm

Domnule Director,


Subsemnatul XXXXXXXXXX, in calitate de absolvent promotia Septembrie 2004 al Facultatii de Medicina Generala din cadrul Universitatii de Medicina si Farmacie “Carol Davila”, va rog a binevoi sa-mi aprobati incadrarea in anul de stagiu in cadrul Spitalului XXXXXXXXXXincepand cu data de 01-01-2005 pana la data de 31-12-2005.





08-12-2004 Cu multumiri
cocucocucocucocucocucocucocucocucocucocu

User avatar
Gongul
senior
senior
Posts: 284
Joined: Mon Oct 06, 2003 3:14 pm
Location: Bucuresti
Contact:

?????

Postby Gongul » Thu Dec 09, 2004 9:22 pm

Asa e buine sau o sa am probleme?
Inca o chestie: tipa de la DSP a citit-o si a zis ca e in ordine si mi-a mai zis ca eu, cu cererea asta, NU intru in numarul de locuri de la spitalul respectiv ci pe o lista suplmentara!
Ce stiti de asta???
Spor maxim in continuare!
cocucocucocucocucocucocucocucocucocucocu

User avatar
Pisica_den_Cheshire
senior
senior
Posts: 316
Joined: Sun Jul 06, 2003 11:13 pm
Location: eternal pits of doom
Contact:

Postby Pisica_den_Cheshire » Thu Dec 09, 2004 10:07 pm

eu, cu cererea asta, NU intru in numarul de locuri de la spitalul respectiv ci pe o lista suplmentara!

asha e. spitalul respectiv primeshte nu-sh ce bani pt. noi ashtia pe din afara locurilor oficiale. dar e totul in regula din cate stiu eu.
Cats kick ass. Says so on the t-shirt.

ImageThis is my sig. Worship my sig.Image

User avatar
adh2004
junior
junior
Posts: 78
Joined: Thu Sep 23, 2004 7:29 pm
Location: Bucuresti

Re: ?????

Postby adh2004 » Fri Dec 10, 2004 1:10 am

Gongul wrote:Asa e buine sau o sa am probleme?
Inca o chestie: tipa de la DSP a citit-o si a zis ca e in ordine si mi-a mai zis ca eu, cu cererea asta, NU intru in numarul de locuri de la spitalul respectiv ci pe o lista suplmentara!
Ce stiti de asta???
Spor maxim in continuare!


Ce este cu cererile astea???
Trebuie sa le faca toti???
Sau numai cei carora li s-a pus pata pe un spital...si nu pot sa-l obtina cu ajutorul mediei???
Sa inteleg ca la Babes, de ex., vor fi cu mult peste 20 de stagiari...in ciuda celor 20 de locuri scoase???
Ce balamuc!!!

User avatar
Carpantier
senior
senior
Posts: 174
Joined: Tue Jul 08, 2003 10:44 pm

Postby Carpantier » Fri Dec 10, 2004 2:02 am

deci repartizarea se face dupa medii si cei cu cereri sunt pe liste suplimentare?

User avatar
alcorsimona
senior
senior
Posts: 221
Joined: Sun Jul 18, 2004 8:18 pm

Postby alcorsimona » Fri Dec 10, 2004 2:46 am

Pe mine toate astea m-au ametit de tot (nu ca era foarte greu dupa atatea grile!)
Trebuie sau nu adeverinta? Cei care au adeverinta intra inaintea celor care nu au desi au media mai mare? Ce liste suplimentare?
Si inca ceva: credeti ca DSP-ul are habar despre ce vorbeste ca eu am impresia ca fiecare a venit de la dsp cu o alta varianta!
Exact harababura asta ne trebia inainte de rezidentiat :!:
Be careful what you want, it may happen to you!

Tasha_meseriasha
senior
senior
Posts: 446
Joined: Mon Sep 13, 2004 8:40 pm
Location: din floare-n floare...
Contact:

ce am inteles eu:

Postby Tasha_meseriasha » Sat Dec 11, 2004 1:21 am

1 - stagiatura nu e obligatorie. o pot face si la anu daca nu iei rezi, sau daca vrea mujq tau
2 - pasul 1(facut) cu distributia cererilor pe ce orase vrea peleu' fiecaruia, pe baza carora se vor face, in limita locurilor, repatitiile finale
3 - pasul 2, luni 13, ora necunoscuta, destinatia idem, care va consta in repartitia efectiva, in limita locurilor si dupa medii, dupa cum urmeaza:
a- in limita locurilor fixe, afisate din start de fiecare spital, in ordinea mediilor si a optiunilor candidatilor
b- pe locurile suplimentate, nominal, la cerere, cu semnatura de la directorul spitalului respectiv, fara nici o legatura cu numarul de locuri scoase la concurs sau cu media
4 - domiciliul de pe buletin nu mai conteaza atata timp cat te incadrezi in medie si nr de locuri sau ai semnatura de la director
5 - salariul este salariul minim pe economie, asigurat de spital, din bugetul fix al acestuia. suplimentar, sporurile(acordabile, sau nu, depinzand tot de bugetul spitalelor)

Ceea ce stiu :
la babes sporul este de 100%,e peste drum de casa mea si am incercat, din acest motiv sa fac cerere acolo, afland acest amanunt interesant, dar absolut inutil pentru ca din pacate tzapa luata de spital cu cei 60 de stagiari in plus anul trecut este reala si domnul director nu mai da semnaturi pt locuri in plus.

eu cam atat stiu. daca am inteles ceva gresit, va rog corectati-ma.
A doctor a day keeps the dildo away.

Nu ma urati. Sunt deja urata.

Tasha_meseriasha
senior
senior
Posts: 446
Joined: Mon Sep 13, 2004 8:40 pm
Location: din floare-n floare...
Contact:

si inca ceva...

Postby Tasha_meseriasha » Sat Dec 11, 2004 1:29 am

stie cineva ceva de caritas? ca eu fac 5 min pe jos pana acolo, stau kiar in spatele lui. stie cineva ceva, cum e acolo cu prezenta? ca eu mai am 3 servicii...si sincer, n-am kef.
A doctor a day keeps the dildo away.



Nu ma urati. Sunt deja urata.

Tasha_meseriasha
senior
senior
Posts: 446
Joined: Mon Sep 13, 2004 8:40 pm
Location: din floare-n floare...
Contact:

completare

Postby Tasha_meseriasha » Sat Dec 11, 2004 1:38 am

intre timp am aflat ora si locul: luni 13 ora 9 la fac de farmacie. nu garantez 100% dar asa mi s-a spus de catre o colega in care am incredere.
A doctor a day keeps the dildo away.



Nu ma urati. Sunt deja urata.

User avatar
gin
newbie
newbie
Posts: 5
Joined: Sat Dec 11, 2004 7:41 pm
Location: Bucuresti

Postby gin » Sat Dec 11, 2004 7:50 pm

Buna seara tuturor. Din cate am inteles, repartizarea stagiarilor se face in limita locurilor disponibile? Deci exista sanse ca unii dintre noi sa nu prinda un loc de stagiar? Ce alternative exista in acest caz?
They say jump, we say how high?


Return to “Rezidentiat 2004”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 14 guests