tabere mec

camine, informatii utile

User avatar
victor
elder
elder
Posts: 1761
Joined: Sun Jul 06, 2003 8:22 am
Contact:

tabere mec

Postby victor » Thu Dec 04, 2003 3:50 am

2.400 de locuri gratuite in tabere studentesti




Ana-Maria Vieru
Joi, 04 Decembrie 2003


Numarul locurilor pentru studenti in tabere gratuite in vacanta de iarna este de 400, a anuntat ieri Agentia Sociala a Studentilor (ASS). Dintre acestea, 60 de locuri sint destinate studentilor sportivi. Pot beneficia de bilete studentii integralisti din invatamintul de stat, cursuri de zi, in limita locurilor. Potrivit normelor Ministerului Educatiei, integralisti sint studentii care au promovat toate disciplinele aferente anului curent si anilor anteriori de scolarizare. Studentii orfani de ambii parinti, cei proveniti din casele de copii sau din plasamente familiale au prioritate la obtinerea de bilete in tabere daca sint integralisti. Secretariatele facultatilor vor primi din partea studentilor interesati cererile pentru acordarea de bilete gratuite de tabara pina la data de 10 decembrie, iar ridicarea biletelor se face pina la data de 16 decembrie. ASS a repartizat locurile de tabara pe universitati, proportional cu numarul studentilor existenti la cursurile de zi. “Fata de aceeasi perioada a anului trecut, in acest an numarul biletelor a crescut cu 20 la suta. Totodata, a crescut si gradul de confort: 100 de locuri in vile. iar restul in hoteluri de doua stele”, a declarat ieri Gabriel Ispas, directorul ASS. In vacanta de iarna vor fi organizate doua serii de tabere: 22-29 decembrie 2003, respectiv 29 decembrie 2003-5 ianuarie 2004. Studentii beneficiari de bilete gratuite isi pot petrece vacanta in statiunile Herculane (Hotelurile Dacia, Afrodita, Diana), Piriul Rece (Hotel Piatra Craiului si vilele Carpati si Licurici) si Covasna (Hotelurile Caprioara si Covasna). Pentru cele 2.400 de locuri, ASS a alocat aproape 6,4 miliarde lei. Mesele vor fi platite de catre studenti, cu bonuri valorice oferite de ASS. Meniul de Craciun sau Revelion trebuie platit cash sau cu bonuri valorice.


http://www.expres.ro/social/?news_id=139319&print=1

User avatar
victor
elder
elder
Posts: 1761
Joined: Sun Jul 06, 2003 8:22 am
Contact:

Postby victor » Mon Dec 08, 2003 10:15 am

cererile se depun de urgenta la secretarele de an. detalii mai multe la serviciul social si sper in curand pe web.

User avatar
damonik
senior
senior
Posts: 207
Joined: Sun Jul 06, 2003 1:00 pm
Location: space, the final frontier
Contact:

ei merg in tabere

Postby damonik » Sat Dec 13, 2003 12:07 am

Urmatorii studenti merg in aceasta iarna in taberele MEC:

Vacanta placuta!
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
Ai avut sansa unica de a capata forma omeneasca. NU-TI PIERDE TIMPUL!

User avatar
lady galadriel
senior
senior
Posts: 233
Joined: Mon Dec 08, 2003 7:21 pm
Location: acasa

Postby lady galadriel » Sat Dec 13, 2003 12:53 pm

Buna!Cand e ultima zi de ridicare a biletului de tabara?

User avatar
damonik
senior
senior
Posts: 207
Joined: Sun Jul 06, 2003 1:00 pm
Location: space, the final frontier
Contact:

Re: tabere mec

Postby damonik » Sat Dec 13, 2003 3:04 pm

ridicarea biletelor se face pina la data de 16 decembrie.


pt mai multe info cititi postul initial al lui victor.
Ai avut sansa unica de a capata forma omeneasca. NU-TI PIERDE TIMPUL!

User avatar
darkside
senior
senior
Posts: 410
Joined: Sun Jul 06, 2003 2:04 am
Location: Somewhere in US of A

Postby darkside » Tue Dec 16, 2003 9:28 am

revenim cu lista corectata, oricum , sunt cei de pe lista de mai sus , numai ca a fost o incurcatura cu ce hotel a primit fiecare. Oricum in cursul zilei de azi sa treceti pe la rectorat sa confirmati.
Ultimul care pleaca sa stinga lumina ......

Kamomille
newbie
newbie
Posts: 24
Joined: Sun Mar 07, 2004 3:14 pm

Postby Kamomille » Fri Jun 11, 2004 1:23 pm

cand se fac cererile pentru taberele din vara?


Return to “Info campus”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest