Justitie

iarba verde de acasa
terminator
junior
junior
Posts: 49
Joined: Mon Oct 06, 2003 12:57 pm

Postby terminator » Sat Apr 24, 2004 11:51 pm

Timp pierdut. Bani pierduti. O groaza de nervi. Si mai putine ore de invatat pt rezi 2004. In loc sa pierdeti vremea mai bine v-ati apuca de invatat.

ancacj
newbie
newbie
Posts: 18
Joined: Tue Nov 25, 2003 6:53 pm
Location: cluj-napoca
Contact:

sau mai bine plecati in Vest!

Postby ancacj » Sun Apr 25, 2004 10:30 pm

...va salut pe toti..nu am mai intrat de mult pe acest site , in primul rand ca imi era greata sa ma aud de rezi si in al doilea rand ca nu stiu daca il voi mai da....eu am gasit o solutie sa plec ca asistenta medicala in state si ma intreb de ce ma incapatnez totusi sa mai dau rezi anul acesta...offofffffffff...de ciuda ca anul trecut am stat 6 luni pe scaun fara sa ies din casa?? ca am dat banii pe harrsison cand puteam foarte bine sa imi iau cartulia de grile si sa imi verific capacitatea mnemotehnica.??....ca m-am scarbit de viata din spitale..de faptul ca toata lumea ne ignora si de salarul de *****?...
nu stiu cum sunteti voi..si va admir pe cei care dati a treia oara rezi ca mai aveti perseverenta in voi..mie o singura data mi-a ajuns...sincer...
nu stiu ce s-a ma intamplat cu actiunea in justitie de la cluj...stie careva sa ne dea ultimele noutati???..macar de curiozitate..
NU MI-E RUSINE ca SUNT ROMAN...MI-E CIUDAAAAAAA!!!

User avatar
victor
elder
elder
Posts: 1761
Joined: Sun Jul 06, 2003 8:22 am
Contact:

Postby victor » Fri May 14, 2004 11:10 pm

ANCHETE - Joi, 1 aprilie 2004

Rechizitoriul "Mita la rezidentiat" a fost finalizat
Rechizitoriul privind dosarul "Mita la rezidentiat" a fost finalizat. Procurorii militari din cadrul PNA au trimis, ieri, in judecata cinci persoane: Buzoianu Liviu Constantin, capitan la UM 02180 Bucuresti, pentru luare de mita, calcare de consemn si complicitate la sustragere de inscrisuri; plutonierul major Mircea Vintila de la UM 021122, pentru luare de mita si sustragere de inscrisuri, Vlad Ilie Gheorghe, angajat al Institutului Postuniversitar al Medicilor si Farmacistilor Bucuresti, Alexandru Grigore, plutonier adjutant sef, pentru aceleasi infractiuni Cernescu Dan Florian, medic angajat la acelasi institut, acuzat de complicitate la faptele sus mentionate.

Toate faptele inculpatilor sunt legate de desfasurarea examenului de rezidentiat din data de 27 octombrie 1996 organizat de Ministerul Sanatatii. Conform PNA, in cauza au fost audiate 130 de persoane si s-au format alte doua dosare pentru descoperirea unor alte filiere despre care exista indicii ca au functionat in paralel cu cea realizata de cei cinci inculpati.


Adina ANGHELESCU
http://www.ziua.ro/display.php?id=9008&data=2004-04-01


ote ce gasesc intamplator pe net: 8 ani a trebuit ca sa se finalizeze asta - 8 ani!

adm
Posts: 2
Joined: Thu Aug 05, 2004 10:44 am

Postby adm » Fri Aug 06, 2004 10:09 am

Dragii mei complexati care frecati menta pe net inca de anul trecut ascultati sfatul meu : invatati invatati si iar invatati.Daca va ducea capul aveati si voi punctaj maxim ca doar tot examenul ne-am ca--t si am copiat. simplu nu? astea sint aberatii ardelenesti. Daca n-ati fost in stare sa invatati si materia si grilele( ca altfel nu aveai 950 va spun eu ca-s mai destept ca voi) acum o ardeti prin tribunale ca poate va merge.Sinteti super penibili . un REZIDENT :evil: :twisted:

User avatar
uno
senior
senior
Posts: 109
Joined: Tue Nov 25, 2003 2:23 pm

Postby uno » Fri Aug 06, 2004 1:06 pm

Bine ca esti tu atat de destept incat nici nu stii sa scrii corect...
"Speranta" n-a murit...dar e la A.T.I.

OldMan
junior
junior
Posts: 52
Joined: Sun Jul 18, 2004 11:23 pm
Location: Craiova

Postby OldMan » Sat Aug 07, 2004 12:43 am

Draga adm ai spus asta:"Daca n-ati fost in stare sa invatati si materia si grilele";te anunt ca grilele nu ar trebui invatate;invatata ar trebui doar materia apoi grilele se LUCREAZA dupa ce ai citit materia nu se invata grilele altfel risti sa devii un tocilar sau un hard-disk ca ala din computerul la care tastezi tu acum;oricum mie mi se falfaie ca acu termin facultatea dar am zis sa fim corecti totusi nu?Oricum presupunand ca ai luat rezi pe munca si inteligenta ta :felicitari!
Sã creezi ca un Demiurg, sã poruncesti ca un Rege, sã muncesti ca un Sclav - Constantin Brâncusi.

User avatar
ChrisP
senior
senior
Posts: 127
Joined: Thu Nov 06, 2003 1:12 pm

Postby ChrisP » Sat Aug 07, 2004 9:36 am

OldMan wrote:
Oricum presupunand ca ai luat rezi pe munca si inteligenta ta :felicitari!

Din pacate, cred ca adm face parte dintre cei multi ce pot recita "pagini aurii"... si cam atat. Eventual au un "spate" puternic, ameninta... A fost plin de specimene din acestea si anul trecut. Daca ar fi fost atat de pregatit pe cat spune, cu siguranta nu ar fi sarit ca ars la perspectiva de a se clarifica (fie chiar si dupa 8 ani) situatia de le rezi 2003.

adm
Posts: 2
Joined: Thu Aug 05, 2004 10:44 am

Postby adm » Mon Aug 09, 2004 12:35 pm

daca mai bombaniti vin cu Romeo ca-i var cu ministrul.Acum serios vorbind (cam greu cu voi ca sinteti ff haiosi) la grile nu ai 950 ( ce numar frumos nu? Pacat nu l-ati vazut si voi) daca nu citesti bine si materia In concluzie copii lasati netul (Eu pot voi nu ) si fuga acasa la carti

seeman
newbie
newbie
Posts: 7
Joined: Tue Aug 10, 2004 12:23 pm
Location: Bwukhale

Postby seeman » Tue Aug 10, 2004 12:37 pm

in loc sa aberam acum, mai bine am fi urlat atunci cand s-a decis sa se dea numai din grilele publicate. Toti aveam experienta licenta 2003 si nu trebuia decat un graunte de inteligenta pentru a ne da seama ce va fi in conditiile astea la rez. Ma intreb unde a fost grauntele ala? Asa ca lasati-o balta! Numai noi am fost de vina. Si nu stiu ce va incalzeste daca aflati chestia asta peste 8 ani sau de la mine acum.
''din cauza [...] mentinerii unei PO2 arteriale suficiente pentru o saturare a hemoglobinei, acesti pacienti poarta numele de pink puffers''- citat din putul gandirii Harrison


Return to “Rezidentiat 2004”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 6 guests