Cazari/schimburi locuinta in perioada rezi

iarba verde de acasa
mimosa
junior
junior
Posts: 31
Joined: Mon Apr 19, 2004 11:08 am
Location: bucuresti

hotel

Postby mimosa » Mon Nov 22, 2004 11:26 am

La Cerna e naspa.Singurul lucru bun :e langa gara.Restul nici atat.Poate gasesti in Regie,sa stai in camin.

User avatar
Tez
senior
senior
Posts: 121
Joined: Mon Oct 18, 2004 5:59 pm
Location: din cand in cand printre oameni

Postby Tez » Tue Nov 23, 2004 10:41 pm

Carpati s-a renovat cu vreo 2-3 ani in urma
pe crestele muntilor se intrezaresc cararile viselor ce duc spre portile infinitului

User avatar
pinguin
junior
junior
Posts: 35
Joined: Mon Jul 19, 2004 9:58 pm

Postby pinguin » Tue Nov 23, 2004 11:22 pm

Dar de H. Muntenia ce stiti? Mie mi s-a parut cel mai ieftin (mai ieftin cu vreo 200.000 fata de restul de aceeasi categorie). Si de aceea si foarte suspect.
Oricum oscilam intre Muntenia si Carpati.

Puteti sa ma ajutati sa ma decid?Zilele astea....

Multumesc anticipat! :)

User avatar
ratzushka
elder
elder
Posts: 1316
Joined: Tue Apr 20, 2004 1:40 pm

Postby ratzushka » Wed Nov 24, 2004 12:15 am

pinguine, daca aflii ceva, da de stire te rog.
si eu caut loc de cazare la bucuresti, dar nimeni nu pare sa ma ajute.
nici macar cu un nr de telefon.
as dori info-uri in special de la cei care au fost anul trecut si stiu de conditii, preturi.
va rog.
Keep smiling, it makes people wonder what you're up to.

User avatar
ratzushka
elder
elder
Posts: 1316
Joined: Tue Apr 20, 2004 1:40 pm

Postby ratzushka » Wed Nov 24, 2004 9:32 pm

please ziceti-mi un loc de cazare ok la bucuresti....
Keep smiling, it makes people wonder what you're up to.

darm
newbie
newbie
Posts: 15
Joined: Mon Sep 13, 2004 1:20 pm

Postby darm » Wed Nov 24, 2004 11:28 pm

Pentru pinguin sau ratuska:
Va recomand cu incredere "Carpati"; eu am stat acolo anul trecut. E curat, civilizat. Au un mic dejun consistent - poti alege din 4 variante: va sfatuiesc sa alegeti meniul I - oricum nu-l puteti manca pe tot... :-)
Luati autobuzul 178 de la gara - de la iesirea laterala din gara de nord (nu iesirea principala de la coloane). Dupa ce iesiti din gara traversati strada si luati autobuzul din statia respectiva. Aveti de mers doar doua statii; acolo e si capat de linie. Dupa ce coborati, hotelul e foarte aproape. La 5 min de mers - dupa ce va dezmeticiti cu stradutele - trebuie sa aveti grija sa nu-l depasiti, ca din exterior nu prea seamana a hotel.
Puteti sa intrebati si la hotel cum sa ajungeti, dar traseul pe care mi l-au spus cei de acolo mi s-a parut destul de lung (e pe langa Cismigiu).
Un avantaj mare al hotelului e ca e central; si iesi "la strada" relativ repede si "in linie dreapta".
Alt avantaj e ca e linistit. Adica zona e linistita si nici in hotel n-am avut ghinionul sa fie atunci galagie.

O chestie nostima: au o cabina de lift tare faina - intri pe o usa si iesi pe alta - simpatic :P

Sper sa va placa si voua.

User avatar
pinguin
junior
junior
Posts: 35
Joined: Mon Jul 19, 2004 9:58 pm

Postby pinguin » Wed Nov 24, 2004 11:53 pm

Multumesc mult Darm!
:D

joao_tt
junior
junior
Posts: 49
Joined: Thu Nov 25, 2004 12:41 am
Contact:

Postby joao_tt » Thu Nov 25, 2004 12:47 am

caut si io cazare buna in Cluj pt trei persoane.
Inclusiv hotel, o parere personala ar fi buna. asa pe site-uri toate arata bine, dar vreau o parere de la fata locului.
multumesc anticipat.

User avatar
ratzushka
elder
elder
Posts: 1316
Joined: Tue Apr 20, 2004 1:40 pm

Postby ratzushka » Thu Nov 25, 2004 6:28 pm

si eu mersi, darm.
sper sa am noroc.
deci Carpati zici...
mersi again.
succes la examen
Keep smiling, it makes people wonder what you're up to.

joao_tt
junior
junior
Posts: 49
Joined: Thu Nov 25, 2004 12:41 am
Contact:

Postby joao_tt » Sun Nov 28, 2004 4:14 pm

in afara de carpati nimic?
nici o alta varianta buna?
astept o oferta ceva la joao_tt@yahoo.com
multumesc

User avatar
Gongul
senior
senior
Posts: 284
Joined: Mon Oct 06, 2003 3:14 pm
Location: Bucuresti
Contact:

parere

Postby Gongul » Sun Nov 28, 2004 6:13 pm

Pentru Bucuresti merita sa incercati si Hotel Turist
B-dul Poligrafiei 3-5, Bucuresti
tel. +40-21-224.4460
fax +40-21-224.2984
e-mail: dht@parch.ro

Dotari si facilitati: 586 locuri, camere duble, restaurant, bar de zi, accepta card, parcare, lift, piscina acoperita, sauna, masaj, sala de sport, teren de sport, frizerie, dus, tv, minibar.
Din cate stiu eu pretul e de 30E/noapte pentru double, cu mic dejun inclus!

De asemenea puteti obtine mai multe informatii dspre hoteluri la adresa: http://www.hoinari.ro/cazare/localitate ... =Bucuresti

(sorry, dar e prima data cand intru pe post-ul asta!)
Va doresc succes!
Spor maxim in continare!
cocucocucocucocucocucocucocucocucocucocu

Jorj
senior
senior
Posts: 186
Joined: Tue Aug 10, 2004 11:44 pm

Postby Jorj » Sun Nov 28, 2004 6:30 pm

Pentru Craiova, nu e nimeni interesat sa luam impreuna o camera dubla?
Deja am rezervare facuta la un hotel aproape de facultate. Trebuie doar sa imi dati un PM ca sa stabilim detaliile.

pesimista
junior
junior
Posts: 47
Joined: Wed Oct 13, 2004 12:49 pm
Location: cluj

Postby pesimista » Sun Nov 28, 2004 6:30 pm

Nu am stat la nici un hotel in Cluj,personal, dar din cate stiu iti pot recomanda vila Europa, vila Rosa,hotel Transilvania,hotel Sport(e chiar in parcul central al orasului si e aproape de clinici),hotel Napoca,dar la stea toate nu-ti pot spune pretul.Ar mai fi hotel Transilvania si Continental,dar cred ca e cam scump.Oricum ce ti-am spus e bine in sensul ca stiu ca e curat.La particular din pacate nu stiu pe nimeni care sa poata oferi spatiu.
mimoza

ginar
Posts: 2
Joined: Mon Nov 29, 2004 11:18 pm
Location: Timisoara

cazare Timisoara

Postby ginar » Tue Nov 30, 2004 12:17 am

Pentru Timisoara cele mai ieftine locuri de cazare ar fi:
1. Directia Taberelor, tel: 0256 490469 - au 45 locuri. camere de 4 persoane dar pretul depinde in functie de cati doresc sa stea in camera: 4-175.000, 3-225.000, 2-275.000, 1-375.000
2. liceul Lenau tel: 0256 201885 , camere de 6 persoane, 5 Euro/noapte/loc
Ambele sunt relativ central, la aprox 15 min de UMFT si sunt curate.
Pentru cei care ati fost la congresul international MEDIS care se organizeaza anual la Timisoara, acolo au fost cazati participantii.
Am mai pus si afise pentru studentii din camine care ar fi dispusi sa-si cedeze camera pentru concurentii la rezidentiat. Daca se anunta doritori o sa va dau numerele lor de telefon.

User avatar
octavia
junior
junior
Posts: 72
Joined: Wed Dec 03, 2003 1:56 pm
Location: cluj

Postby octavia » Wed Dec 01, 2004 11:43 am

Pentru cei care vreti cazare in Cluj intrati pe http://www.umfcluj.ro si veti gasi oferta de cazare. Puteti alege intre 17 hoteluri sau vile, puteti face rezervare etc
lalala lala laaaaaa......

Licurici
newbie
newbie
Posts: 9
Joined: Thu Sep 02, 2004 4:59 pm

Postby Licurici » Thu Dec 02, 2004 12:52 pm

Cata nebunie cu cazarile!
Eu ma intreb daca nu se putea organiza altfel rezidentiatul acesta: in fiecare centru universitar care are facultate de medicina sa se desfasoare concurs pentru toate specialitatile. In felul acesta, candidatii ar fi ales centrul universitar care le este mai la indemana (unde isi au eventual domiciliul, unde au facut facultatea si au pastrat legaturile cu cunostintele si prietenii, unde au rude la care sa poata sta, etc.). Oricum rezultatele sunt centralizate la nivel national, asa incat nu vad ce ar impiedica o astfel de organizare. Pentru partea cu alegerea posturilor nu am nimic impotriva, sa se stabileasca un centru pentru o specialitate anume, pentru ca in aceasta etapa nu mai vorbim de 6 mii de oameni, ci de vreo doua si in plus nu mai conteaza asa de mult sa fii odihnit inainte.
Asa cum este stabilit acum, suntem sase mii si ceva de oameni pusi pe drumuri in plina iarna si pentru un examen pentru care in principiu trebuie sa ai mintea odihnita... Ca sa nu mai amintesc de aspectul financiar al acestui tip de turism!
Va urez bafta si spor la invatat... si la gasit cazare!

teo77
junior
junior
Posts: 35
Joined: Fri Oct 31, 2003 9:37 pm

Postby teo77 » Thu Dec 02, 2004 1:22 pm

va rog mult sa ma ajutati cu o parere. stie careva dintre cei care locuiesc in cluj despre HOTEL LILIACUL? va multumesc de pe acum.
spor la invatat.

User avatar
delu
junior
junior
Posts: 57
Joined: Sun Jul 06, 2003 8:32 am
Location: romanica
Contact:

Postby delu » Thu Dec 02, 2004 2:31 pm

pe langa ca este aproape de Feleac, :lol: adica la vreo 4 Km de centru, poti sa beneficiezi de full-service :lol:

teo77
junior
junior
Posts: 35
Joined: Fri Oct 31, 2003 9:37 pm

Postby teo77 » Thu Dec 02, 2004 2:54 pm

adica sa inteleg ca e alegere buna????????

User avatar
octavia
junior
junior
Posts: 72
Joined: Wed Dec 03, 2003 1:56 pm
Location: cluj

Postby octavia » Fri Dec 03, 2004 12:04 pm

NU iti recomand hotelul pentru ca e departe, nu ai mijloc de transport si mai are pe deasupra si un club de streap-tease. La asta se referea prin servicii complete!
lalala lala laaaaaa......

User avatar
ndsimona
elder
elder
Posts: 745
Joined: Tue Mar 16, 2004 8:25 pm
Location: Bucuresti

Postby ndsimona » Fri Dec 03, 2004 12:12 pm

Poate streaptease-ul nu este chiar asa o problema! :D
(Asta daca Teo77 este baiat!)

User avatar
delu
junior
junior
Posts: 57
Joined: Sun Jul 06, 2003 8:32 am
Location: romanica
Contact:

Postby delu » Fri Dec 03, 2004 12:30 pm

a primit toate info. necesare intr-o discutie pe yahoo Messenger :wink:

User avatar
dr_mihalache
elder
elder
Posts: 548
Joined: Tue Sep 21, 2004 6:27 pm
Location: Bucuresti

Postby dr_mihalache » Tue Dec 21, 2004 6:06 pm

Pt cei care vor da la anul rezi :

oameni buni,cand va faceti rezervare la hotel,intrebati neaparat daca exista deasupra sau sub voi vreun restaurant (eventual al hotelului) !
La hotelul unde m-am cazat eu ,restaurantul era la etajul 1 si camerele la etajul 2 si a fost petrecere mare toata noaptea.A fost cumplit !! Desi eram 7 persoane care dadeau rezi in hotel,nu am iesit "sa facem scandal" decat 3 si pana nu au venit mascatii sa-i dea afara pe petrecaretii, care amenintau ca nu platesc consumatia daca li se impune sa plece,nu s-au oprit muzica, sarbele si chiuielile.Nu am reusit sa dorm decat 2 ore si am crezut ca nu voi face fata examenului din cauza oboselii,dar pana la urma,spre surprinderea mea,m-am mobilizat bine.

In rest,personalul a fost OK ,taxiurile multe si prompte si oltenii mi s-au parut de treaba !
1)ataca ideea si nu persoana
2)respectandu-te pe tine,vei castiga respectul celorlalti
3)nu trebuie neaparat sa tipi/ridici tonul pt a fi convingator,e suficient sa stii cum s-o spui


Return to “Rezidentiat 2004”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 7 guests