www.rezidentiat.ro - Grile Online Rezidentiat 2004 -

iarba verde de acasa
User avatar
Dan
Master of Disaster
Posts: 2869
Joined: Sun Jul 06, 2003 1:59 am
Location: ...on the highway to hell...
Contact:

www.rezidentiat.ro - Grile Online Rezidentiat 2004 -

Postby Dan » Sat Sep 11, 2004 9:34 pm

Ok asa cum promiteam mai demult am realizat ca si anul trecut un site unde puteti sa va verificati inaintea examenului cel MARE.
Asteptam parerile voastre ( constructive) si in functie de timp si resurse incercam sa-l facem mai potrivit dorintelor celor interesati. Il gasiti la

http://www.rezidentiat.ro

Noi, echipa IMED.RO, va uram:

BAFTA!
Image
Eu din muntii mei...
http://www.imed.ro/forum

medstud
senior
senior
Posts: 269
Joined: Sat Jan 24, 2004 11:58 pm

Postby medstud » Sun Sep 12, 2004 2:23 pm

cum am putea la sfarsitul testului sa salvam testele ce le am gresit ca sa le mai facem later? sau eventual sa salvam intreg testul asa corectat cum e el si sa vedem exact ce am gresit si unde...
si ma refer la alceva in afara de un copy paste intr un document word..
ce inseamna acele cifre de la "vezi rapoarte teste"?
mersi and good job

User avatar
Dan
Master of Disaster
Posts: 2869
Joined: Sun Jul 06, 2003 1:59 am
Location: ...on the highway to hell...
Contact:

Postby Dan » Sun Sep 12, 2004 2:51 pm

Chestia cu vezi rapoarte teste ar trebui "sa stie " la ce intrebari ai raspuns corect si la care nu. Pe baza alora s-ar putea genera un test sa zicem NUMAI din intrebarile la care ai raspuns gresit. deocamdata mere si nu prea mere, dar mai sapam. Cred ca asta raspunde si la prima ta intrebare.
Momentan poti bifa jos inainte de a da Submit sa ti trimita raport pe mail.
Spor!
Eu din muntii mei...
http://www.imed.ro/forum

LordGod
senior
senior
Posts: 130
Joined: Wed Jun 09, 2004 11:04 am
Location: La produs...
Contact:

Postby LordGod » Sun Sep 12, 2004 6:04 pm

la mine se delogheaza la fiecare click. dupa fiecare click trebuie sa ma loghez iar... :?: e de la mine sau de la voi?

User avatar
docu
newbie
newbie
Posts: 8
Joined: Mon Jun 07, 2004 11:11 pm

Gril off-line

Postby docu » Sun Sep 12, 2004 6:46 pm

Exista posibilitatea salvarii testelor pt utilizare lor of line (pt ce care sunt pe dial-up)?
Ma refer aici la functionalitatea verificarii (adica butonul salveaza raspunsurile) testelor dupa rezolvare.
Ceva in genul testelor de pe grile.hardnet.ro de anul trecu, teste care salvate cu optiunea "save as web page, html only" puteau fi folosite si de pe hard.
Last edited by docu on Sun Sep 12, 2004 6:49 pm, edited 1 time in total.

User avatar
Dan
Master of Disaster
Posts: 2869
Joined: Sun Jul 06, 2003 1:59 am
Location: ...on the highway to hell...
Contact:

Postby Dan » Sun Sep 12, 2004 6:48 pm

E de la tine, pentru ca blokezi cookies. Daca ai IE 6.0, cum banuiesc, vezi ca ai la Internet Options -> Privacy->WebSites - posibilitatea ca pentru http://www.rezidetiat.ro sa dai voie sa puna cookie. Asta daca bineinteles nu vrei ca fiecare site sa puna cookies si il setezi de unde mai de sus in meniuriulke alea.
Eu din muntii mei...
http://www.imed.ro/forum

User avatar
delu
junior
junior
Posts: 57
Joined: Sun Jul 06, 2003 8:32 am
Location: romanica
Contact:

Postby delu » Sun Sep 12, 2004 7:16 pm

se poate ca bannerul sa fie afisat numai la inceput in pagina

mersi

LordGod
senior
senior
Posts: 130
Joined: Wed Jun 09, 2004 11:04 am
Location: La produs...
Contact:

Postby LordGod » Sun Sep 12, 2004 7:25 pm

Dan wrote:E de la tine, pentru ca blokezi cookies. Daca ai IE 6.0, cum banuiesc, vezi ca ai la Internet Options -> Privacy->WebSites - posibilitatea ca pentru http://www.rezidetiat.ro sa dai voie sa puna cookie. Asta daca bineinteles nu vrei ca fiecare site sa puna cookies si il setezi de unde mai de sus in meniuriulke alea.


da...zonealarmul ma bloca de fapt. :lol: s-a rezolvat

nustiuce
Posts: 4
Joined: Fri Aug 20, 2004 10:13 pm

Postby nustiuce » Sun Sep 12, 2004 7:29 pm

Grilele din teste sunt cele din carte sau si cele scoase?
Merci

User avatar
Dan
Master of Disaster
Posts: 2869
Joined: Sun Jul 06, 2003 1:59 am
Location: ...on the highway to hell...
Contact:

Postby Dan » Sun Sep 12, 2004 7:32 pm

Pt docu: nu merge. Daca il salvezi salveaza doar intrebarile, nu si raspunsurile. Exista solutia cu work offline, daca te ajuta cu ceva.
Pt delu: sunt sigur ca vei gasi tu o solutie sa scapi de el. :lol: :lol:
Pt nustiuce: sunt grilele care au ramas dupa contestatii
Eu din muntii mei...
http://www.imed.ro/forum

User avatar
docu
newbie
newbie
Posts: 8
Joined: Mon Jun 07, 2004 11:11 pm

of line

Postby docu » Sun Sep 12, 2004 7:40 pm

deci nu exista nici o solutie pt off-line (o arhiva cu baza de date, ceva)?
presupun ca un aspirator de site-uri iese din discutie d.p.d.v. al traficilui.
Last edited by docu on Sun Sep 12, 2004 7:44 pm, edited 1 time in total.

User avatar
Dan
Master of Disaster
Posts: 2869
Joined: Sun Jul 06, 2003 1:59 am
Location: ...on the highway to hell...
Contact:

Postby Dan » Sun Sep 12, 2004 7:44 pm

In varianta asta nu.
Eu din muntii mei...
http://www.imed.ro/forum

User avatar
magda
junior
junior
Posts: 39
Joined: Sat Sep 04, 2004 8:38 pm

Postby magda » Sun Sep 12, 2004 11:46 pm

cum se poate realiza varianta work offline?

ilsa
junior
junior
Posts: 27
Joined: Wed Jul 28, 2004 10:21 pm

Postby ilsa » Mon Sep 13, 2004 12:27 pm

stie cineva de ce este doar un random la site de grile oficial? sau nu merge la mine decat unul? ca asa il invat pe ala si sunt in top.

User avatar
Dan
Master of Disaster
Posts: 2869
Joined: Sun Jul 06, 2003 1:59 am
Location: ...on the highway to hell...
Contact:

Postby Dan » Mon Sep 13, 2004 6:58 pm

Spune-mi te rog pe ce specialitate se intampla astasa fac niste verificari Chestia se rezolva sigur daca faci log-out si dupa aia login. Incearca chestia asta si srie aici.

PS: vad ca deja sunt aproape 200 de useri - (medicala _chirurgie) si deja randomuri cu punctaje mari. 8)
Eu din muntii mei...
http://www.imed.ro/forum

User avatar
Dan
Master of Disaster
Posts: 2869
Joined: Sun Jul 06, 2003 1:59 am
Location: ...on the highway to hell...
Contact:

Postby Dan » Tue Sep 14, 2004 1:47 am

De pe private message-
din motivele enuntate useri au la dispozitie aceleasi randomuri de nenumarate ori si din naivitate , nebagare de seama sau repet in sscop dezinformativ apar scoruri muuult marite

ce ma deranjeaza pe mine:
lipsa unei comparatii reale cu altii la diferite momente de timp .

adica acum e improbabil sa existe cineva care sa faca 97-100% la orice test random dar in apropierea examenului vor fi multi.

la un moment dat chiar as recomanda scoaterea statisticilor cand devin prea aiurea (mai bine deloc decat prost)

-altceva:
anu trecut a fost maximum 960 (la medicala a fost 950 pt ca s-au anulat 2 grile) adica 40 CS si 160 CM

anu asta n-am citit cu atentie metodologia

tu stii ca ar fi 50CS ?adica 950 max?

sau a fost o scapare


Incep invers: anul trecut au fost 950 p maxim
Legat de primul aspect? Oare chiar sta cineva sa piarda vremea sa dea bine pe statistici? Nu mi-e greu sa impiedic asta..dar in loc de kestia cu grilele gresite de care se vorbea as putea sa las posibilitatea sa faceti randomurile care le-au facut ceilalti. Asta iti zic din experienta de anul trecut cand statisticile au fost pe langa un factor de stres si unul motivant.

Iar de scos statistica...nici vorba. Pentru asta exista carti, si alte mijloace mai mult sau mai putin mediatizate... 8)
Eu din muntii mei...
http://www.imed.ro/forum

medstud
senior
senior
Posts: 269
Joined: Sat Jan 24, 2004 11:58 pm

Postby medstud » Tue Sep 14, 2004 9:03 am

pai singurul lucru care conteaza la ex asta e diferenta fata de celalalt....pana la urma nimeni n o sa tina cont de punctaj ci de locul pe care a intrat...fct de el alegi
LASA STATSTICA...chiar daca aduce si stress...si aducee

User avatar
Wizzy
senior
senior
Posts: 292
Joined: Tue Dec 02, 2003 11:29 pm

Postby Wizzy » Fri Sep 17, 2004 11:39 am

Felicitari pentru realizarea site-ului!
A man is only as big as the dreams he dares to live!

User avatar
maestru
newbie
newbie
Posts: 18
Joined: Tue Nov 25, 2003 12:01 am

da' io nu vreau 200!!

Postby maestru » Fri Oct 08, 2004 2:39 pm

Intrebare: exista o modalitate de a selecta in loc de 200 de teste 100 - la ora actuala mi se pare ca 100 sunt mai repede de facut pt mine cel putin si vad mai repede unde ma aflu??? poate ar trenui facut ceva in acest sens daca nu se poate.

th anticipat

User avatar
Dan
Master of Disaster
Posts: 2869
Joined: Sun Jul 06, 2003 1:59 am
Location: ...on the highway to hell...
Contact:

Postby Dan » Sat Oct 09, 2004 12:35 am

Nu zic ca nu se poate modifica chestia asta, dar nu prea vad sensul. Adica chestiunea cu 200 de intrabari pe test ( nu-s putine) te obisnuieste sa nu obosesti dupa 100. Si in examen conteaza chesti asta. Soon, cery soon.. :lol: va fi disponibila optiunea sa puteti face teste numai din intrebarile pe care le-ati gresit.
Eu din muntii mei...
http://www.imed.ro/forum

User avatar
Phat Skidz
dɥɐʇ sʞıpz
Posts: 17766
Joined: Sun Jul 06, 2003 9:51 am

Re: Gril off-line

Postby Phat Skidz » Tue Oct 12, 2004 9:23 am

docu wrote:Exista posibilitatea salvarii testelor pt utilizare lor of line (pt ce care sunt pe dial-up)?
Ma refer aici la functionalitatea verificarii (adica butonul salveaza raspunsurile) testelor dupa rezolvare.
Ceva in genul testelor de pe grile.hardnet.ro de anul trecu, teste care salvate cu optiunea "save as web page, html only" puteau fi folosite si de pe hard.


Am inteles ca nu se poate. Dar am putea avea macar o lista cu raspunsurile? In teste, nu ati specificat codul intrebarii. Daca as avea o lista cu raspunsuri, as salva pur si simplu paginile, si as avea o baza de date cu grilele noi. N-ar mai trebui sa stau, inainte de fiecare test, sa scot intrebarile care au fost eliminate din baza de date originala.
SUNT BOȘOROGUL IMEDULUI

User avatar
ardeia
newbie
newbie
Posts: 9
Joined: Wed Mar 24, 2004 4:33 pm

Postby ardeia » Wed Oct 13, 2004 12:00 pm

iata o adresa unde poti face un test pt rezi cu 100 de intrebari: http://www.*****.ro

- bazate pe grilele oficiale pentru Rezidentiat 2004:
- acces gratuit on line;
- selectarea intrebarilor in mod aleator sau in ordine;
- cronometrarea testului;
- posibilitatea corectarii fiecarui raspuns in parte sau la finalul testului;
- corectare conform metodologiei de concurs

Post editat de moderator:
Nu stiu daca site-ul celor din timisoara este autorizat sa foloseasca baza de date pentru rezidentiat. Pana la confimarea administratorilor sunt nevoit sa editez postul si sa nu fac publica adresa site-ului.
Totodata va rog sa nu mai faceti publice adrese de site-uri sau programe de rezolvare grile offline pana nu aveti confirmarea legalitatii lor

Multumesc mult!

medstud
senior
senior
Posts: 269
Joined: Sat Jan 24, 2004 11:58 pm

Postby medstud » Wed Oct 13, 2004 12:51 pm

Pt autorii site ului oficial de grile on line de pe rezidentiat.ro:
Cand va fi posibila optiunea cu un test din intrebarile gresite anterior? acolo la profil user dupa ce fac un test apar ca gresite un test, doua si apoi doar de 6 6 6 6 66 6 66 :))
Referitor la statistici...avand in vedere ca uneori acelasi user isi da multe teste, unii cu zecile....mai ales cei din frunte...nu s ar putea face pt random test o statistica in ordine care sa tina cont de user si punctajul max obtinut de respectivul?...chiar cu riscul ca unii s au inregistrat de 2 ori ...ca asa e destul de greu sa urmaresti pe unde esti situat ...si va fi si mai greu cu cat apar noi useri sau cei vechi isi dau multe teste...mersi

User avatar
Bechi
junior
junior
Posts: 87
Joined: Sun Jul 06, 2003 2:27 am

Postby Bechi » Wed Oct 13, 2004 1:21 pm

pesimista wrote:As vrea sa-mi spuna si mie cineva cum se poate rezolva un test random de pe site-ul oficial deoarece am incercat de mai multe ori sa selectez bara respectiva si nu a aparut decat capul de pagina?In alta ordine de idei as vrea sa stiu daca cineva a verificat cele 12600 de grile cu cartea in fata?Eu am constatat ca indiferent ca sunt sau nu gresite[si nu sunt chiar asa multe]acestea acopera 95% din materie.Vreau sa spun ca sunt cam 20 de subiecte care practic sunt facute "varza" cu grile.Ma intreb ca o pesimista ce sunt;daca nu s-au verificat acum aceste grile,nici macar cele contestate,atunci de unde vor scoate cele 60% grile la prima vedere?Sau mai bine tacem ca si asa sunt multe grile care depasesc bunul simt care se cere la un asemenea examen si mai bine le invatam si le corectam noi?

LordGod
senior
senior
Posts: 130
Joined: Wed Jun 09, 2004 11:04 am
Location: La produs...
Contact:

Postby LordGod » Wed Oct 13, 2004 2:20 pm

medstud wrote:Pt autorii site ului oficial de grile on line de pe rezidentiat.ro:
Cand va fi posibila optiunea cu un test din intrebarile gresite anterior? acolo la profil user dupa ce fac un test apar ca gresite un test, doua si apoi doar de 6 6 6 6 66 6 66 :))
Referitor la statistici...avand in vedere ca uneori acelasi user isi da multe teste, unii cu zecile....mai ales cei din frunte...nu s ar putea face pt random test o statistica in ordine care sa tina cont de user si punctajul max obtinut de respectivul?...chiar cu riscul ca unii s au inregistrat de 2 ori ...ca asa e destul de greu sa urmaresti pe unde esti situat ...si va fi si mai greu cu cat apar noi useri sau cei vechi isi dau multe teste...mersi


eu ma gandeam altfel. sa se faca o medie a ultimelor 4-5 teste facute de user si acela sa fie punctajul afisat

User avatar
Dan
Master of Disaster
Posts: 2869
Joined: Sun Jul 06, 2003 1:59 am
Location: ...on the highway to hell...
Contact:

Postby Dan » Wed Oct 13, 2004 3:39 pm

Pana luni sper sa pot rezolva problema cu test din grilele gresite (sorry ratiuni de timp). veti avea intrebarile gresite inregistrate la dispozitie din momentul in care kestia ast ava merge. Mai am de rezolvat o kestiune legata de duplicate in Id de intrebari, care trebuie eliminate. Kestia cu clasament userilor pe medii se poate rezolva... Astept weekendul ca de obicei...:)
Eu din muntii mei...
http://www.imed.ro/forum

medstud
senior
senior
Posts: 269
Joined: Sat Jan 24, 2004 11:58 pm

Postby medstud » Wed Oct 13, 2004 4:31 pm

eu zic ca ne am motiva mai mult daca n ar fi pe medii...asa ar trebui sa faci multe teste sa mai urci si tu un loc acolo...:) sau sa fie ultimile 2 teste sa zicem

lupi
junior
junior
Posts: 80
Joined: Wed Oct 06, 2004 12:28 pm

Postby lupi » Wed Oct 20, 2004 1:51 pm

As vrea sa stiu cum se poate ca unii sa faca 100 de intrebari in 3 secunde. Vezi rezultatele la teste pe site.
Merci

User avatar
Carpantier
senior
senior
Posts: 174
Joined: Tue Jul 08, 2003 10:44 pm

Postby Carpantier » Wed Oct 20, 2004 2:03 pm

simplu!
dai back , corectezi , forward si ai rezolvat un nou test,in 3 secunde

medstud
senior
senior
Posts: 269
Joined: Sat Jan 24, 2004 11:58 pm

Postby medstud » Fri Oct 22, 2004 3:25 pm

"Pana luni sper sa pot rezolva problema cu test din grilele gresite (sorry ratiuni de timp). veti avea intrebarile gresite inregistrate la dispozitie din momentul in care kestia ast ava merge. Mai am de rezolvat o kestiune legata de duplicate in Id de intrebari, care trebuie eliminate. Kestia cu clasament userilor pe medii se poate rezolva... Astept weekendul ca de obicei..."


care luni? care weekend????????/ :? :? [/quote]

User avatar
Dan
Master of Disaster
Posts: 2869
Joined: Sun Jul 06, 2003 1:59 am
Location: ...on the highway to hell...
Contact:

Postby Dan » Fri Oct 22, 2004 11:20 pm

:)...sorry de delay..vine si weekendul ala..:)
Eu din muntii mei...
http://www.imed.ro/forum

myself
junior
junior
Posts: 41
Joined: Mon May 24, 2004 3:00 am

EROARE LABORATOR

Postby myself » Mon Nov 01, 2004 1:24 am

Grilele cu enunt mai mare de 6 randuri nu sunt complete (din enunt apar doar primele 6 randuri, restul, lipsa). Chesti asta se poate rezolva? E aiurea ca nu ai cum sa raspunzi daca nu vezi tot enuntul
( Am gasit eroarea asta in testele de biochimie - mai exact tema 37, "Metabolismul hemoproteinelor" - LABORATOR)

User avatar
garbie
junior
junior
Posts: 70
Joined: Mon Nov 24, 2003 8:06 pm

Postby garbie » Wed Nov 03, 2004 11:12 am

Se poate ca in clasament un user sa apara doar o singura data, cu cel mai bun rezultat, iar celelalte rezultate sa apara prin apelarea userului respectiv( click dr. / dublu click) ? Ce zici Dane, se poate asa ceva?



.

myself
junior
junior
Posts: 41
Joined: Mon May 24, 2004 3:00 am

Postby myself » Wed Nov 03, 2004 11:48 am

[quote="garbie"]Se poate ca in clasament un user sa apara doar o singura data, cu cel mai bun rezultat, iar celelalte rezultate sa apara prin apelarea userului respectiv( click dr. / dublu click) ? Ce zici Dane, se poate asa ceva?


Si care ar fi utilitatea??

User avatar
garbie
junior
junior
Posts: 70
Joined: Mon Nov 24, 2003 8:06 pm

Postby garbie » Wed Nov 03, 2004 11:44 pm

myself wrote:
garbie wrote:Se poate ca in clasament un user sa apara doar o singura data, cu cel mai bun rezultat, iar celelalte rezultate sa apara prin apelarea userului respectiv( click dr. / dublu click) ? Ce zici Dane, se poate asa ceva?


Si care ar fi utilitatea??


Utilitatea ar fi ca nu ai in fata o lista de 50 de pozitii cu 3 useri doar! Si iti faci o alta idee in ceea ce priveste clasamentul, ca sa zic asa !! Atita doar, in rest numai de bine!!

User avatar
Dan
Master of Disaster
Posts: 2869
Joined: Sun Jul 06, 2003 1:59 am
Location: ...on the highway to hell...
Contact:

Postby Dan » Fri Nov 05, 2004 12:26 am

Got the ideea.
Eu din muntii mei...
http://www.imed.ro/forum

User avatar
Mamma-bear
junior
junior
Posts: 78
Joined: Mon Jul 12, 2004 9:59 pm

Postby Mamma-bear » Fri Nov 12, 2004 8:57 pm

Testul random de pe imed are o singura varianta sau de fiecare data apare automat alta varianta de test?
....si cred ca cel mai in masura sa-mi raspunda ar fi velupei, care l-a facut de vreo 20 de ori... :shock: :shock:

User avatar
Dan
Master of Disaster
Posts: 2869
Joined: Sun Jul 06, 2003 1:59 am
Location: ...on the highway to hell...
Contact:

Postby Dan » Fri Nov 12, 2004 11:47 pm

Apare alta varianta..dar numai daca faci logout login intre 2 randomuri. Daca faci 2 randomuri in aceeasi sesiune iti da acelasi random.
Eu din muntii mei...
http://www.imed.ro/forum

User avatar
Mamma-bear
junior
junior
Posts: 78
Joined: Mon Jul 12, 2004 9:59 pm

Postby Mamma-bear » Sun Nov 14, 2004 5:00 pm

Ok, multam de informatie.
...Si atunci ar fi cazul sa-mi cer scuze si lui velupei, care banuiesc ca face treaba aia cu logout si login cand scoate 100% la toate random-urile. :wink:

User avatar
Dan
Master of Disaster
Posts: 2869
Joined: Sun Jul 06, 2003 1:59 am
Location: ...on the highway to hell...
Contact:

Postby Dan » Sun Nov 21, 2004 12:29 am

De acum puteti revedea intrebarile la care ati raspuns gresit la categoria
Test din intrebarile mele gresite pe care o gasiti in josul paginii http://www.rezidentiat.ro dupa logare, dupa toate capitolele din bibliografie.

Observatii:
1. Intrebarile gresite care vor apare vor fi cele de dupa data de astazi, adica intrabarile gresite anterior de data de 20 nov nu vor aparea.
2. Dupa mult scarpinat in cap m-am gandit ca cea mai potrivita regula care sa recicleze setul de intrabari gresite ar fi : "de cate ori s-a gresit o intrebare, de atatea ori va apare in aceasta categorie". Astept comentarii pe aceasta tema.
3. Deocamdata la aceasta sectiune nu se calculeaza corect punctajul total, ci apare 950.
4. Campul de intrebari gresite din statistici afiseaza corect id-urile intrabarilor gresite. Cred ca ar trebui sters acest camp pe toate statisticile generate pentru intrebarile de pana acum. Astept insa parerile voastre.
5. Sper sa va ajute :D
Eu din muntii mei...
http://www.imed.ro/forum


Return to “Rezidentiat 2004”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 10 guests