Concursul National de Poezie si Proza "Altfel Eminescu&

camine, informatii utile

kikii
Posts: 3
Joined: Wed Dec 10, 2003 12:56 am

Concursul National de Poezie si Proza "Altfel Eminescu&

Postby kikii » Wed Dec 10, 2003 1:10 am

Nu stiu daca am pus bine aici topic-ul dar in alta parte oricum nu ar fi mers.
Pentru cine este interesat, mai ales ca exista un Cenaclu Literar al Studentilor din Medicina, in aceasta perioada se desfasoara Concursul National de Poezie si Proza "Altfel Eminescu" editia a VII-a, organizat de SISC (Sindicatul Studentilor din Cibernetica) si Rotaract Bucharest University.

Scopul concursului este promovarea tinerelor talente. Se poate inscrie orice tanar cu varsta cuprinsa intre 18 - 26 de ani.
Sunt 2 categorii in concurs: poezie si proza. Lucrarile se primesc in perioada 24 noiembrie - 1 februarie.
Juriul este format din prestigiosi scriitori, poeti si critici literari. Festivitatea de premiere va avea loc pe data de 28 februarie 2004 in Club Prometheus.

Pentru informatii si inscrieri vizitati pagina de web : http://cnpp.ase.ro

Ragna
Posts: 3
Joined: Thu Jan 05, 2006 2:02 am
Location: Bucharest
Contact:

Postby Ragna » Thu Jan 05, 2006 2:20 am

Am si eu o mare rugaminte la voi...

Din octombrie tot incerc sa gasesc unde si cand si mai ales daca se mai tine cenaclul din UMF. Am tot intrebat, si live si pe forumuri, am dat search dupa search, am intrebat si la liga si la ssm, chiar si la secretariat...... Nimeni pare ca nu mai stie nimic...

Daca cineva ma poate ajuta cu vreo info sau macar cu un zvon, eu va mersic mult.

Moah...
Think PINK!

User avatar
Rash
senior
senior
Posts: 125
Joined: Sat Mar 25, 2006 11:58 pm
Location: Unde este termopane...termopane!

Postby Rash » Wed Apr 19, 2006 3:06 pm

Abia am vazut si eu topicul asta!Dar e amuzant oricum!Care e treaba cu Eminescu si facultatea de medicina!De ce l-au ales pe asta dintre toti!
ca sunt oarecum obsedati...la sala de lectura de sus,sunt numai carti scrise de sau despre el!
Weird!
Primum non nocere!


Return to “Info campus”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 59 guests