conditiile in p20 regie?

camine, informatii utile

danaa
newbie
newbie
Posts: 5
Joined: Sun Sep 24, 2006 2:16 pm

conditiile in p20 regie?

Postby danaa » Sun Sep 24, 2006 2:19 pm

am si eu o intrebare? stie careva cum sunt conditiile in p20 regie?? si cam cat e chiria p luna? am auzit ca s a renovat anul asta. asa e? va rog.. vreau si eu sa stiu in ce conditii o sa locuiesc anul asta. multumesc. :)

User avatar
dragamaia
senior
senior
Posts: 257
Joined: Sun Sep 19, 2004 8:36 am

Postby dragamaia » Sun Sep 24, 2006 2:41 pm

mai multe informatii gasesti pe info campus. oricum p20 nu-i nicidecum stralucit, baie pe hol, camera de 2 persoane f mica....a parca exista ceva camere "de protocol" pe sistem modul, cu baie si bucatarie la 2 camere.

danaa
newbie
newbie
Posts: 5
Joined: Sun Sep 24, 2006 2:16 pm

mm..

Postby danaa » Sun Sep 24, 2006 4:58 pm

am auzit ca p20 a fost renovat anul asta...asa e? :roll:

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Postby Chingachgook » Sun Sep 24, 2006 5:11 pm

de vreo 2 ani se renoveaza la el
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

danaa
newbie
newbie
Posts: 5
Joined: Sun Sep 24, 2006 2:16 pm

uff

Postby danaa » Sun Sep 24, 2006 5:13 pm

uf..incep sa fiu dezamagita..si eu care am crezut ca o sa am conditii bune..tzeapa

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Postby Chingachgook » Sun Sep 24, 2006 5:14 pm

pai depinde ce intelegi prin conditii bune
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

danaa
newbie
newbie
Posts: 5
Joined: Sun Sep 24, 2006 2:16 pm

Postby danaa » Sun Sep 24, 2006 5:16 pm

igiena..eu stiu...sa nu ma trezesc cu gandaci soareci si alte vietati ..sau toaleta murdara..eu auzisem ca are baie in camera..dar..

emilia_med
junior
junior
Posts: 52
Joined: Thu Jun 15, 2006 8:11 pm

Postby emilia_med » Sun Sep 24, 2006 6:41 pm

Am stat in p20 anul trecut.Camera e destul de mica,nu incap prea multe in ea,dar conditiile sunt destul de bune(depinde si cine a stat inainte in camera)...de ex camera in care am stat eu a fost impecabila,n-a fost nevoie sa fac nimic in ea(si asta fara vreo "interventie").Cu baia pe hol :roll: te obisnuiesti cu timpul.Una din cele 2 bai de pe etaj s-a renovat anul trecut.La inceput totul perfect,fiecare camera avea cheie pt usa de la baie :shock: ...dar dupa vreo 2-3 luni nu prea s-a mai tinut cont de renovare si in final ,din cele 4 cabine de dus au ramas utilizabile doar 2 :P .Cu gandacii eu n-am avut probleme(unul sg am gasit in camera mea,deci nu poate fi considerat ,saracul,o problema :P ).Intr-adevar eu am stat la etajul 3,la parter sau etajul 1 s-ar putea sa fie probleme...chiar eu am vazut un gandac urias umbland pe acolo :shock: Lasand la o parte chestiile astea, p20 e un camin destul de bun,cel putin fata de ce am auzit k e in alte camine.

User avatar
lulutza
senior
senior
Posts: 352
Joined: Wed Aug 24, 2005 10:46 pm

Postby lulutza » Sun Sep 24, 2006 7:31 pm

uof, Doamne! lasand la o parte veceurile stricate, gandacii si spatiul cat intr-o cutie de conserva, totul e bine. Ce copil optimist!
"The moral sense in mortals is the duty we have to pay on mortal sense of beauty"

emilia_med
junior
junior
Posts: 52
Joined: Thu Jun 15, 2006 8:11 pm

Postby emilia_med » Sun Sep 24, 2006 7:39 pm

lulutza wrote:uof, Doamne! lasand la o parte veceurile stricate, gandacii si spatiul cat intr-o cutie de conserva, totul e bine. Ce copil optimist!

:P :P :P
Da,ce sa zic...ai dreptate inr-un fel.Dar chiar nu glumeam de faza cu gandacii,1 sg am gasit in camera mea,in rest n-am vazut nici unul.Dar,repet,stateam la et 3.Pt etajele de mai jos nu introduc mana in foc :P
PS:sa nu dezamagim totusi viitorii locuitori ai caminului :wink:

danaa
newbie
newbie
Posts: 5
Joined: Sun Sep 24, 2006 2:16 pm

multam

Postby danaa » Mon Sep 25, 2006 1:38 pm

va multumesc pt detalii...sper sa ma descurc acolo cat d cat...om trai si om vedea..:d

User avatar
danhia
elite
elite
Posts: 4297
Joined: Sat Oct 29, 2005 8:56 pm
Location: The Royal Ascot Brigade

Postby danhia » Mon Sep 25, 2006 11:56 pm

pana la urma e bine sa ai un acoperis deasurpa capului care sa nu te coste maim utl de un salariu.- al tau sau al parintilor.

User avatar
Rash
senior
senior
Posts: 125
Joined: Sat Mar 25, 2006 11:58 pm
Location: Unde este termopane...termopane!

Postby Rash » Sat Sep 30, 2006 1:18 am

De acord!Astia care au ramas pe dinafara anul asta...si sunt multi rau de tot anul asta...or sa se cupleze la chirii de apartament destul de mari!mai ales ca sunt astia cu garsonierele goga dupa studenti in perioada asta a anului!
Primum non nocere!


Return to “Info campus”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 66 guests