metodologia rezi 2004???

iarba verde de acasa
User avatar
val
senior
senior
Posts: 144
Joined: Sun Jul 06, 2003 2:05 am

Postby val » Thu Jul 01, 2004 10:47 pm

o da fata pe chirurgie si vrea sa mute concurenta pe medicale sau familie :D

User avatar
ChrisP
senior
senior
Posts: 127
Joined: Thu Nov 06, 2003 1:12 pm

Postby ChrisP » Fri Jul 02, 2004 2:31 am

Are cineva ultimul numar din Viata Medicala? Este ceva?
Nu a aparut nimic, nici saptamana aceasta??? :shock:

User avatar
garbie
junior
junior
Posts: 70
Joined: Mon Nov 24, 2003 8:06 pm

Postby garbie » Fri Jul 02, 2004 1:58 pm

Are cineva ultimul numar din Viata Medicala? Este ceva?
Nu a aparut nimic, nici saptamana aceasta???



A aparut ceva..... Dar bineinteles nu de rezidentiat.

Se mai da ..... Nu se mai da...... :roll: :?: :!:

myself
junior
junior
Posts: 41
Joined: Mon May 24, 2004 3:00 am

Postby myself » Sat Jul 03, 2004 3:49 am

spy-oana wrote:1000 medicala
123 chirurgie
m familie 419


:evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:
Fata draga, ce as mai vrea sa-ti zic vreo doua....
Termina in puii mei cu aberatiile!!!!!
Daca suferi cu capu' de ce draq nu te tratezi singura???( ca te laudai cu capacitatile tale intelectuale - doar esti polivalenta, inveti pt chir si medicala in paralel si dai rez pe lab :lol: :lol: :lol: )Sau suferi de nebagare in seama?? Sau ai prea mult timp liber??? Invata si pt farma si stoma si poate asa iti gasesti ocupatie si ne lasi draq in pace!!!! Mai inscrie-te si la alt colegiu, ca poate dupa aia devii si membra a Academiei Romane, FA CE VREI TU, DA' SA NU MAI INTRI PE FORUMUL ASTA!!!!


:!: :!: Pentru restul lumii imi cer scuze pt limbaj, dar m-am enervat teribil cand am citit aberatiile scrise de "tanti" spy oana si nu am putu sa ma abtin. Sper ca sunteti de acord cu mine ca indivizi de tipul spy oana NU au ce cauta aici!!!

medstud
senior
senior
Posts: 269
Joined: Sat Jan 24, 2004 11:58 pm

Postby medstud » Sat Jul 03, 2004 9:17 am

mai spy oana da chiar asa frustrata si disperata sa fii?? :) n ai si tu un prieten ceva?? nu-si face nimeni mila de tine????????vezi ca acum mai exista si alte posibilitati....
mai baieti mai eu propun sa ne adunam cu totii sa i luam fetei un kg de morcovi ca i jale mare si ceva neuroleptice......si lasand gluma chiar nu pot fi opriti asemenea " agenti virulenti" sa mai scrie pe site???

User avatar
leoa
junior
junior
Posts: 35
Joined: Sun Jul 20, 2003 2:05 am
Contact:

Postby leoa » Sat Jul 03, 2004 10:22 am

ChrisP wrote:Stiti ceva de numarul de locuri care se vor scoate pe diverse specialitati? Macar asa, neoficial...


spy-oana wrote:1000 medicala
123 chirurgie
m familie 419


:cry: voi chiar v-ati "scurtcircuitat" cu totii simtul umorului? Nu sunt si nici nu vreau sa par avocata spy-oanei, dar era clar - la asa intrebare - asa raspuns. Nu stiu de ce mai discutam pe tema asta. De unde sa stim cate locuri vor fi cand probabil nici organizatorii (care-or fi aia?) nu stiu... Invatati cat puteti mai mult... ca oricate locuri vor fi, tot veti da examenul... Important este ca stiti tematica...

Spor la invatat! :wink:
When a stupid man is doing something he is ashamed of , he always declares that it is his duty. (G.B.Shaw)

User avatar
bulina
senior
senior
Posts: 180
Joined: Thu Jul 01, 2004 3:56 pm

replici

Postby bulina » Sat Jul 03, 2004 11:01 am

pai cum sa-ti mai vina chef de invatat cind se vehiculeaza astfel de informatii...........................123locuri pe chirurgie???????la concurenta care va fi nici nu stiu daca mai are rost...voi ce parere aveti? :shock:

oare merita????? :what:

spy-oana
junior
junior
Posts: 47
Joined: Wed May 19, 2004 8:26 pm

Postby spy-oana » Sat Jul 03, 2004 12:14 pm

In sfarsit mai vad ca se gasesc si oameni rasariti pe aici (leoa)!
Mi-era frica ca nu o sa mai vad pe aici decat obositi.
Ca mine, ca altul, alta...
In sfarsit o persoana care gandeste.

danny
junior
junior
Posts: 40
Joined: Sat Feb 14, 2004 3:15 pm
Location: Bucuresti

Postby danny » Sat Jul 03, 2004 12:40 pm

garbie wrote:Am gasit ceva oarecum interesant, va las si pe voi sa analizati. Bibliografia intr-adevar a fost publicata cu 6 luni inainte dar metodologia? Exista sau nu un temei legal in aparitia metodologiei cu 6 luni inainte? Nu am gasit decit in ordinul nr. 658/2001.


Unde ai gasit acest ord 658/2001 pt ca acel download nu prea are caracter oficial :?:

medicina
junior
junior
Posts: 42
Joined: Tue Nov 25, 2003 1:13 pm

cum stati cu invatatul?

Postby medicina » Sat Jul 03, 2004 1:19 pm

Deja am primit raspuns de la spy_oana insa m-ar interesa oameni mai normali care invata ptr o singura sectiune-si anume specialitati medicale.
In rest metodologia si alte amanunte le vom afla in timp util.Ce conteaza cu adevarat e cum acoperim materia si daca rezistam psihic la toate zvonurile.Asadar oameni buni, cum stati cu invatatul?

spy-oana
junior
junior
Posts: 47
Joined: Wed May 19, 2004 8:26 pm

Postby spy-oana » Sat Jul 03, 2004 1:23 pm

Sa zicem bine.

User avatar
lady galadriel
senior
senior
Posts: 233
Joined: Mon Dec 08, 2003 7:21 pm
Location: acasa

Postby lady galadriel » Sat Jul 03, 2004 1:35 pm

eu mai am partea speciala la LD si cam prost cu invatatul...spor

User avatar
elfstone
senior
senior
Posts: 428
Joined: Sun Sep 14, 2003 3:10 pm
Location: about and aloof
Contact:

Postby elfstone » Sat Jul 03, 2004 2:08 pm

eu mai am partea speciala la LD


Wow, si eu. Multzam: credeam ca sunt singurul :)
"I'd much rather be happy than right, any day" (name not important)

Get firefox

medicineman
newbie
newbie
Posts: 23
Joined: Thu Apr 15, 2004 11:15 pm

Postby medicineman » Sun Jul 04, 2004 10:41 am

pai ce e asa important de cate ori ai facut materia?
calitatea e mai importanta....eu unu invat de la inceputul anului si an facut de 2 ori materia ....in curand de 3 ori...da nu s deloc incantat de cunostintele mele...e ff multa informatie....se uita usor...si ca sa faci grile la prima vedere...daca or fi :)) tre sa o cam visezi ...cand se dadea din gherasim se zicea ca tre sa faci materia de vreo 5 ori ca sa fii in primii 200...acum cu grilele astea............
spor la invatat

User avatar
tzukmik
senior
senior
Posts: 309
Joined: Sun Jul 06, 2003 6:34 pm
Location: Cluj

Postby tzukmik » Sun Jul 04, 2004 1:28 pm

Eu mai am de asemenea partea speciala de la LD-ce m-am speriat ca nu stiam ce inseamna literele astea- si mai am 2 subiecte din Harry, 2 subiecte din Angelescu, si 5 din Ciofu. Toate care mi-au ramas sunt de alea imense, si nu imi vine deloc chef sa le "apuc".

Cu alte cuvinte stau nasol.
Whatever

User avatar
george
junior
junior
Posts: 44
Joined: Mon Dec 15, 2003 9:07 pm
Location: acasa,in fata calculatorului...
Contact:

Postby george » Sun Jul 04, 2004 3:05 pm

Si totusi ce inseamna LD :roll:
alo, n-ati vazut un cal maro ?

User avatar
zad
senior
senior
Posts: 165
Joined: Fri Jul 18, 2003 10:54 pm

Postby zad » Sun Jul 04, 2004 3:06 pm

chiar ce inseamna LD?
sunt curios

User avatar
ndsimona
elder
elder
Posts: 745
Joined: Tue Mar 16, 2004 8:25 pm
Location: Bucuresti

Postby ndsimona » Sun Jul 04, 2004 4:18 pm

LD= lucrare de diploma

User avatar
val
senior
senior
Posts: 144
Joined: Sun Jul 06, 2003 2:05 am

Postby val » Mon Jul 05, 2004 1:57 pm

ordinul respectiv se refera numai la rezidentiatul din 2001:
"Ordin nr. 658
din 26 septembrie 2001
pentru aprobarea Regulamentului privind desfasurarea concursului de rezidentiat în medicina si farmacie în sesiunea din 18 noiembrie 2001
Publicat în Monitorul Oficial, Partea I nr. 630 din 8 octombrie 2001"

User avatar
garbie
junior
junior
Posts: 70
Joined: Mon Nov 24, 2003 8:06 pm

Postby garbie » Mon Jul 05, 2004 3:06 pm

ordinul respectiv se refera numai la rezidentiatul din 2001:
"Ordin nr. 658
din 26 septembrie 2001
pentru aprobarea Regulamentului privind desfasurarea concursului de rezidentiat în medicina si farmacie în sesiunea din 18 noiembrie 2001
Publicat în Monitorul Oficial, Partea I nr. 630 din 8 octombrie 2001"


Rezidentiat 2002 si 2003 in baza caror norme a fost organizat?

User avatar
bulina
senior
senior
Posts: 180
Joined: Thu Jul 01, 2004 3:56 pm

Postby bulina » Mon Jul 05, 2004 4:06 pm

bravo val....ptr verificarea informatiilor...eu una era sa pun botul... :shocked!:

User avatar
val
senior
senior
Posts: 144
Joined: Sun Jul 06, 2003 2:05 am

Postby val » Mon Jul 05, 2004 9:22 pm

Citisem legislatia anul trecut si ceea ce tin minte e ca metodologiile din 2002 si 2003 sunt similare ca text cu cea din 2001 cu exceptia paragrafului respectiv unde aparea termenul de 6 luni. Au fost smecheri si l-au scos motiv pentru care pot sa faca ce vrea muschiul lor cu noi. De asta fusese discutia de anul trecut cu legalitatea schimbarilor din metodologie cu 40 de zile inainte de examen si transformarea grilelor din orientative in baza de date pentru caietul de examen. Probabil ca si ei se asteptau sa fie incapabili sa hotarasca ceva inainte cu 6 luni.

mihaita
Posts: 1
Joined: Tue Jul 13, 2004 2:20 pm

HMMMM

Postby mihaita » Tue Jul 13, 2004 2:30 pm

ndsimona wrote:LD= lucrare de diploma
:roll:
DUH!

User avatar
zad
senior
senior
Posts: 165
Joined: Fri Jul 18, 2003 10:54 pm

Postby zad » Mon Jul 19, 2004 11:35 pm

daca citim cu atentie metodologia pe anu 2004 publicata in VM observam cu "nespusa incantare" ca nici anu asta nu-s acoperiti 'baietii' din pct de vedere legal pana la capat.
:lol: :lol: :lol: :lol:
sa ma explic:

se prevede un test de departajare doar pt cei ce vor obtine punctaj MAXIM!

nu se spune nimic despre cei cu punctaj mai mic decat maxim dar cu acelasi punctaj ponderat

anu trecut au fost vreo cateva cazuri dar au trecut cu vedereasi pur si simplu au fost ordonati ALFABETIC

ceea ce e o tampenie !

o sa ziceti ca sunt carcotas si caut nod in papura

dar la un examen de importanta asta ar trebui ca metodologia sa acopere toate situatiile teoretic posibile!!

mai ales ca ex de anu trecut a dem. ca sunt posibile si practic!!

parerea mea!

asteptam o erata la metodologie ca anu trecut ce ziceti??

User avatar
sky
senior
senior
Posts: 109
Joined: Thu Nov 20, 2003 7:39 pm

Postby sky » Tue Jul 20, 2004 8:33 pm

He he , anul trecut a zis ministrul la o conferinta de presa ca nu o sa fie probleme, ca nimeni nu o sa poata invata grilele pe de rost incit sa scoata punctajul maxim. :D

Nimeni , decit 300 de oameni (+probabil inca vreo 300 care au avut ghinion si au gresit din neatentie vreun raspuns.)


Crezi ca astia cu asa o atitudine au vreun plan coerent in cap ? Sa fim seriosi .

User avatar
ratzushka
elder
elder
Posts: 1316
Joined: Tue Apr 20, 2004 1:40 pm

Postby ratzushka » Wed Jul 21, 2004 10:39 am

bineinteles ca metologia e la fel de aiurit scrisa ca anul trecut.Pe mine totusi ma incanta numarul nesteptat de mare de locuri. :lol:
Keep smiling, it makes people wonder what you're up to.

User avatar
sky
senior
senior
Posts: 109
Joined: Thu Nov 20, 2003 7:39 pm

Postby sky » Wed Jul 21, 2004 12:47 pm

Tot nu sunt destule pentru citi oameni seriosi/bine pregatiti/care nu au vazut-soarele-vreo-5-luni vor fi. E pacat ca dupa astfel de efort tot ai sanse destul de mari ca sa ramii pe afara.

spy_oana_cea_noua
Posts: 2
Joined: Wed Jul 21, 2004 6:32 pm

Postby spy_oana_cea_noua » Wed Jul 21, 2004 6:37 pm

M-am intors dupa o perioada de exil. Am fost un pic impinsa sa va parasesc dar dragostea de unii de pe aici a invins.

Apropo tot ca-mi adui aminte, am auzit din surse sigure ca o sa fie mare taraboi anul asta. O sa se dea 2 rezi...cica...adica naspa de tot

Urat din partea ta, stii tu!
Uratule!

User avatar
george
junior
junior
Posts: 44
Joined: Mon Dec 15, 2003 9:07 pm
Location: acasa,in fata calculatorului...
Contact:

Postby george » Wed Jul 21, 2004 9:26 pm

BAN !
alo, n-ati vazut un cal maro ?

spy_oana_cea_noua
Posts: 2
Joined: Wed Jul 21, 2004 6:32 pm

Postby spy_oana_cea_noua » Wed Jul 21, 2004 10:36 pm

Ban ban dar macar de primeam mai mult!
Mi-e bine printre voi, oricum!
Bye si aveti grija de voi!

User avatar
Carpantier
senior
senior
Posts: 174
Joined: Tue Jul 08, 2003 10:44 pm

Metodologia

Postby Carpantier » Sat Jul 24, 2004 1:41 am

In metodologie se vorbeste foarte frumos de baraj si cum se vor face grilele cu 24 de ore inainte intr-un loc "securizat" dar nu se spune nimic despre cum se vor face grilele la prima vedere si de catre cine.

User avatar
ratzushka
elder
elder
Posts: 1316
Joined: Tue Apr 20, 2004 1:40 pm

Postby ratzushka » Sat Jul 24, 2004 2:41 am

grilele la prima vedere vor fi ca cele de pe net.cu putine modificari.Caci cine crezi ca va mai pierde timpul scriind altele.Nu ca nu ar fi materie suficienta din ce.Ar mai fi.Degeaba au bagat la arsuri de ex 192 intrebari daca vreo 50 din ele(pe putin) sunt in dublura sau triplura.Si materie de milioane a ramas neintrebata.
Bun venit inapoi printre noi spy oana cea noua.
ne-a fost dor de tine.Hai spune ce ai mai visat.Se da de 2 ori rezi?oare? :P
Keep smiling, it makes people wonder what you're up to.

User avatar
Gongul
senior
senior
Posts: 284
Joined: Mon Oct 06, 2003 3:14 pm
Location: Bucuresti
Contact:

chestie

Postby Gongul » Sun Jul 25, 2004 7:54 pm

eu ma gandesc cu groaza la cele 60 de procente la prima vedere si vorbesc din prisma unui om care da pe chirurgie!
Rotunjind, sunt 900 de pgini de invatat si 9000 de grile, ceea ce inseamna 10 grile pe pagina.Daca se vor mai face grile din ce se vor face?
Ma gandesc cu groaza!
Plus ar mai fii o chestie: sa dea tot din astea, stiind ca noi le-am invatat, si sa le mai schimbe...sa vezi atunci tzepe taticu...!!!
Voi ce parere aveti?
Spor la treaba!
cocucocucocucocucocucocucocucocucocucocu

User avatar
uno
senior
senior
Posts: 109
Joined: Tue Nov 25, 2003 2:23 pm

Postby uno » Mon Jul 26, 2004 12:18 am

La ce te referi cu "tepe stiind ca noi am invatat grile" ?
"Speranta" n-a murit...dar e la A.T.I.

User avatar
Gongul
senior
senior
Posts: 284
Joined: Mon Oct 06, 2003 3:14 pm
Location: Bucuresti
Contact:

explicatie

Postby Gongul » Mon Jul 26, 2004 10:21 am

Pai daca la intrebarea xxxxx raspunsurile corecte sunt, sa zicem A, B si C si ei mai adauga si E eu zic ca multi dintre noi ar putea lua tzeapa si nu ar pune si E.Voi ce parere aveti?
Spor la treaba!
cocucocucocucocucocucocucocucocucocucocu

User avatar
Wizzy
senior
senior
Posts: 292
Joined: Tue Dec 02, 2003 11:29 pm

Re: explicatie

Postby Wizzy » Tue Jul 27, 2004 5:17 pm

Gongul wrote:Pai daca la intrebarea xxxxx raspunsurile corecte sunt, sa zicem A, B si C si ei mai adauga si E eu zic ca multi dintre noi ar putea lua tzeapa si nu ar pune si E.Voi ce parere aveti?
Spor la treaba!

Parerea mea: sa se dea toate grilele la prima vederea pentru a elimina aiureala asta cu invatatul grilelor in loc sa se invete cartea. Noi teoretic ne pregatim pentru un examen de admitere intr-o specialitate medicala, dar problemele noastre cele mai mari sunt ca daca 'mai adauga si E', ce ne facem? Bineinteles ca pentru anul asta nu se mai poate face nimic... dar macar in viitor poate sa se mai schimbe ceva (in bine sper).
A man is only as big as the dreams he dares to live!

User avatar
Gongul
senior
senior
Posts: 284
Joined: Mon Oct 06, 2003 3:14 pm
Location: Bucuresti
Contact:

ai dreptate

Postby Gongul » Tue Jul 27, 2004 8:50 pm

e as fii cel mai fericit sa se dea grile la prima vedere, dar in situatia de fata nu pot decat sa observ neregulile si sa analizez ce se poate intampla!
Spor maxim!
cocucocucocucocucocucocucocucocucocucocu

User avatar
dac
senior
senior
Posts: 117
Joined: Tue Jul 27, 2004 6:24 pm
Location: Tara Iluziilor
Contact:

Postby dac » Tue Jul 27, 2004 8:56 pm

Perfect de acord. Spuneti-mi va rog un motiv serios pentru care grilele sa nu fie la prima vedere?
Ar trebui sa invatam din carte nu sa tocim grile.
"In lume veti avea necazuri, dar indrazniti, Eu am biruit lumea." Ioan 16:33

User avatar
elfstone
senior
senior
Posts: 428
Joined: Sun Sep 14, 2003 3:10 pm
Location: about and aloof
Contact:

Postby elfstone » Wed Jul 28, 2004 1:40 am

Ar trebui sa invatam din carte nu sa tocim grile.


Ar trebui sa invatam din carti si, eventual, din cursuri. Nu din carte. Ar trebui sa fie sigur ca anumite notiuni s-au predat intr-un anume fel peste tot. Ar trebui sa fie sigur ca studentilor li s-a indicat sa citeasca anumite teme din carti serioase in timpul facultatii (daca nu au facut-o, treaba lor). Ar trebui eliminate faze gen: "daca inveti dupa... Harrison si dai examen cu X ai pus-o, te pica". Ar trebui ca profesorii sa isi pastreze originalitatea si geniul pentru doctorate, congrese si lucrari de cercetare, iar cursurile sa contina elementele consens si sa acopere ariile strict necesare absolventului de medicina, punand accentul pe explicatii si pe stimularea gandirii, nu pe transferul oral (deci viciat si ineficient) de informatii care pot fi obtinute din mii de surse. Ar trebui ca toate cursurile sa aiba bibliografie din lucrari de referinta, nu "noi va recomandam cartea catedrei, dar nu se mai gaseste, asa ca veniti la curs, mai ales ca se pun prezente". E o dovada de neprofesionalism, nu de "severitate". Ar trebui ca examenele de la fiecare materie sa fie, nu neaparat unice, dar cat de cat similare (tematica generala, metoda) intre catedre. In fine, ar trebui ca, zi sa-i zic, "clasa profesorala" sa isi cultive o imagine fundamentata de seriozitate si autoritate pe care sa ne fie greu sa o contestam doar ca sa ne aflam in treaba. Pe de alta parte, evident, pentru ca toate acestea sa aiba vreun sens, inca din anul doi-trei studentii ar trebui sa se preocupe de soarta lor (sa zicem ca un an-doi abia se orienteaza si ei). Doar nu credeti sincer ca daca ne trezim, fiecare generatie, cu trei luni inainte de rezidentiat sa ne dam si noi seama ca "rezi sux" o sa aiba cineva, oricine, motive sa ne bage in seama?...

Daca s-ar indeplini toate conditiile astea, conditii care nu au nimic de-a face cu organizarea rezidentiatului in sine, atunci rezidentiatul nu ar mai avea cum sa nu fie un examen de-adevarat pentru ca tematica ar fi clara, nu ar mai fi nevoie de tampenia cu bibliografie pagina cu pagina, iar baza de date cu grile acceptabile ar fi uriasa.

Sincer sa fiu, nu mi se par prea corecte toate acuzatiile astea aduse "organizatorilor rezidentiatului". Nu mi se pare ca rezidentiatul, in general, are o calitate net inferioara modului in care s-au desfasurat, in ansamblu, lucrurile in facultate. Bineinteles cu exceptii, date de faptul ca, cel putin UMFCD (nu stiu nimic despre celelalte), e plin de oameni de mare calitate profesionala - profesori, asistenti etc. Problema e ca, in total, lucrurile au fost proaste din pricinile zise mai sus, dar si cu "colaborarea" noastra, a studentilor. Mai toti studentii erau interesati de note, de posibilitatea de a copia sau de a afla grilele inainte de examen. Mai toti studentii erau disperati sa accepte absolut orice numai sa nu se para ca ies in evidenta, ca gandesc ceva impotriva autoritatii si complet desensibilizati la etica, pregatiti sa dea spaga / cadouri oricui si oricand se cerea. La finele facultatii, mai toti studentii, din nou, apar avizi sa isi plateasca si dreptul de a fura ultimul examen din facultate - licenta - anulandu-si astfel complet dreptul de a se simti vreodata mandri de diploma agatata sau nu pe perete.

Apoi... rezidentiatul - examen similar, prin conceptia insuficient de bine pusa la punct si prin multele greseli de implementare, cu aproape orice alt examen din facultate. Diferente: 1 - nu se strang bani de spaga si 2 - sigur nu se va copia, caci e examen-concurs. Rezultat: adormitii se trezesc si tipa, prima oara dupa 6 ani, vaicarindu-se de lucruri similare, ca "nu e corect", "ni se fura destinul". Ei, bine... s-a furat de mult, cu complicitatea noastra, fratilor! E tarziu. Sa ne culcam la loc.

In loc de concluzie? La fel ca si in anii precedenti, dupa cateva luni de declaratii belicoase pitite prin forumuri si baruri, eventual si vreun miting amortit, toata lumea vine la rezidentiat. Bilantul: rezidentiatul este un succes, produsul se "cumpara", la fel si produsele conexe - carti, numere din VM etc. Anul trecut, dupa ce lucrurile s-au asezat, rezidentiatul a reprezentat o confirmare a valorii de neegalat a invatamantului medical romanesc: s-au prezentat atatia studenti extrem de bine pregatiti, incat organizatorii au fost luati prin surprindere si a fost nevoie de o proba de baraj. Asta da succes, asta da imagine a Romaniei in lume. Multumita lor. Multumita noua. Felicitari!
"I'd much rather be happy than right, any day" (name not important)



Get firefox

User avatar
uno
senior
senior
Posts: 109
Joined: Tue Nov 25, 2003 2:23 pm

Postby uno » Wed Jul 28, 2004 8:31 am

Mai bine de atat nici eu nu puteam sa zic !!
Felicitari pt. post!!
"Speranta" n-a murit...dar e la A.T.I.


Return to “Rezidentiat 2004”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 66 guests