www.rezidentiat2004.ro

iarba verde de acasa
User avatar
delu
junior
junior
Posts: 57
Joined: Sun Jul 06, 2003 8:32 am
Location: romanica
Contact:

Postby delu » Mon Jul 19, 2004 7:09 pm

intrebare:

cine ne garanteaza calitatea scanerelor? Adica toate scanerele sa fie de acelasi tip (sau cel putin aceleasi caracteristici), sa fie setate pe aceeasi rezolutie, etc.

User avatar
Tyby
Dungeon Keeper
Posts: 602
Joined: Sun Jul 06, 2003 10:39 pm
Location: Bucuresti
Contact:

Postby Tyby » Tue Jul 20, 2004 5:30 am

LordSith wrote:Ceea ce vreau eu sa fac (nu stiu daca o sa am timp dar as vrea): o aplicatie pe care sa o puteti da jos de pe site dupa ce se corecteaza contestatiile in care sa puteti genera aleator 200 intrebari, cu timer, cu statistici, etc. Sper sa apuc sa o fac...


LordSith: te risti?! :twisted: Ca io mi-am luat-o anul trecut :( Nu cred ca mai fac inca o incercare! ...

PS: oricum, iti pregatesc (local) comentariile la chirurgie ... am ajutor de nadejde si muncitor ... deja se ingroasa calupu' ...
formerly known as gaurika ...

May the best from your past be the worst in your future!

Tyby out!

User avatar
Mamma-bear
junior
junior
Posts: 78
Joined: Mon Jul 12, 2004 9:59 pm

Postby Mamma-bear » Tue Jul 20, 2004 2:39 pm

:twisted: :twisted: :twisted:
Intrebarile de la ARSURI si DEGERATURI contin 30 intrebari de la lupus si alte boli asemenea....Arsurile si degeraturile noastre sunt la lupusul alora de la medicala????
:twisted: :twisted:
Cretinii astia care au facut intrebarile pot fi dati in judecata pentru bataie de joc si distrugerea nervilor nostri???
:evil: :evil: :evil:
E mult mai multa bataie de joc ca anul trecut!!!!
Cretinii dracului!!!
Dupa "corectarea" bazei de date o sa ni se returneze intrebarile ratacite sau vor fi pierdute forever?
Imi vine sa ma-mpusc in cap....[/quote]

User avatar
bulina
senior
senior
Posts: 180
Joined: Thu Jul 01, 2004 3:56 pm

Postby bulina » Tue Jul 20, 2004 3:17 pm

hai ca intrebarile de la lupus le mai sari da ce te faci cu intrebari genul :cite grade sint la 30 cm sub zapada cind afara sint -16 grade?sau ordinea frecventei la sechele dupa degeraturi........sau citi decedau in era preantibiotica...... :?: :?: :?: :?: :?: :!: :!: :!:

User avatar
Mamma-bear
junior
junior
Posts: 78
Joined: Mon Jul 12, 2004 9:59 pm

Postby Mamma-bear » Tue Jul 20, 2004 3:23 pm

macar alea sunt din materie .... dar pe mine ma scoate din sarite bataia lor de joc vis-a-vis de un examen care pentru multi dintre noi inseamna diferenta intre a muri si a nu muri de foame inca 6 ani...
Chestia asta n-o constientizeaza decat unul care trage de salariu ca de-un caine mort o luna intreaga.... :( :( :(

User avatar
bulina
senior
senior
Posts: 180
Joined: Thu Jul 01, 2004 3:56 pm

Postby bulina » Tue Jul 20, 2004 5:09 pm

ai dreptate la faza asta....haosul din tara asta se regaseste si in acest examen........mie mi-ar fi rusine sa fac teste ptr altii de genul celor amintite mai sus..... :oops: :oops: :oops: :oops: :oops:

User avatar
Berilah
junior
junior
Posts: 80
Joined: Fri Jul 11, 2003 12:12 am
Contact:

Postby Berilah » Tue Jul 20, 2004 8:11 pm

Mamma-bear, probabil te referi la urmatoarea situatie:

1.iei rezi, deci mori de foame inca 6 ani
2.NU iei, deci poate iti gasesti un job cu care sa nu mori de foame :))

In cazul asta, DA, rezi face diferenta intre a muri de foame sau nu inca 6 ani, sau, mai bine zis, intre a-i stoarce sau nu de bani pe sustinatori/tutori/parinti inca 6 ani (sau in jur de... :))
Take it or leave it...

User avatar
Morcov
newbie
newbie
Posts: 12
Joined: Tue Jul 20, 2004 10:39 pm

Postby Morcov » Tue Jul 20, 2004 11:00 pm

Salutare,

Buna ideea cu programul.
Daca il faci ai putea sa pui o optiune ca raspunsurile sa fie amestecate fata de cele publicate (la intrebare rapunsul de la A sa fie la C, etc si desigur si raspunsurile sa se modifice in concordanta cu intrebarea :) )
La pagina pentru contestatii de pe http://www.rezidentiat2004.ro fa cumva sa pot pune mai multe contestatii deodata ca o iau razna sa tot trimit cate una. Am o lista pe hartie cu contestatiile si sunt destul de multe si imi ia mult timp.

Multam' :D
Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe.

User avatar
Carpantier
senior
senior
Posts: 174
Joined: Tue Jul 08, 2003 10:44 pm

Postby Carpantier » Mon Jul 26, 2004 1:46 am

LordSith ai putea posta capitolele din care nu prea(sau deloc) au fost contestate intrebari pt a putea fi vazute de mai multa lume si a exista astfel o parere mai pertinenta.Doar capitolul nu si intrebarile.
Multumim anticipat.

OaMa
newbie
newbie
Posts: 19
Joined: Mon Jul 26, 2004 6:23 am
Contact:

Postby OaMa » Mon Jul 26, 2004 6:29 am

2 intrebari:
1. ce faceti atunci cand gasiti intr-un capitol intrebari din alt capitol?
(de exemplu la LES sunt multe intrebari din IRC sau IRA) Le contestati ca nefiind din bibliografie?

2. pe contestatiile alea se uita cineva? sau sunt scoase asa la gramada? Daca punem o contestatie incorecta ce putem face ca sa o scoatem?

gabiacas
junior
junior
Posts: 33
Joined: Mon Jul 19, 2004 1:25 pm

cum ocupa grilele mai putin spatiu:watch this!

Postby gabiacas » Mon Jul 26, 2004 9:53 pm

-se ia dp net [EDITED]
-raspunsurile de la grile merg cu copy-paste lejer.Se modifica asemanator.Eu am stat o saptamana.Acum stati si voi.

Sper k am ajutat cu ceva.;).Mai vb noi.

User avatar
Tyby
Dungeon Keeper
Posts: 602
Joined: Sun Jul 06, 2003 10:39 pm
Location: Bucuresti
Contact:

Postby Tyby » Mon Jul 26, 2004 10:02 pm

se ia regulamentul forumului si se citeste ... daca nu s-a inteles, se mai ia o data si iara se citeste ... si tot asa ... pana se intelege ...

PS: primul avertisment
formerly known as gaurika ...



May the best from your past be the worst in your future!



Tyby out!

User avatar
irinel
junior
junior
Posts: 71
Joined: Fri Aug 01, 2003 3:15 pm
Location: cluj napoca

Postby irinel » Tue Jul 27, 2004 4:39 pm

Carpantier wrote:LordSith ai putea posta capitolele din care nu prea(sau deloc) au fost contestate intrebari pt a putea fi vazute de mai multa lume si a exista astfel o parere mai pertinenta.Doar capitolul nu si intrebarile.
Multumim anticipat.

Subscriu si eu celor de mai sus. Daca poti sa faci asta ar fi mai bun feed backul de corectare si in felul asta nu vor scapa subiecte necontestate, pana in 10 august.

User avatar
mirela
senior
senior
Posts: 114
Joined: Wed Oct 22, 2003 10:22 pm

Postby mirela » Thu Jul 29, 2004 1:51 pm

LordSith wrote:Ceea ce vreau eu sa fac (nu stiu daca o sa am timp dar as vrea): o aplicatie pe care sa o puteti da jos de pe site dupa ce se corecteaza contestatiile in care sa puteti genera aleator 200 intrebari, cu timer, cu statistici, etc. Sper sa apuc sa o fac...


Ar fi minunat daca ai putea! Daca te putem ajuta cu ceva... :)
Nu stiu cat este de usor tehnic, dar s-ar putea sa se genereze intrebarile din anumite capitole alese de noi? De ex. sa putem repeta subiectele din respirator si sa avem apoi o simulare de rezi din capitolele respective.

OldMan
junior
junior
Posts: 52
Joined: Sun Jul 18, 2004 11:23 pm
Location: Craiova

Postby OldMan » Thu Jul 29, 2004 7:45 pm

Va rog frumos daca poate cineva sa imi zica si mie paginatia la tematica de medicale(un link sau un mesaj privat);va multumesc mult;spor la invatat!
Sã creezi ca un Demiurg, sã poruncesti ca un Rege, sã muncesti ca un Sclav - Constantin Brâncusi.

User avatar
Madi
elder
elder
Posts: 666
Joined: Sun Jul 06, 2003 11:16 am
Location: Tei
Contact:

Postby Madi » Thu Jul 29, 2004 10:30 pm

http://www.imed.ro/forum/viewtopic.php?t=1095

Paginatia e neoficiala.... Dar e buna! :roll:
Spor!

OldMan
junior
junior
Posts: 52
Joined: Sun Jul 18, 2004 11:23 pm
Location: Craiova

Postby OldMan » Thu Jul 29, 2004 11:09 pm

MADI daca esti baiat iti dau o naveta de bere;daca esti fata ai un buchet mare de trandafiri de la mine;in ambele cazuri iti multumesc mult;succes la rezi!
Sã creezi ca un Demiurg, sã poruncesti ca un Rege, sã muncesti ca un Sclav - Constantin Brâncusi.

User avatar
Tyby
Dungeon Keeper
Posts: 602
Joined: Sun Jul 06, 2003 10:39 pm
Location: Bucuresti
Contact:

Postby Tyby » Fri Oct 01, 2004 1:26 am

deleted by g.
formerly known as gaurika ...



May the best from your past be the worst in your future!



Tyby out!


Return to “Rezidentiat 2004”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 69 guests