SE INCHID U-URILE LA ! AUGUST?

camine, informatii utile

joaosatan
junior
junior
Posts: 53
Joined: Wed Jul 12, 2006 4:40 pm

Postby joaosatan » Fri Jun 29, 2007 1:28 am

hmmm

cred ca tu nu intelegi niste chestii

nu am zis ca ssm a inceput (initiat) sau s-a dat de 3 ori peste cap sa rezolve problema caminelor. doar s-a implicat in aceasta problema. ca membri ssm NU au mertzane si stau in pipera, unii mai stau si in camine, in B, in U, unii mai stau prin rahova, prin pantelimon, si tot asa

nu e vina ssm daca sefii de serie pe care voi ii alegeti an de an nu va spun voua ce se intampla in senatul / consiliile sau alte prostii ale facultatii. aici este vina voastra suta la suta. ori aveti un sef incompetent ori nu va / il intereseaza

si de ce trebe sa va spuna ssm ce se intampla prin consilii si alte chestii?? daca te intereseaza de ce nu intrebi??? nu trebe sa iti nimeni raportu de ce se intampla...

transparenta in ssm?? ce e asa de ambigu si de corupt in ssmu asta de sare toata lumea ca arsa cand se pomeneste ceva de el. asta e, a avut un trecut nu prea fericit, acum sunt alti oameni, alte generatii. nu va inteleg de ce tot vorbiti in necunostinta de cauza.

mai citeste de cateva ori ceea ce am scris. asta ca sa nu dai un reply fara rost.

si ca fapt divers din vreo 20 de sefi de serie cati trebe sa mearga la prostiile facultatii, abia daca merg vreo 10, cu toate ca si 10 e mult.

si o intrebare ai citit "carta universitatii"??? daca da, atunci nu ai inteles mare parte din ea, daca nu te sfatuiesti sa te uiti prin ea, o sa afli multe lucruri interesante care sunt foarte transparente si clare.


in fine eu ma opresc cu comentariile. daca va intereseaza aveti linku. intrati vedeti ce se intampla, daca inca sunteti interesati de discutii ramaneti, daca nu puteti oricand ssa iesiti de pe grup. nu aveti decat ssa dati cat copy paste cat vreti de acolo aici

User avatar
victor
elder
elder
Posts: 1761
Joined: Sun Jul 06, 2003 8:22 am
Contact:

Postby victor » Fri Jun 29, 2007 1:53 am

hai joao da cu copy paste - eu unul am fost kicked out de pe grupu' asta faimos ssmb, de pe pozitia de moderator fondator chiar :D - si nu mai pot ceti.

hihi - alti oameni, alte generatii zici? si ziceai ca ai citit carta?

chiar, mai e mesajul ala de welcome pe grup scris de mine?

golanulstelist
senior
senior
Posts: 264
Joined: Sat Sep 30, 2006 10:36 am

Postby golanulstelist » Fri Jun 29, 2007 2:49 pm

Hai sa nu o mai frecam la rece. Deci:
SE INCHID SAU NU CAMINELE IN VARA ASTA???? Si sa raspunda doar cine stie sigur

User avatar
Ed Hunter
junior
junior
Posts: 32
Joined: Sun Jul 06, 2003 2:14 am

Postby Ed Hunter » Sat Jun 30, 2007 1:54 am

Discutia despre ceea ce se va intampla cu studentii din U-uri in vara asta ne priveste pe noi astia care stam pe aici si n-are nici o legatura cu organizarea formala cu sefi de serie care nu stiu decat sa-si traga asistentii la stagii si sa duca abonamentele la rectorat. Eu unul n-am semnat lista aia ca membru in seria TZ ci pentru stau in camin. Asa ca asta nu e o problema a "seriei" ci a celor care stau in camin.

Si tocmai asta fac ...incerc sa ma interesez ce s-a intamplat, dar tu ma trimit la seful de serie care n-are nici o atributie in problema asta si nici n-are de ce sa aiba.

Copy /paste follows :


Buna,

Iata la ce am ajuns in urma discutiilor cu doamna Prorector pe problema reparatiilor in camine:

1. v-a fi respectata sesiunea studentilor din preclinic
2. studentii isi pot pastra camerele pe timpul lucrarilor in urmatoarele conditii:
- lasa la administrator o cheie a camerei
- declara pe propie raspundere ca este cheia corespunzatoare, in caz contrar suporta cheltuielile de reparare a usii daca aceasta va fi sparta
- isi asuma responsabilitatea pentru lucrurile lasate in camera in timpul lucrarilor
- daca nu pot fi satisfacute cererile de cazare pe timpul verii a tuturor studentilor, prioritate au anii terminali (5 si 6)
3. zilele acestea va fi trimisa de la rectorat o hartie cu aceste prevederi plus ordinea si etapele lucrarilor.

ATENTIE!!!!

Inca nu avem raspunsul scris de la tehnic. Cele ce am scris mai sus sunt acordurile verbale, asteptam si comunicarea scrisa. Avand in vedere ca si dl administrator a fost consultat in aceste discutii, cel mai probabil lucrurile vor ramane cum am scris mai sus.
Knowledge is Power!
Stay Sharp,
Hit first!

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Postby Chingachgook » Sat Jun 30, 2007 2:25 pm

Ed Hunter wrote:
1. v-a fi respectata sesiunea


de unde ai dat copy paste?
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

User avatar
seb
senior
senior
Posts: 128
Joined: Fri Jul 11, 2003 1:56 am
Location: Virginia
Contact:

Postby seb » Sun Jul 01, 2007 9:55 pm

victor wrote:hai joao da cu copy paste - eu unul am fost kicked out de pe grupu' asta faimos ssmb, de pe pozitia de moderator fondator chiar :D - si nu mai pot ceti.

hihi - alti oameni, alte generatii zici? si ziceai ca ai citit carta?

chiar, mai e mesajul ala de welcome pe grup scris de mine?


Chiar daca intretin un pic discutiile sa zicem off topic, intamplator stiu ca pe tine Victor te-a dat Alin afara de pe grupul SSMB, in vremea cand tu il acuzai ca a furat si a dres la retea iar el era presedinte SSM. Asta fiind bineinteles dupa ce ati fost buni prieteni. La ora asta Alin nu mai are nici o treaba cu SSM.

Eu am ramas moderator pe grupul SSMB si te-am invitat din nou pe grup, pentru ca ceea ce a facut Alin nu mi s-a parut corect. Probabil insa ca invite-ul meu s-a ratacit pe undeva prin dosurile inbox-ului tau.

Iar in ceea ce priveste exclusivitatea unui subiect sau altul pe grupul SSMB, ea nu e (rau) intentionata. Cred ca grupul si forumul se adreseaza unor audiente oarecum diferite din cauza mecanismelor diferite de functionare. Si atata timp cat sunt oameni care le citesc pe ambele nu cred ca-i opresete nimeni sa dea copy/paste chestiilor care li se par relevante.. doar ca frumos e de mentionat sursa mesajului.
http://www.americas400thanniversary.com/ Nici n-au trecut 400 de ani si hop si eu.. :D

"Not everything that counts can be counted, and not everything that can be counted counts."

golanulstelist
senior
senior
Posts: 264
Joined: Sat Sep 30, 2006 10:36 am

Postby golanulstelist » Tue Jul 03, 2007 6:49 pm

Pana una alta pe 3.07.2007 lucrurile stau la fel, adica pe 23 iulie se dau cheile la camere.

User avatar
Dan
Master of Disaster
Posts: 2869
Joined: Sun Jul 06, 2003 1:59 am
Location: ...on the highway to hell...
Contact:

Postby Dan » Wed Jul 04, 2007 9:50 pm

Au venit hartiile de la rectorat, vor apare maine dim prin camine.
Se lucreaza cu studentii in camere ( e destul de vaga referinta ) iar tarifele pt U-uri sunt 140 RON /luna pt studenti si 205 RON/luna pt rezidenti.

Deci ramanem in dispozitiv.. 8)
Eu din muntii mei...
http://www.imed.ro/forum

golanulstelist
senior
senior
Posts: 264
Joined: Sat Sep 30, 2006 10:36 am

Postby golanulstelist » Wed Sep 26, 2007 1:31 pm

A fost amanat anul universitar cu o saptamana pt ca dehhh, suntem in romania si asta ne ocupa tot timpul

User avatar
rox
elder
elder
Posts: 836
Joined: Sat Apr 29, 2006 3:29 pm
Location: bucuresti
Contact:

Postby rox » Wed Sep 26, 2007 1:49 pm

golanulstelist wrote:A fost amanat anul universitar cu o saptamana pt ca dehhh, suntem in romania si asta ne ocupa tot timpul

baga un topic la "facultatea mea" si detaliaza. am auzit neste "zvonuri" cum ca am incepe pe 8 oct da' nu se stia daca din cauza ca se aniverseaza nu-stiu-citi-ani-de-la-nu-stiu-ce sau din cauza "chestiei" cu caminele
In odaia stramta,
Pe un pat diform,
Zac strivit in perne
De un pumn enorm.

User avatar
187.92a
addicted
addicted
Posts: 47429
Joined: Fri Dec 10, 2004 7:59 pm

Postby 187.92a » Wed Sep 26, 2007 2:02 pm

sau din cauza ca lipsesc eu fiind plecat din localitate.

pai tu de ce nu bagi topic? :)

User avatar
rox
elder
elder
Posts: 836
Joined: Sat Apr 29, 2006 3:29 pm
Location: bucuresti
Contact:

Postby rox » Wed Sep 26, 2007 2:21 pm

pai io n-am detaliile, vreau sa le aflu :D
In odaia stramta,
Pe un pat diform,
Zac strivit in perne
De un pumn enorm.

ivan
newbie
newbie
Posts: 16
Joined: Mon Aug 06, 2007 9:28 pm

Postby ivan » Wed Oct 03, 2007 10:46 pm

cum e cu u-urile la inceput de an? sunt locuibile sau se lucreaza la ele?


Return to “Info campus”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 32 guests