vand craniu fara mandibula

aici gasesti ce vrei
User avatar
rox
elder
elder
Posts: 836
Joined: Sat Apr 29, 2006 3:29 pm
Location: bucuresti
Contact:

vand craniu fara mandibula

Postby rox » Tue Sep 05, 2006 2:24 pm

vand craniu stare foarte buna, fara mandibula
relatii pe pm sau pe mail
In odaia stramta,
Pe un pat diform,
Zac strivit in perne
De un pumn enorm.

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Postby Chingachgook » Tue Sep 05, 2006 10:53 pm

Procuraturaaaaaaa
sa vina procuraturaaaaaaa
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

User avatar
latvia
elder
elder
Posts: 1664
Joined: Mon Oct 24, 2005 11:10 pm

Postby latvia » Tue Sep 05, 2006 10:54 pm

binenteles.kooks.stica i bunatate de topic.

User avatar
rox
elder
elder
Posts: 836
Joined: Sat Apr 29, 2006 3:29 pm
Location: bucuresti
Contact:

Postby rox » Wed Sep 06, 2006 12:12 pm

kooksee wrote:Procuraturaaaaaaa
sa vina procuraturaaaaaaa


sa vina, sa vina, si-asa nu stiau cine e inhumat in ghencea militar... oricum nu l-au mai dezgropat ... :roll:

still available
In odaia stramta,
Pe un pat diform,
Zac strivit in perne
De un pumn enorm.

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Postby Chingachgook » Wed Sep 06, 2006 12:56 pm

imi aduc aminte (cu multa mandrie) ce gluma proasta am facut acum vreo 2 ani. tot asa era pe peretele caminului un anunt cu "vand craniu"
sun, ma interesez de pret (tot o fata il vindea) aflu ca e real, si dupa aia ma prezint ca fiind procuroru Botos (nu am ales un nume mai mic) si ca ce face ea e o infractiune (sau contraventie) si ca a incalcat nu stiu cate articole, etc. unde sta, ca vin personal sa vad despre ce e vorba. saraca fata se pierduse de tot, a inceput ca nu e al ei, ca un prieten, ca e de plastic, ca nu stia, ca e medicinista anu 2 si e nevinovata, ca l-a cumparat de altii mai mari etc. dupa ce s-a contrazis singura vreo 2 minute i-am zis, ok, am reusit sa localizam telefonul, sa nu se miste 30 de minute ca venim. nu stiu ce s-a mai intamplat dar probabil a aruncat cartela aia in dambovitza. am tot zis ca o sun dupa aia sa ii spun ca a fost o gluma dar am uitat. asa ca imi cer scuze pe aceasta cale (in caz ca citeste pe aici)
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

User avatar
187.92a
addicted
addicted
Posts: 47429
Joined: Fri Dec 10, 2004 7:59 pm

Postby 187.92a » Wed Sep 06, 2006 2:25 pm

super tare. :lol:

eu imi aduc aminte ca acum 2 ani s-a aruncat o fata de la etaju 7 din U3, una de era anul IV la Ispas

shtiu ca la autopsie i-au descoperit o cartela SIM in stomac, de s-a minunat toata presa vreo saptamana. Clar insa a fost suicid si s-a catalogat drept dezamagire in dragoste, desi era f frumoasa si toti baieti o voiau si o sunau tot timpul, dar ea nu voia.. gurile rele spuneau ca se pastra, ca iubea in secret pe un baiat care fusese ciuntit de o masina pe trecerea de pietoni, la ea in Bacau.. baiatul nu avea familie, asa ca doar ea il putea ajuta trimitandu-i bani de mancare prin posta, fara a se deconspira.. strangea din putinul pe care-l aduc afacerile studenteshti, era la medicina si vindea mai o vertebra, mai un craniu, cate un femur uneori sau carti, atlase care nu-i mai trebuiau, dupa ce le reconditiona lucrand noaptea la lampa sub care se stinsese mama ei dupa un lung chin, trei ani...
asa ca s-a concluzionat ca toate astea, drama in sine si stresul pricinuit de examenele facultatiid e medicina au determinat-o (probabil sub presiunea unor propuneri de la diversi coelgi care o ajutau cu bani daca i-ar fi iubit..) sa se dea neantului, cu doar o zi inainte de a fi implinit douazeci si doi de ani; nemaisuportand suferinta, a inghitit cartela apoi si-a pus hainele ei cele mai bune, a iesit pe balcon si la autopsie au recuperat cartela, intr-adevar o sunasera numai medicinisti, intotdeauan alte numere, ipoteza statea in picioare... usa avea zavorul pus, asa ca ipoteza se verifica indeajuns.. oricum, nu si-ar fi dat nici un procuror silinta sa afle ce s-a intamplat cu ea

altfel, astazi 6 septembrie, mihaela ar fi fost una din sutele de fete frumoase care se ingramadesc in fatza ghiseului secretariatului la Facultatea de Medicina sa-si depuna lucrarile de diploma, adunad in copertele legate cate si mai cate sperante stranse in cei 6 ani in care poate unele din ele au ajutat pe cate cineva mai vanzand un atlas, mai o carte... stiind ca procurorilor nu le pasa de fetele de provincie...

pe dosarul ei inca nu s-a uscat cerneala stampilei "suicid", dar cine shtie, poate ca autorul moral se afla in fata ghiseului cu lucrarea de diploma in mana, tanr absolvent viitor doctor.. sau cine mai shtie pe unde. pe unde...


am citit recent ca o fetita a fost violata si aruncata pe un camp in apropiere de iesirea din Capitala spre pitesti

User avatar
andy
elder
elder
Posts: 699
Joined: Sat May 29, 2004 9:56 pm
Location: Bucuresti

Postby andy » Wed Sep 06, 2006 11:52 pm

esti belea trident... de fapt esti idolul meu :lol:
Not kennt kein Gebot.

User avatar
latvia
elder
elder
Posts: 1664
Joined: Mon Oct 24, 2005 11:10 pm

Postby latvia » Thu Sep 07, 2006 12:00 am

vezi tess?

User avatar
tess
senior
senior
Posts: 152
Joined: Thu May 25, 2006 7:53 pm

Postby tess » Thu Sep 07, 2006 1:52 am

eu intotdeauna am banuit ca un reporter Acad Catavencu e infiltrat in randurile studentilor la medicina. ce-i drept, as fi suspectat pe altcineva, cineva pasionat de medicina, de exemplu k^%&*%. acum ca stim, putem sa-i multumim ca a militat intotdeauna pentru drepturile si importanta medicinistului in fata lumii, cu precadere a rezidentului, ca a organizat si sustinut neobosit pe toate caile petitii soldate cu cresteri salariale de 300% si mai ales recunoasterea conditiei universale a rezidentului roman.
A good reliable set of bowels is worth more to a man than any quantity of brains

xred
Posts: 2
Joined: Mon Sep 11, 2006 7:38 pm
Location: Piatra-Neamt...or Tineretului:D
Contact:

Re: vand craniu fara mandibula

Postby xred » Mon Sep 11, 2006 7:49 pm

rox....imi surade ideea de a avea un craniu pe birou ( :lol: )....dar....acum ca sa justific banii:))....am ce face cu el in anul 1?....asta daca nu ai gasit altul care vrea companie (la craniu ma refer)...cand citeste...
"You'll never walk alone"

xred
Posts: 2
Joined: Mon Sep 11, 2006 7:38 pm
Location: Piatra-Neamt...or Tineretului:D
Contact:

Re: vand craniu fara mandibula

Postby xred » Mon Sep 11, 2006 7:51 pm

PS la "vand craniu" thinggy....o sa fie fericit acel craniu fara mandibula....o sa-l cheme Gicu :wink:
"You'll never walk alone"

User avatar
rox
elder
elder
Posts: 836
Joined: Sat Apr 29, 2006 3:29 pm
Location: bucuresti
Contact:

Postby rox » Thu Sep 14, 2006 10:55 am

pai...mie mi-a folosit, ca d-aia l-am si cumparat :) m-am dus cu el si la fac, si la exam la anatomie, ca nu stiam ca imi da ispas craniul ala bazat al facultatii. am avut comunicarile orbitei unul din subiecte
depinde acuma ce asistent ai...si cat d einteresat esti, eu la fac nu apucam sa ma uit la craniu, erau 2 la 30 oameni si mereu era cate unu care vroia sa vada nu stiu ce si-l tinea toata ora
In odaia stramta,
Pe un pat diform,
Zac strivit in perne
De un pumn enorm.

User avatar
rox
elder
elder
Posts: 836
Joined: Sat Apr 29, 2006 3:29 pm
Location: bucuresti
Contact:

Postby rox » Sun Sep 17, 2006 4:26 pm

se duse si gicu al meu..si-am ramas singura si neconsolata...vorba poetului
si te-ai dus dulce minune
si-a murit iubirea noastra....
In odaia stramta,
Pe un pat diform,
Zac strivit in perne
De un pumn enorm.

User avatar
jj
junior
junior
Posts: 72
Joined: Fri Aug 27, 2004 8:27 pm
Location: Boulevard of Broken Dreams

Postby jj » Thu Sep 21, 2006 11:00 pm

Rog moderatorul sa stearga anunturile gen "vand craniu" de acum incolo.

User avatar
jj
junior
junior
Posts: 72
Joined: Fri Aug 27, 2004 8:27 pm
Location: Boulevard of Broken Dreams

Postby jj » Thu Sep 21, 2006 11:14 pm

ART. 319

Profanarea de morminte

Profanarea prin orice mijloace a unui mormânt, a unui monument sau a unei urne funerare ori a unui cadavru, se pedepseşte cu închisoare de la 3 luni la 3 ani.

"Din interpretarea prevederilor art.319 C.pen. rezultă că pot fi încadrate în această infracţiune lovirea, vătămarea, tăierea, străpungerea cadavrului, întoarcerea acestuia în altă poziţie, degradarea, distrugerea, suprimarea, sustragerea cadavrului sau unei părţi din acesta, a cenuşii, dezgroparea, dezbrăcarea cadavrului, aruncarea oaselor sau rămăşiţelor pământeşti ori a cenuşei, murdărirea cadavrului, ataşarea unui obiect sau însemn de natură a leza memoria persoanei decedate.

ÃŽn esenţă, pentru existenţa infracţiunii prevăzute în art.319 C.pen. este necesar ca, prin acţiunea ce constituie elementul său material, să se aducă, cu intenţie, o atingere, o alterare a sentimentului de respect datorat morţilor şi amintirii acestora."

User avatar
rox
elder
elder
Posts: 836
Joined: Sat Apr 29, 2006 3:29 pm
Location: bucuresti
Contact:

Postby rox » Thu Sep 21, 2006 11:29 pm

atata timp cat eu n-am facut nici una din cele enumerate mai sus... :lol:
s-a dus, nu mai e, fuse. mi-a parut bine de cunostinta.
In odaia stramta,
Pe un pat diform,
Zac strivit in perne
De un pumn enorm.

User avatar
jj
junior
junior
Posts: 72
Joined: Fri Aug 27, 2004 8:27 pm
Location: Boulevard of Broken Dreams

Postby jj » Thu Sep 21, 2006 11:34 pm

Chiar si oferirea spre vanzare a unor oase umane, dupa parerea mea, se incadreaza aici.

Eu va propun, sa mergeti la fac. sa va uitati la oase, pe noi ne-au lasat chiar si dupamasa.
Last edited by jj on Thu Sep 21, 2006 11:38 pm, edited 1 time in total.

User avatar
Tasha
elite
elite
Posts: 5477
Joined: Sat Apr 29, 2006 2:23 pm

Postby Tasha » Thu Sep 21, 2006 11:36 pm

hai sa dam facultatea in judecata! Ai dreaq delincventi notorii si fara scr upule!
Sexy chicken.

User avatar
jj
junior
junior
Posts: 72
Joined: Fri Aug 27, 2004 8:27 pm
Location: Boulevard of Broken Dreams

Postby jj » Thu Sep 21, 2006 11:39 pm

NO COMMENT.

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Postby Chingachgook » Thu Sep 21, 2006 11:43 pm

facultatea are regim special .
e stipulat pe acolo ca au voie cu cadavre (in scop de studiu) nu de vandut pe forumuri.
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

User avatar
Tasha
elite
elite
Posts: 5477
Joined: Sat Apr 29, 2006 2:23 pm

Postby Tasha » Thu Sep 21, 2006 11:50 pm

cadavre inca nu s-au licitat.
Luis, te oferi?
Sexy chicken.

User avatar
cosmina-gabriela
elder
elder
Posts: 1871
Joined: Sat Dec 03, 2005 9:35 pm
Location: unde nu creste iarba
Contact:

Postby cosmina-gabriela » Thu Sep 21, 2006 11:52 pm

euglenele poate la farma.

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Postby Chingachgook » Fri Sep 22, 2006 12:09 am

mi te si imaginez cum dai din coada de cate ori zice tasha cate ceva.
e un model pentru tine, nu?
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

User avatar
cosmina-gabriela
elder
elder
Posts: 1871
Joined: Sat Dec 03, 2005 9:35 pm
Location: unde nu creste iarba
Contact:

Postby cosmina-gabriela » Fri Sep 22, 2006 12:21 am

:priest: : pe mine ma uimeste cate poti sa ti imaginezi tu despre mine...
ps: love4.gif for tasha

User avatar
jj
junior
junior
Posts: 72
Joined: Fri Aug 27, 2004 8:27 pm
Location: Boulevard of Broken Dreams

Postby jj » Fri Sep 22, 2006 12:24 am

Vezi Kooksee, nu mai e asa de greu ca la vremea noastra sa intri la medicina.
Astia au in plus si diaree de cuvinte.

Kenny_little
Posts: 2
Joined: Wed Mar 11, 2009 10:22 am

Re: vand craniu fara mandibula

Postby Kenny_little » Wed Mar 11, 2009 10:31 am

Pot sa il vad? daca imi place il iau pe loc. nu ma intereseaza mandibula, e banala.

User avatar
Raluuuuu
junior
junior
Posts: 31
Joined: Thu Jul 24, 2008 8:05 am

Re: vand craniu fara mandibula

Postby Raluuuuu » Thu Mar 12, 2009 9:26 pm

cumpar eu si craniul si mandibula. Just give me a sign

oase
newbie
newbie
Posts: 17
Joined: Sat Mar 30, 2013 12:41 pm

Re: vand craniu fara mandibula

Postby oase » Sat Mar 30, 2013 2:10 pm

You do not have the required permissions to view the files attached to this post.


Return to “Okazii”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 60 guests